КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

«Ми сформували третю силу…»

AndriivПро досягнення Івано-Франківської міської Асоціації бійців АТО знає вся Україна, багато ветеранських організацій з інших областей почали використовувати досвід наших земляків. Про успіхи та плани розмовляємо з головою міської Асоціації  Василем Андріївим:

– У чому полягала необхідність створення Асоціації бійців АТО? Чим ця організація відрізняється від бага-тьох інших об’єднань ветеранів АТО?
– Наприкінці 2015 року ми розпочали процес об’єднання справді дієвих організацій ветеранів АТО. Для початку перевірили діяльність доброго десятка спілок та організацій. На початку 2016 року була створена Асоціація учасників АТО, в яку в подальшому ввійшли міська Асоціація та ще 8 активних ветеранських організацій, які об’єднали не менше 140 добровольців та понад 1400 бійців АТО. Важливим є те, що ми працюємо «без політики». Наша діяльність є зрозумілою та прозорою. Наш критерій – справедливість.

Асоціація працює за такими напрямками: земельні, квартирні питання, соціальна допомога, волонтерство, реабілітація  та працевлаштування бійців АТО, підтримка сімей загиблих, патріотичне виховання молоді. Також ми займаємося фізичною підготовкою, проводимо вишкіл бійців.
– Що Ви вважаєте найважливішим досягненням у діяльності Асоціації?
– Найбільшим успіхом в роботі Асоціації, безумовно, є те, що на обласному рівні добровольці визнані учасниками бойових дій. На сьогодні – це 93 бійці. Для хлопців таке визнання є надзвичайно важливим, адже вони першими піднялися на захист Батьківщини, зупинили ворога в той час, коли українська армія існувала тільки на папері. Вони ризикували своїм життям, здоров’ям, не чекаючи жодних пільг. Якщо на початку воєнного конфлікту добровольчий рух визнавався на державному рівні, то з початком мобілізації добровольців почали розформовувати. Їм пропонували знову йти на військову службу уже як мобілізовані, або ж вступати до складу діючих частин ВСУ.  Як добровольці, вони не отримали від держави жодного визнання, навіть як учасники АТО.
Коли ми тільки починали роботу по визнанню добровольців учасниками бойових дій, багато хто, навіть із обласного депутатського корпусу, не вірили у нашу перемогу. Але нам це вдалося. 9 жовтня 2015 року обласною радою одноголосно бійці-добровольці визнані учасниками бойових дій на обласному рівні.
Сподіваємося, що наша ініціатива пошириться і на загальнодержавний рівень, адже законодавчі напрацювання ми передали у Київ. Відрадно, що 16 областей України пішли за нашим прикладом.
– Асоціації вдалося розробити програму позабюджетного забезпечення бійців АТО квартирами?
– Дуже гострим є квартирне питання. Оскільки із міського та обласного бюджетів важко виділити гроші на придбання соціального житла для учасників АТО, Спілкою добровольців АТО Прикарпаття  вироблена, юридично забезпечена і запропонована міській владі наступна програма: невеличкі вільні земельні ділянки, що належать по суті громаді і які можна надати як земельні ділянки декільком бійцям АТО, передати забудовнику для будівництва багатоквартирного будинку, частину квартир у якому отримають наші бійці згідно з чергою. Такий план вдалося запустити.  І уже в листопаді минулого року ветерани АТО отримали 4 квартири, на початку грудня – ще 3 помешкання. Крім того, бійці отримали документи і чеки з оплатою на ще 20 одно- та двокімнатних квартир, які здадуть в експлуатацію у 2017—2018 роках. Житло надається в першу чергу інвалідам ІІІ групи, малозабезпеченим та багатодітним, оскільки їм держава не гарантує таких пільг.
Якщо міська влада, згідно з домовленостями, передасть Асоціації наступні визначені земельні ділянки, то ще 120 бійців зможуть отримати омріяні квартири у 2017 році, а у 2018 році зможемо забезпечити житлом усіх потребуючих ветеранів АТО.
Отже, тільки за другу половину минулого року 27 бійців АТО забезпечені квартирами. А загалом зараз у квартирному списку знаходиться понад 420 бійців.
– Чи сприяє Асоціація забезпеченню бійців АТО земельними ділянками?
– Паралельно ми займалися земельним питанням, працювали в тісній співпраці з ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, виїжджали на місця, розшукували вільні земельні ділянки, вели переговори з місцевим керівництвом. Як результат, на сьогодні бійці отримали 104 земельні ділянки в межах міста і приміських селах. Земля надається в першу чергу сім’ям загиблих та інвалідам.
– А як здійснюється соціальна підтримка бійців АТО?
– Також можемо стверджувати, що доклали зусиль до того, що у 2016 році наша область зайняла перше місце по забезпеченню бійців АТО пільгами і програмами. Спільно із департаментом соціальної по-літики ми розробили 16 програм. Наприклад, згідно з однією із програм, для покращення житлових умов бійцям АТО виділяється по 25 тис. грн.
Ми живемо долею бійців АТО, допомагаємо сім’ям загиблих. З нашої ініціативи міська рада прийняла рішення, згідно з яким сім’ї загиблих отримують щомісячну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму. Плануємо вийти до міської влади з ініціативою, щоб діти загиблих бійців АТО щороку у серпні отримували 3,5 тис. грн. на одну дитину шкільного віку для підготовки до школи.
Рухаємось далі, не збираємось зупинятись на досягнутому. Впевнений, що основні результати нашої роботи ще попереду…
Розмовляла Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники