КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Майстер маскування серед болячок

Симптоми сифілісу дуже важко розпізнати і діагностувати

ZdorЖиття людини народжується від любові. І дуже добре, коли це почуття супроводжує нас упродовж всього життєвого шляху, оберігає від негараздів, у тому числі і від хвороб. Проте любов не завжди така, якою її хотіли б бачити закохані. Часто вона «дарує» і неприємні сюрпризи, болячки. Однією із найбільш підступних болячок, котрі маскуються за любов’ю, є сифіліс. На жаль, як стверджують медики, на сьогодні це захворювання діагностується доволі часто. Чи не найбільше воно притаманне мешканцям великих міст та гірських районів. І така тенденція у нашій області спостерігається впродовж останнього десятка років.

Чи не найбільш вразливим до цієї хвороби є молоде покоління, хоча сифіліс настільки підступний, що він не вибирає ані віку, ані статі. Тим більше «кавалерська» хвороба може маскуватися під видом будь-якої іншої хвороби. Зрештою, лікарі-дерматологи говорять про проблеми при діагностуванні цієї болячки.
Сифіліс вважають підступною хворобою з ураженням всього організму. І зовсім не варто дивуватися інформації про шляхи передачі сифілісу. Його можна підхопити будь-де. Основний спосіб венерологи називають статевий. Проте, крім нього, є ще й звичайний побутовий спосіб. При недотриманні правил особистої гігієни сифілісом можна заразитися навіть через посуд, зубні щітки, губну помаду, цигарки, жуйки. Що вже там говорити про такі звичайні для нас поцілунки. Якщо вам доводиться пройти процедуру переливання крові, то будьте пильні, адже це також один із шляхів передачі венеричного захворювання. Також сифіліс може передатися по спадковості дитині від матері ще під час вагітності.
«Сифіліс, як і будь-яке інше захворювання, складається із двох актів – прелюдії та власне хвороби. Під час першого періоду ви не помітите жодних ознак, а от через 3-4 тижні від моменту зараження виникає садно чи виразка на щільній основі (частіше в ділянці зовнішніх статевих органів). Так званий «твердий шанкер» свідчить про первинний сифіліс, – каже лікар-дерматолог КЗ «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Любов Цих. – Часто хворі самостійно знищують чи припікають виразку дезінфікуючим середником, і тоді виявити збудника та правильно встановити діагноз стає складно».
Аналізуючи сучасні дані, лікарі сміливо роблять висновки, про які згадував на початку минулого століття венеролог-письменник Михайло Булгаков. Детальний опис клінічних проявів цієї хвороби він описав у романі «Біла гвардія» та оповіданні «Зоряні висипання».
«Часто у нашій практиці зустрічаються саме приховані, вторинні форми сифілісу. Мій учитель, професор Гольдштейн у записках дерматовенеролога «Поговоримо серйозно» описує випадки зараження молоді сифілісом під час гри «в пляшечку». Подібну гру із небезпечними наслідками «в хустинку» можна часто бачити на весіллях чи інших святкуваннях. Наслідки таких забав можуть бути непередбачуваними, особливо, якщо при цьому вживаються алкогольні напої або наркотичні речовини, – продовжує лікар-венеролог. – Пригадую одну хвору, в якої діагностувала вторинний сифіліс при підозрі на вірус Коксакі».
Захворювання легше попередити, аніж лікувати запущених хворих, зізнається лікар. Саме з цих міркувань і проводять обстеження всіх статевих та побутових контактів хворих на сифіліс. Із метою своєчасного виявлення хворих запроваджено у всіх лікарнях стовідсоткові аналізи крові на реакцію Васермана.
Окремо дерматологи рекомендують молодим людям, котрі готуються одружуватись, не побоятися пройти обстеження на низку захворювань, котрі передаються статевим шляхом. А при появі будь-яких висипань на тілі чи слизових, а особливо в зоні статевих органів, радять негайно звернутися до лікаря-венеролога. «Любов любов’ю, а здоров’я – понад усе. Кохайтеся з розумом», – застерігає дерматолог.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники