КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Казав пан – кожух дам…

teplo-1«Розпіарену» прем’єром процедуру зменшення вартості опалення  при недогріві помешкань і плату за тепло, залежно від температури повітря, у Івано-Франківську застосовують уже багато років
Нещодавно Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк потішив українців. Мовляв, уряд подбав, щоб у будинках, де нема лічильників тепла, вартість послуг з централізованого опалення залежала від температури зовнішнього повітря і люди платили лише за реально спожите тепло, а за кожен градус нижчої від нормативної температури у помешканні рахунок має бути зменшений на 5%. Якщо ж температура у квартирі не перевищує 12 градусів за Цельсієм, мешканці взагалі не повинні платити за опалення. Втім, принаймні для іванофранківців, прем’єр не сказав нічого нового. Бо, як запевняють комунальники, у місті ще з 2002 року рахунки за тепло залежать від температури зовнішнього повітря, а їх зменшення при зафіксованому належним чином недогріві приміщень застосовують з 2010 року, коли й вийшла відповідна урядова постанова, про яку більшість українців з вуст прем’єра довідались лише тепер.

Слово його тепле
«У випадку, якщо у вашій квартирі температура нижча 18-ти градусів, повідомте про це або у теплокомуненерго, з яким у вас є договір, або у ваш ЖЕК, або до ОСББ і запросіть комісію, щоб вона склала відповідний акт. При цьому обов’язково запитайте номер заявки, яка зареєстрована як ваш телефонний дзвінок, – рекомендував українцям А. Яценюк. – Протягом 72 годин від них має обов’язково прибути комісія і зафіксувати таку температуру».
Якщо ж за вказаний період часу комісія так і не прийшла, то мешканці, за словами прем’єра, можуть самостійно скласти відповідний акт. А щоб він був достовірним, необхідно запросити сусідів, які б двома підписами засвідчили, що температура дійсно нижча 18-ти градусів.
«Якщо температура у вашій оселі 12 градусів, то ви взагалі не повинні сплачувати по рахунку, – вів далі А. Яценюк. –  Але для цього складіть відповідний акт, передайте його до теплокомуненерго, яке зобов’язане здійснити перерахунок того рахунку, який виставлений для вашої квартири». «За кожен градус нижчої температури рахунок за житлово-комунальну послугу має бути зменшений на 5%», – наголосив прем’єр.
Втомилися скаржитися?
Чи багато скарг на недогрів помешкань надходить від іванофранківців, ми вирішили поцікавитися у службі оперативного реагування міськвиконкому. Там повідомили, що впродовж кількох останніх років кількість скарг на якість теплопостачання у місті відчутно зменшилася. Наразі на недогрів помешкання зареєстрована всього одна скарга з однієї із квартир у будинку на вул. Хоткевича. Таку ж інформацію, майже слово у слово, нам підтвердили й у диспетчерській «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Чи то й справді у місті проблем з опаленням нема, чи то люди просто втомилися скаржитися, бо комунальники їх ігнорують?
Тепла підлога і холодні стіни
«Звернень бувало багато, до десяти на місяць, – каже заступник директора державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» з розрахунків та реалізації послуг Ігор Угриновський. – Але лише у тридцяти з трьох тисяч квартир підтвердилась відповідна проблематика і це не має масового характеру. Всі проблемні адреси ми знаємо напам’ять».
За словами І. Угриновського, найпроблемнішими є квартири на перших поверхах панельних будинків, а недогрів помешкань не завжди залежить від низької температури теплоносія. У більшості випадків до цього призводять неутеплені вікна і двері, заповітряні стояки опалення чи засмічені батареї. «Буває і втручання в систему. Скажімо, робив собі хтось «теплу підлогу» і тепер квартири у сусідів холодні. Але це поодинокі випадки», – наголошує І. Угриновський.
Сертифікований градус
«За останні три роки я пригадую лише один випадок, коли мешканець нам сам приніс акт про недостатню температуру у квартирі», – каже І. Угриновський і запевняє, що на всі скарги від споживачів тепловики реагують належним чином. За його словами, комісія приходить до скаржника, попередньо обумовлюючи час і дату так, щоб на дворі був мороз. При цьому мешканців просять перед візитом комісії не провітрювати квартири чи не включати обігрівачі, щоб була змога зафіксувати реальну температуру у приміщенні, на обігрів якого є скарги.
«Комісія приходить з сертифікованим термометром, ставить його переважно на стіл, який встановлюють посередині приміщення, вимірює температуру і складає акт, – пояснює процедуру І. Угриновський. – Звичайно, якщо у квартирі шпарини у вікнах, чи власники самовільно поміняли радіатори опалення і поставили, скажімо, з меншою кількістю ребер, разом з актом інспектор вручає їм i припис про утеплення вікон чи приведення у відповідність батарей. Але здебільшого споживачі у нас адекватні і таких випадків є одиниці».
Про що змовчав прем’єр
Аналогічна процедура, за словами І. Угриновського, застосовується і при скаргах на низьку температуру гарячої води. «Гаряча вода за нормативами має бути від 50-ти до 75-ти градусів. Якщо вона не має 50-ти градусів, то вважається холодною», – пояснює він. Але мешканці уже практично не скаржаться на гаряче водопостачання, бо більшість ним уже й не користується, давно встановивши собі бойлери.
Заступник директора «Теплокомуненерго» також зазначив, що більшість іванофранківців уже давно сплачують лише за реально спожите тепло, бо 80% багатоповерхівок обладнані будинковими лічильниками тепла. (Свого часу Івано-Франківськ був серед лідерів в Україні по їх встановленню, але зараз, на жаль, чимало лічильників покрали). А там, де їх нема, рахунки за тепло залежать від температури зовнішнього повітря ще з 2002 року, відколи відповідне рішення ухвалила міська рада. «Коли тарифи затверджувала ще міська рада, це було передбачено у її рішеннях і прописано у наших угодах, – каже І. Угриновський. – Потім, коли затвердження тарифів передали до компетенції національної комісії – регулятора послуг, вона цю норму вилучила. І тільки наприкінці минулого року її вирішили знову повернути».
Хвалимир ВЛАДІВ  

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники