КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Майже демократично і без значних порушень

відбулися вибори міського голови в Івано-Франківську
Про це у понеділок заявили представники Івано-Франківської обласної організації Комітету виборців України, підбиваючи підсумки виборчого процесу на Прикарпатті.
Як і попереджали у Комітеті виборців напередодні другого туру голосування, явка виборців на дільницях була дуже низькою – 38,27%. У розрізі виборчих дільниць найбільшу явку зафіксували на рівні 43 відсотків. Тому фактично 21 відсоток іванофранківців обрав нового міського голову.
У Комітеті виборців України зізнаються, що не фіксували порушень під час волевиявлення франківців, оскільки вони були не настільки значними, аби вплинути на результати. Найгрубіші порушення – дві особи в одній кабінці та голосування за межами кабінки для голосування. Спостерігачі зафіксували єдиний випадок фотофіксації бюлетеня. Але затримати порушницю не вдалося, бо вона втекла із дільниці. Втім, за інформацією керівника КВУ Максима Лисюка, таким чином прагнула відзначитися одна із  відомих громадських активісток.

Не було зафіксовано відкритої агітації та підвезення виборців до виборчих дільниць, як це було у першому турі. Щоправда, зловживання із рекламою на біл-бордах було помічене зі сторони штабів обидвох кандидатів на мерське крісло. До речі, подекуди можна знайти рекламу із гаслами ще до першого туру голосування, котрі і надалі «прикрашають» місто.
Негативні статті проти Ігоря Насалика у місцевій пресі були спрямовані на пониження рейтингу і рівня довіри виборців. Таку антиагітацію називають сірим піаром із часткою правди. Натомість відзначають, що ця технологія не пішла як агітація проти кандидата. Тим часом приїзд віп-персон на Прикарпаття був позначений як прихована агітація за провладного кандидата.
«Низька явка виборців та наявність лише двох кандидатів у бюлетенях стали причиною швидкого підрахунку голосів», – каже член правління КВУ Сергій Гайдей. За його словами, це вперше на місцевих виборах збір протоколів закінчився до ранку. Спостерігачі від Комітету виборців також відзначили, що франківські виборці стали набагато обізнанішими у виборчому законодавстві, а тому не було виявлено спроб голосувати не за паспортом.
У понеділок зранку Комітет виборців оприлюднив результати паралельного підрахунку голосів. За їхніми спостереженнями, молодь Івано-Франківська проігнорувала вибори, в основному голосували люди старшого віку. Якщо порівняти із місцевими виборами 2010 року, то тепер відсоток підтримки міського голови значно нижчий від тодішнього. Віктор Анушкевичус свого часу став міським головою, отримавши довіру 24 відсотків мешканців міста, а вже за Руслана Марцінківа проголосувало майже 21 відсоток від усіх виборців.
«Майже 3 відсотки зіпсутих бюлетенів та низька явка виборців не дають можливості скласти загальну картину симпатій мешканців міста щодо очільника міста. Ми не можемо з певністю сказати, скільки виборців не підтримують жодного із кандидатів», – зауважив Максим Лисюк.
Такі результати не оправдали сподівань законотворців, котрі прогнозували більшу явку виборців у другому турі, переконують у КВУ. «Якщо буде прийнято політичне рішення залишити діючу виборчу систему, все ж варто усунути її недоліки: зменшити виборчий бар’єр до рівня виборчої квоти, забрати норму про висування перших номерів списків, передбачити процедуру відкликання депутата», – наголошують представники КВУ.
Якщо вибори міського голови відбулися лише минулої неділі, то результати голосування за місцеві ради були відомими. Щоправда, про остаточний склад як міської, так і обласної рад можна буде говорити вже під час їхнього першого засідання, бо новообрані депутати ще мають можливість обирати, куди їм йти. Наприклад, Олександр Шевченко написав заяву і відмовився від мандата у міській раді, оскільки він є депутатом Верховної Ради України. Відповідно, його місце посідає наступний за рейтингом кандидат від «УКРОПу».
Особливості цьогорічних місцевих виборів здивували здебільшого після підрахунку голосів. Повністю виправдався передвиборчий прогноз Івано-Франківської обласної організації КВУ про те, що як мінімум 25% виборчих округів залишаться без своїх представників у місцевих радах. Станом на зараз в Івано-Франківській міській раді нового скликання, для прикладу, не представлено 11 округів із 42. Натомість є округи, які мають по два представники. Ситуація в обласній раді ще цікавіша. Міста обласного значення Яремче і Болехів мають аж по три депутати в обласній раді. У КВУ відзначають, що у цих містах було лише по одному виборчому округу. У той же час кардинально протилежна ситуація із Калушем. Друге за розмірами місто області не має жодного свого представника в обласній раді. І це при наявності аж чотирьох територіальних виборчих округів. Уся справа у системі виборів.
Минулого тижня ми вже публікували список обранців до Івано-Франківської міської ради. У Комітеті виборців змоделювали ситуацію, як виглядала б міська рада, якби підрахунок голосів відбувався за мажоритарною системою в одномандатних округах зразка 2002 року. Тоді партії, котрі сьогодні представлені у міській раді, мали б таку кількість мандатів: «Свобода» – 30, БПП «Солідарність» – 7, «Самопоміч» – 3, «УКРОП» – 0, «Батьківщина» – 2, УНП – 1. Якби ж підрахунок голосів проводився за законом зразка 2010 року із змішаною паралельною системою та 3-відсотковим прохідним бар’єром, то результати були б такими: «Свобода» – 21, БПП «Солідарність» – 7, «Самопоміч» – 4, «УКРОП» – 3, «Батьківщина» – 3, УНП – 2, «Народний контроль» – 1, «Громадянська позиція» – 1.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники