КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Івано-Франківськ – місто студентів

Adamivich-46Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради

11 лютого з ініціативи громадської організації «Поступовий гурт франківців» відбувся круглий стіл «Івано-Франківськ – місто студентів». В обговоренні теми круглого столу взяли участь депутати Івано-Франківської міської та обласної рад, представники виконавчої влади, ректори Івано-Франківських ВНЗ, представники студентства ІФНТУНГ, працівники ЗМІ.
Організатори заходу поставили перед собою завдання обговорити значення університетів у життєвій стратегії міста і сформулювати пропозиції для сприяння розвитку вищих навчальних закладів в Івано-Франківську.

Керівництво університетів у своїх виступах наголосило, що виші є не тільки бюджетоутворюючими підприємствами міста, а й відіграють надзвичайно важливе значення в наповненні культурного простору, креативного середовища та соціально-економічної структури міста. І не забуваймо, що саме вихованці івано-франківських університетів стали рушієм Революції гідності.
Відзначимо, що Івано-Франківськ втратив за останні 23 роки майже весь промисловий потенціал і перетворився в місто, де розвивається хіба що сфера споживання і будівельна галузь. У цих умовах університети і студентство є рятівною соломинкою для всієї інфраструктури нашого міста, а в майбутньому можуть стати його візитівкою.
Натомість, як відзначив ректор Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника професор І.Є. Цепенда: «Те, що університети сьогодні існують — це не завдяки, а всупереч». А для того, щоб університети, які забезпечують навчанням 40 тис. студентів, успішно розвивалися, їм необхідно сприяння міста.
Так, для всіх вишів важливим є звільнення від сплати земельного податку, організаційна та ресурсна допомога міста у створенні студентського міжуніверситетського профілакторію, сприяння ЗМІ області у вступній кампанії вишів. ВНЗ також сподіваються на всебічну допомогу університетським спортивним командам, прагнуть, щоб їх залучали до розробки проектів, які втілює Івано-Франківська міська рада.
Університети були б вдячні міській раді, якщо б депутатський корпус звернувся до Міністерства фінансів України з проханням законодавчо врегулювати порядок використання та акумулювання коштів спецфонду ВНЗ на рахунках державних банків. Студенти чекають звернень прикарпатських політиків на захист їх прав перед урядом.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу прагне отримати підтримку в будівництві студентського готелю на вул. Флотській. А ще ІФНТУНГ хоче, щоб був розпочатий процес перейменування цієї вулиці на Університетську (в нашому місті немає вулиці, яка б символізувала їх присутність). Для вишу є також важливо, щоб міською владою була розглянута можливість повернення в користування колишніх його приміщень на вулицях Лепкого та Дністровській.
Одночасно ІФНТУНГ готовий передати на баланс міста комунальні мережі, які утримуються вишем, але з радістю отримав б у своє підпорядкування котельню, що знаходиться на території навчального закладу для створення Центру нових енергоефективних технологій. У свою чергу, для життєдіяльності Івано-Франківського національного медичного університету необхідно відкрити університетську клініку.
Відзначимо, що до потреб ВНЗ міста вже почали дослухатися, оскільки буквально на другий день після проведення круглого столу міськвиконком погодився на звільнення університетів від сплати за землю. Будемо сподіватися, що міська влада й надалі у своїй співпраці з вищими навчальними закладами буде позитивним прикладом всім містам країни.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники