КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Купа планів

Цього року департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку ініціюватиме та, за схвалення і підтримки міськвиконкому й міської ради, втілюватиме в життя 10 ключових реформ у сфері міського комунального господарства. Про це на сторінці «Комуналка ІФ» у Фейсбуці повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. В основному реформи стосуватимуться систем транспорту, благоустрою та управління комунальним господарством загалом і матимуть на меті максимальне наближення до європейських стандартів.
Зміна підходів
Масштабна транспортна реформа передбачатиме зміну підходів до організації дорожнього руху, формування маршрутної мережі та вимог до громадського транспорту і системи паркування у місті.

Зокрема, на основі розробленої німецькими фахівцями транспортної концепції міста буде виготовлена нова комплексна схема організації дорожнього руху. Базовими для неї стануть принципи пріоритетності у місті  пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту. Нова КСОДР максимально відповідатиме європейським вимогам і стандартам.
Також розроблять нову маршрутну мережу громадського транспорту. Конкурс на обслуговування нових автобусних маршрутів проводитимуть пакетом. Всі маршрутні автобуси обов’язково повинні бути обладнані gps трекерами, інформаційними табло, пристроями озвучення зупинок та електронними компостерами, оскільки планується впровадити систему електронних квитків, а плату за проїзд справляти не за посадку, а за час проїзду.
Реформа системи паркування передбачає створення платної паркувальної зони в центральній частині міста. В’їзди до неї обладнають автоматами, які видаватимуть картки з фіксацією часу, а плата за паркування справлятиметься на виїзді. Також планується створенння й інших паркувальних зон, які обов’язково обладнають паркоматами.
Виховання свідомості
Реформа системи благоустрою передбачає затвердження нових, адаптованих до міжнародних стандартів, Правил благоустрою Івано-Франківська, які закріплять солідарну відповідальність міської влади, суб’єктів господарської діяльності та мешканців щодо впорядкування міста. Особливо це стосуватиметься благоустрою та утримання в належному стані прилеглих територій, влаштування вивісок, здійснення торгівлі тощо. Для реалізації заходів з благоустрою міста планується максимально залучати позабюджетні ресурси – фінансові, матеріальні, виробничі, людські, інтелектуальні та  кошти фізичних осіб. Адже у Івано-Франківську є багато спільнот, громадських організацій, окремих небайдужих людей, які готові долучитися до благоустрою міста на громадських засадах.
Також комунальники планують здійснити реформу системи поводження з твердими побутовими відходами. Тариф за вивезення сміття розраховуватимуть не за кубометр, а за кілограм. Великогабаритне і будівельне сміття заборонять викидати у контейнери, плату за його утилізацію виведуть з тарифу і вивозитимуть таке сміття за заявами мешканців. На майданчиках для збору ТПВ встановлять нові євроконтейнери, які обов’язково повинні закриватися кришками, а саме сміття, за потреби,  вивозитимуть по кілька разів на день.
І чи не найважливіше – комунальники пропонують зі шкільної парти виховувати культуру життя у місті, свідомість та відповідальність за дотримання правил благоустрою. Для цього, спільно з управлінням освіти, планується розробити спеціальні курси, які читатимуть у дошкільних, шкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах. На цю тему проводитимуть семінари, писатимуть статті, виготовлятимуть телесюжети і соціальну рекламу.

Нова якість
Торкнеться реформування й стандартів управління комунальним господарством, житловим фондом та організації робіт і послуг.
Зокрема, всі проекти та роботи у комунальній сфері міста планується адаптувати до європейських стандартів. Це стосуватиметься ремонтів будинків, доріг, тротуарів та інших об’єктів. При цьому звертатимуть увагу і на естетичний вигляд тих же будинків, доріг, тротуарів, прибудинкових територій.
Започаткована кілька років тому комунальна реформа була спрямована на формування ефективних власників багатоповерхових будинків, усвідомлення мешканцями, що їм належить не лише квартира, а й будинок зі всіма його елементами – дахом, підвалом, мережами, ліфтом та прибудинковою територією. Вона також знайде продовження у 2015 році.
А ще комунальники обіцяють максимально наблизити свої служби до мешканців. Для цього планують відкрити центри обслуговування споживачів у мікрорайонах та розвивати ефективні комунікативні зв’язки у соціальних мережах. Для зручності оплати за комунальні послуги хочуть запровадити єдину квитанцію та розширити можливість використання для цього інтернету.
Ось такими планами реформ у комунальному господарстві Івано-Франківська поділився з мешканцями міста керівник галузевого департаменту. Звичайно, що їхня успішна реалізація не завжди цілковито залежатиме від комунальників. Але початок комунальної реформи у сфері управління житловим фондом, позитивні зміни у динаміці ремонтів доріг та прибудинкових територій, залучення інвестицій у модернізацію систем водопостачання та водовідведення і теплопостачання дають підстави сподіватися, що спільними зусиллями галузь комунального господарства міста має шанси змінитися на краще.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники