КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Місце сили у просторі і часі

festival-23Мистецький порт Франківськ у ці дні приймає гостей з усього світу на фестивалі «Porto Franko ГогольFest»
Незвичні для традиційних культурних заходів місця проведення різних атракцій змушують і глядача чи слухача мислити креативно, співставляти сучасність і автентику, культуру і архітектуру, поринути у світ кіно, театру, літератури, музики, візуального мистецтва та екології. І все це відбувається у центральній частині Івано-Франківська вже і зараз. П’ять творчих днів мистецького фестивалю «Porto Franko ГогольFest» – це потужний човен мистецтва, котрий причалив до нашого міста невипадково.
Фестиваль із розмахом проходить за підтримки меценатів. Але організатори не хочуть розкривати карти і називати кошторис. Для орієнтації називають лише приблизну суму – 2 з половиною мільйони гривень. Для людей мистецтва це вже не важливо, головне, щоби всі заплановані атракції запрацювали, як єдиний механізм. Долучилися до творення фестивалю міська і обласна влада, а також благодійні фонди «Новий Івано-Франківськ» та «Україна Інкогніта». Без спонсорів, зауважують творці фестивалю, усі плани були просто під великим знаком питання.

Те, що команда однодумців готова експериментувати, було відомо ще за день до початку фестивалю. Прес-конференція з нагоди старту «Porto Franko ГогольFest» відбулася на даху драмтеатру. І це був далеко не останній сюрприз. Хедлайнера одного із концертів тримають у таємниці до останнього. Кажуть, це буде справжній сюрприз для усіх. Тим не менше, у ці дні до нашого міста з’їжджаються знакові колективи та імена в сучасному культурному просторі, котрі диктують моду та впливають на формування світогляду.
«Немає проблем тоді, коли ти нічого не робиш. Півроку мрія про такий фестиваль була насправді лише на рівні мрії. Але завдяки команді мрії здійснюються. Це унікальний фестиваль, основним слоганом якого є «місце сили». Я впевнений, що після цього наше місто стане ще сильніше, креативніше і культурніше», – наголошує генеральний директор фестивалю Ростислав Держипільський. Він зізнався, що як правило, фестивалі мають добру розкрутку, але змістовне наповнення кульгає. Натомість цей фестиваль відрізняється від усіх інших тим, що на нього приїхали серйозні учасники у всіх програмах. А про наповнення зможуть посудити самі відвідувачі.
Організація фестивалю на початках була під знаком питання, адже все починалося у інтернетно-телефонному режимі. Але талановиті, креативні і небайдужі зібралися для того, аби утворити в нашому місті справжнє місце сили. Від учорашнього дня у місті все закрутилося і ожило.
Чимало візуальних проектів вже після закінчення фестивалю вирушають у самостійне плавання. Фестивалю вдалося відкрити нові центри сучасного мистецтва і неабияку репрезентацію тих закладів, у котрих ніколи не звучала музика. Скажімо, концерт у приміщенні залізничного вокзалу, низка заходів у приміщенні друкарні чи у звичайному дворі або ж інтерактивна інсталяція «Співаючі дерева» у сквері біля Медичного університету. А щодо учасників фестивалю, то тут варто зауважити, що всі рекорди б’є напрямок альтернативної музики. І це не випадково, адже коли ще в Івано-Франківську можна побачити і почути такі відомі гурти та виконавців, як: Onuka, Brutto&Ляпис, Pur:Pur, Dakh Daughters, Panivalkova, Maut, Quarpa, Bria Blessing, Mari Cheba, Somali Yacht Club.
Важливою умовою для організаторів до останнього залишалося зацікавлення фестивалем простих людей. У подальшому, запевняють координатори проекту, подібні фестивалі зможуть мігрувати Україною, залишаючи по собі творчі локації. Акцент робиться винятково на автентичній регіональній культурі України, котра стартує з Івано-Франківська.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники