КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Маршрутний дозор

marshrut-24Роботу громадського транспорту можна відстежувати в інтернеті
В Івано-Франківську запрацювала система GPS-моніторингу за рухом громадського транспорту. Відтепер за роботою міських автобусних маршрутів можна стежити на інтернет-ресурсах iv.frankivsk.dozor-gps.com.ua та eway.in.ua. Водії автобусів мають бути одягнені у спеціальну форму – зелену футболку з логотипом міста і обов’язково видавати пасажирам серійні номерні квитки. Лише за таких умов з 10 червня вони можуть вимагати за проїзд чотири гривні. Якщо ж автобус не обладнаний системою моніторингу, а водій не у формі та не видає квитки – то має перевозити пасажирів за дві гривні.

Перші кроки  до порядку
Про основні зміни у роботі громадського транспорту розповів на презентації у вівторок директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. За його словами, Івано-Франківськ орієнтується на європейський досвід і наразі зробив лише перший крок, який допоможе контролювати перевізників, роботу рухомого складу на лінії та за кількістю реалізованих номерних квитків за проїзд нарешті отримати дані щодо величин пасажиропотоків на автобусних маршрутах. Це дасть змогу побачити реальну потребу у кількості маршрутів та автобусів на них і в подальшому оптимізувати маршрутну мережу громадського транспорту.
«Ми отримали інструмент, який дасть можливість розвивати громадський транспорт за європейським зразком. Це перші, здавалося б, дрібні кроки. Впроваджуючи їх ми знали, що буде важко, але що настільки – не очікували, – каже М.Смушак. – Незабаром буде новий конкурс на обслуговування маршрутів з вимогою нових великих автобусів, і восени ми будемо мати новий транспорт».
Щоправда, не всі перевізники поділяють нові підходи до організації роботи громадського транспорту. З 260 автобусів приладами моніторингу наразі обладнані 235. За словами М.Смушака, не бажають їх встановлювати ті перевізники, які мають всього по кілька машин. Мабуть, вони уже  розуміють, що після нового конкурсу, змушені будуть покинути ринок міських пасажирських перевезень. М.Смушак наголосив, що перевізники, які так і не виконають додаткових умов міської влади, не матимуть права вимагати за проїзд у своїх автобусах чотири гривні, а можуть продовжувати возити пасажирів тільки за дві гривні. Дотримання водіями цієї умови з учорашнього дня контролюють п’ять спеціальних рейдових бригад. У разі виявлення порушень керівник комунального департаменту обіцяє перевізникам негайне подання про дострокове розірвання угоди на обслуговування маршрутів та інформування про це прокуратури і трансінспекції, які мають проконтролювати, щоб перевізник не продовжував працювати на лінії нелегально.

Штрафи повертаються
Важливо, щоб пасажири знали, що з 10 червня водій зобов’язаний видавати квитки за проїзд. Квиток – це документ, який засвідчує, що пасажир користувався автобусом, і є своєрідним страховим полісом у разі якихось надзвичайних ситуацій, з яким можна вимагати від перевізника відшкодування збитків.
М.Смушак повідомив, що за кошти перевізників комунальний департамент замовив і вже отримав зі столичного  підприємства «Укрспецполіграфія» сім мільйонів квитків. Іх дизайн розробив місцевий дизайнер Владислав Залевський. На квитках зазначено тип, вартість проїзду, серію та номер. А за кілька місяців в Івано-Франківську мають намір впровадити спеціальні квитки для пільгових категорій пасажирів.
За номерами квитків перевізники щомісяця звітуватимуть перед департаментом про кількість перевезених пасажирів. Також пасажири повинні пам’ятати, що за безквитковий проїзд їм  доведеться платити штраф у розмірі 80 гривень. Право контролю на лінії матимуть працівники муніципальної інспекції з благоустрою. Перевезення пенсіонерів за віком з 10 до 16 години й надалі здійснюватиметься безкоштовно і без обмежень.

Додаткові можливості
GPS-моніторинг руху громадського транспорту в Івано-Франківську впроваджує Житомирське ПП «Автоімідж», яке стало переможцем відповідного конкурсу. Як зазначив його комерційний директор Андрій Уминський, пристрої, які вони встановили у автобусах, не тільки дають змогу стежити за їхнім рухом та формувати відповідні звіти для замовника перевезень, але й виконувати додаткові функції. Скажімо, рахувати пасажиропотік чи озвучувати зупинки та маршрут руху як всередині, так і зовні автобуса, коли той під’їжджає до зупинки.
Але це буде дещо згодом, якщо замовник перевезень цього вимагатиме. Також фірма має намір безкоштовно встановити в місті новий зупинковий павільйон з електронним інформаційним табло, з якого можна буде довідатися, через скільки хвилин до зупинки під’їде автобус того чи іншого маршруту. Розглядаються два ймовірні місця її розташування – на зупинках «Вокзал» чи «Головпошта».
Наразі ж фірма встановила обладнання для  диспетчерської служби, яка вже отримала перші результати моніторингу роботи автобусів на міських маршрутах. З них видно, що водії й надалі дозволяють собі порушувати графіки руху і пізно виїжджати та завчасно з’їжджати з маршруту. М.Смушак запевнив, що кожен такий випадок аналізуватимуть і братимуть пояснення у перевізника, але зауважив, що чинна маршрутна мережа і графіки руху недосконалі. Тож цілком можливо, що у певні години на маршрутах є забагато машин, і графіки руху необхідно коригувати. Власне, система моніторингу і аналіз даних роботи автобусів на лінії дадуть можливість оптимізувати маршрутну мережу і режими роботи автобусів на маршрутах.
Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники