КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

«Ми сформували третю силу…»

AndriivПро досягнення Івано-Франківської міської Асоціації бійців АТО знає вся Україна, багато ветеранських організацій з інших областей почали використовувати досвід наших земляків. Про успіхи та плани розмовляємо з головою міської Асоціації  Василем Андріївим:

– У чому полягала необхідність створення Асоціації бійців АТО? Чим ця організація відрізняється від бага-тьох інших об’єднань ветеранів АТО?
– Наприкінці 2015 року ми розпочали процес об’єднання справді дієвих організацій ветеранів АТО. Для початку перевірили діяльність доброго десятка спілок та організацій. На початку 2016 року була створена Асоціація учасників АТО, в яку в подальшому ввійшли міська Асоціація та ще 8 активних ветеранських організацій, які об’єднали не менше 140 добровольців та понад 1400 бійців АТО. Важливим є те, що ми працюємо «без політики». Наша діяльність є зрозумілою та прозорою. Наш критерій – справедливість.

Асоціація працює за такими напрямками: земельні, квартирні питання, соціальна допомога, волонтерство, реабілітація  та працевлаштування бійців АТО, підтримка сімей загиблих, патріотичне виховання молоді. Також ми займаємося фізичною підготовкою, проводимо вишкіл бійців.
– Що Ви вважаєте найважливішим досягненням у діяльності Асоціації?
– Найбільшим успіхом в роботі Асоціації, безумовно, є те, що на обласному рівні добровольці визнані учасниками бойових дій. На сьогодні – це 93 бійці. Для хлопців таке визнання є надзвичайно важливим, адже вони першими піднялися на захист Батьківщини, зупинили ворога в той час, коли українська армія існувала тільки на папері. Вони ризикували своїм життям, здоров’ям, не чекаючи жодних пільг. Якщо на початку воєнного конфлікту добровольчий рух визнавався на державному рівні, то з початком мобілізації добровольців почали розформовувати. Їм пропонували знову йти на військову службу уже як мобілізовані, або ж вступати до складу діючих частин ВСУ.  Як добровольці, вони не отримали від держави жодного визнання, навіть як учасники АТО.
Коли ми тільки починали роботу по визнанню добровольців учасниками бойових дій, багато хто, навіть із обласного депутатського корпусу, не вірили у нашу перемогу. Але нам це вдалося. 9 жовтня 2015 року обласною радою одноголосно бійці-добровольці визнані учасниками бойових дій на обласному рівні.
Сподіваємося, що наша ініціатива пошириться і на загальнодержавний рівень, адже законодавчі напрацювання ми передали у Київ. Відрадно, що 16 областей України пішли за нашим прикладом.
– Асоціації вдалося розробити програму позабюджетного забезпечення бійців АТО квартирами?
– Дуже гострим є квартирне питання. Оскільки із міського та обласного бюджетів важко виділити гроші на придбання соціального житла для учасників АТО, Спілкою добровольців АТО Прикарпаття  вироблена, юридично забезпечена і запропонована міській владі наступна програма: невеличкі вільні земельні ділянки, що належать по суті громаді і які можна надати як земельні ділянки декільком бійцям АТО, передати забудовнику для будівництва багатоквартирного будинку, частину квартир у якому отримають наші бійці згідно з чергою. Такий план вдалося запустити.  І уже в листопаді минулого року ветерани АТО отримали 4 квартири, на початку грудня – ще 3 помешкання. Крім того, бійці отримали документи і чеки з оплатою на ще 20 одно- та двокімнатних квартир, які здадуть в експлуатацію у 2017—2018 роках. Житло надається в першу чергу інвалідам ІІІ групи, малозабезпеченим та багатодітним, оскільки їм держава не гарантує таких пільг.
Якщо міська влада, згідно з домовленостями, передасть Асоціації наступні визначені земельні ділянки, то ще 120 бійців зможуть отримати омріяні квартири у 2017 році, а у 2018 році зможемо забезпечити житлом усіх потребуючих ветеранів АТО.
Отже, тільки за другу половину минулого року 27 бійців АТО забезпечені квартирами. А загалом зараз у квартирному списку знаходиться понад 420 бійців.
– Чи сприяє Асоціація забезпеченню бійців АТО земельними ділянками?
– Паралельно ми займалися земельним питанням, працювали в тісній співпраці з ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, виїжджали на місця, розшукували вільні земельні ділянки, вели переговори з місцевим керівництвом. Як результат, на сьогодні бійці отримали 104 земельні ділянки в межах міста і приміських селах. Земля надається в першу чергу сім’ям загиблих та інвалідам.
– А як здійснюється соціальна підтримка бійців АТО?
– Також можемо стверджувати, що доклали зусиль до того, що у 2016 році наша область зайняла перше місце по забезпеченню бійців АТО пільгами і програмами. Спільно із департаментом соціальної по-літики ми розробили 16 програм. Наприклад, згідно з однією із програм, для покращення житлових умов бійцям АТО виділяється по 25 тис. грн.
Ми живемо долею бійців АТО, допомагаємо сім’ям загиблих. З нашої ініціативи міська рада прийняла рішення, згідно з яким сім’ї загиблих отримують щомісячну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму. Плануємо вийти до міської влади з ініціативою, щоб діти загиблих бійців АТО щороку у серпні отримували 3,5 тис. грн. на одну дитину шкільного віку для підготовки до школи.
Рухаємось далі, не збираємось зупинятись на досягнутому. Впевнений, що основні результати нашої роботи ще попереду…
Розмовляла Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники