КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Леся Гунчак: «Дивіться на прохання дитини творчо і з розумінням»

Ой, хто, хто, Миколая любить… Уже зовсім скоро прийде така довгоочікувана та найчарівніша ніч, коли святий Миколайко роздаватиме слухняним діткам подарунки. Диво чекають і тисячі сиріт. Щоб допомогти Миколаю прийти до них, Мальтійська Служба Допомоги проводить  традиційну акцію «Святий Миколай іде до сиріт». Про те, як здійснюються мрії дітей, розмовляємо з працівником Мальтійської Служби Допомоги Лесею Гунчак.

–  Чи активно цьогоріч розбирають листи?
– Буває таке, що ще з літа нам телефонують люди і питають, коли будуть листи. Під час Миколаївської акції дуже багато волонтерів. Вони всі докладають багато зусиль задля того, щоб Миколай відвідав всіх бажаючих і потребуючих. Оскільки акція відбувається не перший рік, ми розміщуємо інформацію про початок акції  на своїй сторінці в Інтернеті, також в нас є сторінки і в соціальних мережах, ролики на радіо, телебаченні. Інформації не бракує. Головне – бажання допомогти.

–  Якого віку люди беруть зазвичай ці листи?
–   Бажано, щоб це робили повнолітні люди, які беруть на себе відповідальність. Дитина шкільного віку теж може робити подарунок, але тільки зі згоди батьків. Часто діти приходять з батьками.
–  Листи яких діток ви збираєте?
–   Ми приймаємо листи від дітей, які навчаються в сирітських будинках, школах-інтернатах нашої області. Акція охоплює 1800 дітей різного віку, від кількох місяців до 9-11 класів.
– Що найбільше діти просять в листах?
–  Найчастіше діти просять речі першої необхідності: одяг, взуття, канцтовари, іграшки. У кожного свої особисті мрії: хтось бажає отримати акваріум для рибок, а хтось – телефон чи планшет. Найважливіше те, що кожен лист має свою історію. Дитина не тільки розповідає про свої найзаповітніші мрії, а й пише про себе, свої захоплення, прагнення.
– Зараз непростий час для усіх. Мабуть, чимало людей бояться брати листи через неможливість виконати прохання дитини?
–   Зазвичай люди можуть зробити подарунок на ту суму, на яку вони розраховують. Не хвилюйтесь, що ви не в змозі допомогти св. Миколаю виконати всі дитячі прохання. Ми закликаємо дивитися на них творчо і з розумінням. Не потрібно надто дорогих подарунків, краще придбати речі, які, на ваш погляд, будуть корисними. Заохочуємо написати також кілька гарних слів до дитини, як відповідь від св. Миколая.
– Який найдивніший подарунок дитина бажала отримати від святого Миколая?
–    Одного разу хлопець з 11 класу просив бензопилу. Це не типово для дитини. Таким чином він хотів заробляти собі на життя, мати прибуток на подальші кілька років.
– Що ви робите з тими листами, які залишились, чи прийде до таких дітей Миколай?
–   Свято Миколая полягає в тому, щоб жодна дитина не залишилась без подарунку. Ми скеровуємо сюди тих людей, які хочуть зробити якийсь подарунок, це ніби такий пункт, звідки беруть початок мрії.
– Чи цікавляться виконавці бажань життям дитини протягом року?
–  Є такі люди, які почали дарувати подарунки з першого класу одній дитині і вже слідкують за нею протягом року. Вони дізнаються про її успіхи, вболівають за неї. Інколи люди  залишають свій номер телефону в листі або дзвонять в школу і кличуть до телефона ту дитину, бо хочуть поспілкуватися, протягом року передають речі. Тобто відбувається така опіка протягом року. Бувало, що пари всиновлювали дітей.
– Вам приходить якась допомога з-за кордону? Які це країни?
–  Ми  пишемо гранти. І час від часу їх підтримують різні організації. Цього року ми працювали з Польським урядом. Щодо дня Святого Миколая конкретної допомоги з-за кордону немає. Однак багато людей, які живуть за кордоном, знають про подібні акції і також хочуть долучитися до них. Буває таке, що хтось з рідних, знайомих, друзів в Україні беруть листи і передають їм. Це не є масово, але таких людей все більше. Буває, що хтось в Україні робив ці подарунки,  поїхав за кордон і хоче продовжувати цю традицію. Надсилають подарунки з Америки та Європи.
– Чому Мальтійська служба не бере вживані речі?
–  По-перше, в кожного предмета ступінь вживаності є свій. Ми пояснюємо, особливо старшому поколінню, що ми не зможемо передати речі в інтернат, які лежали в шафі кілька десятків років. Але якщо вони хочуть передати одяг, є контейнер, який розкладає Карітас, і можна в ньому залишати одяг, взуття, іграшки. Ці речі сортуються, проходять дезинфекцію. Мусять бути дотримані санітарні вимоги, і лише тоді такі речі передаються дітям.
– Розкажіть кілька слів і  про виставку малюнків у Бастіоні, яка відбувається у рамках акції «Святий Миколай іде до сиріт».
–  З 7 по 12 грудня у межах акції «Святий Миколай іде до сиріт» у Бастіоні відбувається виставка малюнків про святого Миколая. Цього року на конкурс надійшло більше ніж 1000 дитячих робіт з майже 20 інтернатів, притулків, дитячих будинків Івано-Франківська та області. Мистецька комісія обрала 27 кращих малюнків. Малюнки різні, так само як і їхні автори – діти з різних сирітських закладів, різного віку та здібностей. Ці малюнки розміщені в альбомах груп «Святий Миколай іде до сиріт» у соцмережах, де за них можна й проголосувати відміткою «Like». Голосування триватиме до 13 грудня. Дитина, малюнок якої отримає найбільше відміток, стане переможцем конкурсу і отримає спеціальний подарунок від святого Миколая.
Тож запрошуємо всіх на виставку дитячих робіт! І нагадуємо, що акція все ще триває і у нашому офісі на підтримку все ще чекають дитячі листи.
 Розмовляла Лідія Сокол,  гурток журналістики МЦДЮТ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники