КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Ложка дьогтю в бочці меду,

або Деякі нотатки щодо фестивалю «Мелодії парку»

З пошти «ЗК»

Четвертий рік поспіль посеред осені відзвучала музика мистецького фестивалю «Мелодії парку», який започаткував департамент культури міської ради, а тепер проходить і за підтримки міського голови  пана Р. Марцінківа.

Якщо серйозно, то справа започаткована добра, містяни та гості міста долучаються до культурного виховання завдяки високохудожнім творам національного музичного мистецтва. І якщо декілька людей, особливо молоді, послухає класичну українську естрадну пісню або інструментальну музику зі світової спадщини, то це вже справа немарна.

Цей опус не є професійною музичною критикою художнього рівня аматорських колективів, просто я люблю гарну музику, володію музикальним слухом та трохи тямлю у музиці загалом. Зупинюсь на виступах окремих колективів, які вдалося послухати.
Вкотре порадував оркестр народних інструментів «Рапсодія» під орудою народного артиста України Любомира Никорака. Це колектив високопрофесійних музикантів, більшість із яких віртуозно володіють своїми інструментами. Відчувається досконала ансамблевість виконання завдяки добрій зіграності учасників оркестру. Окрема похвала скрипковій групі та першій скрипці, чарівній брюнетці високого росту (прізвище, на жаль, забув). Вважаю, що оркестр «Рапсодія» – це наш «Прикарпатський флуєраш». Як побажання, то, на мою думку, здалося б залучити до оркестру трубу та тромбон, відсутність яких у деяких творах (румунська рапсодія) таки відчувається. Декілька років тому я говорив про це кларнетистам оркестру, однак до керівника моє побажання не дійшло або ж у Л. Никорака своє бачення, на яке він, безперечно, має право.
Чудово сприймався глядачами естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом маститого маестро Валерія Чикириса.  Добре підібраний репертуар у поєднанні із танцями перетворив виступ колективу в незабутній душевний сімейний концерт. І це, незважаючи на окремі промахи на початку виступу, коли збивався темп, не в унісон вступали окремі групи оркестру.  Дуже сподобалася ведуча цього концерту, яка професійно його вела, цікаво розповідала про історію створення музичних творів.
Вокальний жіночий ансамбль «Смерічка» (керівник Леся Мельник) залишив у цілому приємне враження. Колектив давно взяв відповідну планку, нижче якої не опускається. Відчувається добротна професійна школа як керівника, так і солісток. Жіночі голоси чітко вистроєні під кожну пісню завдяки високій вокальній гармонії. Я б сказав, що «Смерічка» не поступається більш відомій «Росинці» та нагадує манерою виконання колишню київську «Мрію» Ігоря Поклада.
Вважаю, що пані Леся як керівник давно заслуговує на присвоєння почесного звання заслужений працівник культури.  Але і тут є ложка дьогтю в бочці меду. Ансамбль «Смерічка» виступав у рамках фестивалю «Мелодії парку» під повну фонограму, що є недоречним на таких концертах. Шкода, що ця шоу-бізнесова пошесть вкоренилася і в народні колективи і відійти від неї ще не всім вдається.
Якщо проаналізувати виступ танцювальних колективів, то тут все набагато гірше, про що засвідчив виступ ансамблю «Візерунки». Прикарпаття поправу пишалося своїми вокалістами, танцюристами та народними музиками.  А тепер у народних танцях застій та відсутність нової молодої генерації. Сам керівник «Візерунків», який вже є пенсіонером, змушений танцювати з дітьми, техніка виконання яких є дуже низькою (пари губилися на сцені, про більш-менш якусь синхронізацію рухів годі й говорити). Це стосується і відомого народного колективу «Карпати», який також відчутно здав позиції.
І насамкінець відзначу, якщо вкотре проводиться фестиваль, то де лауреати та дипломанти, де професійні тенори? Бо так виглядає, що музиканти відбувають номери «для галочки», бо так треба відробляти зарплату з місцевого бюджету. Наші обласні та міські керівники від культури повинні відновити огляди-конкурси самодіяльного народного мистецтва, що спричинить мотивацію учасників художніх колективів до розвитку, заохочення.
Олександр ІВАНОВ,
мешканець Івано-Франківська

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники