КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Люстрація

KovalchukВолодимир Ковальчук, депутат Івано-Франківської обласної ради

Як відомо, Закон України «Про очищення влади» набув чинності 16 жовтня 2014 року, на ухваленні якого так наполягало українське суспільство. За цей період для практичного застосування цього закону було прийнято ряд підзаконних актів щодо механізмів, термінів, головних виконавців. Постановою КМУ затверджено План проведення люстраційних перевірок в органах державної влади, в тому числі правоохоронних, контролюючих та судових органах на всіх рівнях, який охоплює період з листопада 2014 по грудень 2016 років. Також запрацював Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення про очищення влади і які не зможуть обіймати посади в держаних органах протягом 10 років. Станом на 22 грудня в люстраційному реєстрі знаходиться 374 посадовці – колишні працівники органів Генпрокуратури, МВС України, СБУ, Міндоходів, деякі посадовці місцевих держадміністрацій, що працювали в період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 року. (В цьому реєстрі є і ряд екс-посадовців, що обіймали керівні посади в правоохоронних органах області, зокрема: О. Хряпа, В. Гаврющенко, В. Грищенко, О. Кіпер, Ю. Бойченко та ін.).

З метою здійснення моніторингу і громадського контролю за проходженням люстраційних процесів в Україні при Мін’юсті України створено незалежну структуру –Громадську раду з питань люстрації, до складу якої увійшли відомі медійники, що займаються журналістськими розслідуваннями, а секретарем обрано народного депутата України Єгора Соболєва. Право обробляти звернення громадян надано Громадському люстраційному комітету, який очолює Є. Соболєв, а за організацію проведення самих люстраційних перевірок відповідає новоутворений департамент з питань люстрації МЮУ, діяльність якого спрямовує відомий адвокат і правозахисник Тетяна Козаченко.
Щодо інформаційного супроводу люстраційних процесів та широкого інформування населення на сайті Мін’юсту України розміщено банер «Очищення влади», який містить відомості про стан проходження перевірки, про осіб, щодо яких проводиться перевірка. Так, станом на 22 грудня, всього здійснюється люстраційних перевірок по 3235 претендентах на посади держслужбовців, а по діючих посадовцях Генеральної прокуратури, СБУ, МВС, Мін’юсту, Державної фіскальної служби України, суддях різних рівнів по 3909 особах. Ця інформація щоденно змінюється.
Багато дискусій останнім часом ведеться з приводу нібито можливого призупинення люстраційних процедур, у зв’язку з розглядом і попередньо даною оцінкою Венеціанської комісії (Європейська комісія за демократію через право) окремих положень цього закону. Як недавно зазначив Президент Венеціанської Комісії Джанні Букіккіо: «Ухвалення в Україні закону про люстрацію є прийнятним. Але він має бути демократичним, він має відповідати українській Конституції, а також європейським стандартам». Отже, Венеціанська комісія дала свою оцінку. І це рішення було ухвалене після зустрічі з українською делегацією, до якої входили Міністр юстиції Павло Петренко, голова Громадського люстраційного комітету і народний депутат України Єгор Соболєв, народний депутат України Леонід Ємець, громадський діяч і член Громадської ради з питань люстрації Карл Волох, директор департаменту з питань люстрації МУЮ Тетяна Козаченко.
Українська делегація зуміла переконати Венеціанську комісію не ухвалювати наперед підготовлений (негативний) висновок щодо порушення певних процедур під час прийняття Верховною Радою України закону «Про очищення влади», а надати проміжний висновок. Зі свого боку Україна бере на себе зобов’язання співпрацювати з експертами Венеціанської комісії, переглянути окремі норми закону, які є суперечливими, і вже до січня 2015 року запропонувати проект нового закону про люстрацію. За домовленістю нова редакція закону «Про очищення влади» має бути підготовлена і подана до Верховної Ради України протягом трьох місяців, тобто до березня 2015 року.
Варто також зазначити, що ще 17 листопада Верховний Суд України звернувся до КСУ щодо конституційності окремих положень закону про очищення влади. Станом на сьогодні КСУ ще не відкрив провадження. Подання ВСУ знаходиться в колегії суддів, яка повинна спочатку ухвалити рішення про відкриття провадження або про відмову у відкритті.
Отже, напрошується висновок: розробники і законодавці, науковці і теоретики, експерти і громадські діячі, юристи і політологи повинні усі разом надати свої пропозиції до змін до Закону України «Про очищення влади», щоби цей процес в Україні відбувався цивілізовано, відкрито, гласно і не порушував норм Конституції та європейських стандартів.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники