КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

Ліки, що вбивають!

Напевно, кожен з тих, хто ще іноді дивиться телевізійні програми, натрапляв на такий рекламний ролик, де хлопчик звертається за допомогою до людей: «Мамі погано із серцем!». Турботливі перехожі надають його мамі ліки, від яких серцевий напад відступає. І голос за кадром радить завжди мати їх, аби рятуватися від гострого серцевого нападу.

Мова йде про препарат «Корвалмент», якому творці реклами приписують чудодійні властивості гамування гострого серцевого болю.
А  тепер подивимося на інструкцію із застосування цього препарату. У  показаннях для застосування чітко позначено: легкі напади стенокардії, неврози, істерія, а також як протиблювотний засіб при морській та повітряній хворобі. Натомість у протипоказаннях читаємо: гострий інфаркт міокарда, гострі порушення мозкового кровообігу, виражена артеріальна гіпотензія. В особливостях застосування застерігається: препарат не слід застосовувати при тяжких нападах стенокардії.

А рекламний ролик заохочує мати саме ці ліки в разі гострого серцевого нападу!!! Що чекає людину, яка при такій піковій ситуації буде покладатися саме на «Корвалмент», не важно спрогнозувати. Подібна реклама може характеризуватися як опосередкований злочин. Але хто має слідкувати за якісною стороною і змістом  реклами, яка пропонує ті чи інші ліки, якими повниться телеефір? Напевно,  держава,  скажете ви. Тобто Міністерство охорони здоров’я і його структури.
І ніби відповідаючи на наше запитання, можна прочитати на сайті Міністерства охорони здоров’я України наступне: «Міністерство охорони здоров’я застерігає українців від купівлі лікарських засобів із недоведеною ефективністю, не купувати сумнівні ліки. На жаль, більшість населення віддає перевагу самодіагностуванню, самолікуванню, самопризначенню ліків, керуючись телевізійною рекламою, порадами друзів та провізорів, які досить часто співпрацюють із фармкомпаніями. Саме через це в аптеках продається велика кількість так званих «фуфломіцинів» –  препаратів,  які не існують в інших країнах і ефективність яких не доведена. Такі препарати взагалі не повинні ані виписуватися, ані рекомендуватися лікарем», – зазначають у МОЗі.
Це дуже добре, що в Міністерстві знають про існуючу проблему, про наявність і продаж в аптеках «фуфломіцинів». Виникає питання: хто має навести в цьому порядок і покарати шахраїв? Де ті державні сили, які мають стояти на сторожі здоров’я громадян країни?
Замість цього на сайті Міністерства читаємо наступне: «МОЗ закликає не керуватися красивою рекламною картинкою чи непрофесійними порадами, ефективність яких не доведена. Підходьте зважено до вибору препаратів; шукайте правдиву інформацію щодо методів і засобів лікування захворювань; користуйтеся міжнародними практиками, які базуються на методах доказової медицини», – закликають українців у Міністерстві.
Не зрозуміло! То виходить, що Міністерство закликає пересічних громадян самим шукати правдиву інформацію щодо методів і засобів лікування?! Закликає користуватися міжнародними практиками?! А як маркується ця «правдива інформація», яку закликають шукати громадян, і чи не є це прерогатива лікувальних установ і професійних лікарів, які мають відповідну освіту і досвід? Чи не є це, врешті-решт, закликом Міністерства до самолікування, проти якого воно ніби і виступає?
То хто має вберегти пересічного українця від препаратів, які вбивають? Питань, як бачите, дуже багато і… «Це стосується кожного!»
Анатолій КОЛОМИЙСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники