КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Красномовні закарлюки, або Про що розказують звичайні підписи не таких вже й звичайних іванофранківців?

PidpysyЙого ставлять на офіційних документах і простому клаптикові паперу, сенсорному екрані та лікарському рецепті, у шкільних щоденниках і навіть на… голому тілі. Найчастіше ним користуються артисти, високопосадовці, наречені та вчителі. Це ніщо інше, як підпис. Маленька закарлючка чи мистецьки вималювані ініціали, він може розповісти про власника навіть те, чим не хочеться ділитися з іншими. «Прочитати» підпис – легка справа хіба що для графологів, тож кореспондент «ЗК» поцікавився у спеціаліста, що про людину може розповісти її автограф.

Усе починалося  з… хрестика
Можновладцям в усі часи було вигідно керувати «сірою масою», неосвіченими, примітивно мислячими людьми. Тому ще у середньовічних документах зустрічаються так звані «хрестики» замість підписів неписьменних верств населення. Натомість чітко виведені ініціали на паперах говорять про приналежність їхнього власника до когорти вчених (принаймні письменних) людей,  інтелектуально підкованих із високим соціальним статусом. Про те, що у Київській Русі освіта була не гіршою від тодішньої європейської, свідчить і автограф доньки Ярослава Мудрого Анни, королеви Франції, котра на початку 11 століття на грамоті Суасонському абатству поряд із підписом-хрестиком свого сина Філіпа вивела кирилицею повне ім’я і титул – «Анна Ръина», тобто «Анна королева».

Підпис – друге «я»              його автора
Графолог Дмитро Штокалюк, аспірант Тернопільського національного економічного університету, який займається складанням психологічних портретів людей впродовж п’яти років, переконаний: почерк показує, якою людина є, а підпис – якою бажає бути. Автограф є візитівкою почерку, але і за ним можна визначити індивідуальні психологічні особливості власника, оскільки він є відбитком підсвідомості людини.
Щоб правильно скласти психологічний портрет людини, проаналізувавши лише її підпис, необхідно брати до уваги певні графологічні ознаки – напрямок, довжину підпису, величину літер, їх зв’язність, силу тиску при написанні букв, їх нахил тощо.
Визначити стать людини тільки за її підписом важко, практично неможливо, розповів спеціаліст. Для, так би мовити, повноти сюжету потрібно аналізувати ще й почерк. Проте Дмитро Штокалюк поділився з нами окремими секретами «прочитання» самих підписів.
Комунікабельність та відкритість людини у графоаналізі визначається за швидкістю підпису, його розміром та натиском. Довгий підпис із сильним натиском на букви свідчить, що його автор відкритий для спілкування, наполегливий у досягненні своєї мети. Якщо ж натиск поверхневий, легкий, то власникам такого автографа важко даються взаємини з оточуючими, хоча бажання спілкуватися є. Вони зазвичай не можуть відстояти свої інтереси. Великі букви у підписі говорять про прагнення до незалежності. Дрібні – про стриманість, поміркованість, адекватність людей.
За кількістю букв у підписі можна визначити, керівник його автор чи підлеглий. Наприклад, якщо на початку є дві-три літери (зазвичай це ініціали), ця людина надає перевагу інтелектуальній роботі. Перед нами керівник, лідер, який не буде підкорятися чи виконувати фізичну роботу. Саме такі автографи у політиків та бізнесменів.
Прикрашений підпис, використання завитків, петель вказує на людину естетичну, творчу, креативну. Так підписуються митці – художники, письменники тощо. Науковці навпаки спрощують свій підпис. Надмірні прикраси у підписі та почерку також можуть вказувати на психічні відхилення, зокрема шизофренію. При аналізі таких підписів слід бути обережним, оскільки недарма кажуть, що всі генії – по-своєму психи. Тож можна безпідставно поставити людині страшний діагноз.
Доречним є твердження про існування правильного і неправильного підписів, вважає Д.Штокалюк. До останніх, на його думку, належать перекреслені та обведені петлею автографи. У першому випадку власник такого підпису зводить нанівець усі свої життєві здобутки, навіть ті досягнення, які могли б бути, але ще немає. Такі люди часто залишають справи, які їм не вдаються чи перестають подобатися. Обвід своїх ініціалів останнім розчерком у петлю свідчить про те, що людина ізолює себе від оточуючих, ховається, ніби кажучи: «Не чіпайте мене». Якщо такий підпис має керівник, то з нього поганий управлінець, бо він сам по собі і не дослуховується до думки інших людей.
Підпишіться, щоб стати сім’єю
Графолог радить знайомитися із підписом і почерком свого коханого (коханої) заздалегідь, а не одразу в РАЦСі, адже саме закарлючки можуть підказати, що чекає таких людей у майбутньому. Щоб визначити сумісність чоловіка та жінки, друзів чи просто партнерів у бізнесі, слід відштовхуватися від певних графологічних ознак. Наприклад, гострокутовий підпис притаманний амбіційним людям, які люблять керувати і не будуть займати підлегле становище (саме такі колючі автографи з різкими штрихами були у світових диктаторів – Сталіна, Гітлера, Бісмарка). Круглий підпис і почерк видає м’яку, піддатливу людину, яка не витримує конкуренції. У випадку конфліктних ситуацій людина з гострим підписом загострюватиме ситуацію. Тобто, якщо дружина має такий підпис, то вона часто дорікатиме чоловікові і наполягатиме на своєму. Жінки з круглим підписом спокійні, не підливатимуть масла у вогонь. Звичайно, людина з сильним натиском на букви домінуватиме у сім’ї. Хоча покладатися тільки на графологію у таких випадках не варто, переконаний Д.Штокалюк. Часто сходяться і мирно вживаються у сім’ї обоє партнерів із гострокутовими підписами.
«Черкніть» ще й кілька слів
«Перед тим, як братися за складання психологічного портрета людини, прошу написати кілька речень і підписатися. Порівнюючи почерк та підпис, можна виявити, чи має людина внутрішньо особистісний конфлікт, котрий полягає, наприклад, у боротьбі розуму та емоцій. Якщо букви у почерку розміщені вертикально, то його власник – адекватний, стриманий, керується розумом. При цьому підпис може бути нахиленим вправо, що говорить про те, що людина хоче бути відкритою до спілкування. Такі особистості у певних випадках не знають, як поводитися у різних ситуаціях, багато зважують, роздумують. Якщо ж і почерк, і підпис нахилені вправо, то у людини відсутній внутрішньо особистісний конфлікт», – стверджує графолог.
На відміну від підпису, почерк не можна переінакшити, хіба що скорегувати окремі елементи, переконаний Д.Штокалюк: «Також людина не може мати кілька почерків. Підпис і почерк змінюються лише у разі кардинальних психологічних змін у житті людини, наприклад, коли вона зростає або йде на дно. Вплив на почерк має і стан здоров’я – порушена психіка, травми руки, алкоголізм, наркоманія тощо. Почерк у конкретний момент написання тексту також залежить від того, чим пишемо (хтось надає перевагу чорнильній чи кульковій ручці, а окремі пишуть олівцем), у якому положенні (сидячи, стоячи чи лежачи на дивані) та від психоемоційного стану (у збудженої, агресивної людини почерк збільшиться у розмірі за натиском)».
Політику, що в підписі твоїм?..
Графолог Дмитро Штокалюк надав для ознайомлення складений ним психологічний портрет за підписом президента П.Порошенка, а також погодився на експеримент «ЗК». Ми свідомо звернулися до немісцевого спеціаліста (він із Тернопільщини) із проханням охарактеризувати людину, маючи перед собою тільки її підпис (без жодної вказівки на вік, стать, місце проживання, займану посаду тощо). Читачам же ми одразу зазначимо авторів підписів – добре відомих іванофранківцям особистостей. Ось що з цього вийшло.
Президент України Петро Порошенко
Автором підпису є врівноважена, стримана, прямолінійна і послідовна у своїх діях, відкрита для спілкування особистість, яка легко знаходить спільну мову з людьми, вирізняється лідерськими якостями і надає перевагу інтелектуальній роботі, вміє керувати підлеглими. Особа прагне до незалежності, за натурою: м’яка, добра, схильна йти на компроміси. Вона здатна виконувати сидячу роботу, вникати в суть справи, тому розсудливо і виважено приймає рішення.
Власник підпису – повільний, вперто та наполегливо йде до поставленої мети. Характеризується витривалістю, енергійністю та життєрадісністю. Йому поразки та розчарування не страшні, оскільки він має оптимістичні погляди на життя. Вони загартовують його характер, роблять його міцним і стійким до життєвих труднощів (про це говорить розмашистий почерк, підпис спрямований вгору й сильний натиск). Серед негативних рис слід виділити: самовпевненість, норовливість, корисливість, схильність до диктаторства, егоцентризм.
Депутат Верховної Ради України, співвласник гірськолижного курорту «Буковель» Олександр Шевченко
Автор підпису любить конкретику, але поспішний у своїх діях. Імпульсивний, вибуховий, не любить критики. Більшою мірою виконавець, ніж керівник. Непосидючий, спершу робить, а потім думає, не вдаючись у дрібниці.
Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич
Власник підпису – логічна, послідовна людина (про що свідчить з’єднаність елементів підпису). Нервує, якщо щось йде не за планом. Владолюбний, самовпевнений, впертий. Водночас це творча, креативна особистість (перша частина підпису виражена більше), надає перевагу інтелектуальній роботі,  намагається уникати фізичної праці. Природжений дипломат, який легко знаходить спільну мову з людьми, тактовний, може виступати у ролі третейського судді. Буває, що не доводить справу до завершення. Оптиміст, здатен себе переоцінювати (на це вказує спрямованість підпису і розчерку вгору). Намагається спрощувати собі життя. Амплітуда підпису вказує, що ця людина стрімко розгорнула діяльність, потім її ріст спадав, згодом знову зросте. Завитки у середній зоні підпису свідчать, що людина ще не знайшла себе у житті. Конформіст (підпорядковується вимогам соціальної групи або суспільства в цілому), переживає, що скажуть оточуючі. Наївний, йому легко задурити голову. Якщо і знаходиться на керівних посадах, то не витримує конкуренції, його часто «з’їдають».
Голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Олег Гончарук
Підпис говорить, що його автор – виконавець, тобто за характером більше підлеглий, ніж керівник. Егоїстичний. Не сприймає критики. Емоційно вибухова, вперта, рішуча, нетерпляча, непосидюча особистість. Фізично витривалий і сильний. Відкритий до спілкування, хоча інколи сумнівається у своїх силах. Надає перевагу фізичній роботі (завантаженість підпису більша у другій його частині). Амплітуда підпису вказує на те, що людина розгортає свою діяльність поступово, не виносить флірту, а також коли їй задурюють голову.
Власники згаданих вище трьох підписів, зазначив почеркознавець, належать до сугестивних людей, тобто схильні потрапляти під сторонній вплив. Спеціаліст стверджує, що власники цих підписів не здатні бути керівниками, вони кращі у ролі підлеглих. Хоча графолог зауважив: підписи директорів, працівників банку (тих, котрі щодня підписують багато документів) можуть бути скороченими. Люди роблять це з метою економії часу. Хоча окремі графологічні ознаки і у таких автографах присутні.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків
Людина, котра так підписується, любить бути у центрі уваги та керувати. Схильний до перебільшення. Створює проблеми на рівному місці, роблячи з мухи слона. Автор підпису – людина імпульсивна. Їй не суттєво, що скажуть інші. Може кілька разів переробляти одну і ту ж роботу, часто навіть погіршуючи результат. Непостійний в інтересах, жорсткий, корисливий і розумний. Бажає виділятися серед інших. Мислить раціонально, не здатен потрапляти під чужий вплив. Ця людина зверху добра і м’яка, але за певних обставин показує свої голки. Вміє замаскувати колючки, які за потреби «вискакують», щоб вразити. Якщо ця людина – керівник, то вона часто чіпляється до дрібниць, сама ходить по колу та й іншим набридає своїм постійним «Це треба переробити».
Віра ІВАНИШИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники