КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Івано-Франківськ – місто студентів

Adamivich-46Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради

11 лютого з ініціативи громадської організації «Поступовий гурт франківців» відбувся круглий стіл «Івано-Франківськ – місто студентів». В обговоренні теми круглого столу взяли участь депутати Івано-Франківської міської та обласної рад, представники виконавчої влади, ректори Івано-Франківських ВНЗ, представники студентства ІФНТУНГ, працівники ЗМІ.
Організатори заходу поставили перед собою завдання обговорити значення університетів у життєвій стратегії міста і сформулювати пропозиції для сприяння розвитку вищих навчальних закладів в Івано-Франківську.

Керівництво університетів у своїх виступах наголосило, що виші є не тільки бюджетоутворюючими підприємствами міста, а й відіграють надзвичайно важливе значення в наповненні культурного простору, креативного середовища та соціально-економічної структури міста. І не забуваймо, що саме вихованці івано-франківських університетів стали рушієм Революції гідності.
Відзначимо, що Івано-Франківськ втратив за останні 23 роки майже весь промисловий потенціал і перетворився в місто, де розвивається хіба що сфера споживання і будівельна галузь. У цих умовах університети і студентство є рятівною соломинкою для всієї інфраструктури нашого міста, а в майбутньому можуть стати його візитівкою.
Натомість, як відзначив ректор Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника професор І.Є. Цепенда: «Те, що університети сьогодні існують — це не завдяки, а всупереч». А для того, щоб університети, які забезпечують навчанням 40 тис. студентів, успішно розвивалися, їм необхідно сприяння міста.
Так, для всіх вишів важливим є звільнення від сплати земельного податку, організаційна та ресурсна допомога міста у створенні студентського міжуніверситетського профілакторію, сприяння ЗМІ області у вступній кампанії вишів. ВНЗ також сподіваються на всебічну допомогу університетським спортивним командам, прагнуть, щоб їх залучали до розробки проектів, які втілює Івано-Франківська міська рада.
Університети були б вдячні міській раді, якщо б депутатський корпус звернувся до Міністерства фінансів України з проханням законодавчо врегулювати порядок використання та акумулювання коштів спецфонду ВНЗ на рахунках державних банків. Студенти чекають звернень прикарпатських політиків на захист їх прав перед урядом.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу прагне отримати підтримку в будівництві студентського готелю на вул. Флотській. А ще ІФНТУНГ хоче, щоб був розпочатий процес перейменування цієї вулиці на Університетську (в нашому місті немає вулиці, яка б символізувала їх присутність). Для вишу є також важливо, щоб міською владою була розглянута можливість повернення в користування колишніх його приміщень на вулицях Лепкого та Дністровській.
Одночасно ІФНТУНГ готовий передати на баланс міста комунальні мережі, які утримуються вишем, але з радістю отримав б у своє підпорядкування котельню, що знаходиться на території навчального закладу для створення Центру нових енергоефективних технологій. У свою чергу, для життєдіяльності Івано-Франківського національного медичного університету необхідно відкрити університетську клініку.
Відзначимо, що до потреб ВНЗ міста вже почали дослухатися, оскільки буквально на другий день після проведення круглого столу міськвиконком погодився на звільнення університетів від сплати за землю. Будемо сподіватися, що міська влада й надалі у своїй співпраці з вищими навчальними закладами буде позитивним прикладом всім містам країни.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники