КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Ліки, що вбивають!

Напевно, кожен з тих, хто ще іноді дивиться телевізійні програми, натрапляв на такий рекламний ролик, де хлопчик звертається за допомогою до людей: «Мамі погано із серцем!». Турботливі перехожі надають його мамі ліки, від яких серцевий напад відступає. І голос за кадром радить завжди мати їх, аби рятуватися від гострого серцевого нападу.

Мова йде про препарат «Корвалмент», якому творці реклами приписують чудодійні властивості гамування гострого серцевого болю.
А  тепер подивимося на інструкцію із застосування цього препарату. У  показаннях для застосування чітко позначено: легкі напади стенокардії, неврози, істерія, а також як протиблювотний засіб при морській та повітряній хворобі. Натомість у протипоказаннях читаємо: гострий інфаркт міокарда, гострі порушення мозкового кровообігу, виражена артеріальна гіпотензія. В особливостях застосування застерігається: препарат не слід застосовувати при тяжких нападах стенокардії.

А рекламний ролик заохочує мати саме ці ліки в разі гострого серцевого нападу!!! Що чекає людину, яка при такій піковій ситуації буде покладатися саме на «Корвалмент», не важно спрогнозувати. Подібна реклама може характеризуватися як опосередкований злочин. Але хто має слідкувати за якісною стороною і змістом  реклами, яка пропонує ті чи інші ліки, якими повниться телеефір? Напевно,  держава,  скажете ви. Тобто Міністерство охорони здоров’я і його структури.
І ніби відповідаючи на наше запитання, можна прочитати на сайті Міністерства охорони здоров’я України наступне: «Міністерство охорони здоров’я застерігає українців від купівлі лікарських засобів із недоведеною ефективністю, не купувати сумнівні ліки. На жаль, більшість населення віддає перевагу самодіагностуванню, самолікуванню, самопризначенню ліків, керуючись телевізійною рекламою, порадами друзів та провізорів, які досить часто співпрацюють із фармкомпаніями. Саме через це в аптеках продається велика кількість так званих «фуфломіцинів» –  препаратів,  які не існують в інших країнах і ефективність яких не доведена. Такі препарати взагалі не повинні ані виписуватися, ані рекомендуватися лікарем», – зазначають у МОЗі.
Це дуже добре, що в Міністерстві знають про існуючу проблему, про наявність і продаж в аптеках «фуфломіцинів». Виникає питання: хто має навести в цьому порядок і покарати шахраїв? Де ті державні сили, які мають стояти на сторожі здоров’я громадян країни?
Замість цього на сайті Міністерства читаємо наступне: «МОЗ закликає не керуватися красивою рекламною картинкою чи непрофесійними порадами, ефективність яких не доведена. Підходьте зважено до вибору препаратів; шукайте правдиву інформацію щодо методів і засобів лікування захворювань; користуйтеся міжнародними практиками, які базуються на методах доказової медицини», – закликають українців у Міністерстві.
Не зрозуміло! То виходить, що Міністерство закликає пересічних громадян самим шукати правдиву інформацію щодо методів і засобів лікування?! Закликає користуватися міжнародними практиками?! А як маркується ця «правдива інформація», яку закликають шукати громадян, і чи не є це прерогатива лікувальних установ і професійних лікарів, які мають відповідну освіту і досвід? Чи не є це, врешті-решт, закликом Міністерства до самолікування, проти якого воно ніби і виступає?
То хто має вберегти пересічного українця від препаратів, які вбивають? Питань, як бачите, дуже багато і… «Це стосується кожного!»
Анатолій КОЛОМИЙСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники