КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Майже демократично і без значних порушень

відбулися вибори міського голови в Івано-Франківську
Про це у понеділок заявили представники Івано-Франківської обласної організації Комітету виборців України, підбиваючи підсумки виборчого процесу на Прикарпатті.
Як і попереджали у Комітеті виборців напередодні другого туру голосування, явка виборців на дільницях була дуже низькою – 38,27%. У розрізі виборчих дільниць найбільшу явку зафіксували на рівні 43 відсотків. Тому фактично 21 відсоток іванофранківців обрав нового міського голову.
У Комітеті виборців України зізнаються, що не фіксували порушень під час волевиявлення франківців, оскільки вони були не настільки значними, аби вплинути на результати. Найгрубіші порушення – дві особи в одній кабінці та голосування за межами кабінки для голосування. Спостерігачі зафіксували єдиний випадок фотофіксації бюлетеня. Але затримати порушницю не вдалося, бо вона втекла із дільниці. Втім, за інформацією керівника КВУ Максима Лисюка, таким чином прагнула відзначитися одна із  відомих громадських активісток.

Не було зафіксовано відкритої агітації та підвезення виборців до виборчих дільниць, як це було у першому турі. Щоправда, зловживання із рекламою на біл-бордах було помічене зі сторони штабів обидвох кандидатів на мерське крісло. До речі, подекуди можна знайти рекламу із гаслами ще до першого туру голосування, котрі і надалі «прикрашають» місто.
Негативні статті проти Ігоря Насалика у місцевій пресі були спрямовані на пониження рейтингу і рівня довіри виборців. Таку антиагітацію називають сірим піаром із часткою правди. Натомість відзначають, що ця технологія не пішла як агітація проти кандидата. Тим часом приїзд віп-персон на Прикарпаття був позначений як прихована агітація за провладного кандидата.
«Низька явка виборців та наявність лише двох кандидатів у бюлетенях стали причиною швидкого підрахунку голосів», – каже член правління КВУ Сергій Гайдей. За його словами, це вперше на місцевих виборах збір протоколів закінчився до ранку. Спостерігачі від Комітету виборців також відзначили, що франківські виборці стали набагато обізнанішими у виборчому законодавстві, а тому не було виявлено спроб голосувати не за паспортом.
У понеділок зранку Комітет виборців оприлюднив результати паралельного підрахунку голосів. За їхніми спостереженнями, молодь Івано-Франківська проігнорувала вибори, в основному голосували люди старшого віку. Якщо порівняти із місцевими виборами 2010 року, то тепер відсоток підтримки міського голови значно нижчий від тодішнього. Віктор Анушкевичус свого часу став міським головою, отримавши довіру 24 відсотків мешканців міста, а вже за Руслана Марцінківа проголосувало майже 21 відсоток від усіх виборців.
«Майже 3 відсотки зіпсутих бюлетенів та низька явка виборців не дають можливості скласти загальну картину симпатій мешканців міста щодо очільника міста. Ми не можемо з певністю сказати, скільки виборців не підтримують жодного із кандидатів», – зауважив Максим Лисюк.
Такі результати не оправдали сподівань законотворців, котрі прогнозували більшу явку виборців у другому турі, переконують у КВУ. «Якщо буде прийнято політичне рішення залишити діючу виборчу систему, все ж варто усунути її недоліки: зменшити виборчий бар’єр до рівня виборчої квоти, забрати норму про висування перших номерів списків, передбачити процедуру відкликання депутата», – наголошують представники КВУ.
Якщо вибори міського голови відбулися лише минулої неділі, то результати голосування за місцеві ради були відомими. Щоправда, про остаточний склад як міської, так і обласної рад можна буде говорити вже під час їхнього першого засідання, бо новообрані депутати ще мають можливість обирати, куди їм йти. Наприклад, Олександр Шевченко написав заяву і відмовився від мандата у міській раді, оскільки він є депутатом Верховної Ради України. Відповідно, його місце посідає наступний за рейтингом кандидат від «УКРОПу».
Особливості цьогорічних місцевих виборів здивували здебільшого після підрахунку голосів. Повністю виправдався передвиборчий прогноз Івано-Франківської обласної організації КВУ про те, що як мінімум 25% виборчих округів залишаться без своїх представників у місцевих радах. Станом на зараз в Івано-Франківській міській раді нового скликання, для прикладу, не представлено 11 округів із 42. Натомість є округи, які мають по два представники. Ситуація в обласній раді ще цікавіша. Міста обласного значення Яремче і Болехів мають аж по три депутати в обласній раді. У КВУ відзначають, що у цих містах було лише по одному виборчому округу. У той же час кардинально протилежна ситуація із Калушем. Друге за розмірами місто області не має жодного свого представника в обласній раді. І це при наявності аж чотирьох територіальних виборчих округів. Уся справа у системі виборів.
Минулого тижня ми вже публікували список обранців до Івано-Франківської міської ради. У Комітеті виборців змоделювали ситуацію, як виглядала б міська рада, якби підрахунок голосів відбувався за мажоритарною системою в одномандатних округах зразка 2002 року. Тоді партії, котрі сьогодні представлені у міській раді, мали б таку кількість мандатів: «Свобода» – 30, БПП «Солідарність» – 7, «Самопоміч» – 3, «УКРОП» – 0, «Батьківщина» – 2, УНП – 1. Якби ж підрахунок голосів проводився за законом зразка 2010 року із змішаною паралельною системою та 3-відсотковим прохідним бар’єром, то результати були б такими: «Свобода» – 21, БПП «Солідарність» – 7, «Самопоміч» – 4, «УКРОП» – 3, «Батьківщина» – 3, УНП – 2, «Народний контроль» – 1, «Громадянська позиція» – 1.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники