КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Івано-Франківськ – місто студентів

Adamivich-46Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради

11 лютого з ініціативи громадської організації «Поступовий гурт франківців» відбувся круглий стіл «Івано-Франківськ – місто студентів». В обговоренні теми круглого столу взяли участь депутати Івано-Франківської міської та обласної рад, представники виконавчої влади, ректори Івано-Франківських ВНЗ, представники студентства ІФНТУНГ, працівники ЗМІ.
Організатори заходу поставили перед собою завдання обговорити значення університетів у життєвій стратегії міста і сформулювати пропозиції для сприяння розвитку вищих навчальних закладів в Івано-Франківську.

Керівництво університетів у своїх виступах наголосило, що виші є не тільки бюджетоутворюючими підприємствами міста, а й відіграють надзвичайно важливе значення в наповненні культурного простору, креативного середовища та соціально-економічної структури міста. І не забуваймо, що саме вихованці івано-франківських університетів стали рушієм Революції гідності.
Відзначимо, що Івано-Франківськ втратив за останні 23 роки майже весь промисловий потенціал і перетворився в місто, де розвивається хіба що сфера споживання і будівельна галузь. У цих умовах університети і студентство є рятівною соломинкою для всієї інфраструктури нашого міста, а в майбутньому можуть стати його візитівкою.
Натомість, як відзначив ректор Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника професор І.Є. Цепенда: «Те, що університети сьогодні існують — це не завдяки, а всупереч». А для того, щоб університети, які забезпечують навчанням 40 тис. студентів, успішно розвивалися, їм необхідно сприяння міста.
Так, для всіх вишів важливим є звільнення від сплати земельного податку, організаційна та ресурсна допомога міста у створенні студентського міжуніверситетського профілакторію, сприяння ЗМІ області у вступній кампанії вишів. ВНЗ також сподіваються на всебічну допомогу університетським спортивним командам, прагнуть, щоб їх залучали до розробки проектів, які втілює Івано-Франківська міська рада.
Університети були б вдячні міській раді, якщо б депутатський корпус звернувся до Міністерства фінансів України з проханням законодавчо врегулювати порядок використання та акумулювання коштів спецфонду ВНЗ на рахунках державних банків. Студенти чекають звернень прикарпатських політиків на захист їх прав перед урядом.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу прагне отримати підтримку в будівництві студентського готелю на вул. Флотській. А ще ІФНТУНГ хоче, щоб був розпочатий процес перейменування цієї вулиці на Університетську (в нашому місті немає вулиці, яка б символізувала їх присутність). Для вишу є також важливо, щоб міською владою була розглянута можливість повернення в користування колишніх його приміщень на вулицях Лепкого та Дністровській.
Одночасно ІФНТУНГ готовий передати на баланс міста комунальні мережі, які утримуються вишем, але з радістю отримав б у своє підпорядкування котельню, що знаходиться на території навчального закладу для створення Центру нових енергоефективних технологій. У свою чергу, для життєдіяльності Івано-Франківського національного медичного університету необхідно відкрити університетську клініку.
Відзначимо, що до потреб ВНЗ міста вже почали дослухатися, оскільки буквально на другий день після проведення круглого столу міськвиконком погодився на звільнення університетів від сплати за землю. Будемо сподіватися, що міська влада й надалі у своїй співпраці з вищими навчальними закладами буде позитивним прикладом всім містам країни.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники