КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Максим ДЕМСЬКИЙ: «Це вже є потужний вибух не тільки для Франківська»

Demskii-23«PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST»
Місце сили, яким цього року став Івано-Франківськ, згуртувало навколо себе чималу кількість однодумців. Це митці різних стилів, жанрів та напрямків. Фестиваль «Porto Franko ГогольFest» дійсно претендує на звання наймасштабнішої мистецької події року в Україні. У ці дні на різних майданчиках міста демонструється те мистецтво, котре живе серед нас щоденно, але його потрібно відкрити і допомогти злетіти. Таку місію на фестиваль покладає арт-директор фестивалю Максим Демський. Наша розмова з одним із керівників заходу відбулася у незвичному для спілкування місці – на даху облмуздрамтеатру.

– Пане Максиме, фестиваль розпочався, тому ви, напевне, можете з полегкістю зітхнути, оскільки всі переживання і клопоти вже позаду.
– Насправді фестиваль розпочався вже давно, ще від того часу, коли й виникло бажання його створити.
– Ідея його створення витала у вас ще після першого приїзду в Івано-Франківськ. Які відчуття у вас зараз, коли все здійснилося, у порівнянні із тими непевними і, мабуть, химерними планами?
– Відчуття надзвичайно приємні, бо вдалося насправді неймовірне. Команда привласнила цей проект. І зараз я розумію, що я у цьому проекті – лише один маленький гвинтик серед багатьох тих, які рухають великий механізм. Ми усі досягли цієї мети. Тут зібралося багато людей із різними поглядами. Ми дуже схожі, але ми дуже різні у своїх практиках і досвіді. Нам вдалося отримати майбутнє. Це те що нас об’єднало. У будь-якому випадку, як-то кажуть, дороги назад немає. Усе відбудеться саме так, як воно і відбудеться. Ми створили надзвичайно потужну програму. Куратори проекту теж потрапили у той механізм і розкрутилися до того моменту, що програми почали розвиватися самостійно, наче дзиґа. Через це і бюджет фестивалю розкрутився. Хоча для мене несподіванки не було. Коли я приїхав сюди і називав бюджет фестивалю, то фактично вгадав. Це абсолютно прогнозовані речі. Немає ніякої таємниці. Якщо ти розумієш, що і як відбувається, то можеш швидко в голові підрахувати.
– Як формувалася сама фестивальна програма, оскільки тут залучено чимало популярних сьогодні музичних гуртів? Ви не хотіли запросити і Джамалу?
– Так, це дуже важливий момент, я з вами згодний. Зараз Джамала займається студійним записом із гуртом «ДахаБраха» в Києві. Але для мене особисто дуже важливо відкривати нові імена. Це така карма фестивалю «ГогольFest». У нас дуже рідко бувають ті популярні мега-зірки, котрі відомі в усьому світі. Але в нас бувають мега-круті театри, мега-круте візуальне мистецтво, яке стає мейнстрімом після того, як презентується на подібних заходах. Для нас важливим був акцент. По-перше, маємо фінансове обмеження, але, з іншого боку, я розумію значення фестивалю. Ми презентуємо на альтернативній площадці ті гурти, які з першого разу не змогли підняти Франківськ. Якщо бути чесним, то це всі ті гурти, які сюди приїжджали і не змогли зібрати зали. Ми презентуємо їх сьогодні в абсолютно іншому світлі. Зовсім з іншою обгорткою і з зовсім іншою концепцією. На основі самої концепції ми і утворюємо програму.
Театральна складова також заслуговує уваги. Такою театральною програмою може похвалитися мало фестивалів України. У нас дійсно міжнародний фестиваль. Веземо 25 осіб з Грузії, Німеччини. Оригінальність програми полягає в тому, що вона дуже складна логістично. Тут поєднано надзвичайно багато різних процесів. Театр – це дуже складно, дорого і затратно. Зрештою, якщо говорити тільки про театральну складову фестивалю, то це вже є потужний вибух не тільки для Франківська.
– Чи має цей фестиваль більше шансів для свого розвитку, аніж організований вами «ГогольFest» у Києві?
– Це абсолютно інше. Оскільки «ГогольFest» – це потужний довготривалий завод, який стоїть на місці. Співробітники цього заводу працюють над конкретними речами. Ми впродовж усього року проводимо переговори з театрами, посольствами. Тут потенціал полягає в іншому. Цей фестиваль може зосередити і європейські інвестиції, і туристичні потоки, і підтягнути центр. Основна мета нашого київського фестивалю – акумулювати процеси і далі їх презентувати в регіонах та дати розвинутися їм самостійно.
– Ви бачите перспективу цього фестивалю? Є певні напрацювання на наступні роки?
– Без сумніву. Це фестиваль, у якому вже вималювалась своя концепція. Це дуже важливо. Під час підготовки фестивалю змінювався процес концептуальних прапорців. Тепер ці прапорці вибудувалися у абсолютно новий тип фестивального руху. Тобто ми можемо сміливо говорити про порт Франківськ, який кожного року в себе приймає новий фестиваль. Цього року це «ГогольFest», наступного може бути «Сігет» (один із найбільших європейських музичних фестивалів) або «Альфа Джаз». У Франківську з’являється чіткий важіль, яким можна утворювати програму.
– Тобто «Porto Franko» залишається, але щоразу він матиме якісь інші додатки?
– У цьому і є його фішка. Це мега-круто. Для мене ця концепція також нова.
– Особисто для себе ви відкрили місто Івано-Франківськ як місто мистецтва?
– У мене різні взаємовідносини з цим містом. Вперше я приїхав сюди багато років тому і надзвичайно полюбив його. Звісно, під час підготовки до фестивалю нам довелося зіштовхнутися із низкою труднощів, котрі й нагадали мені, що я в Україні. Хоча місто виглядає дуже по-європейськи. Мені все подобається, але я вважаю, що місто може бути набагато кращим. У нього шалений потенціал. І в мистецькому плані в першу чергу. Я сподіваюся, що цей фестиваль дасть можливість відкритися тим людям, котрі займаються мистецтвом, і впустити якомога більше синергії творчого потенціалу.
Розмовляв  Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники