КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Краще менше, але краще

Капітальні ремонти доріг потребують більше часу

remont-dorogigryunvaldska-5037З 2012 року в Івано-Франківську стрімкими темпами взялися за ремонти доріг. Оскільки більшість вулиць, зокрема і в центральній частині міста, перебували у вкрай незадовільному стані, перед міською владою постало першочергове завдання якнайшвидше відремонтувати їхні проїжджі частини. Тоді вдалися до застосування Вінницької технології вибіркового капремонту, при якій за допомого фрези старе покриття знімали і фактично за одну ніч настеляли новий асфальт. Згодом, окрім доріг, почали ремонтувати й тротуари. А в останні роки вулиці стали ремонтувати комплексно – із заміною всіх підземних комунікацій, влаштуванням супутньої дорожньої інфраструктури, встановленням нових дорожніх знаків, нанесенням пластикової розмітки, освітленням та благоустроєм. Зрозуміло, що такі роботи потребують більше часу. Зрештою, є й інші чинники, які у процесах проектування і проходження тендерних процедур безпосередньо впливають на терміни виконання капітальних ремонтів доріг, котрі зараз ремонтують не такими швидкими темпами, як би того всім хотілося.

Якщо спершу за рік у місті ремонтували шість-сім доріг, то згодом ця цифра зросла до двох десятків. Міський голова Руслан Марцінків каже, що технологія вибіркових капремонтів тоді себе виправдала. Таким чином за кілька років у місті вдалося відремонтувати більшість доріг, які перебували у незадовільному стані. «Нам треба було дати проїзд, і ми це зробили, – каже Р. Марцінків. – Але люди слушно почали скаржитися, що дороги ремонтують, а тротуари – ні. У наступні роки ми це врахували. Також побачили, що необхідно замінювати старі комунікації, бо були прикрі випадки, коли новий асфальт доводилося розкопувати, щоб ремонтувати старі труби. Тому до ремонтів доріг стали підходити комплексно». Однак, коли вулиці почали ремонтувати комплексно, то з’явилися так звані перехідні об’єкти. Адже ремонти починали із заміни комунікацій, і був потрібен час, щоб після розкопок стабілізувалася основа. А вже згодом настеляли кілька шарів асфальту. Тому на деяких об’єктах роботи доводилось завершувати вже наступного року. Не став винятком і 2017 рік.
Цьогоріч міська влада запланувала небачені досі обсяги ремонту доріг. Загалом в Івано-Франківську впродовж року планували капітально відремонтувати півсотні вулиць, на що у бюджеті передбачили понад 104 мільйони гривень. Головний фінансовий ресурс – 77 млн. 533 тис. грн. – зосередили в розпорядженні управління капітального будівництва. Ще 26 млн. 854 тис. грн. на капремонт вулиць передбачили департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою. УКБ запланували ремонт 34 дорожніх об’єктів і ще чотири об’єкти нового будівництва (сполучення Південного і Північного бульварів, продовження вулиці Гурика, вул. Стуса і 24 Серпня), а комунальному департаменту цьогоріч дісталось лише 17 об’єктів капремонту доріг. Однак із самого початку було зрозуміло, що повністю реалізувати всі ці амбітні плани з ремонту вулиць цьогоріч, очевидно, не вдасться. Тому міській владі довелося визначатися з пріоритетами.
До Дня Незалежності в Івано-Франківську після дворічного капремонту урочисто відкрили вулицю Богдана Хмельницького. Там замінили комунікації, уклали три шари асфальту, зробили нове вуличне освітлення, встановили нові дорожні знаки, нанесли розмітку. У мерії зазначають, що саме таким повинен бути стандарт майбутніх капремонтів вулиць Івано-Франківська. Завершені  ремонти вул. Грушевського, Грюнвальдської, Військової, Академіка Гнатюка, Нової, Селянської, відремонтовані з’їзди з моста на вул. Галицькій. Тривають ремонти вул. Гетьмана Мазепи, Княгинин, Тринітарської, (яку планують відкрити на свято Покрови, 14 жовтня), Лесі Українки та Міцкевича. Розпочався ремонт вул. Станіславської, а невдовзі підрядники візьмуться за асфальтування вулиць Вовчинецької, Сухомлинського (де вже замінені всі комунікації) і Паркової та розпочнуть ремонти вулиць  Військових ветеранів, Республіканської, Слави Стецько і деяких інших.
Представники влади зазначають, що цього року у місті гостро постала проблема браку підрядників, які, своєю чергою, зіткнулися з браком робочої сили, бо їхні робітники масово виїжджають на заробітки за кордон. На капремонт низки вулиць замовникам доводилося по кілька разів оголошувати додаткові тендери, у яких теж ніхто з підрядників не хотів брати участі. Є проблеми з виготовленням проектної документації. Старше покоління проектантів вийшло на пенсію, а їхні молоді колеги ще не мають відповідного досвіду. Інколи документацію доводиться переробляти. Деякі виготовлені у попередні роки проекти капремонтів вулиць потребують коригування з врахуванням сучасних вимог, додаткового проектування нових комунікацій, каналізаційних колекторів чи дощової каналізації тощо. Усі проекти повинні проходити експертизу, яку віднедавна роблять лише в Києві. Буває, що звідти їх повертають із певними зауваженнями, і не один раз. А все це – час, який затримує безпосередній початок довгожданих ремонтів вулиць і впливає на терміни їхнього виконання. Тому, перш ніж кричати про зраду і говорити, що міська влада повільно ремонтує дороги, треба розуміти, що не все у таких випадках залежить від цієї влади, представники якої якраз зацікавлені у виконанні своїх передвиборчих обіцянок про ремонт доріг, дворів та прибудинкових територій, щоб сподобатися своїм виборцям.
Хвалимир ВЛАДІВ  

Коментар фахівця

Юрій ШЕЛЮХ,
заступник начальника міського управління капітального будівництва:
– Все залежить від рівня складності об’єкта. Спершу виготовляється проект, потім він повинен пройти експертизу, після чого оголошується тендер і визначається переможець, з яким після перевірки та відповідного терміну на оскарження результату тендеру укладається угода, і він може приступати до роботи.
Терміни виготовлення проектів теж залежать від їхньої складності і від того, за скільки часу з цим впорається проектант. Буває, на це йде місяць, буває, більше. Деякі проекти потребують коректури. Потім проект повинен пройти експертизу. Якщо все йде нормально і експертизу проект проходить за першим разом, то це мінімум два тижні, але бувають винятки. Окремі проекти ми змушені віддавати на експертизу до Києва.
Після того, як проект пройшов експертизу, ми можемо оголошувати тендер на виконання робіт. Як правило, тендер проходить за 15 днів. Потім відбувається перевірка документації учасників, оголошення переможців, витримується термін на оскарження результатів тендерів, після чого з переможцем укладається угода. Тобто вся ця підготовча процедура затягується мінімум на три-чотири місяці, а то й більше.
У процесі виконання робіт теж можуть з’явитися певні труднощі. Скажімо,  якщо передбачена заміна мереж, це теж збільшує термін ремонтів доріг і ускладнює процес підготовки до асфальтування.
До кінця року ми ще маємо встигнути багато зробити. Завершимо перехідні об’єкти – вулиці Промислову і Княгинин. Намагатимемось заасфальтувати вулиці Вовчинецьку і Сухомлинського, де вже всі мережі зроблені. Роботи є ще багато, але не хочу загадувати наперед, бо погода може змінитися і всяке може бути.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники