КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Купа планів

Цього року департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку ініціюватиме та, за схвалення і підтримки міськвиконкому й міської ради, втілюватиме в життя 10 ключових реформ у сфері міського комунального господарства. Про це на сторінці «Комуналка ІФ» у Фейсбуці повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. В основному реформи стосуватимуться систем транспорту, благоустрою та управління комунальним господарством загалом і матимуть на меті максимальне наближення до європейських стандартів.
Зміна підходів
Масштабна транспортна реформа передбачатиме зміну підходів до організації дорожнього руху, формування маршрутної мережі та вимог до громадського транспорту і системи паркування у місті.

Зокрема, на основі розробленої німецькими фахівцями транспортної концепції міста буде виготовлена нова комплексна схема організації дорожнього руху. Базовими для неї стануть принципи пріоритетності у місті  пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту. Нова КСОДР максимально відповідатиме європейським вимогам і стандартам.
Також розроблять нову маршрутну мережу громадського транспорту. Конкурс на обслуговування нових автобусних маршрутів проводитимуть пакетом. Всі маршрутні автобуси обов’язково повинні бути обладнані gps трекерами, інформаційними табло, пристроями озвучення зупинок та електронними компостерами, оскільки планується впровадити систему електронних квитків, а плату за проїзд справляти не за посадку, а за час проїзду.
Реформа системи паркування передбачає створення платної паркувальної зони в центральній частині міста. В’їзди до неї обладнають автоматами, які видаватимуть картки з фіксацією часу, а плата за паркування справлятиметься на виїзді. Також планується створенння й інших паркувальних зон, які обов’язково обладнають паркоматами.
Виховання свідомості
Реформа системи благоустрою передбачає затвердження нових, адаптованих до міжнародних стандартів, Правил благоустрою Івано-Франківська, які закріплять солідарну відповідальність міської влади, суб’єктів господарської діяльності та мешканців щодо впорядкування міста. Особливо це стосуватиметься благоустрою та утримання в належному стані прилеглих територій, влаштування вивісок, здійснення торгівлі тощо. Для реалізації заходів з благоустрою міста планується максимально залучати позабюджетні ресурси – фінансові, матеріальні, виробничі, людські, інтелектуальні та  кошти фізичних осіб. Адже у Івано-Франківську є багато спільнот, громадських організацій, окремих небайдужих людей, які готові долучитися до благоустрою міста на громадських засадах.
Також комунальники планують здійснити реформу системи поводження з твердими побутовими відходами. Тариф за вивезення сміття розраховуватимуть не за кубометр, а за кілограм. Великогабаритне і будівельне сміття заборонять викидати у контейнери, плату за його утилізацію виведуть з тарифу і вивозитимуть таке сміття за заявами мешканців. На майданчиках для збору ТПВ встановлять нові євроконтейнери, які обов’язково повинні закриватися кришками, а саме сміття, за потреби,  вивозитимуть по кілька разів на день.
І чи не найважливіше – комунальники пропонують зі шкільної парти виховувати культуру життя у місті, свідомість та відповідальність за дотримання правил благоустрою. Для цього, спільно з управлінням освіти, планується розробити спеціальні курси, які читатимуть у дошкільних, шкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах. На цю тему проводитимуть семінари, писатимуть статті, виготовлятимуть телесюжети і соціальну рекламу.

Нова якість
Торкнеться реформування й стандартів управління комунальним господарством, житловим фондом та організації робіт і послуг.
Зокрема, всі проекти та роботи у комунальній сфері міста планується адаптувати до європейських стандартів. Це стосуватиметься ремонтів будинків, доріг, тротуарів та інших об’єктів. При цьому звертатимуть увагу і на естетичний вигляд тих же будинків, доріг, тротуарів, прибудинкових територій.
Започаткована кілька років тому комунальна реформа була спрямована на формування ефективних власників багатоповерхових будинків, усвідомлення мешканцями, що їм належить не лише квартира, а й будинок зі всіма його елементами – дахом, підвалом, мережами, ліфтом та прибудинковою територією. Вона також знайде продовження у 2015 році.
А ще комунальники обіцяють максимально наблизити свої служби до мешканців. Для цього планують відкрити центри обслуговування споживачів у мікрорайонах та розвивати ефективні комунікативні зв’язки у соціальних мережах. Для зручності оплати за комунальні послуги хочуть запровадити єдину квитанцію та розширити можливість використання для цього інтернету.
Ось такими планами реформ у комунальному господарстві Івано-Франківська поділився з мешканцями міста керівник галузевого департаменту. Звичайно, що їхня успішна реалізація не завжди цілковито залежатиме від комунальників. Але початок комунальної реформи у сфері управління житловим фондом, позитивні зміни у динаміці ремонтів доріг та прибудинкових територій, залучення інвестицій у модернізацію систем водопостачання та водовідведення і теплопостачання дають підстави сподіватися, що спільними зусиллями галузь комунального господарства міста має шанси змінитися на краще.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники