КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Місце сили у просторі і часі

festival-23Мистецький порт Франківськ у ці дні приймає гостей з усього світу на фестивалі «Porto Franko ГогольFest»
Незвичні для традиційних культурних заходів місця проведення різних атракцій змушують і глядача чи слухача мислити креативно, співставляти сучасність і автентику, культуру і архітектуру, поринути у світ кіно, театру, літератури, музики, візуального мистецтва та екології. І все це відбувається у центральній частині Івано-Франківська вже і зараз. П’ять творчих днів мистецького фестивалю «Porto Franko ГогольFest» – це потужний човен мистецтва, котрий причалив до нашого міста невипадково.
Фестиваль із розмахом проходить за підтримки меценатів. Але організатори не хочуть розкривати карти і називати кошторис. Для орієнтації називають лише приблизну суму – 2 з половиною мільйони гривень. Для людей мистецтва це вже не важливо, головне, щоби всі заплановані атракції запрацювали, як єдиний механізм. Долучилися до творення фестивалю міська і обласна влада, а також благодійні фонди «Новий Івано-Франківськ» та «Україна Інкогніта». Без спонсорів, зауважують творці фестивалю, усі плани були просто під великим знаком питання.

Те, що команда однодумців готова експериментувати, було відомо ще за день до початку фестивалю. Прес-конференція з нагоди старту «Porto Franko ГогольFest» відбулася на даху драмтеатру. І це був далеко не останній сюрприз. Хедлайнера одного із концертів тримають у таємниці до останнього. Кажуть, це буде справжній сюрприз для усіх. Тим не менше, у ці дні до нашого міста з’їжджаються знакові колективи та імена в сучасному культурному просторі, котрі диктують моду та впливають на формування світогляду.
«Немає проблем тоді, коли ти нічого не робиш. Півроку мрія про такий фестиваль була насправді лише на рівні мрії. Але завдяки команді мрії здійснюються. Це унікальний фестиваль, основним слоганом якого є «місце сили». Я впевнений, що після цього наше місто стане ще сильніше, креативніше і культурніше», – наголошує генеральний директор фестивалю Ростислав Держипільський. Він зізнався, що як правило, фестивалі мають добру розкрутку, але змістовне наповнення кульгає. Натомість цей фестиваль відрізняється від усіх інших тим, що на нього приїхали серйозні учасники у всіх програмах. А про наповнення зможуть посудити самі відвідувачі.
Організація фестивалю на початках була під знаком питання, адже все починалося у інтернетно-телефонному режимі. Але талановиті, креативні і небайдужі зібралися для того, аби утворити в нашому місті справжнє місце сили. Від учорашнього дня у місті все закрутилося і ожило.
Чимало візуальних проектів вже після закінчення фестивалю вирушають у самостійне плавання. Фестивалю вдалося відкрити нові центри сучасного мистецтва і неабияку репрезентацію тих закладів, у котрих ніколи не звучала музика. Скажімо, концерт у приміщенні залізничного вокзалу, низка заходів у приміщенні друкарні чи у звичайному дворі або ж інтерактивна інсталяція «Співаючі дерева» у сквері біля Медичного університету. А щодо учасників фестивалю, то тут варто зауважити, що всі рекорди б’є напрямок альтернативної музики. І це не випадково, адже коли ще в Івано-Франківську можна побачити і почути такі відомі гурти та виконавців, як: Onuka, Brutto&Ляпис, Pur:Pur, Dakh Daughters, Panivalkova, Maut, Quarpa, Bria Blessing, Mari Cheba, Somali Yacht Club.
Важливою умовою для організаторів до останнього залишалося зацікавлення фестивалем простих людей. У подальшому, запевняють координатори проекту, подібні фестивалі зможуть мігрувати Україною, залишаючи по собі творчі локації. Акцент робиться винятково на автентичній регіональній культурі України, котра стартує з Івано-Франківська.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники