КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

«Майже 30 тисяч іванофранківців за новими правилами не підпадають під автоматичний перерахунок субсидій»

Василь СЕМАНЮК:

SemaniukЯкі зміни відбулися у призначенні субсидій? Скільки іванофранківців можуть отримати відшкодування за зекономлені газ та електроенергію, а скільки взагалі втратили право на отримання субсидій і хто за їх призначенням може звертатися повторно? Кому Івано-Франківська міська рада надає місцеві пільги і як можна отримати від міської влади одноразову матеріальну допомогу? Які можливості надає картка іванофранківця і як відбуватиметься оформлення та безкоштовне отримання пільговиками електронного квитка для проїзду в міському громадському транспорті? Хто та у яких потребах може скористатися послугою «Соціального таксі» і як літнім людям потрапити на відпочинок до позаміського оздоровчого табору «Лімниця»? На ці та інші актуальні питання у рубриці «З перших уст» відповідає директор міського департаменту соціальної політики Василь Семанюк.

– Василю Миколайовичу, як зміни у порядку призначення субсидій вплинули на кількість їх отримувачів, адже були прогнози, що право на призначення субсидій можуть втратити до 20%  одержувачів?
– До травня 2015 року в Івано-Франківську було 8,5 тис. отримувачів субсидій. Потім уряд дозволив отримувати субсидії практично всім, і ця цифра станом на 1 травня 2018 року зросла до понад 46 тисяч. З 1 травня відбулись чергові суттєві зміни у порядку призначення субсидій і з 46 тисяч у нас залишилось понад 15 тисяч отримувачів субсидій, які мали право на автоматичний перерахунок. Усі решта мали повторно звертатися з новими заявами і деклараціями.
– Що суттєво змінилося у призначенні субсидій?
– Люди, в яких є квартира загальною площею понад 120 чи будинок загальною площею понад 200 квадратних метрів, взагалі втратили право на субсидії. Таких у нас є 810 домогосподарств. Люди, які офіційно ніде не працюють, заробітчани, які офіційно не оформлені на роботу за кордоном, щоб отримати право на субсидію, мають сплачувати єдиний соціальний внесок (900 грн) протягом двох місяців перед призначенням субсидії і весь період її отримання. Якщо вони перестають це робити, субсидії припиняються, а уже виплачені кошти вони мають повернути до державного бюджету. Другий рік діє норма щодо заборгованості за житлово-комунальні послуги. Якщо вона перевищує 340 грн, субсидію тепер можна отримати, або погасивши цей борг, або уклавши угоду на його реструктуризацію. Якщо людина не згідна з нарахуванням боргу і оскаржує його в суді, то достатньо ухвали суду про відкриття виконавчого провадження. Також, якщо у власності є автомобіль, якому менше п’яти років, або якщо була покупка на суму, що перевищує 50 тис. грн., такі люди теж втратили право, але можуть звертатися за призначенням субсидії і якщо сім’я перебуває у важких життєвих обставинах, комісія може призначити їм субсидії.
– А як і хто визначає, що сім’я перебуває у складних життєвих обставинах?
– Спеціальні комісії при органах соцзахисту. Але повноваження районних комісій і комісій у містах обласного значення розділили. Якщо мешканцям сіл районна комісія може надати дозвіл на призначення субсидій, коли людина не працює і не сплачує єдиний соціальний внесок, то міські комісії такого права не мають. Вони можуть надати субсидію людям, які не працюють, якщо вони перебувають у складних життєвих обставинах, які викликані довготривалою хворобою. І це має підтверджуватися висновком лікувального закладу.
– Скільки людей уже звернулись за субсидіями і скільком її уже призначено?
– Ця цифра постійно змінюється. З тих 46 тисяч, про які я говорив, майже 30 тисяч за новими правилами не підпадають під автоматичний перерахунок субсидій. В тому числі, якщо є люди, які не працюють, або зареєстровані, але не проживають за місцем реєстрації. Навіть якщо комісія уже один раз надала дозвіл на субсидію, бо мала підтвердження, що зареєстрована особа не проживає за місцем реєстрації, тепер треба звертатися повторно двічі на рік – в опалювальний сезон і в неопалювальний період.
(Закінчення. Поч. на 3 стор.)
– Зараз ще можна звертатися за призначенням субсидій і куди?
– Цей процес триває постійно. В принципі, звертатися можна у будь-який час. Якщо люди працюють, мають постійні доходи і у них не було ніяких змін у сім’ї, то вони один раз звернулися і їм проводиться автоматичний перерахунок.  Якщо ж відбулися якісь зміни, хтось уже не проживає чи не працює, то за призначенням субсидій їм треба звертатися повторно. Заяву і декларацію вони можуть подати у відділ субсидій на вул. Військових ветеранів, 10-А і у відділення Центру надання адмінпослуг на вул. Мазепи, 185, Галицькій, 124-А та Івана Павла ІІ,4. Кому куди зручно, бо це не прив’язано до території проживання.
– А чи вчасно відшкодовують з держбюджету субсидії комунальним підприємствам, бо колись із цим були проблеми?
– Справді, колись заборгованість за субсидії перед комунальними підприємствами іноді сягала 90-100 мільйонів. Тепер лише 3,5 млн. В серпні, вперше за три останні роки, не було заборгованості перед газовиками. Побачимо, яка буде тенденція, коли розпочнеться опалювальний сезон.
– Як відбувається монетизація субсидій за зекономлені газ і електроенергію? Скільки людей скористалися таким правом?
– Вже другий рік людям, які протягом опалювального сезону економили газ і електроенергію, держава повертає кошти за 100 кубометрів газу і 150 кВт електроенергії. Торік у нас було 10,5 тис. таких домогосподарств, з яких за відшкодуванням звернулися понад сім тисяч, а цього року з 11 тисяч, що мають право на таке відшкодування, звернулися лише 4900 осіб, тобто менше половини. З чим це пов’язано, ми не розуміємо, але така тенденція по всій Україні. Люди стали менше звертатися за відшкодуванням, хоча всім, хто має таке право, ми надіслали відповідні повідомлення. Цей процес тривав до 1 вересня. Але якщо хтось із поважних причин не встиг, то може це ще зробити до 1 листопада.
 – Івано-Франківська міська рада надає чимало місцевих пільг, розкажіть про них детальніше.
– Міська рада надає пільги на житлово-комунальні послуги ветеранам ОУН-УПА і членам їх сімей у розмірі 100%. Сім’ям військовослужбовців, які загинули в Афганістані, – 50%. Реабілітованим за 1 статтею пільги надає держава, а тим, що перебували на спецпоселеннях, – місто. Також місто надає 50% пільгу людям з інвалідністю по зору 1-2 груп і інвалідам з дитинства 1 групи, учасникам АТО. Якщо учасникам бойових дій в АТО 75% пільги надає держава, то ще 25% – місто, і таким чином вони мають 100% пільги. Добровольцям, котрі не мають статусу УБД,  місто теж надає 100% пільги і 50% – родинам загиблих в АТО, які ще 50% пільг отримують від держави. Крім цього, є ще різні види допомог, щомісячні виплати. Третій рік місто надає щомісячну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму особам, які втратили працездатність, родинам загиблих в АТО. Щомісяця місто платить 2 тис. грн. ветеранам ОУН-УПА. Торік такі виплати почали надавати родинам загиблих в Афганістані. Також торік почали виплати батькам дітей з інвалідністю підгрупи «А». Спершу це було 200, а тепер – 600 грн. Почесним громадянам міста виплачуємо допомогу у розмірі прожиткового мінімуму. Цього року по 500 грн почали виплачувати реабілітованим, які відбували покарання. До Дня Незалежності та свята Покрови всім реабілітованим виплачуємо по 500, а  людям з інвалідністю в наслідок участі в АТО – по тисячі гривень. Крім того, є експертна рада, яка розглядає звернення від громадян на надання матеріальної допомоги на лікування і придбання ліків. Наразі таких допомог надано 789 особам на загальну суму понад 1 млн. 200 тис. грн.
– Як і за якими критеріями можна отримати такі допомоги?
– Для цього треба подати заяву на ім’я міського голови чи заступника міського голови з гуманітарних питань у відділ звернень громадян міськвиконкому або до нас у департамент і додати до неї експертний висновок лікувальної установи. Акцент робиться на виплату допомог на лікування, а кому і скільки – це вирішують фахівці-медики.
– Свого часу у місті був ажіотаж щодо видачі картки іванофранківця. Скільки людей її отримали і які пільги вона їм дає?
– Картку іванофранківця отримали понад 54 тисячі мешканців, які мають право на пільги чи є малозабезпеченими. Найперше картки отримували люди з інвалідністю, малозабезпечені, учасники бойових дій, пенсіонери, а потім всі решта, що мають право на пільги, оскільки міськвиконком ухвалив рішення, що безкоштовний проїзд у міському транспорті здійснюється на підставі пільгового посвідчення з карткою іванофранківця. Крім цього, є низка аптек, які власникам карток надають знижки до 10% на майже 400 найменувань ліків. З вересня хлібокомбінат почав надавати 5% знижки на чотири сорти соціального хліба, на певні види своєї продукції знижки надає харчосмакова фабрика. З карткою можна безкоштовно сходити на домашні матчі футбольної команди «Прикарпаття», є знижки на відвідування кінотеатру «Люм’єр», на послуги ритуальної служби. Процес видачі карток іванофранківця є безперервним, бо хтось виходить на пенсію, комусь надається інвалідність, хтось отримує право на пільги.
– А як зараз пільговикам видаватимуть транспортні картки, так званий електронний квиток?
– Всім, хто має картку іванофранківця, з жовтня видаватимемо транспортні картки, які будуть персоніфіковані, з фотографіями. Також буде сформований єдиний реєстр пільговиків, яким теж видаватимемо транспортні картки. Люди зможуть зайти на спеціальний сайт чи зателефонувати до кол-центру, записатися на певний день і годину, а потім прийти до одного з 10 центрів, що діятимуть на базі відділень МІУК, ЦНАП, «Електроавтотрансу» та інших комунальних підприємств, сфотографуватися і написати відповідну заяву на отримання транспортної картки. Згодом їм телефоном повідомлять, коли вони зможуть прийти її забрати, або ж відправлять поштою. Також замовити транспортну картку можна буде через інтернет на спеціальному сайті, завантаживши туди фотографію та копію паспорта, і згодом отримати її у будь-який зручний спосіб.
– Тобто пільговики з інших міст, районів області не зможуть скористатися правом безплатного проїзду у міському громадському транспорті?
– Законодавство передбачає, що відшкодування пільгових перевезень покладаються на місцеві бюджети. Тому місто і ухвалило рішення, що пільговий проїзд відбуватиметься за карткою. Місто готове відшкодувати пільговий проїзд за мешканців Івано-Франківська. Влада інших населених пунктів області, приміських сіл, зможе укласти угоду з містом і відшкодовувати зі своїх бюджетів перевезення своїх мешканців-пільговиків на міських маршрутах Івано-Франківська за електронним квитком, але наразі таких звернень не було.
– Івано-Франківськ одним із перших запровадив вручення породіллям так званих бебі-боксів. Зараз це задекларував уряд. Мешканцям міста видаватимуть по два пакунки малюка?
– Врученням пакунків малюка від міста займається департамент молодіжної політики і спорту. Уряд задекларував, що всім породіллям їх вручатимуть з 1 вересня, але наразі в області пакунків малюка ще нема. Їх мали б закуповувати обласні департаменти соціальної політики і передавати у пологові будинки. Мешканцям Івано-Франківська такі пакунки малюка видаватиме наш департамент. Якщо вони надходитимуть вчасно, то породіллі їх отримуватимуть ще в перинатальному центрі. Звичайно, якщо будуть державні бебі-бокси, то містові нема сенсу надавати ще один комплект. Тому будемо щось змінювати. Або надавати грошову допомогу, або допомагати молодим батькам у якийсь інший спосіб.
– Акція «чиновник в інвалідному візку» дала свої результати? Як в Івано-Франківську реалізовується програма доступності?
– З часу проведення акції змінилося багато. Там, де ремонтують дороги і тротуари, роблять спеціальні пониження, з’їзди для зручності людей на візках. Багато переходів уже обладнані тактильною плиткою, а світлофорів – звуковими пристроями, які допомагають орієнтуватися людям з вадами зору. Всі нові інфраструктурні об’єкти проектують і виконують з дотриманням вимог для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Цим займається департамент житлової, комунальної політики і благоустрою. Звичайно, за рік-два переробити всі дороги, тротуари, встановити пандуси, щоб привести міську інфраструктуру до сучасних стандартів доступності, неможливо, але зроблено уже багато. Для того, щоб обладнати будинок, де проживає людина з інвалідністю, пандусом, необхідно звертатися до балансоутримувача чи в департамент житлової політики. Така практика існує, вони це роблять.
– З ініціативи міського голови у таборі «Лімниця» зараз відпочивають літні люди. Є багато охочих?
– Спершу ми планували три чотириденні заїзди групами по 25 осіб. Але зараз уже маємо 100 заяв охочих. Тому або організуємо ще один заїзд, або збільшимо кількість людей у групі. Кожного дня у таборі для відпочивальників інша програма. З одного боку – насичена, а з іншого – така, щоб людей не втомлювати. У день культури – концерти і танці, у день спорту – зарядка з елементами йоги, масажі. Освітяни проводять різноманітні майстер-класи, медики розповідають як правильно організовувати свій день, щоб не втомлюватися, як правильно харчуватися. Є час для спілкування у дружньому колі. Це не разова акція. У бюджеті для цього передбачено 84 тис. грн. Вартість перебування однієї людини 920 грн. Харчування повноцінне, триразове. Охочих багато, тому наступного року фінансування і кількість заїздів на відпочинок у табір доведеться збільшувати.
– Віднедавна у місті запрацювало соціальне таксі. Хто може скористатися його послугами і для чого?
– Це послуга для перевезення людей з інвалідністю та одиноких в основному до лікувальних закладів. Її забезпечує наш центр територіального обслуговування на вул. Коперника, 1. Заявки туди необхідно подавати завчасно з розрахунку до трьох поїздок на місяць. До перевезень задіяні три автомобілі, лише один з яких пристосований для людей на візках. Це автомобіль центру «Дивосвіт», який возить його підопічних. Тому як соціальне таксі він може працювати лише з 10 до 15 години.
Записав Левко КУТИНСЬКИЙ    

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники