КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

«Інвестиційна привабливість Івано-Франківська є одним із стратегічних завдань моєї команди»

100-prozoryh.2-minЗарубіжні інвестори попри різні побоювання все ж вкладають свій капітал в українську економіку, останнім прикладом чого стало входження на український ринок всесвітньо відомої шведської компанії «ІКЕА», яка невдовзі відкриє в Києві свій перший магазин. Однак у створенні відповідної інвестиційної політики в українських містах пальма першості належить все ж не українській столиці, а Івано-Франківську.

Недавно київське представництво міжнародної антикорупційної мережі «Transparency International Україна» (TIУ) у рамках програми «Transparent cities» виміряло прозорість інвестиційної сфери сотні найбільших міст України чи, простіше, визначило, де інвесторам найвигідніше вкладати свої кошти. Проект TIУ «Розвиток прозорості в українських містах» показав, що лідером рейтингу прозорості інвестиційного сектора цього року виявився Івано-Франківськ, який набрав 15 балів з 20-ти можливих. Далі — Київ (12,7), Вінниця (12), Львів (10,75) і Біла Церква (10,7). Найкращою практикою Івано-Франківська було визнано «Інвестиційний портал міста» (http://invest-if.com), який містить всю наявну інформацію українською та англійською мовами про вільні земельні ділянки та виробничі площі для реалізації інвестиційних проектів, а також про успішно реалізовані інвестиційні проекти та іншу інформацію.

Залучені до цього дослідження TIУ іноземні інвестори, українські підприємства та соціальні підрозділи міських властей давали оцінку містам за 17 індикаторами, які допомагають визначити реальну прозорість міста в інвестиційній сфері, і   перевірили в них наявність антикорупційних програм, конфлікту інтересів у міських радах, інструментів і можливостей в інвестиційному секторі, проведення перевірок підприємств та ін.
Експерти підказали і те, чого ще не вистачає містам. В Івано-Франківську, для прикладу, передусім відсутні електронні аукціони сезонної закупівлі (зі 100 міст їх запровадили лише Київ, Дрогобич, Львів і Хмельницький) і підприємці в складі міськвиконкому.
В читачів може виникнути закономірне запитання, яке практичне значення має рейтинг прозорості міст? Адже для інвесторів вже існує рейтинг «Regional Doing Business», який враховує абсолютно вимірювані речі – кількість часу, витраченого на реєстрацію бізнесу, і кількість витрачених на це коштів, сплату місцевих податків, одержання дозволів на будівництво і т. і. Івано-Франківськ, як відомо, входить до трійки обласних центрів, які за легкістю ведення бізнесу очолюють рейтинг «Regional Doing Business».
Але «Transparency International Україна» вважає, що цього регіонального рейтингу недостатньо, і розробила методику вимірювання прозорості інвестиційної сфери міст. Цю ідею запозичили у Словаччині, де це роблять уже 6 років поспіль. Практичність рейтингу інвестиційної прозорості підтвердив приклад Дрогобича, в якому недавно кілька інвесторів ухвалили рішення відкрити свої представництва, звернувши увагу саме на високі позиції цього міста в рейтингу інвестиційної прозорості TIУ.
Перебування Івано-Франківська в лідерах цього рейтингу є не випадковим. Наше місто за багатьма показниками позитивно виділяється в Україні. Так, Івано-Франківськ із результатом 78% очолив рейтинг публічних міст за результатами щорічного моніторингу (до уваги бралися показники публічності діяльності міського голови, виконавчих органів та депутатів). Причому серед цих критеріїв найвищий показник — у діяльності міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, публічність якого оцінили в 90%.
Івано-Франківськ також увійшов до трійки найдемократичніших міст в Україні із 48-ми найбільших міст у рамках проекту USAID «Громадяни в дії», з 2013 року утримує лідерські позиції в рейтингу «Індекс публічності місцевого самоврядування», входить до п’ятірки найбезпечніших міст України серед обласних центрів у 2017 році, є лідером серед українських міст із запровадження проектів у сфері електронного самоврядування. Як відомо, в травні ц. р. в Івано-Франківську почав діяти проект «Smart city» (розумне місто), який синхронізує всі електронні сервіси (електронні послуги ЦНАП, електронна черга в дитсадки, «Доступний Івано-Франківськ», «Безпечне місто», «Голос громади», бюджет участі, єдиний читацький квиток тощо) в єдину платформу. І нарешті, Івано-Франківськ має і відповідний рівень інвестиційної привабливості міста — uaINV5, що є  найвищим порівняно з іншими містами України.
Інвестиційна привабливість Івано-Франківська — це і Хриплинська інвестиційно-промислова зона, на території якої реалізується ряд інвестиційних проектів, у т. ч. американської компанії «Тайко Електронікс» та шведської «Електролюкс». У місті продовжується співпраця американської компанії «Delphi» з ДП ВО «Карпати», яке виробляє електрокабельну продукцію, працюють італійська швейна фабрика ТОВ «Конфеціоні «Роза», ТзОВ «Ектос І-Ф» данської компанії «EKTOS» (розробка та виготовлення електроніки, а саме інтегрованих мікросхем) та швейний цех данського виробництва «HRT Textiles Івано-Франківськ».
Загалом в економіку Івано-Франківська залучено понад 498 млн. доларів США прямих іноземних інвестицій (94,6% — із країн ЄС) на 31.12.2017 року. Обсяг іноземних інвестицій на душу населення в Івано-Франківську порівняно з загальноукраїнським показником становить 172,3%, а з показником області — 293% за результатами 2017 року.
«Мене як міського голову не може не тішити те, що Івано-Франківськ вигідно вирізняється на тлі українських міст, бо ми з самого початку поставили перед собою завдання перетворити наше місто в комфортне для його жителів і багато над цим працюємо, — каже чільник Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Інвестиційна привабливість міста теж є одним із стратегічних завдань моєї команди, бо це в кінцевому підсумку — робочі місця і зарплати для іванофранківців, наповнення міського бюджету. Перше місце в рейтингу прозорості інвестиційного сектора від «Transparency International Україна» не означає, що до нас автоматично почнуть приходити інвестори. Далі має бути реальна робота над створенням щесприятливіших умов для ведення бізнесу в нашому місті. Адже цей рейтинг показав і те, що в Україні з інвестиційною відкритістю міст є немало проблем. В Івано-Франківську, безперечно, теж ще не використано всі можливості для поліпшення його інвестиційної привабливості, і це було, є і буде важливим завданням для міської влади».
 Мирослав Стефанців

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники