КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Люди йдуть до депутатів

sesij-31Іванофранківці вперше скористалися правом місцевої ініціативи
У вівторок у сесійній залі Івано-Франківської міської ради представників громади було більше, ніж депутатів. Люди скористалися правом місцевої ініціативи і прийшли на сесію, сподіваючись вирішити свої наболілі проблеми. На думку міського голови Віктора Анушкевичуса, це свідчення того, що міська влада є максимально відкритою і підтвердженням, що Івано-Франківськ є п’ємонтом демократії та лідером з формування громадянського суспільства. А ось депутати про це іншої думки. Вони вважають, що раз мешканці йдуть за вирішенням своїх проблем до сесійної зали, значить виконавчі служби, які б у першу чергу мали допомагати людям, недопрацьовують.

56 сесія міськради розпочалась майже з півгодинним запізненням. Людей, які прийшли на її засідання, це обурило. Тож депутатів і міського голову на свої місця до сесійної зали їм довелося закликати оплесками і вигуками «ганьба». Після відкриття пленарного засідання міський голова В. Анушкевичус зазначив, що це «одна з останніх сесій» перед майбутніми місцевими виборами, нагадав, що за теперішнє скликання «було різне», але міська рада «ухвалювала рішення, потрібні суспільству» та закликав депутатів «показати єдність і прислухатися до громади».

Крик душі
Саме так охарактеризувала свій виступ представниця мешканців 12 будинків з вулиць Покутської, Молодіжної та Української дивізії, 200 з яких прийшли на сесію міськради. Жінка каже, що колись їхні будинки належали Локомотиворемонтному заводові, потім їх передали ЖЕО №8, а згодом – ЄРЦ. Але торік ЄРЦ зняв їх зі свого балансу, і зараз люди залишилися сам на сам зі своїми проблемами, найбільшою з яких є загроза відключення з 1 серпня електропостачання. Річ у тім, що весь цей час люди платили за світло ЛРЗ. Але зараз у них штучно виникла двомісячна заборгованість і енергетики попередили про відключення електроенергії. Укласти прямі угоди з міським районом електромереж мешканці не можуть, бо їхні будинки не перебувають на балансі жодної організації, а мешканці не є юридичними особами. Крім того, РЕМ вимагає проведення реконструкції зовнішніх і внутрішніх електромереж. Тому люди провели збори і вирішили клопотати про поновлення на балансi ЄРЦ їхніх будинків. Однак через зміни в законодавстві це виявилося не можливим, бо для цього необхідно пройти певну процедуру.
Зі своєю бідою мешканці зверталися до народного депутата Олександра Шевченка, депутатів обласної та міської рад, у приймальню ВО «Свобода», але наразі реальної допомоги не дочекалися. «Що нам робити, до кого нам іти? Всі кажуть, що те, що нам обіцяли, зробили. А що зробили?», – запитують люди. На це секретар міської ради і депутат від того округу Микола Вітенко відповів, що провели чотири наради. Він запропонував, щоб ці будинки взяло на баланс комунальне підприємство «Дирекція замовника». А міський голова запевнив, що у бюджеті передбачені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації і співфінансування ремонту будинкових електромереж. За наполяганням кількох депутатів у відповідному рішенні міськради прописали чіткий термін передачі цих будинків на баланс «Дирекції замовника» – до 1 вересня.

Страх забудови
Він не полишає мешканців Пасічної та вул. Шевченка, які звернулися до депутата Ростислава Кукурудза. Пасічняни обурені, що на місці садибної за генпланом забудови продовжують виростати багатоповерхівки. Черговий  конфлікт громади із забудовниками виник за адресою Пасічна, 63. Кажуть, там мали будувати триповерховий особняк, а натомість начебто зводитимуть багатоповерхівку без відповідних на те документів. До того ж  землекористувач, за їхніми словами, зазіхає ще й на суміжну ділянку, яку люди обробляють ось уже 15 років, але міська рада недавно відмовила їм у приватизації цієї землі.
З’ясувати всі обставини цієї справи міський голова доручив керівникам департаменту містобудування і архітектури та управлінню земельних відносин, а міська рада вирішила створити спеціальну комісію, до якої увійдуть посадові особи профільних підрозділів міськвиконкому, депутати та представники громади.
Ще одна така комісія з’ясовуватиме законність забудови на вул. Шевченка. Мешканці сусіднього з будмайданчиком будинку № 43 побоюються, що роботи на новобудові можуть спричинити його руйнування. Вони взагалі не розуміють, як у пішохідній зоні можна ущільнювати існуючу забудову новою п’ятиповерхівкою з мансардою і підземним паркінгом на 50 місць. Також, за їхніми словами, забудовник пересунув паркан на прибудинкову територію. І хоча мешканців запевняють, що всі необхідні для будівництва документи у забудовника є, вони у цьому сумніваються. Адже забудовник зсилається на містобудівні умови і обмеження 2007 року, коли ще навіть такого терміну не було, а отже, не може бути і такого документа. Під час сесії це підтвердив і головний архітектор міста Володимир Гайдар. Тож побоювання людей, що ці містобудівні документи підроблені, не безпідставні. Зрештою, це і має з’ясувати комісія міськради, до якої увійшли депутати Ростислав Кукурудз, Ярослав Дубас та Олексій Войтичук.

Джин у пляшці
Правом місцевої ініціативи скористалися інвестори скандального будівництва на вул. Мазепи, 35-«а», які, зібравши 200 підписів, вимагали відмінити рішення міської ради про визнання будівництва цієї багатоповерхівки в центрі міста самочинним та нарешті присвоїти їй поштову адресу. Люди кажуть, що стали заручниками конфлікту сусіда, забудовника і депутатів міської ради, яких у нього втягнули. Мешканці  вклали гроші у квартири, роблять ремонти, хочуть жити у цьому будинку, а міська влада не присвоює йому поштової адреси. Оскільки окремі члени міськвиконкому при цьому зсилаються на рішення міської ради про визнання будівництва на Мазепи, 35-«а» самочинним, мешканці вирішили домагатися від депутатів скасування цих рішень. Одна з них порівняла цей будинок з небажаною вагітністю. Мовляв, її ніхто не планує, але дитину потім люблять.
Міський голова В.Анушкевичус заявив, що не хоче давати оцінку цьому конфлікту, бо це, за його словами, мають зробити правоохоронні органи та  суди. Він також зазначив, що ті люди, які спершу були проти цього будівництва, до міської влади уже не звертаються. Натомість звернулися 48 інвесторів, які вклали гроші у ці квартири і хочуть законно у них жити, тож вимагають присвоєння будинкові поштової адреси.
Втім, знайшлися й контраргументи. Одна жінка, яка й надалі виступає проти цієї багатоповерхівки, зазначила, що більшість людей, котрі купили там квартири, знали про репутацію цієї будови і розуміли, що ризикують. Депутат Володимир Чорноус, який був ініціатором рішень про визнання будівництва самочинним, нагадав, що ще у 2008 році міська рада й справді надала дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт на спорудження там триповерхового будинку і від цього не відмовляється. Натомість на тому місці незаконно виросла багатоповерхівка. «Якщо ми зараз ухвалимо рішення про відміну рішень про самочинне будівництво, то випустимо джина з пляшки», – застеріг В.Чорноус. За його словами, це буде прецедент, на який якраз і чекають забудовники. Він також додав, що той самий забудовник на вулиці Орлика, 7 замість чотириповерхового будинку планує звести дев’ятиповерхівку. І таких прикладів по місту можна наводити чимало.
Зваживши всі «за» і «проти», більшість депутатів вирішили бути послідовними і не скасовувати своїх попередніх рішень. Результати голосування (6 – «за», 1 – «утримався», решта не голосували) люди зустріли вигуками «ганьба» і пішли перекривати рух транспорту на вулиці Грушевського, пообіцявши, що у середу також перекриють вулиці Мазепи і Гординського.

Марна справа
Нічим завершився і розгляд ще одного скандального питання про статус землі під гаражними кооперативами, які зараз опинилися у межах села Угринів Тисменицького району. Нагадаємо, що члени ГБК хочуть, щоб ці землі були у складі міста Івано-Франківська. Однак всі намагання вирішити це питання наразі безрезультатні.
За словами міського голови Івано-Франківська, сільський голова Угринова не погоджується на запропонований містом і вигідний селянам розумний компроміс. Взамін на землі ГБК він вимагає передати Угринову частину земель, на яких розташоване ДП «ВО «Карпати», більш відоме як радіозавод. Для міста така пропозиція не прийнятна, бо за підрахунками В. Анушкевичуса, «ціна питання» – понад шість мільйонів гривень втрат прибутків міської громади.
В ході обговорення також з’ясувалося, що мешканці Угринова не проти приєднання до Івано-Франківська і створення з ним об’єднаної територіальної громади в рамках адмінреформи. Це підтвердили і депутати міської ради Ростислав Кукурудз та Роман Харук. Однак проти, виявляється, сільський голова і депутати сільської ради, які хочуть, щоб Угринів залишався окремою територіальною громадою.
Пропозиція Р. Кукурудза про відкликання міським головою Івано-Франківська підпису під актом розмежування територій Івано-Франківської міської ради і с.Угринів та початок юридичної процедури повернення  земель ГБК до міста теж не набрала необхідної кількості голосів.

Левко КУТИНСЬКИЙ      

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

08:06:59, 9 Вересень 2018

Олександр СИЧ, голова обласної ради (Потрібно відзначати 100-річчя відновлення української дер[...]

Трибуна депутата

Село Микитинці стає більш комфортним, сучасним та затишним

Село Микитинці стає більш комфортним, сучасним та затишним

04:02:12, 8 Серпень 2018

Петро Гавриш, депутат Івано-Франківської міської ради, фракціяВО «Свобода» Літо пролетіло, як і[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ