КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Максим ДЕМСЬКИЙ: «Це вже є потужний вибух не тільки для Франківська»

Demskii-23«PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST»
Місце сили, яким цього року став Івано-Франківськ, згуртувало навколо себе чималу кількість однодумців. Це митці різних стилів, жанрів та напрямків. Фестиваль «Porto Franko ГогольFest» дійсно претендує на звання наймасштабнішої мистецької події року в Україні. У ці дні на різних майданчиках міста демонструється те мистецтво, котре живе серед нас щоденно, але його потрібно відкрити і допомогти злетіти. Таку місію на фестиваль покладає арт-директор фестивалю Максим Демський. Наша розмова з одним із керівників заходу відбулася у незвичному для спілкування місці – на даху облмуздрамтеатру.

– Пане Максиме, фестиваль розпочався, тому ви, напевне, можете з полегкістю зітхнути, оскільки всі переживання і клопоти вже позаду.
– Насправді фестиваль розпочався вже давно, ще від того часу, коли й виникло бажання його створити.
– Ідея його створення витала у вас ще після першого приїзду в Івано-Франківськ. Які відчуття у вас зараз, коли все здійснилося, у порівнянні із тими непевними і, мабуть, химерними планами?
– Відчуття надзвичайно приємні, бо вдалося насправді неймовірне. Команда привласнила цей проект. І зараз я розумію, що я у цьому проекті – лише один маленький гвинтик серед багатьох тих, які рухають великий механізм. Ми усі досягли цієї мети. Тут зібралося багато людей із різними поглядами. Ми дуже схожі, але ми дуже різні у своїх практиках і досвіді. Нам вдалося отримати майбутнє. Це те що нас об’єднало. У будь-якому випадку, як-то кажуть, дороги назад немає. Усе відбудеться саме так, як воно і відбудеться. Ми створили надзвичайно потужну програму. Куратори проекту теж потрапили у той механізм і розкрутилися до того моменту, що програми почали розвиватися самостійно, наче дзиґа. Через це і бюджет фестивалю розкрутився. Хоча для мене несподіванки не було. Коли я приїхав сюди і називав бюджет фестивалю, то фактично вгадав. Це абсолютно прогнозовані речі. Немає ніякої таємниці. Якщо ти розумієш, що і як відбувається, то можеш швидко в голові підрахувати.
– Як формувалася сама фестивальна програма, оскільки тут залучено чимало популярних сьогодні музичних гуртів? Ви не хотіли запросити і Джамалу?
– Так, це дуже важливий момент, я з вами згодний. Зараз Джамала займається студійним записом із гуртом «ДахаБраха» в Києві. Але для мене особисто дуже важливо відкривати нові імена. Це така карма фестивалю «ГогольFest». У нас дуже рідко бувають ті популярні мега-зірки, котрі відомі в усьому світі. Але в нас бувають мега-круті театри, мега-круте візуальне мистецтво, яке стає мейнстрімом після того, як презентується на подібних заходах. Для нас важливим був акцент. По-перше, маємо фінансове обмеження, але, з іншого боку, я розумію значення фестивалю. Ми презентуємо на альтернативній площадці ті гурти, які з першого разу не змогли підняти Франківськ. Якщо бути чесним, то це всі ті гурти, які сюди приїжджали і не змогли зібрати зали. Ми презентуємо їх сьогодні в абсолютно іншому світлі. Зовсім з іншою обгорткою і з зовсім іншою концепцією. На основі самої концепції ми і утворюємо програму.
Театральна складова також заслуговує уваги. Такою театральною програмою може похвалитися мало фестивалів України. У нас дійсно міжнародний фестиваль. Веземо 25 осіб з Грузії, Німеччини. Оригінальність програми полягає в тому, що вона дуже складна логістично. Тут поєднано надзвичайно багато різних процесів. Театр – це дуже складно, дорого і затратно. Зрештою, якщо говорити тільки про театральну складову фестивалю, то це вже є потужний вибух не тільки для Франківська.
– Чи має цей фестиваль більше шансів для свого розвитку, аніж організований вами «ГогольFest» у Києві?
– Це абсолютно інше. Оскільки «ГогольFest» – це потужний довготривалий завод, який стоїть на місці. Співробітники цього заводу працюють над конкретними речами. Ми впродовж усього року проводимо переговори з театрами, посольствами. Тут потенціал полягає в іншому. Цей фестиваль може зосередити і європейські інвестиції, і туристичні потоки, і підтягнути центр. Основна мета нашого київського фестивалю – акумулювати процеси і далі їх презентувати в регіонах та дати розвинутися їм самостійно.
– Ви бачите перспективу цього фестивалю? Є певні напрацювання на наступні роки?
– Без сумніву. Це фестиваль, у якому вже вималювалась своя концепція. Це дуже важливо. Під час підготовки фестивалю змінювався процес концептуальних прапорців. Тепер ці прапорці вибудувалися у абсолютно новий тип фестивального руху. Тобто ми можемо сміливо говорити про порт Франківськ, який кожного року в себе приймає новий фестиваль. Цього року це «ГогольFest», наступного може бути «Сігет» (один із найбільших європейських музичних фестивалів) або «Альфа Джаз». У Франківську з’являється чіткий важіль, яким можна утворювати програму.
– Тобто «Porto Franko» залишається, але щоразу він матиме якісь інші додатки?
– У цьому і є його фішка. Це мега-круто. Для мене ця концепція також нова.
– Особисто для себе ви відкрили місто Івано-Франківськ як місто мистецтва?
– У мене різні взаємовідносини з цим містом. Вперше я приїхав сюди багато років тому і надзвичайно полюбив його. Звісно, під час підготовки до фестивалю нам довелося зіштовхнутися із низкою труднощів, котрі й нагадали мені, що я в Україні. Хоча місто виглядає дуже по-європейськи. Мені все подобається, але я вважаю, що місто може бути набагато кращим. У нього шалений потенціал. І в мистецькому плані в першу чергу. Я сподіваюся, що цей фестиваль дасть можливість відкритися тим людям, котрі займаються мистецтвом, і впустити якомога більше синергії творчого потенціалу.
Розмовляв  Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники