КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Медична місія для попаснянців

IMG_0008Черговий десант франківських медиків відправився у зону АТО

Попаснянська районна лікарня, що на Луганщині, неабияк потребує допомоги – як матеріальної, так і кадрової. Саме тому вже вп’яте з               Івано-Франківська відправився медичний десант лікарів, котрі впродовж десяти днів надаватимуть кваліфіковану медичну допомогу тамтешньому місцевому населенню. Нагадаємо, що така співпраця івано-франківської Центральної міської клінічної лікарні та Попаснянської районної лікарні Луганської області зародилася ще три роки тому. Тоді головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк на власні очі переконався у медичній потребі для сходу. Тепер він вважає своєю місією надавати кваліфіковану допомогу там, де цього вкрай потребують.

У Попасній майже не залишилось медперсоналу. Тим часом люди хворіють і потребують як консультацій лікарів, так і операційного втручання. А тому наші лікарі добровільно зголошуються надавати допомогу на теренах Луганщини. Компанію головному лікареві ЦМКЛ Тарасові Масляку складають завідувач центру нефрології та гемодіалізу Степан Романський, медична сестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії Віктор Борис, а також завідувач хірургічного відділення МКЛ № 1 Ярослав Козань, його колега лікар-хірург Юрій Говзан та завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії цього ж закладу Любомир Боднарук. До такої ініціативи долучилися не лише медики із обласного центру. Медичний десант включає в себе ще й спеціалістів із медзакладів області.
Минулої п’ятниці разом із лікарями в Попасну поїхала і ціла вантажівка із медичними ліжками  та іншими меблями, призначеними для лікарських потреб, а це столи, шафки, тумбочки, матраци, подушки, постільна білизна. До речі, як зауважив головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк, це вже другий тур такої матеріальної допомоги у Попасну. Частина із тих сорока ліжок буде передана на потреби лікувальних закладів Попаснянського району. Інші ж потраплять у військові частини, щоб наші військові могли спати у нормальних умовах – на матрацах із подушками і ковдрами.
Медики готові надавати кваліфіковану медичну допомогу тим, хто пережив війну і залишився у понівеченій прифронтовій зоні. Наші лікарі, котрі вже брали участь у попередніх поїздках в зону АТО, пригадують ті жахливі умови, в котрих їм доводилося працювати. Під постійні звуки обстрілів неподалік та у напівзруйнованих приміщеннях, у повній готовності в будь-який час покинути місце перебування під загрозою обстрілів вони змогли дати попаснянцям надію на повернення до нормального життя. Тепер для подальших медичних місій у Попасній підбирають пацієнтів для планових обстежень та операцій.
Аналогічні відрядження лікарів у зону АТО будуть продовжуватися і надалі, поки у Попасній не вирішиться питання медперсоналу.
Володимир БОДАК

Коментар

MasliakТарас
МАСЛЯК,
головний лікар ЦМКЛ:
– Ми продовжуємо місію, котру розпочали майже рік тому. В зону АТО їде наша група медиків. В основному це хірурги та терапевт. У Попасній ми будемо надавати  хірургічну  та  терапевтичну спеціалізовану медичну допомогу для жителів Луганської області. Тому веземо із собою  повністю напомпований реанімобіль із лапароскопічною стійкою. Ми готові до лікування як цивільного населення, так і військових,  котрі там служать.  Проблем із здоров’ям у попаснянців вистачає – судинна патологія,  жовчний міхур, хронічні,  хірургічні захворювання,   холецистит,  виразки шлунка,  легеневі та інші.  Не вистачає лише спеціалістів, котрі би могли надати кваліфіковану консультативну та спеціалізовану медичну допомогу.  У команді  медичного десанту є нові лікарі, котрі досі не їздили на схід.  Але роботи вистачить усім.  Хірургічна бригада щодня буде проводити по три-чотири операції різної складності.
Вдруге готуємо гуманітарну допомогу для лікувальних установ. Там,  як і по всій Україні,  є брак медінвентаря.  Тому веземо із собою ліжка,  тумбочки,  матраци,  постіль. Частина цієї допомоги –  це спонсорська допомога  із Німеччини,  інша частина – ліжка,  котрі вже відслужити свій термін у нас,  але вони відремонтовані і  ще придатні для використання.
Стараємося на 60 відсотків забезпечити кваліфікованою медичною допомогою Попаснянський район.  Тому туди їдуть хірурги, гінекологи,  терапевти,  травматологи. Ситуація  зараз  значно покращилася.  Була проблема із технічним,  матеріальним та кадровим забезпеченням. Сьогодні уряд робить певну роботу,  бо виділені додаткові дотації на підтримку охорони здоров’я тамтешнього місцевого   населення.  Ми розуміємо,  що на все коштів не вистачає,  тому й веземо ці ліжка.  Відрадно те,  що там вже є УЗД,  рентген-обладнання,  непогано забезпечений операційний блок.  Але основна проблема – спеціалісти.  До нас там свою медичну допомогу надавали військові, котрі базувалися у Попасній як у госпіталі, та волонтерські структури. Ми плануємо нашу місію продовжувати і на майбутнє. Потреба таких виїздів дуже важлива. На жаль, там не скоригована нормально медична допомога та забезпечення висококваліфікованими спеціалістами. У Попасній дуже гостро відчувається брак лікарів, які би там жили і надавали допомогу.  Деякі наші лікарі із Верховини та Коломиї там працювали по півтора-два місяці.  Місцева влада Попаснянського району намагається якимсь чином втримати медперсонал у себе, тому й пропонує житло та відповідні умови.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники