КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Кого почує влада?

petucii-50Мешканці Прикарпаття вимагають від Президента перейменування міста, порядку та ремонту доріг
Наприкінці літа цього року на президентському сайті запрацював розділ електронних петицій. Кожен охочий може подати свою пропозицію гаранту Конституції і сподіватися на позитивне вирішення його питання. Але для цього є ще низка умов.
Серед тисяч петицій до президента нам вдалося віднайти понад два десятки тих, котрі подали наші краяни, або ж таких петицій, котрі стосуються нашого краю. Одразу ж слід зауважити, що майже всі вони носять надто локальний характер, а тому не мають великих шансів отримати таку бажану підтримку інтернет-користувачів – 25 тисяч підписів. Тільки у такому випадку ця петиція потрапляє на стіл до Президента.

Яка доля петиції і чи буде виконана, вирішує лише той, кому вона адресована. Є вже чимало таких звернень, котрі отримали позитивні відповіді і направлені на розгляд Верховної Ради чи Кабміну, але значна частина петицій залишається поза реальним втіленням, бо відповіді Президента ґрунтовно опираються на норми українського законодавства.
Доволі банальні, а є й такі, які носять гумористичний чи навіть саркастичний характер. Скажімо, хтось побажав відправити Юлію Тимошенко послом у дуже неблизьку країну Гондурас. Така петиція набрала необхідну кількість голосів. Але хто ж її туди пошле?.. Не менш дивною є, скажімо, петиція про призначення «мультяшного» героя Дарта Вейдера прем’єр-міністром України. До речі, прохачі вже й відповідь отримали – офіційну «відмазку» про неможливість поки що це зробити, оскільки є норми законодавства.
Чого ж хочуть наші краяни?
Як правило, це ті речі, з котрими не може впоратись місцева влада. Тимчасово вимушені переселенці просять про іпотечні кредити. Ті, хто часто користується транспортом, прагнуть запровадити швидкісний потяг-експрес «Київ – Івано-Франківськ» та потяг сполученням «Івано-Франківськ – Ужгород». Допекли нашим землякам вже і з ремонтом доріг. Тому вони звертаються до Президента із проханням звільнити усіх працівників «Автодору», мовляв, дороги після ремонту не відповідають нормам. Попри закінчення терміну збору підписів, ця петиція набрала трохи більше півтори сотні підписів. І вже аж надто муніципальні проблеми, з котрими звертаються прикарпатці до гаранта Конституції, мають мінімум шансів потрапити на головний стіл країни. Це стосується, зокрема, петицій про ремонт доріг у селах Івано-Франківської області, які налічують всього 10 підписів. Сумнівно, що вони за тиждень наберуть необхідну кількість підписників.
Найбільше підписів поки що набрала петиція про перейменування Івано-Франківська та Івано-Франківської області на Станіслав та Станіславську область. Але це тільки сота частина від потреби підтримки громадян. А часу залишилося всього тиждень. Тому у цієї петиції, як і у всіх решти, є всі шанси просто стати історією. Щоправда, трапляються випадки, коли громадяни повторно пишуть петиції, бо вони все-таки сподіваються бути почутими.
Просять наші краяни вплинути на працівників правоохоронних органів та подолати корупцію, відновити військовий госпіталь, перейменувати Калуш на Бандеру, змусити водіїв маршруток видавати пасажирам квитки. Пасе задніх і петиція, зареєстрована від міської організації політичної партії «Воля» про необхідність будівництва нового моста через Бистрицю Солотвинську. Проте у неї ще є майже місяць часу на збір підписів.
Натомість чимало прихильників знайшлося у петиції про зброю. Текст цього прохання звучить так: «Я, Баран Володимир Йосипович, житель міста Івано-Франківська, наполягаю на тому, що громадяни України мають право на захист свого житла за допомогою короткоствольної нарізної зброї, яка є менш летальною і більш зручною, ніж мисливська зброя, яку громадяни держави всіма правдами і неправдами тримають вдома виключно для самозахисту».
Тим часом аналогічні звернення громадян активно набирають популярності на сайті Івано-Франківської міської ради. За дуже короткий період деякі петиції до міської влади вже набрали необхідну кількість голосів (250 підписів) і, ймовірно, будуть виноситися на розгляд міської ради.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники