КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Ложка дьогтю в бочці меду,

або Деякі нотатки щодо фестивалю «Мелодії парку»

З пошти «ЗК»

Четвертий рік поспіль посеред осені відзвучала музика мистецького фестивалю «Мелодії парку», який започаткував департамент культури міської ради, а тепер проходить і за підтримки міського голови  пана Р. Марцінківа.

Якщо серйозно, то справа започаткована добра, містяни та гості міста долучаються до культурного виховання завдяки високохудожнім творам національного музичного мистецтва. І якщо декілька людей, особливо молоді, послухає класичну українську естрадну пісню або інструментальну музику зі світової спадщини, то це вже справа немарна.

Цей опус не є професійною музичною критикою художнього рівня аматорських колективів, просто я люблю гарну музику, володію музикальним слухом та трохи тямлю у музиці загалом. Зупинюсь на виступах окремих колективів, які вдалося послухати.
Вкотре порадував оркестр народних інструментів «Рапсодія» під орудою народного артиста України Любомира Никорака. Це колектив високопрофесійних музикантів, більшість із яких віртуозно володіють своїми інструментами. Відчувається досконала ансамблевість виконання завдяки добрій зіграності учасників оркестру. Окрема похвала скрипковій групі та першій скрипці, чарівній брюнетці високого росту (прізвище, на жаль, забув). Вважаю, що оркестр «Рапсодія» – це наш «Прикарпатський флуєраш». Як побажання, то, на мою думку, здалося б залучити до оркестру трубу та тромбон, відсутність яких у деяких творах (румунська рапсодія) таки відчувається. Декілька років тому я говорив про це кларнетистам оркестру, однак до керівника моє побажання не дійшло або ж у Л. Никорака своє бачення, на яке він, безперечно, має право.
Чудово сприймався глядачами естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом маститого маестро Валерія Чикириса.  Добре підібраний репертуар у поєднанні із танцями перетворив виступ колективу в незабутній душевний сімейний концерт. І це, незважаючи на окремі промахи на початку виступу, коли збивався темп, не в унісон вступали окремі групи оркестру.  Дуже сподобалася ведуча цього концерту, яка професійно його вела, цікаво розповідала про історію створення музичних творів.
Вокальний жіночий ансамбль «Смерічка» (керівник Леся Мельник) залишив у цілому приємне враження. Колектив давно взяв відповідну планку, нижче якої не опускається. Відчувається добротна професійна школа як керівника, так і солісток. Жіночі голоси чітко вистроєні під кожну пісню завдяки високій вокальній гармонії. Я б сказав, що «Смерічка» не поступається більш відомій «Росинці» та нагадує манерою виконання колишню київську «Мрію» Ігоря Поклада.
Вважаю, що пані Леся як керівник давно заслуговує на присвоєння почесного звання заслужений працівник культури.  Але і тут є ложка дьогтю в бочці меду. Ансамбль «Смерічка» виступав у рамках фестивалю «Мелодії парку» під повну фонограму, що є недоречним на таких концертах. Шкода, що ця шоу-бізнесова пошесть вкоренилася і в народні колективи і відійти від неї ще не всім вдається.
Якщо проаналізувати виступ танцювальних колективів, то тут все набагато гірше, про що засвідчив виступ ансамблю «Візерунки». Прикарпаття поправу пишалося своїми вокалістами, танцюристами та народними музиками.  А тепер у народних танцях застій та відсутність нової молодої генерації. Сам керівник «Візерунків», який вже є пенсіонером, змушений танцювати з дітьми, техніка виконання яких є дуже низькою (пари губилися на сцені, про більш-менш якусь синхронізацію рухів годі й говорити). Це стосується і відомого народного колективу «Карпати», який також відчутно здав позиції.
І насамкінець відзначу, якщо вкотре проводиться фестиваль, то де лауреати та дипломанти, де професійні тенори? Бо так виглядає, що музиканти відбувають номери «для галочки», бо так треба відробляти зарплату з місцевого бюджету. Наші обласні та міські керівники від культури повинні відновити огляди-конкурси самодіяльного народного мистецтва, що спричинить мотивацію учасників художніх колективів до розвитку, заохочення.
Олександр ІВАНОВ,
мешканець Івано-Франківська

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники