КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

«Лайк» від роботодавця,

або Як побудувати діловий імідж у соцмережах?

573Соціальні мережі, зокрема Фейсбук, уже давно не належать до суто розважальних сайтів. Це потужний інформаційний ресурс, де створюються –і руйнуються! – репутації, зав’язуються корисні знайомства і контакти. За статистикою порталу Headhunter.ua, 76% українських роботодавців перевіряють особисту сторінку кандидата, перш ніж прийняти його на роботу. Як же зробити так, аби сторінка працювала на вашу репутацію, а не навпаки?

Порада 1. Старанно підбирайте фото
Обираючи фото для аватарки, віддайте перевагу тому, де чітко видно ваше обличчя та очі. Згідно з результатами досліджень, фото в окулярах чи у профіль викликають менше довір’я. Людину, яка дивиться в камеру, а не кудись убік, люди сприймають як уважну особисто до них. Тут працює аналогія з реальним співбесідником: нам буде приємніше спілкуватися з людиною, яка повернута до нас обличчям. Фото в профіль частіше видаються «закритими» – складається враження, що людині неприємно спілкуватися чи вона щось приховує. Про відкритість і доброзичливість додатково свідчитиме посмішка. Бажано, щоб у кадр потрапили ваші руки. Тут знову вступає у гру фактор підсвідомості – коли ми бачимо руки людини, ми довіряємо їй більше. Нам здається, що вона безпечна і не спричинить нам зла.Відверті фото на вашій сторінці навряд чи сумісні з діловим іміджем, особливо якщо ви плануєте змінити роботу. За статистикою, вони дратують 34% роботодавців.

Порада 2. Розповідайте про своє хобі
Рядок у резюме про ваше хобі лише на перший погляд видається не надто важливим. Для досвідченого кадровика інформація про улюблені заняття – це найпростіший спосіб дізнатися про характер і пріоритети кандидата. Скажімо, ви граєте у командні ігри – волейбол, футбол, баскетбол. Тут усе очевидно: претендент уміє бути частиною команди, взаємодіяти з колегами, брати на себе обов’язки лідера. Ще краще, якщо кандидат має спортивні досягнення – для роботодавця це свідчить про готовність до самовдосконалення. Ви організовуєте для друзів ігри в «мафію» чи квести? Чудово, це означає, що ви неформальний лідер у колективі й будете таким і на новому робочому місці. Захоплення фотографією, малюванням, шиттям чи в’язанням свідчитимуть про творчі здібності, терплячість і вміння бачити звичайні речі під нестандартним кутом. Не варто робити наголос на хобі, якщо ви любите стрибки з парашутом чи екстремальні види спорту, адже в роботодавця може скластися враження, що ви схильні до необдуманого ризику.
Порада 3. Створюйте контент
Пам’ятайте, що найбільшу цінність мають ті пости, які створили ви самі – нехай це буде лише кілька речень. Особливо це стосується журналістів, піар-менеджерів, копірайтерів, маркетологів, рекламних спеціалістів. Якщо ваша сторінка рясніє лише перепостами новин з різних сайтів і чужими цитатами, роботодавець може засумніватися, чи потрібен йому спеціаліст з реклами або просування товару, який не вміє створювати контент. Створюючи новину на власній сторінці, намагайтеся не допускати граматичних помилок і уникайте нецензурної лексики. Адже за статистикою, неграмотність і нецензурні вирази на сторінці кандидата викликають несприйняття у 49% роботодавців. Створюючи контент, бажано не перестаратися – одного посту в 2-3 дні буде цілком достатньо.
Порада 4. Цікавтеся професійними новинами
Долучайтеся до груп, які стосуються вашої професії, приймайте у друзі колег і знайомих, зайнятих у вашій галузі, висловлюйте свою думку про події, книги, статті на професійну тематику. Коментуйте життєві випадки, пов’язані з вашою діяльністю. Тут важливо уникати різкої критики – не варто лити бруд на конкурентів, висміювати недолугих клієнтів тощо. Не поспішайте викладати «інсайдерську» інформацію про життя вашої компанії, адже «довгий язик» не додасть балів нікому. Як і пости типу «Ненавиджу понеділки», «Скоріш би закінчився робочий день», «Ну коли вже п’ятниця?» тощо. Однак не варто й скочуватися в іншу крайність, перетворюючи свою сторінку в аналог офіційного, нудно-безликого резюме. Адже роботодавці – теж люди…
Трохи статистики
Згідно з результатами опитувань українських роботодавців, 43% зауважили, що змінили свою думку про кандидата у гірший бік після перегляду його сторінки в соцмережах і лише 19 % покращили враження про потенційного працівника.
28% респондентів стверджують, що їхнє враження від кандидата дуже відрізнялося від його іміджу в соцмережах, однак лише 0,8% опитуваних відмовили претенденту після перегляду його особистої сторінки.
72% роботодавців замисляться, чи запрошувати на співбесіду кандидата, який постить негативну інформацію про свою поточну роботу і скаржиться на нинішнього роботодавця.
67% роботодавців визнали, що участь у професійних групах в соцмережах додала балів кандидату. Ще 54% звертають увагу на перепости статей на професійну тематику.
Олена БУЧИК

VOX POPULI:  Чи переглядаєте ви особисті сторінки працівників і кандидатів на посаду?  

Ірина МАРКО,
власниця кадрової агенції «Робота для всіх»:
– З мого досвіду можу сказати, що більшість роботодавців переглядає профілі у соцмережах кандидатів, перш ніж прийняти їх на роботу. Але це рідко має визначальне значення. Особисто я не пам’ятаю жодного випадку, щоб людині відмовили у прийнятті на роботу через погане враження від її особистої сторінки. Незважаючи на це, ми завжди даємо рекомендації людям, які до нас звертаються з приводу пошуку роботи, як поводити себе у соцмережах, щоб не зіпсувати враження про себе. Зазвичай ми рекомендуємо не розміщати велику кількість фото з вечірок і різноманітних застіль, особливо такі, де ви у нетверезому стані, постити багато політичної інформації негативного характеру. Звичайно, в першу чергу це стосується екстремістських чи шовіністичних матеріалів.
Леся ПОЛИВОДА,
керівник з розвитку мувінгової компанії «Комфортний переїзд», засновниця мережі магазинів «Самоцвіти»:
– У соціальні мережі, найчастіше у Фейсбук, я заходжу, щоб подивитися на «світ», у якому живе кандидат, і «приміряю» на людину майбутні завдання посади. Звертаю увагу на фотографії, дописи. Я захоплююся фізіономікою, навіть відвідувала спеціальний тренінг, тому переглядаю фото кандидата і намагаюся визначити його сильні сторони та пріоритети. Мене може насторожити, коли людина публікує багато критичних суджень з різних аспектів життя, адже це доводить, що вона переповнена негативом і у всьому вбачає лише темні сторони. Фото у п’яному вигляді, звичайно, теж не сприятимуть позитивному враженню про кандидата, бо якщо людина зловживає алкоголем, вона може погано справлятися зі своїми обов’язками, «випадати» з робочого процесу. Проте найважливішим чинником для мене є особисте спілкування, а соціальні мережі – лише допоміжний фактор, тому остаточне рішення я приймаю лише після особистої зустрічі з кандидатом.
Михайло СМУШАК,
директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради:
– При прийнятті людей на роботу ми сторінки в соцмережах не перевіряємо, керуємось іншими принципами. Ми вважаємо, що сторінка в соцмережах – це особиста справа кожної людини. Якщо працівник належним чином виконує свої обов’язки, то немає жодного значення, що він у позаробочий час пише в соцмережах, чиї фотографії лайкає. Незважаючи на це, певні дописи все ж можуть привернути увагу до працівника і стати причиною негативної реакції з боку керівництва. Наприклад, є неприпустимим вихваляти ДНР-ЛНР, фашизм та інші подібні речі, перепощувати екстремістські матеріали. І за таке до працівника точно будуть питання.
Віталій ЗАПУХЛЯК,
начальник Івано-Франківського обласного підприємства автобусних станцій:
– Наша кадрова служба, як правило, подає мені вже відфільтровані пропозиції кандидатів на ту чи іншу посаду. Але я все ж переглядаю профіль кандидата у соцмережах, якщо він його має. Зауважу, що відсутність профілю в соцмережах у жодному разі не може бути причиною, щоб не розглядати кандидатуру людини. Переглядаючи профіль, я звертаю увагу на те, чим цікавиться людина,чим вона живе, щоб зрозуміти, чи новий працівник впишеться у вже наявну команду.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники