КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Ложка дьогтю в бочці меду,

або Деякі нотатки щодо фестивалю «Мелодії парку»

З пошти «ЗК»

Четвертий рік поспіль посеред осені відзвучала музика мистецького фестивалю «Мелодії парку», який започаткував департамент культури міської ради, а тепер проходить і за підтримки міського голови  пана Р. Марцінківа.

Якщо серйозно, то справа започаткована добра, містяни та гості міста долучаються до культурного виховання завдяки високохудожнім творам національного музичного мистецтва. І якщо декілька людей, особливо молоді, послухає класичну українську естрадну пісню або інструментальну музику зі світової спадщини, то це вже справа немарна.

Цей опус не є професійною музичною критикою художнього рівня аматорських колективів, просто я люблю гарну музику, володію музикальним слухом та трохи тямлю у музиці загалом. Зупинюсь на виступах окремих колективів, які вдалося послухати.
Вкотре порадував оркестр народних інструментів «Рапсодія» під орудою народного артиста України Любомира Никорака. Це колектив високопрофесійних музикантів, більшість із яких віртуозно володіють своїми інструментами. Відчувається досконала ансамблевість виконання завдяки добрій зіграності учасників оркестру. Окрема похвала скрипковій групі та першій скрипці, чарівній брюнетці високого росту (прізвище, на жаль, забув). Вважаю, що оркестр «Рапсодія» – це наш «Прикарпатський флуєраш». Як побажання, то, на мою думку, здалося б залучити до оркестру трубу та тромбон, відсутність яких у деяких творах (румунська рапсодія) таки відчувається. Декілька років тому я говорив про це кларнетистам оркестру, однак до керівника моє побажання не дійшло або ж у Л. Никорака своє бачення, на яке він, безперечно, має право.
Чудово сприймався глядачами естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом маститого маестро Валерія Чикириса.  Добре підібраний репертуар у поєднанні із танцями перетворив виступ колективу в незабутній душевний сімейний концерт. І це, незважаючи на окремі промахи на початку виступу, коли збивався темп, не в унісон вступали окремі групи оркестру.  Дуже сподобалася ведуча цього концерту, яка професійно його вела, цікаво розповідала про історію створення музичних творів.
Вокальний жіночий ансамбль «Смерічка» (керівник Леся Мельник) залишив у цілому приємне враження. Колектив давно взяв відповідну планку, нижче якої не опускається. Відчувається добротна професійна школа як керівника, так і солісток. Жіночі голоси чітко вистроєні під кожну пісню завдяки високій вокальній гармонії. Я б сказав, що «Смерічка» не поступається більш відомій «Росинці» та нагадує манерою виконання колишню київську «Мрію» Ігоря Поклада.
Вважаю, що пані Леся як керівник давно заслуговує на присвоєння почесного звання заслужений працівник культури.  Але і тут є ложка дьогтю в бочці меду. Ансамбль «Смерічка» виступав у рамках фестивалю «Мелодії парку» під повну фонограму, що є недоречним на таких концертах. Шкода, що ця шоу-бізнесова пошесть вкоренилася і в народні колективи і відійти від неї ще не всім вдається.
Якщо проаналізувати виступ танцювальних колективів, то тут все набагато гірше, про що засвідчив виступ ансамблю «Візерунки». Прикарпаття поправу пишалося своїми вокалістами, танцюристами та народними музиками.  А тепер у народних танцях застій та відсутність нової молодої генерації. Сам керівник «Візерунків», який вже є пенсіонером, змушений танцювати з дітьми, техніка виконання яких є дуже низькою (пари губилися на сцені, про більш-менш якусь синхронізацію рухів годі й говорити). Це стосується і відомого народного колективу «Карпати», який також відчутно здав позиції.
І насамкінець відзначу, якщо вкотре проводиться фестиваль, то де лауреати та дипломанти, де професійні тенори? Бо так виглядає, що музиканти відбувають номери «для галочки», бо так треба відробляти зарплату з місцевого бюджету. Наші обласні та міські керівники від культури повинні відновити огляди-конкурси самодіяльного народного мистецтва, що спричинить мотивацію учасників художніх колективів до розвитку, заохочення.
Олександр ІВАНОВ,
мешканець Івано-Франківська

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники