КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Майстер маскування серед болячок

Симптоми сифілісу дуже важко розпізнати і діагностувати

ZdorЖиття людини народжується від любові. І дуже добре, коли це почуття супроводжує нас упродовж всього життєвого шляху, оберігає від негараздів, у тому числі і від хвороб. Проте любов не завжди така, якою її хотіли б бачити закохані. Часто вона «дарує» і неприємні сюрпризи, болячки. Однією із найбільш підступних болячок, котрі маскуються за любов’ю, є сифіліс. На жаль, як стверджують медики, на сьогодні це захворювання діагностується доволі часто. Чи не найбільше воно притаманне мешканцям великих міст та гірських районів. І така тенденція у нашій області спостерігається впродовж останнього десятка років.

Чи не найбільш вразливим до цієї хвороби є молоде покоління, хоча сифіліс настільки підступний, що він не вибирає ані віку, ані статі. Тим більше «кавалерська» хвороба може маскуватися під видом будь-якої іншої хвороби. Зрештою, лікарі-дерматологи говорять про проблеми при діагностуванні цієї болячки.
Сифіліс вважають підступною хворобою з ураженням всього організму. І зовсім не варто дивуватися інформації про шляхи передачі сифілісу. Його можна підхопити будь-де. Основний спосіб венерологи називають статевий. Проте, крім нього, є ще й звичайний побутовий спосіб. При недотриманні правил особистої гігієни сифілісом можна заразитися навіть через посуд, зубні щітки, губну помаду, цигарки, жуйки. Що вже там говорити про такі звичайні для нас поцілунки. Якщо вам доводиться пройти процедуру переливання крові, то будьте пильні, адже це також один із шляхів передачі венеричного захворювання. Також сифіліс може передатися по спадковості дитині від матері ще під час вагітності.
«Сифіліс, як і будь-яке інше захворювання, складається із двох актів – прелюдії та власне хвороби. Під час першого періоду ви не помітите жодних ознак, а от через 3-4 тижні від моменту зараження виникає садно чи виразка на щільній основі (частіше в ділянці зовнішніх статевих органів). Так званий «твердий шанкер» свідчить про первинний сифіліс, – каже лікар-дерматолог КЗ «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Любов Цих. – Часто хворі самостійно знищують чи припікають виразку дезінфікуючим середником, і тоді виявити збудника та правильно встановити діагноз стає складно».
Аналізуючи сучасні дані, лікарі сміливо роблять висновки, про які згадував на початку минулого століття венеролог-письменник Михайло Булгаков. Детальний опис клінічних проявів цієї хвороби він описав у романі «Біла гвардія» та оповіданні «Зоряні висипання».
«Часто у нашій практиці зустрічаються саме приховані, вторинні форми сифілісу. Мій учитель, професор Гольдштейн у записках дерматовенеролога «Поговоримо серйозно» описує випадки зараження молоді сифілісом під час гри «в пляшечку». Подібну гру із небезпечними наслідками «в хустинку» можна часто бачити на весіллях чи інших святкуваннях. Наслідки таких забав можуть бути непередбачуваними, особливо, якщо при цьому вживаються алкогольні напої або наркотичні речовини, – продовжує лікар-венеролог. – Пригадую одну хвору, в якої діагностувала вторинний сифіліс при підозрі на вірус Коксакі».
Захворювання легше попередити, аніж лікувати запущених хворих, зізнається лікар. Саме з цих міркувань і проводять обстеження всіх статевих та побутових контактів хворих на сифіліс. Із метою своєчасного виявлення хворих запроваджено у всіх лікарнях стовідсоткові аналізи крові на реакцію Васермана.
Окремо дерматологи рекомендують молодим людям, котрі готуються одружуватись, не побоятися пройти обстеження на низку захворювань, котрі передаються статевим шляхом. А при появі будь-яких висипань на тілі чи слизових, а особливо в зоні статевих органів, радять негайно звернутися до лікаря-венеролога. «Любов любов’ю, а здоров’я – понад усе. Кохайтеся з розумом», – застерігає дерматолог.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники