КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Комфорт у кредит

bud-yteplenii-4Відсотки за кредитами на енергозбереження іванофранківцям відшкодовуватимуть з міського бюджету
Івано-Франківськ бере курс на енергозбереження. Це буде одним із головних пріоритетів міської влади у цьому році. Щоб не збагачувати країну-агресора і українських олігархів, міський голова Руслан Марцінків доручив керівникам комунальних підприємств зменшувати споживання газу і електроенергії та впроваджувати альтернативну енергетику з метою забезпечення виробничих потреб енергоносіями власної генерації, а мешканців міста закликав брати активну участь в утепленні будинків та проводити у них інші  енергоефективні заходи. Щоб стимулювати цей процес, на розгляд сесії міської ради, яка сьогодні розпочне свою роботу, внесений проект Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів на 2016-20 рр., яка передбачає відшкодування мешканцям з міського бюджету відсотків за кредитами на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Амбітні плани
У своїй передвиборчій програмі Руслан Марцінків обіцяв масове впровадження заходів з енергозбереження і продовження реалізації програм «Теплий дім» та «Теплова модернізація». За оцінками фахівців, у Івано-Франківську є щонайменше 900 будинків, які потребують утеплення. Пріоритетними у цьому плані визнані панельні багатоповерхівки. У попередні роки комунальники уже реалізували два проекти комплексного утеплення будинків №11 на вул. Миколайчука та  № 44 на вулиці Івасюка. Завдяки утепленню вони отримали і оновлені різнокольорові фасади. Також мешканцям першого будинку ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» зменшило ціну опалення на 25, а другого – на 30% та ще й пообіцяло встановити тепловий лічильник. Загалом же у міської влади за цю каденцію є амбітний план утеплити чотири сотні будинків, – неодноразово наголошував міський голова. Як приклад мер Івано-Франківська наводить сусідній Тернопіль, де успішно реалізують програму енергоефективності, утеплюють будинки і встановлюють у них індивідуальні теплові пункти. Все це робитимуть і у Івано-Франківську.
Стимул до дії
Зменшити споживання паливно-енергетичних ресурсів усіма категоріями споживачів через стимулювання енергозбереження є основною ціллю Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у Івано-Франківську на 2016-20 рр., яку розробив департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку. На її реалізацію впродовж вказаного періоду планується передбачити п’ять мільйонів гривень. Серед головних завдань Програми – проведення модернізації та заміни котлів з переведенням їх на альтернативне паливо і використання теплових насосів, формування свідомого ставлення до необхідності підвищення енергоефективності, розвитку і використання відновлювальних джерел енергії та стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування відсотків кредиту, залученого для придбання енергозберігаючого обладнання і матеріалів. Це і котли (за винятком газових та електричних), і теплонасосні та сонячні системи, індивідуальні теплові пункти, рекуператори, регулятори теплового потоку і температури повітря, вузли та прилади обліку, радіатори, вікна і двері (крім однокамерних), і, звісно, матеріали для термомодернізації будівель та мереж тощо. Їхні переліки визначені для конкретних споживачів – населення, ОСББ та ЖБК, мало- і багатоквартирних будинків.
Компенсаційний механізм
Відповідно до оприлюдненого проекту Програми, відшкодування відсотків за користування енергозберігаючими кредитами надаватиметься населенню, ОСББ та ЖБК, які їх отримають в «Укргазбанку»,  «Ощадбанку» та «Укрексімбанку». З міського бюджету здійснюватиметься компенсація всієї суми відсотків за кредитами, але не більше 25% річних. Компенсація відсотків одному позичальнику за одним кредитним договором надаватиметься на увесь термін дії кредитного договору, але не більше п’яти років і одночасно не може надаватись одному позичальнику за кількома кредитними договорами. При цьому компенсація відсотків не здійснюватиметься на суму виставлених банком позичальнику штрафних санкцій. Відшкодування відсотків фінансуватиметься в межах коштів, передбачених у міському бюджеті на відповідний рік, відповідно до щомісячного плану асигнувань та у черговості отримання позичальниками кредитів, і не може перевищувати розміру бюджетних призначень та щомісячного плану асигнувань. Тому позичальникам, які взяли кредити після вичерпання розміру бюджетних призначень та щомісячного плану асигнувань, відсотки за кредитами компенсувати не зможуть. Тож тим, хто бажає скористатися перевагами цієї Прогами, треба поспішити, адже на цей рік її фінансування передбачене у сумі 0,5 млн. грн.
Левко КУТИНСЬКИЙ
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники