КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Краще менше, але краще

Капітальні ремонти доріг потребують більше часу

remont-dorogigryunvaldska-5037З 2012 року в Івано-Франківську стрімкими темпами взялися за ремонти доріг. Оскільки більшість вулиць, зокрема і в центральній частині міста, перебували у вкрай незадовільному стані, перед міською владою постало першочергове завдання якнайшвидше відремонтувати їхні проїжджі частини. Тоді вдалися до застосування Вінницької технології вибіркового капремонту, при якій за допомого фрези старе покриття знімали і фактично за одну ніч настеляли новий асфальт. Згодом, окрім доріг, почали ремонтувати й тротуари. А в останні роки вулиці стали ремонтувати комплексно – із заміною всіх підземних комунікацій, влаштуванням супутньої дорожньої інфраструктури, встановленням нових дорожніх знаків, нанесенням пластикової розмітки, освітленням та благоустроєм. Зрозуміло, що такі роботи потребують більше часу. Зрештою, є й інші чинники, які у процесах проектування і проходження тендерних процедур безпосередньо впливають на терміни виконання капітальних ремонтів доріг, котрі зараз ремонтують не такими швидкими темпами, як би того всім хотілося.

Якщо спершу за рік у місті ремонтували шість-сім доріг, то згодом ця цифра зросла до двох десятків. Міський голова Руслан Марцінків каже, що технологія вибіркових капремонтів тоді себе виправдала. Таким чином за кілька років у місті вдалося відремонтувати більшість доріг, які перебували у незадовільному стані. «Нам треба було дати проїзд, і ми це зробили, – каже Р. Марцінків. – Але люди слушно почали скаржитися, що дороги ремонтують, а тротуари – ні. У наступні роки ми це врахували. Також побачили, що необхідно замінювати старі комунікації, бо були прикрі випадки, коли новий асфальт доводилося розкопувати, щоб ремонтувати старі труби. Тому до ремонтів доріг стали підходити комплексно». Однак, коли вулиці почали ремонтувати комплексно, то з’явилися так звані перехідні об’єкти. Адже ремонти починали із заміни комунікацій, і був потрібен час, щоб після розкопок стабілізувалася основа. А вже згодом настеляли кілька шарів асфальту. Тому на деяких об’єктах роботи доводилось завершувати вже наступного року. Не став винятком і 2017 рік.
Цьогоріч міська влада запланувала небачені досі обсяги ремонту доріг. Загалом в Івано-Франківську впродовж року планували капітально відремонтувати півсотні вулиць, на що у бюджеті передбачили понад 104 мільйони гривень. Головний фінансовий ресурс – 77 млн. 533 тис. грн. – зосередили в розпорядженні управління капітального будівництва. Ще 26 млн. 854 тис. грн. на капремонт вулиць передбачили департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою. УКБ запланували ремонт 34 дорожніх об’єктів і ще чотири об’єкти нового будівництва (сполучення Південного і Північного бульварів, продовження вулиці Гурика, вул. Стуса і 24 Серпня), а комунальному департаменту цьогоріч дісталось лише 17 об’єктів капремонту доріг. Однак із самого початку було зрозуміло, що повністю реалізувати всі ці амбітні плани з ремонту вулиць цьогоріч, очевидно, не вдасться. Тому міській владі довелося визначатися з пріоритетами.
До Дня Незалежності в Івано-Франківську після дворічного капремонту урочисто відкрили вулицю Богдана Хмельницького. Там замінили комунікації, уклали три шари асфальту, зробили нове вуличне освітлення, встановили нові дорожні знаки, нанесли розмітку. У мерії зазначають, що саме таким повинен бути стандарт майбутніх капремонтів вулиць Івано-Франківська. Завершені  ремонти вул. Грушевського, Грюнвальдської, Військової, Академіка Гнатюка, Нової, Селянської, відремонтовані з’їзди з моста на вул. Галицькій. Тривають ремонти вул. Гетьмана Мазепи, Княгинин, Тринітарської, (яку планують відкрити на свято Покрови, 14 жовтня), Лесі Українки та Міцкевича. Розпочався ремонт вул. Станіславської, а невдовзі підрядники візьмуться за асфальтування вулиць Вовчинецької, Сухомлинського (де вже замінені всі комунікації) і Паркової та розпочнуть ремонти вулиць  Військових ветеранів, Республіканської, Слави Стецько і деяких інших.
Представники влади зазначають, що цього року у місті гостро постала проблема браку підрядників, які, своєю чергою, зіткнулися з браком робочої сили, бо їхні робітники масово виїжджають на заробітки за кордон. На капремонт низки вулиць замовникам доводилося по кілька разів оголошувати додаткові тендери, у яких теж ніхто з підрядників не хотів брати участі. Є проблеми з виготовленням проектної документації. Старше покоління проектантів вийшло на пенсію, а їхні молоді колеги ще не мають відповідного досвіду. Інколи документацію доводиться переробляти. Деякі виготовлені у попередні роки проекти капремонтів вулиць потребують коригування з врахуванням сучасних вимог, додаткового проектування нових комунікацій, каналізаційних колекторів чи дощової каналізації тощо. Усі проекти повинні проходити експертизу, яку віднедавна роблять лише в Києві. Буває, що звідти їх повертають із певними зауваженнями, і не один раз. А все це – час, який затримує безпосередній початок довгожданих ремонтів вулиць і впливає на терміни їхнього виконання. Тому, перш ніж кричати про зраду і говорити, що міська влада повільно ремонтує дороги, треба розуміти, що не все у таких випадках залежить від цієї влади, представники якої якраз зацікавлені у виконанні своїх передвиборчих обіцянок про ремонт доріг, дворів та прибудинкових територій, щоб сподобатися своїм виборцям.
Хвалимир ВЛАДІВ  

Коментар фахівця

Юрій ШЕЛЮХ,
заступник начальника міського управління капітального будівництва:
– Все залежить від рівня складності об’єкта. Спершу виготовляється проект, потім він повинен пройти експертизу, після чого оголошується тендер і визначається переможець, з яким після перевірки та відповідного терміну на оскарження результату тендеру укладається угода, і він може приступати до роботи.
Терміни виготовлення проектів теж залежать від їхньої складності і від того, за скільки часу з цим впорається проектант. Буває, на це йде місяць, буває, більше. Деякі проекти потребують коректури. Потім проект повинен пройти експертизу. Якщо все йде нормально і експертизу проект проходить за першим разом, то це мінімум два тижні, але бувають винятки. Окремі проекти ми змушені віддавати на експертизу до Києва.
Після того, як проект пройшов експертизу, ми можемо оголошувати тендер на виконання робіт. Як правило, тендер проходить за 15 днів. Потім відбувається перевірка документації учасників, оголошення переможців, витримується термін на оскарження результатів тендерів, після чого з переможцем укладається угода. Тобто вся ця підготовча процедура затягується мінімум на три-чотири місяці, а то й більше.
У процесі виконання робіт теж можуть з’явитися певні труднощі. Скажімо,  якщо передбачена заміна мереж, це теж збільшує термін ремонтів доріг і ускладнює процес підготовки до асфальтування.
До кінця року ми ще маємо встигнути багато зробити. Завершимо перехідні об’єкти – вулиці Промислову і Княгинин. Намагатимемось заасфальтувати вулиці Вовчинецьку і Сухомлинського, де вже всі мережі зроблені. Роботи є ще багато, але не хочу загадувати наперед, бо погода може змінитися і всяке може бути.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники