КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

«Майже всі весілля відбуваються із ведучими»

Олег АНДРУХІВ:

VesillaОсінь – традиційна золота пора для весіль. До одруження готуються заздалегідь, а тому й замовляють і ресторан, і музикантів та тамаду навіть за рік-півтора до очікуваної події. Як правило, у календарі весільних музикантів та ведучих на осінь припадає така кількість забав, що часто доводиться відмовляти – усе розписано, причому не лише на вихідні, адже тепер весілля модно гуляти і серед тижня. І якщо молодята та їхні гості під час забави відпочивають, то тамади разом із музикантами та офіціантами активно працюють.  Детальніше про сферу обслуговування під час таких сімейних свят говоримо із знаним на Прикарпатті тамадою, учасником колективу «Хлопці по виклику» Олегом Андрухівим.

– Наскільки популярними сьогодні є ведучі на весіллі?
– До таких артистів як ми ставляться з повагою. Тому що просять, щоби до них прийшли. До речі, скажу вам, вартість що операторів, що музикантів сьогодні дійсно дуже висока. Чому? Напевно, цей ринок у нас ще не до кінця сформований. Дякувати Господу Богу, на весіллях люди хочуть бачити культуру. Це правда. Для прикладу, декілька років тому в Івано-Франківську майже не було живих команд. А сьогодні це 7-8 осіб, котрі все весілля грають наживо. Запрошували гурти з Тернополя, зі Львова, навіть із столиці. Зараз тільки в Івано-Франківську понад п’ять живих колективів. А вартість таких груп досить висока. Це означає, що в нас є потяг до культури.
Особисто я як ведучий, котрий дев’ять років працює на ринку послуг, у своєму житті проводив два тверезі весілля із шоу-програмами і зрозумів, що люди до таких експериментів готові. Знаєте, як кажуть, коли тобі невесело, то можна напитися і все буде добре. Навіть якщо музиканти грають криво, то п’яний ти того не почуєш. Люди готові до тверезих весіль, вони готові кожну секунду контролювати і шоу-програму, і страви, і ресторан. У нас вже немає весіль не лише в обласному центрі, але і в райцентрах, де би весілля проводили у палатках. Пригадую такі забави. То була мордація. Люди за столом сидять шість годин, потім встають танцювати. Якщо весілля на шосту годину, то приходять на десяту. Це все вже стало байками і відійшло у минуле. Ми вчимося культури, ми вчимося того, що їсти треба стільки, скільки ти можеш з’їсти. А не так, що на столах мають стояти наїдки в три поверхи, бо я ґаздиня і маю зробити весілля ліпше, ніж в моєї сусідки. А тому на дві страви мусить бути більше. Тепер такого вже нема. Українці вчаться вишуканої культури.
– Зараз так заведено, що кожен ресторан має своїх штатних музикантів. Тому, очевидно, молодята на весілля замовляють усе в комплексі?
– Так було в якийсь період, але тепер ресторан радить своїх музикантів. Але якщо замовник хоче своїх, то у ресторані, напевне, у 95 випадках зі 100 не мають нічого проти. Звичайно, може трапитися ресторан, котрий має свої правила і не поступається. Але не можна говорити, що це загальна тенденція. Скажу більше, що є ресторани, і це хороша європейська традиція, котрі мають два списки. У «білому» списку як правило є ті артисти, кого вони рекомендують. Адміністрація закладу вже має досвід роботи із ними, тому знає, що попередні замовники були задоволені забавою. У «чорному» списку ті, які себе вели некультурно. Бо деколи працівники цієї сфери думають, що вони боги землі і спустилися до простих смертних людей. У нас були такі артисти, які казали: «Ми мусимо тут швиденько відіграти, бо у Львові дуже круте весілля». Я себе називаю офіціант із мікрофоном. Навіть якщо я у трішки вишуканішому костюмі, але я теж представляю сферу обслуговування. Нас замовляють для того, щоби ми людям несли свято. Тому не треба себе ставити вище. Вважаю, що практика двох списків дуже добра. А якщо вам пропонують тільки цих музикантів, а не інших, – це монополія.
– Чи не заважають ведучі чи тамади гостям отримувати насолоду від весільної забави?
– Сьогодні ми набагато потрібніші, ніж були тоді, коли починали свою кар’єру. Гриць Драпак, який починав тамадувати на початку 80-х років, каже, що тоді на нього дивилися як на якогось космонавта. Зараз, мені здається, навіть не те, що більшість, а майже всі весілля відбуваються із ведучими. Навіть якщо це не окремий тамада, то хтось із музичного гурту обов’язково веде забаву. На початках нас питали, чи ми часом не будемо вдвічі більше говорити, бо нас двоє ведучих. Тому доводилося пояснювати, що ми не два ведучі, а дует, котрий доповнює один одного.
– Скільки маєте замовлень наперед?
– На рік, буває трошки більше. Який алгоритм дій? Спочатку люди замовляють ресторан. Це попередньо треба робити за рік-півтора. Потім шукають музикантів. Може бути весілля без ведучих, але без ресторану та музикантів воно не відбудеться. Ми це розуміємо. Коли мені телефонують замовники і питають, скільки коштують наші послуги, то першим ділом я питаю, де і коли весілля, а вже далі ми спілкуємося.
– За час тамадування вам доводилося бачити різні музичні колективи. Які краще дають собі раду на весіллі – знані і заслужені чи прості з народу?
– Не можна порівнювати діджея і трьох-чотирьох музикантів. Так само не можна порівнювати трьох-чотирьох музикантів і живий кавер-бенд, який грає все наживо. Це різні площини виконання музичних творів. Є таке, що діджей рве весілля, як кажуть, на дрантя. Є таке, що кавер-гурт, де дев’ять чоловік, запорює весілля також у дрантя через свою неграмотність, через своє аматорство. На жаль, ця сфера ще потребує розвитку і вдосконалення. Нам ще є куди рости. У сферу обслуговуючого персоналу, котрий працює на весіллях і корпоративах, ринок ще повномасштабно не увійшов. Це правда. Коли ми йдемо в кафе, ми ж не хочемо, щоби нас обслуговував п’яний офіціант чи бармен. Але чомусь зберігається така культура, що музикант чи тамада має бути напідпитку. Особисто для мене це абсурд.
– Чи не занепадає традиція українських народних танців попри засилля європейської культури та розмивання звичаїв на весіллях?
– Чомусь думають, що кавер-гурт – це чоловіки з бородами, з патлами, які грають Леді Гагу і Елтона Джона. Неправда, є блок української музики. Вони грають народні пісні, причому бомбезно, можуть його зіграти у кавер-обробці. Українська пісня ніколи не відходила у небуття. Так само, як і українська вишиванка. Мені здається, що ті люди, котрі організовують весілля, мають потребу в українській культурі. У нас бувають дійсно українські весілля, де дорога українська вишиванка, а плаття нареченої може коштувати сотні, а то й тисячі доларів. Є музичні гурти, котрі так майстерно грають українську польку, що після неї ніг не чуєш. Тому на це популярність не переводилась. Зараз на весіллях гості хочуть все більше нашого, українського.
Розмовляв Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники