КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Медична місія для попаснянців

IMG_0008Черговий десант франківських медиків відправився у зону АТО

Попаснянська районна лікарня, що на Луганщині, неабияк потребує допомоги – як матеріальної, так і кадрової. Саме тому вже вп’яте з               Івано-Франківська відправився медичний десант лікарів, котрі впродовж десяти днів надаватимуть кваліфіковану медичну допомогу тамтешньому місцевому населенню. Нагадаємо, що така співпраця івано-франківської Центральної міської клінічної лікарні та Попаснянської районної лікарні Луганської області зародилася ще три роки тому. Тоді головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк на власні очі переконався у медичній потребі для сходу. Тепер він вважає своєю місією надавати кваліфіковану допомогу там, де цього вкрай потребують.

У Попасній майже не залишилось медперсоналу. Тим часом люди хворіють і потребують як консультацій лікарів, так і операційного втручання. А тому наші лікарі добровільно зголошуються надавати допомогу на теренах Луганщини. Компанію головному лікареві ЦМКЛ Тарасові Масляку складають завідувач центру нефрології та гемодіалізу Степан Романський, медична сестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії Віктор Борис, а також завідувач хірургічного відділення МКЛ № 1 Ярослав Козань, його колега лікар-хірург Юрій Говзан та завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії цього ж закладу Любомир Боднарук. До такої ініціативи долучилися не лише медики із обласного центру. Медичний десант включає в себе ще й спеціалістів із медзакладів області.
Минулої п’ятниці разом із лікарями в Попасну поїхала і ціла вантажівка із медичними ліжками  та іншими меблями, призначеними для лікарських потреб, а це столи, шафки, тумбочки, матраци, подушки, постільна білизна. До речі, як зауважив головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк, це вже другий тур такої матеріальної допомоги у Попасну. Частина із тих сорока ліжок буде передана на потреби лікувальних закладів Попаснянського району. Інші ж потраплять у військові частини, щоб наші військові могли спати у нормальних умовах – на матрацах із подушками і ковдрами.
Медики готові надавати кваліфіковану медичну допомогу тим, хто пережив війну і залишився у понівеченій прифронтовій зоні. Наші лікарі, котрі вже брали участь у попередніх поїздках в зону АТО, пригадують ті жахливі умови, в котрих їм доводилося працювати. Під постійні звуки обстрілів неподалік та у напівзруйнованих приміщеннях, у повній готовності в будь-який час покинути місце перебування під загрозою обстрілів вони змогли дати попаснянцям надію на повернення до нормального життя. Тепер для подальших медичних місій у Попасній підбирають пацієнтів для планових обстежень та операцій.
Аналогічні відрядження лікарів у зону АТО будуть продовжуватися і надалі, поки у Попасній не вирішиться питання медперсоналу.
Володимир БОДАК

Коментар

MasliakТарас
МАСЛЯК,
головний лікар ЦМКЛ:
– Ми продовжуємо місію, котру розпочали майже рік тому. В зону АТО їде наша група медиків. В основному це хірурги та терапевт. У Попасній ми будемо надавати  хірургічну  та  терапевтичну спеціалізовану медичну допомогу для жителів Луганської області. Тому веземо із собою  повністю напомпований реанімобіль із лапароскопічною стійкою. Ми готові до лікування як цивільного населення, так і військових,  котрі там служать.  Проблем із здоров’ям у попаснянців вистачає – судинна патологія,  жовчний міхур, хронічні,  хірургічні захворювання,   холецистит,  виразки шлунка,  легеневі та інші.  Не вистачає лише спеціалістів, котрі би могли надати кваліфіковану консультативну та спеціалізовану медичну допомогу.  У команді  медичного десанту є нові лікарі, котрі досі не їздили на схід.  Але роботи вистачить усім.  Хірургічна бригада щодня буде проводити по три-чотири операції різної складності.
Вдруге готуємо гуманітарну допомогу для лікувальних установ. Там,  як і по всій Україні,  є брак медінвентаря.  Тому веземо із собою ліжка,  тумбочки,  матраци,  постіль. Частина цієї допомоги –  це спонсорська допомога  із Німеччини,  інша частина – ліжка,  котрі вже відслужити свій термін у нас,  але вони відремонтовані і  ще придатні для використання.
Стараємося на 60 відсотків забезпечити кваліфікованою медичною допомогою Попаснянський район.  Тому туди їдуть хірурги, гінекологи,  терапевти,  травматологи. Ситуація  зараз  значно покращилася.  Була проблема із технічним,  матеріальним та кадровим забезпеченням. Сьогодні уряд робить певну роботу,  бо виділені додаткові дотації на підтримку охорони здоров’я тамтешнього місцевого   населення.  Ми розуміємо,  що на все коштів не вистачає,  тому й веземо ці ліжка.  Відрадно те,  що там вже є УЗД,  рентген-обладнання,  непогано забезпечений операційний блок.  Але основна проблема – спеціалісти.  До нас там свою медичну допомогу надавали військові, котрі базувалися у Попасній як у госпіталі, та волонтерські структури. Ми плануємо нашу місію продовжувати і на майбутнє. Потреба таких виїздів дуже важлива. На жаль, там не скоригована нормально медична допомога та забезпечення висококваліфікованими спеціалістами. У Попасній дуже гостро відчувається брак лікарів, які би там жили і надавали допомогу.  Деякі наші лікарі із Верховини та Коломиї там працювали по півтора-два місяці.  Місцева влада Попаснянського району намагається якимсь чином втримати медперсонал у себе, тому й пропонує житло та відповідні умови.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники