КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Краще б дали грошей

sydsidii1Споживачі, комунальники і місцеві чиновники нарікають на недосконалість системи субсидій
Мало місця і великі черги, – скаржаться на умови прийому документів пошукачі субсидій. Багато людей і велике навантаження, – пояснюють місцеві чиновники. Коли споживачам призначать субсидії і виявиться, що у них є переплата, то вони перестануть платити, – бідкаються комунальники. Всі сходяться на тому, що система надання субсидій є недосконалою. Краще б людям дали достойні зарплати і пенсії, щоб вони могли нормально жити і оплачувати комунальні послуги, – твердить голос народу. Але і виділені державою на субсидіювання населення кошти місцева влада не має втратити. Також вона повинна зробити все необхідне, щоб при оформленні документів люди зазнавали якнайменше незручностей.

Децентралізація послуг
Щоб іванофранківцям було легше і зручніше оформити субсидії, міська влада вирішила збільшити кількість пунктів прийому документів.
Як повідомила директор департаменту соціального захисту міськвиконкому Олександра Заклинська, такі пункти відкрили у приміщеннях колишніх ЖЕО №2 на вул. Військових ветеранів, 10-«а»,  №3 на вул. Мазепи, 185 та № 8 на вул. Івана-Павла ІІ, 4.
Хоч вони й розміщені у різних мікрорайонах насамперед для зручності їхніх мешканців, але, за словами О. Заклинської, не закріплені територіально. Тож сюди можуть звертатися всі франківці, яким це буде зручно, незалежно від того, у якому з районів міста вони  мешкають.
Також департамент соцзахисту спільно з міською владою шукають ще одне велике просторе приміщення у центральній частині міста для відкриття закладу, у якому б не тільки приймали документи на субсидії, але й надавали інші адміністративні послуги. Згодом такі міні-центри надання адмінпослуг з’являться у кожному мікрорайоні Івано-Франківська.
Автоматизована процедура
А через два місяці в обласному центрі Прикарпаття планують автоматизувати процедуру призначення субсидій та інформування про це мешканців.
За інформацією департаменту соцзахисту, торік за призначеннями субсидій у Івано-Франківську звернулись 31,5 тисячі сімей. Призначено субсидії уже 25,5 тисячі заявників. 17,5 тисячі справ ще опрацьовуються. Зокрема, у департаменті соцзахисту очікують довідок і відповідей на запити по трьох  тисячах справ і ще стільки ж справ потребують уточнення.
«Зараз отримання всіх запитів і довідок покладені на департамент, – пояснює О. Заклинська. – Це великі навантаження і затрати часу. Такі процеси мають бути автоматизовані, щоб люди не відчували затримки у призначенні субсидій».
Ускладнює роботу департаменту соцзахисту з призначення субсидій і те, що на кожне домогосподарство у різних комунальних підприємствах є окремий особовий рахунок. «Було б добре, якби комунальні служби об’єднали особові рахунки споживачів. Це б значно спростило роботу», – зауважила  О.Заклинська.
Як повідомив перший заступник міського голови Микола Вітенко, міська влада на своєму рівні уже опрацьовує таку можливість, а також працює над тим, щоб про призначення субсидій мешканців можна було інформувати через Інтернет. Такі автоматизовані програми мають з’явитися до 1 березня.
За гривню на місяць
Тривала невизначеність щодо призначення чи не призначення субсидій турбує не лише споживачів, але й надавачів комунальних послуг. Адже, поки люди чекають відповіді про призначення субсидій, то платять. А коли їм субсидію призначають і у них виявляється переплата, то можуть перестати платити, – бідкаються комунальники.
«Відповідно до роз’яснення, яке ми отримали з міністерства, споживач має фіксувати покази лічильника й сплачувати  обов’язкову частку. Якщо на особовому рахунку є переплата, то люди мають платити одну гривню, щоб був зафіксований платіж. А вже за рахунок тієї переплати, яка назбирується через субсидії, їм списуються використання тих показників, які вони фіксують», – довела до відома споживачів і комунальників О. Заклинська.
З тим, що система надання субсидій недосконала і нераціональна, погоджується й міський голова Руслан Марцінків. «Давайте говорити чесно:  всі ці субсидії – це неправильно, це робиться на користь олігархічних кланів. Ми це все розуміємо. Але в наших силах зробити так, щоб люди отримали субсидії без черг. Щоб цей процес не викликав соціальної напруги», – наголосив міський голова.
Він також додав, що субсидії для міста – це значний фінансовий ресурс та інвестиції в комунальні підприємства. «На фінансування субсидій держава виділяє на 10 мільярдів більше. Тому ми мусимо тягнути ці кошти до нас, – каже Р. Марцінків. –  Це великий фінансовий ресурс для залучення коштів у наші комунальні підприємства».
Омелян МІЛЬКОВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники