КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

«Майже всі весілля відбуваються із ведучими»

Олег АНДРУХІВ:

VesillaОсінь – традиційна золота пора для весіль. До одруження готуються заздалегідь, а тому й замовляють і ресторан, і музикантів та тамаду навіть за рік-півтора до очікуваної події. Як правило, у календарі весільних музикантів та ведучих на осінь припадає така кількість забав, що часто доводиться відмовляти – усе розписано, причому не лише на вихідні, адже тепер весілля модно гуляти і серед тижня. І якщо молодята та їхні гості під час забави відпочивають, то тамади разом із музикантами та офіціантами активно працюють.  Детальніше про сферу обслуговування під час таких сімейних свят говоримо із знаним на Прикарпатті тамадою, учасником колективу «Хлопці по виклику» Олегом Андрухівим.

– Наскільки популярними сьогодні є ведучі на весіллі?
– До таких артистів як ми ставляться з повагою. Тому що просять, щоби до них прийшли. До речі, скажу вам, вартість що операторів, що музикантів сьогодні дійсно дуже висока. Чому? Напевно, цей ринок у нас ще не до кінця сформований. Дякувати Господу Богу, на весіллях люди хочуть бачити культуру. Це правда. Для прикладу, декілька років тому в Івано-Франківську майже не було живих команд. А сьогодні це 7-8 осіб, котрі все весілля грають наживо. Запрошували гурти з Тернополя, зі Львова, навіть із столиці. Зараз тільки в Івано-Франківську понад п’ять живих колективів. А вартість таких груп досить висока. Це означає, що в нас є потяг до культури.
Особисто я як ведучий, котрий дев’ять років працює на ринку послуг, у своєму житті проводив два тверезі весілля із шоу-програмами і зрозумів, що люди до таких експериментів готові. Знаєте, як кажуть, коли тобі невесело, то можна напитися і все буде добре. Навіть якщо музиканти грають криво, то п’яний ти того не почуєш. Люди готові до тверезих весіль, вони готові кожну секунду контролювати і шоу-програму, і страви, і ресторан. У нас вже немає весіль не лише в обласному центрі, але і в райцентрах, де би весілля проводили у палатках. Пригадую такі забави. То була мордація. Люди за столом сидять шість годин, потім встають танцювати. Якщо весілля на шосту годину, то приходять на десяту. Це все вже стало байками і відійшло у минуле. Ми вчимося культури, ми вчимося того, що їсти треба стільки, скільки ти можеш з’їсти. А не так, що на столах мають стояти наїдки в три поверхи, бо я ґаздиня і маю зробити весілля ліпше, ніж в моєї сусідки. А тому на дві страви мусить бути більше. Тепер такого вже нема. Українці вчаться вишуканої культури.
– Зараз так заведено, що кожен ресторан має своїх штатних музикантів. Тому, очевидно, молодята на весілля замовляють усе в комплексі?
– Так було в якийсь період, але тепер ресторан радить своїх музикантів. Але якщо замовник хоче своїх, то у ресторані, напевне, у 95 випадках зі 100 не мають нічого проти. Звичайно, може трапитися ресторан, котрий має свої правила і не поступається. Але не можна говорити, що це загальна тенденція. Скажу більше, що є ресторани, і це хороша європейська традиція, котрі мають два списки. У «білому» списку як правило є ті артисти, кого вони рекомендують. Адміністрація закладу вже має досвід роботи із ними, тому знає, що попередні замовники були задоволені забавою. У «чорному» списку ті, які себе вели некультурно. Бо деколи працівники цієї сфери думають, що вони боги землі і спустилися до простих смертних людей. У нас були такі артисти, які казали: «Ми мусимо тут швиденько відіграти, бо у Львові дуже круте весілля». Я себе називаю офіціант із мікрофоном. Навіть якщо я у трішки вишуканішому костюмі, але я теж представляю сферу обслуговування. Нас замовляють для того, щоби ми людям несли свято. Тому не треба себе ставити вище. Вважаю, що практика двох списків дуже добра. А якщо вам пропонують тільки цих музикантів, а не інших, – це монополія.
– Чи не заважають ведучі чи тамади гостям отримувати насолоду від весільної забави?
– Сьогодні ми набагато потрібніші, ніж були тоді, коли починали свою кар’єру. Гриць Драпак, який починав тамадувати на початку 80-х років, каже, що тоді на нього дивилися як на якогось космонавта. Зараз, мені здається, навіть не те, що більшість, а майже всі весілля відбуваються із ведучими. Навіть якщо це не окремий тамада, то хтось із музичного гурту обов’язково веде забаву. На початках нас питали, чи ми часом не будемо вдвічі більше говорити, бо нас двоє ведучих. Тому доводилося пояснювати, що ми не два ведучі, а дует, котрий доповнює один одного.
– Скільки маєте замовлень наперед?
– На рік, буває трошки більше. Який алгоритм дій? Спочатку люди замовляють ресторан. Це попередньо треба робити за рік-півтора. Потім шукають музикантів. Може бути весілля без ведучих, але без ресторану та музикантів воно не відбудеться. Ми це розуміємо. Коли мені телефонують замовники і питають, скільки коштують наші послуги, то першим ділом я питаю, де і коли весілля, а вже далі ми спілкуємося.
– За час тамадування вам доводилося бачити різні музичні колективи. Які краще дають собі раду на весіллі – знані і заслужені чи прості з народу?
– Не можна порівнювати діджея і трьох-чотирьох музикантів. Так само не можна порівнювати трьох-чотирьох музикантів і живий кавер-бенд, який грає все наживо. Це різні площини виконання музичних творів. Є таке, що діджей рве весілля, як кажуть, на дрантя. Є таке, що кавер-гурт, де дев’ять чоловік, запорює весілля також у дрантя через свою неграмотність, через своє аматорство. На жаль, ця сфера ще потребує розвитку і вдосконалення. Нам ще є куди рости. У сферу обслуговуючого персоналу, котрий працює на весіллях і корпоративах, ринок ще повномасштабно не увійшов. Це правда. Коли ми йдемо в кафе, ми ж не хочемо, щоби нас обслуговував п’яний офіціант чи бармен. Але чомусь зберігається така культура, що музикант чи тамада має бути напідпитку. Особисто для мене це абсурд.
– Чи не занепадає традиція українських народних танців попри засилля європейської культури та розмивання звичаїв на весіллях?
– Чомусь думають, що кавер-гурт – це чоловіки з бородами, з патлами, які грають Леді Гагу і Елтона Джона. Неправда, є блок української музики. Вони грають народні пісні, причому бомбезно, можуть його зіграти у кавер-обробці. Українська пісня ніколи не відходила у небуття. Так само, як і українська вишиванка. Мені здається, що ті люди, котрі організовують весілля, мають потребу в українській культурі. У нас бувають дійсно українські весілля, де дорога українська вишиванка, а плаття нареченої може коштувати сотні, а то й тисячі доларів. Є музичні гурти, котрі так майстерно грають українську польку, що після неї ніг не чуєш. Тому на це популярність не переводилась. Зараз на весіллях гості хочуть все більше нашого, українського.
Розмовляв Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники