КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Краще б дали грошей

sydsidii1Споживачі, комунальники і місцеві чиновники нарікають на недосконалість системи субсидій
Мало місця і великі черги, – скаржаться на умови прийому документів пошукачі субсидій. Багато людей і велике навантаження, – пояснюють місцеві чиновники. Коли споживачам призначать субсидії і виявиться, що у них є переплата, то вони перестануть платити, – бідкаються комунальники. Всі сходяться на тому, що система надання субсидій є недосконалою. Краще б людям дали достойні зарплати і пенсії, щоб вони могли нормально жити і оплачувати комунальні послуги, – твердить голос народу. Але і виділені державою на субсидіювання населення кошти місцева влада не має втратити. Також вона повинна зробити все необхідне, щоб при оформленні документів люди зазнавали якнайменше незручностей.

Децентралізація послуг
Щоб іванофранківцям було легше і зручніше оформити субсидії, міська влада вирішила збільшити кількість пунктів прийому документів.
Як повідомила директор департаменту соціального захисту міськвиконкому Олександра Заклинська, такі пункти відкрили у приміщеннях колишніх ЖЕО №2 на вул. Військових ветеранів, 10-«а»,  №3 на вул. Мазепи, 185 та № 8 на вул. Івана-Павла ІІ, 4.
Хоч вони й розміщені у різних мікрорайонах насамперед для зручності їхніх мешканців, але, за словами О. Заклинської, не закріплені територіально. Тож сюди можуть звертатися всі франківці, яким це буде зручно, незалежно від того, у якому з районів міста вони  мешкають.
Також департамент соцзахисту спільно з міською владою шукають ще одне велике просторе приміщення у центральній частині міста для відкриття закладу, у якому б не тільки приймали документи на субсидії, але й надавали інші адміністративні послуги. Згодом такі міні-центри надання адмінпослуг з’являться у кожному мікрорайоні Івано-Франківська.
Автоматизована процедура
А через два місяці в обласному центрі Прикарпаття планують автоматизувати процедуру призначення субсидій та інформування про це мешканців.
За інформацією департаменту соцзахисту, торік за призначеннями субсидій у Івано-Франківську звернулись 31,5 тисячі сімей. Призначено субсидії уже 25,5 тисячі заявників. 17,5 тисячі справ ще опрацьовуються. Зокрема, у департаменті соцзахисту очікують довідок і відповідей на запити по трьох  тисячах справ і ще стільки ж справ потребують уточнення.
«Зараз отримання всіх запитів і довідок покладені на департамент, – пояснює О. Заклинська. – Це великі навантаження і затрати часу. Такі процеси мають бути автоматизовані, щоб люди не відчували затримки у призначенні субсидій».
Ускладнює роботу департаменту соцзахисту з призначення субсидій і те, що на кожне домогосподарство у різних комунальних підприємствах є окремий особовий рахунок. «Було б добре, якби комунальні служби об’єднали особові рахунки споживачів. Це б значно спростило роботу», – зауважила  О.Заклинська.
Як повідомив перший заступник міського голови Микола Вітенко, міська влада на своєму рівні уже опрацьовує таку можливість, а також працює над тим, щоб про призначення субсидій мешканців можна було інформувати через Інтернет. Такі автоматизовані програми мають з’явитися до 1 березня.
За гривню на місяць
Тривала невизначеність щодо призначення чи не призначення субсидій турбує не лише споживачів, але й надавачів комунальних послуг. Адже, поки люди чекають відповіді про призначення субсидій, то платять. А коли їм субсидію призначають і у них виявляється переплата, то можуть перестати платити, – бідкаються комунальники.
«Відповідно до роз’яснення, яке ми отримали з міністерства, споживач має фіксувати покази лічильника й сплачувати  обов’язкову частку. Якщо на особовому рахунку є переплата, то люди мають платити одну гривню, щоб був зафіксований платіж. А вже за рахунок тієї переплати, яка назбирується через субсидії, їм списуються використання тих показників, які вони фіксують», – довела до відома споживачів і комунальників О. Заклинська.
З тим, що система надання субсидій недосконала і нераціональна, погоджується й міський голова Руслан Марцінків. «Давайте говорити чесно:  всі ці субсидії – це неправильно, це робиться на користь олігархічних кланів. Ми це все розуміємо. Але в наших силах зробити так, щоб люди отримали субсидії без черг. Щоб цей процес не викликав соціальної напруги», – наголосив міський голова.
Він також додав, що субсидії для міста – це значний фінансовий ресурс та інвестиції в комунальні підприємства. «На фінансування субсидій держава виділяє на 10 мільярдів більше. Тому ми мусимо тягнути ці кошти до нас, – каже Р. Марцінків. –  Це великий фінансовий ресурс для залучення коштів у наші комунальні підприємства».
Омелян МІЛЬКОВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники