КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Імунітет на весь рік

Імунітет на весь рік

09:43:12, 6 Червень 2018

З настанням літа усі ми прагнемо поласувати корисними ягодами і фруктами, котрі містять багато вітам[...]

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

Ліки, що вбивають!

Напевно, кожен з тих, хто ще іноді дивиться телевізійні програми, натрапляв на такий рекламний ролик, де хлопчик звертається за допомогою до людей: «Мамі погано із серцем!». Турботливі перехожі надають його мамі ліки, від яких серцевий напад відступає. І голос за кадром радить завжди мати їх, аби рятуватися від гострого серцевого нападу.

Мова йде про препарат «Корвалмент», якому творці реклами приписують чудодійні властивості гамування гострого серцевого болю.
А  тепер подивимося на інструкцію із застосування цього препарату. У  показаннях для застосування чітко позначено: легкі напади стенокардії, неврози, істерія, а також як протиблювотний засіб при морській та повітряній хворобі. Натомість у протипоказаннях читаємо: гострий інфаркт міокарда, гострі порушення мозкового кровообігу, виражена артеріальна гіпотензія. В особливостях застосування застерігається: препарат не слід застосовувати при тяжких нападах стенокардії.

А рекламний ролик заохочує мати саме ці ліки в разі гострого серцевого нападу!!! Що чекає людину, яка при такій піковій ситуації буде покладатися саме на «Корвалмент», не важно спрогнозувати. Подібна реклама може характеризуватися як опосередкований злочин. Але хто має слідкувати за якісною стороною і змістом  реклами, яка пропонує ті чи інші ліки, якими повниться телеефір? Напевно,  держава,  скажете ви. Тобто Міністерство охорони здоров’я і його структури.
І ніби відповідаючи на наше запитання, можна прочитати на сайті Міністерства охорони здоров’я України наступне: «Міністерство охорони здоров’я застерігає українців від купівлі лікарських засобів із недоведеною ефективністю, не купувати сумнівні ліки. На жаль, більшість населення віддає перевагу самодіагностуванню, самолікуванню, самопризначенню ліків, керуючись телевізійною рекламою, порадами друзів та провізорів, які досить часто співпрацюють із фармкомпаніями. Саме через це в аптеках продається велика кількість так званих «фуфломіцинів» –  препаратів,  які не існують в інших країнах і ефективність яких не доведена. Такі препарати взагалі не повинні ані виписуватися, ані рекомендуватися лікарем», – зазначають у МОЗі.
Це дуже добре, що в Міністерстві знають про існуючу проблему, про наявність і продаж в аптеках «фуфломіцинів». Виникає питання: хто має навести в цьому порядок і покарати шахраїв? Де ті державні сили, які мають стояти на сторожі здоров’я громадян країни?
Замість цього на сайті Міністерства читаємо наступне: «МОЗ закликає не керуватися красивою рекламною картинкою чи непрофесійними порадами, ефективність яких не доведена. Підходьте зважено до вибору препаратів; шукайте правдиву інформацію щодо методів і засобів лікування захворювань; користуйтеся міжнародними практиками, які базуються на методах доказової медицини», – закликають українців у Міністерстві.
Не зрозуміло! То виходить, що Міністерство закликає пересічних громадян самим шукати правдиву інформацію щодо методів і засобів лікування?! Закликає користуватися міжнародними практиками?! А як маркується ця «правдива інформація», яку закликають шукати громадян, і чи не є це прерогатива лікувальних установ і професійних лікарів, які мають відповідну освіту і досвід? Чи не є це, врешті-решт, закликом Міністерства до самолікування, проти якого воно ніби і виступає?
То хто має вберегти пересічного українця від препаратів, які вбивають? Питань, як бачите, дуже багато і… «Це стосується кожного!»
Анатолій КОЛОМИЙСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники