КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Локомотив притягне інвестиції

LRZНа базі Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу планують створити інвестиційний парк
Івано-Франківська міська рада стала першою в Україні, яка на аукціоні придбала місцевий локомотиворемонтний завод, що досі перебував у державній власності. Поки у місті точаться дискусії про доцільність такого кроку, міська влада запевняє, що це придбання стане вигідним для громади, а завод має хороші виробничі перспективи з відновлення беззбиткової діяльності у специфічній ніші виготовлення продукції для залізниці. Також на його базі планують створити інвестиційний парк, якого в Івано-Франківську досі не було.

Специфічна ніша
Минулого тижня відбулось підписання угоди купівлі-продажу, але, як зазначив міський голова Руслан Марцінків, і це ще не означає, що Івано-Франківська міська рада стала власником заводу. Попереду, за словами міського голови, перевірка Антимонопольного комітету, якому місто зараз готує об’ємну довідку, та інших контролюючих органів. І, з огляду на попередні події, пов’язані з продажем ЛРЗ Івано-Франківській міській раді, ніхто не може гарантувати, що і результати повторного аукціону знову не скасують. Попри це міський голова уже доручив своєму заступнику з питань економіки Богданові Білику розробити так звану «Дорожню карту» подальшого розвитку Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу.
Однак, перш ніж можна буде говорити, що Івано-Франківська міська рада стала власником ЛРЗ, за словами Б.Білика, необхідно пройти ряд відповідних процедур. Найперше – отримати довідку Антимонопольного комітету і направити її у фонд держмайна для передачі пакета акцій підприємства містові, заплатити за викуп акцій та нотаріальне посвідчення і здійснити низку організаційних заходів.
Водночас економічний віце-мер наголошує, що ЛРЗ має хороші виробничі перспективи беззбиткової діяльності, хоча визнає, що наразі з цим є певні проблеми. Основний вид його продукції спрямований на забезпечення потреб залізниці. Оскільки залізниця зараз не має коштів на масове оновлення парку пасажирського, вантажного і технологічного рухомого складу, їй доводиться ремонтувати старі вагони та їхні комплектуючі на заводах такого профілю, яких в Україні є всього три-чотири. Тому ніша специфічної виробничої діяльності для потреб залізниці у ЛРЗ, на переконання Б.Білика, буде ще тривалий період. Однак, якщо за сім місяців торік ІФЛРЗ виготовив продукції майже на 19,5 млн. грн., то за аналогічний період цього року – лише на 7,6 млн. При цьому, як зазначив економічний віце-мер, завод наразі уклав угод на виготовлення продукції на понад 32 млн. і ще на 26 млн. грн. планує укласти. «Замовлення є. Є виграні тендери. Треба активізувати виробництво. Якщо довести кількість працівників на заводі до понад трьох сотень, як це було колись, то їм реально під силу виконати всі ці замовлення», – вважає Б.Білик.
Інвестиційні очікування
Керівництво міста також розглядає локомотиворемонтний завод як майданчик для залучення інвестицій не лише у виробництво, яке уже тут діє, але й для реалізації нових бізнес-проектів та створення на базі підприємства інвестиційного парку. «Дорожня карта», над якою працює економічний віце-мер, за його словами, матиме понад 10 розділів. Серед основних, які він перерахував, – організаційний план,  дослідження ринку, характеристика конкурентного середовища, план маркетингової політики, виробничої діяльності, фінансовий план та інші. Пріоритетним, за словами Б.Білика, є залучення інвестицій у модернізацію ливарного виробництва, і у цьому плані уже є певні напрацювання. У встановленні на певних умовах нового ливарного обладнання зацікавлена одна з німецьких фірм. Власне, локомотиворемонтний завод – єдине у місті підприємство, де збережене ливарне виробництво. Тут можна виготовляти як основну продукцію для залізниці, так і освоювати нові види продукції, які необхідні міським комунальним підприємствам. Наприклад, каркаси лавочок, урни для сміття і кришки люків з символікою міста, елементи огорож для парків та скверів, які зараз активно впорядковують у Івано-Франківську. Зрештою, необхідно освоювати випуск нової продукції для заводів і комунальних підприємств не лише Івано-Франківська, шукати виходи на нові ринки збуту своєї продукції.
Новим інвесторам пропонуватимуть приміщення і площі, які з тих чи інших причин завод зараз не використовує або використовує не на повну потужність. А таких, за словами Б. Білика, майже половина з усіх існуючих. Серед них – столярний цех, дільниця машинних агрегатів, частина цеху нестандартного обладнання, будівля санітарно-побутового корпусу, заводська їдальня, частина складських приміщень. На заводі є 20 тисяч квадратних метрів дахів, де інвестор може змонтувати сонячні батареї для виробництва електричної енергії, приблизно чотири гектари території, на яких можна змонтувати нові виробничі модулі, 19 пар навантажувально-розвантажувальних колій, які можна здавати в оренду для зберігання з охороною порожніх чи завантажених вагонів, використовувати колії для маневрування вагонами тощо. «Досі завод, який був у державній власності, не використовував ці можливості, бо такі речі треба було погоджувати з власником, тобто з державою. А це було проблематично і довго. До того ж більшість коштів від оренди йшла б у державний бюджет, і завод у цьому не був зацікавлений. А якщо завод у комунальній власності, то все це робиться тут, на місці, і набагато швидше, а кошти йтимуть до міського бюджету. Буде пільга зі сплати земельного податку. До речі, нормативна грошова оцінка землі заводу складає понад 98 мільйонів, а ми за завод заплатимо понад 33 мільйони. Тому уже навіть з цього погляду  його придбання є вигідним для міста», – пояснює переваги зміни власності  локомотиворемонтного заводу Б. Білик.
Керівництво під наглядом
Свої напрацювання щодо виробничої діяльності та залучення інвесторів має і теперішнє керівництво заводу. За словами економічного віце-мера, уже відбулось кілька нарад, на яких, зокрема, обговорювали і ці питання. Б. Білик зазначив, що загалом так звана «Дорожня карта», над якою зараз працюють у міськвиконкомі, на 60% враховуватиме бачення подальшого розвитку локомотиворемонтного заводу міської влади, але 40% має запропонувати керівництво заводу. Водночас він дав зрозуміти, що говорити про те, хто очолить це підприємство після зміни власності, наразі передчасно, але зауважив, що міська рада сформує нову наглядову раду локомотиворемонтного заводу, яку, ймовірно, може очолити хтось із депутатів міської ради, як представник нового власника. До неї також увійдуть представники міської ради, її виконавчого комітету та колективу підприємства. «Зараз є як мінімум п’ятеро претендентів, кандидатури яких обговорюються на посаду директора. Серед них теперішній та колишні керівники. Не виключено, що наглядову раду очолить хтось з депутатів міськради, щоб мати контроль над діяльністю підприємства, бо саме міська рада проголосувала за придбання заводу. Її склад теж сформує міська рада. І вже, очевидно, наглядова рада, за результатами співбесід з претендентами, запропонує кандидатуру директора заводу, з яким міський голова укладе контракт», – пояснив економічний віце-мер.
Іван ГІРАК

До теми
Сама купівля 99,5% пакета акцій обійдеться містові у 33 млн. 920 тис. грн. На це підуть кошти від перевиконання надходжень до міського бюджету з податку на доходи фізичних осіб. Крім викупу акцій, місто має виплатити працівникам заводу 290 тисячну заборгованість з оплати праці, погасити 2,5 мільйона боргу перед Пенсійним фондом та майже 2,4 млн. інших боргів. Ці суми треба буде заплатити за рахунок діяльності заводу і, можливо, за рахунок поповнення статутного фонду нового комунального підприємства, яким стане локомотиворемонтний завод. Крім цього, попереднім бізнес-планом передбачено, що місто має вкласти у модернізацію заводу в цьому році 857 тис. грн., у наступному році – 908 млн., у 2019 р. – понад один мільйон гривень, а загалом за наступні шість років – 11,5 млн. грн.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники