КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Краса потребує жертв

park-7ПРОТИ ШЕРСТІ

Реконструкцію міського парку не можуть завершити ось уже 13 років
Після того, як у Івано-Франківську забудували або зарезервували під забудову практично усі можливі й неможливі місця, новообрана міська влада несподівано оголосила курс на збільшення зелених зон. Принаймні, саме таке завдання перед новим головним архітектором обласного центру Прикарпаття поставив міський голова Руслан Марцінків. Він також заявив, що кожен сквер та парк відтепер фінансуватимуться окремо і що окреме фінансування отримає навіть кожне зелене насадження. А рекомендуючи призначити на посаду директора міського парку культури і відпочинку імені Т.Г. Шевченка Руслану Василюк, мер наголосив, що їй треба буде працювати так, щоб парк став окрасою нашого міста. Ну а краса, як відомо, потребує жертв. Тож скільки  міська влада готова  пожертвувати з бюджету на створення краси у міському парку?

За твердженнями зарубіжних науковців-паркознавців, івано-франківський парк має національну, культурну та історичну цінність. Адже колись тут був ліс, де влаштовували полювання засновники міста, а у 1895 році на цих землях заснували парк, який зараз є пам’яткою садово-паркового мистецтва зі своєрідним поєднанням англійського і французького паркових стилів. Його територія, три ставки і міське озеро утворюють єдиний рекреаційний комплекс. Зеленню рідкісних видів дерев і кущів, блакитними плесами водойм та прохолодою тінистих влітку і затишком позолочених восени алей він мав би вабити іванофранківців та гостей міста. Натомість, зараз парк відлякує їх своїм занедбаним і невпорядкованим виглядом. Адже реконструкцію центрального міського парку культури і відпочинку імені Т.Г. Шевченка у Івано-Франківську не можуть завершити ось уже 13 років.
За радянської влади парк пережив три великі реконструкції, а останню, уже у незалежній Україні, розпочали за третього міського голови Зіновія Шкутяка у 2003 році. Тоді її кошторисна вартість становила 15 млн. 730 тис. 768 гривень. Роботи розділили на два пускові комплекси. Перший мав коштувати 9 млн. 373 тис. 884 грн. За чотири роки реконструкції у парку виконали робіт майже на чотири мільйони гривень. Очистили озера, збудували мости, провели освітлення, впорядкували входи, облицювали клумби і вимостили частину головних алей, розпочали ряд інших робіт. Але з 2006 року їх довелося призупинити, бо припинилося фінансування. Саме тоді у місті змінилася влада і четвертий міський голова Віктор Анушкевичус повважав, що майже 16 мільйонів на реконструкцію парку забагато. Тим більше, що у місті були й нагальніші проблеми, які потребували першочергового вирішення.
Зараз міська влада почала говорити про необхідність збільшення зелених зон, впорядкування існуючих та влаштування нових парків і скверів. Тож, можливо, настав час повернутися лицем до проблем парку та продовжити роботи з його реконструкції?
Між іншим, торік, коли парк відзначав 120-річчя з часу заснування, понад 20 громадських організацій звернулися до колишнього міського голови Віктора Анушкевичуса і голови бюджетної комісії міськради Романа Онуфрієва (який зберіг цю посаду і у новому скликанні міськради) з вимогою профінансувати завершення реконструкції найбільшої рекреаційної місцини обласного центру Прикарпаття.
Очевидно, що проект реконструкції потребує коректури. Але треба завершити бодай елементарне впороядкування парку, його зелених насаджень, озер та алей.
Комунальна організація «Парк культури і відпочинку імені Т.Г. Шевченка» загалом обслуговує територію площею 92 га. З них 24,4 га – міський парк ім. Т.Г. Шевченка та 6 га – парк на вул. Молодіжній. А також озера у парку, центральне озеро на вул. Мазепи та озера у мікрорайоні Пасічна і на вул. Дорошенка загальною площею водного плеса 40,38 га. Ще 52 га – прилегла територія до цих об’єктів. Загалом на підпорядкованій КО «Парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка» території росте 8782 дерева та 3563 кущі, влаштовано 15 квітників, встановлено 180 лавочок, 153 сміттєвих урн, 15 тіньових грибків, п’ять дитячих майданчиків, діють пляж, два стадіони, один волейбольний та три спортивні майданчики. На жаль, чимало з переліченого перебуває у незадовільному стані. А основною причиною цього у парку називають недостатнє фінансування.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


  • Міклош

    Як нема грошей, то може покарання у виді громадських робіт врятує міський парк? Ну звісно при великих організаторських можливостях пані Василюк.