КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Ложка дьогтю в бочці меду,

або Деякі нотатки щодо фестивалю «Мелодії парку»

З пошти «ЗК»

Четвертий рік поспіль посеред осені відзвучала музика мистецького фестивалю «Мелодії парку», який започаткував департамент культури міської ради, а тепер проходить і за підтримки міського голови  пана Р. Марцінківа.

Якщо серйозно, то справа започаткована добра, містяни та гості міста долучаються до культурного виховання завдяки високохудожнім творам національного музичного мистецтва. І якщо декілька людей, особливо молоді, послухає класичну українську естрадну пісню або інструментальну музику зі світової спадщини, то це вже справа немарна.

Цей опус не є професійною музичною критикою художнього рівня аматорських колективів, просто я люблю гарну музику, володію музикальним слухом та трохи тямлю у музиці загалом. Зупинюсь на виступах окремих колективів, які вдалося послухати.
Вкотре порадував оркестр народних інструментів «Рапсодія» під орудою народного артиста України Любомира Никорака. Це колектив високопрофесійних музикантів, більшість із яких віртуозно володіють своїми інструментами. Відчувається досконала ансамблевість виконання завдяки добрій зіграності учасників оркестру. Окрема похвала скрипковій групі та першій скрипці, чарівній брюнетці високого росту (прізвище, на жаль, забув). Вважаю, що оркестр «Рапсодія» – це наш «Прикарпатський флуєраш». Як побажання, то, на мою думку, здалося б залучити до оркестру трубу та тромбон, відсутність яких у деяких творах (румунська рапсодія) таки відчувається. Декілька років тому я говорив про це кларнетистам оркестру, однак до керівника моє побажання не дійшло або ж у Л. Никорака своє бачення, на яке він, безперечно, має право.
Чудово сприймався глядачами естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом маститого маестро Валерія Чикириса.  Добре підібраний репертуар у поєднанні із танцями перетворив виступ колективу в незабутній душевний сімейний концерт. І це, незважаючи на окремі промахи на початку виступу, коли збивався темп, не в унісон вступали окремі групи оркестру.  Дуже сподобалася ведуча цього концерту, яка професійно його вела, цікаво розповідала про історію створення музичних творів.
Вокальний жіночий ансамбль «Смерічка» (керівник Леся Мельник) залишив у цілому приємне враження. Колектив давно взяв відповідну планку, нижче якої не опускається. Відчувається добротна професійна школа як керівника, так і солісток. Жіночі голоси чітко вистроєні під кожну пісню завдяки високій вокальній гармонії. Я б сказав, що «Смерічка» не поступається більш відомій «Росинці» та нагадує манерою виконання колишню київську «Мрію» Ігоря Поклада.
Вважаю, що пані Леся як керівник давно заслуговує на присвоєння почесного звання заслужений працівник культури.  Але і тут є ложка дьогтю в бочці меду. Ансамбль «Смерічка» виступав у рамках фестивалю «Мелодії парку» під повну фонограму, що є недоречним на таких концертах. Шкода, що ця шоу-бізнесова пошесть вкоренилася і в народні колективи і відійти від неї ще не всім вдається.
Якщо проаналізувати виступ танцювальних колективів, то тут все набагато гірше, про що засвідчив виступ ансамблю «Візерунки». Прикарпаття поправу пишалося своїми вокалістами, танцюристами та народними музиками.  А тепер у народних танцях застій та відсутність нової молодої генерації. Сам керівник «Візерунків», який вже є пенсіонером, змушений танцювати з дітьми, техніка виконання яких є дуже низькою (пари губилися на сцені, про більш-менш якусь синхронізацію рухів годі й говорити). Це стосується і відомого народного колективу «Карпати», який також відчутно здав позиції.
І насамкінець відзначу, якщо вкотре проводиться фестиваль, то де лауреати та дипломанти, де професійні тенори? Бо так виглядає, що музиканти відбувають номери «для галочки», бо так треба відробляти зарплату з місцевого бюджету. Наші обласні та міські керівники від культури повинні відновити огляди-конкурси самодіяльного народного мистецтва, що спричинить мотивацію учасників художніх колективів до розвитку, заохочення.
Олександр ІВАНОВ,
мешканець Івано-Франківська

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники