КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Маршрутний дозор

marshrut-24Роботу громадського транспорту можна відстежувати в інтернеті
В Івано-Франківську запрацювала система GPS-моніторингу за рухом громадського транспорту. Відтепер за роботою міських автобусних маршрутів можна стежити на інтернет-ресурсах iv.frankivsk.dozor-gps.com.ua та eway.in.ua. Водії автобусів мають бути одягнені у спеціальну форму – зелену футболку з логотипом міста і обов’язково видавати пасажирам серійні номерні квитки. Лише за таких умов з 10 червня вони можуть вимагати за проїзд чотири гривні. Якщо ж автобус не обладнаний системою моніторингу, а водій не у формі та не видає квитки – то має перевозити пасажирів за дві гривні.

Перші кроки  до порядку
Про основні зміни у роботі громадського транспорту розповів на презентації у вівторок директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. За його словами, Івано-Франківськ орієнтується на європейський досвід і наразі зробив лише перший крок, який допоможе контролювати перевізників, роботу рухомого складу на лінії та за кількістю реалізованих номерних квитків за проїзд нарешті отримати дані щодо величин пасажиропотоків на автобусних маршрутах. Це дасть змогу побачити реальну потребу у кількості маршрутів та автобусів на них і в подальшому оптимізувати маршрутну мережу громадського транспорту.
«Ми отримали інструмент, який дасть можливість розвивати громадський транспорт за європейським зразком. Це перші, здавалося б, дрібні кроки. Впроваджуючи їх ми знали, що буде важко, але що настільки – не очікували, – каже М.Смушак. – Незабаром буде новий конкурс на обслуговування маршрутів з вимогою нових великих автобусів, і восени ми будемо мати новий транспорт».
Щоправда, не всі перевізники поділяють нові підходи до організації роботи громадського транспорту. З 260 автобусів приладами моніторингу наразі обладнані 235. За словами М.Смушака, не бажають їх встановлювати ті перевізники, які мають всього по кілька машин. Мабуть, вони уже  розуміють, що після нового конкурсу, змушені будуть покинути ринок міських пасажирських перевезень. М.Смушак наголосив, що перевізники, які так і не виконають додаткових умов міської влади, не матимуть права вимагати за проїзд у своїх автобусах чотири гривні, а можуть продовжувати возити пасажирів тільки за дві гривні. Дотримання водіями цієї умови з учорашнього дня контролюють п’ять спеціальних рейдових бригад. У разі виявлення порушень керівник комунального департаменту обіцяє перевізникам негайне подання про дострокове розірвання угоди на обслуговування маршрутів та інформування про це прокуратури і трансінспекції, які мають проконтролювати, щоб перевізник не продовжував працювати на лінії нелегально.

Штрафи повертаються
Важливо, щоб пасажири знали, що з 10 червня водій зобов’язаний видавати квитки за проїзд. Квиток – це документ, який засвідчує, що пасажир користувався автобусом, і є своєрідним страховим полісом у разі якихось надзвичайних ситуацій, з яким можна вимагати від перевізника відшкодування збитків.
М.Смушак повідомив, що за кошти перевізників комунальний департамент замовив і вже отримав зі столичного  підприємства «Укрспецполіграфія» сім мільйонів квитків. Іх дизайн розробив місцевий дизайнер Владислав Залевський. На квитках зазначено тип, вартість проїзду, серію та номер. А за кілька місяців в Івано-Франківську мають намір впровадити спеціальні квитки для пільгових категорій пасажирів.
За номерами квитків перевізники щомісяця звітуватимуть перед департаментом про кількість перевезених пасажирів. Також пасажири повинні пам’ятати, що за безквитковий проїзд їм  доведеться платити штраф у розмірі 80 гривень. Право контролю на лінії матимуть працівники муніципальної інспекції з благоустрою. Перевезення пенсіонерів за віком з 10 до 16 години й надалі здійснюватиметься безкоштовно і без обмежень.

Додаткові можливості
GPS-моніторинг руху громадського транспорту в Івано-Франківську впроваджує Житомирське ПП «Автоімідж», яке стало переможцем відповідного конкурсу. Як зазначив його комерційний директор Андрій Уминський, пристрої, які вони встановили у автобусах, не тільки дають змогу стежити за їхнім рухом та формувати відповідні звіти для замовника перевезень, але й виконувати додаткові функції. Скажімо, рахувати пасажиропотік чи озвучувати зупинки та маршрут руху як всередині, так і зовні автобуса, коли той під’їжджає до зупинки.
Але це буде дещо згодом, якщо замовник перевезень цього вимагатиме. Також фірма має намір безкоштовно встановити в місті новий зупинковий павільйон з електронним інформаційним табло, з якого можна буде довідатися, через скільки хвилин до зупинки під’їде автобус того чи іншого маршруту. Розглядаються два ймовірні місця її розташування – на зупинках «Вокзал» чи «Головпошта».
Наразі ж фірма встановила обладнання для  диспетчерської служби, яка вже отримала перші результати моніторингу роботи автобусів на міських маршрутах. З них видно, що водії й надалі дозволяють собі порушувати графіки руху і пізно виїжджати та завчасно з’їжджати з маршруту. М.Смушак запевнив, що кожен такий випадок аналізуватимуть і братимуть пояснення у перевізника, але зауважив, що чинна маршрутна мережа і графіки руху недосконалі. Тож цілком можливо, що у певні години на маршрутах є забагато машин, і графіки руху необхідно коригувати. Власне, система моніторингу і аналіз даних роботи автобусів на лінії дадуть можливість оптимізувати маршрутну мережу і режими роботи автобусів на маршрутах.
Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники