КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Місцеві вибори: на старт, увага…

Viboru-23До офіційного оголошення команди «руш!» учасникам «великого забігу» –  чергових місцевих виборів – лишається чекати лічені місяці. Разом з тим, негласні «відмашки» для власних штабів політики та партії починають віддавати задовго до офіційно призначеної дати – вже сьогодні.
У ЗМІ виник легкий шурхіт компромату та замовних статей, ненав’язливо замигтіли перші електоральні зведення. Політики поки лише зі спортивним інтересом приглядаються один до одного, вгадуючи, хто якого коника здатен викинути. А там, з огляду на обрані конкурентами стратегії, можна буде і свою власну коригувати.

Перші заміри

Першою «ластівкою», що провістила старт кампанії місцевих виборів-2015, стала озвучена днями соціологія симпатій на майбутніх міських електоральних змаганнях. Очевидно, що вже незабаром буде озвучена і діаметрально протилежна соціологія, як це часто буває у протистоянні між штабами потенційних конкурентів. А наразі маємо результати «Соціологічного центру Прикарпаття». Тамтешні фахівці підрахували, що 23,5% опитаних станом на сьогодні готові підтримати у міській раді «Самопоміч», 17% – Радикальну партію О.Ляшка, 9,4% – ВО «Свободу». «Народний фронт» зберіг лише чверть популярності – 7%, порівняно із минулими парламентськими виборами (тоді франківці віддали «фронтовикам» 29% голосів). «Батьківщина», навпаки, наростила 2% популярності: від 5% до 7%.  «УДАР» В. Кличка та Блок Петра Порошенка ідуть майже ніздря в ніздрю – 4,5% та 4,2% відповідно. І нарешті, якщо б вибори Івано-Франківської міськради відбулися наступної неділі, «Громадянська позиція» отримала б 3,6% голосів, Народний рух України, «Воля» та «Правий сектор» – трохи менше, ніж 2%.
В опитуванні щодо мерських виборів картина вималювалася цікава: впевнено (18%) лідирує нардеп від БПП, екс-очільник міської парторганізації «УДАРу» Юрій Соловей. Йому у спину дихає колега по фракції у Верховній Раді Олександр Шевченко (16%). Закриває першу трійку чинний міський голова Віктор Анушкевичус – 12,5%. Майже однаково по 10% набирають «свободівець» Руслан Марцінків та очільник міської ГО  «Самопоміч» Тарас Виноградник.
Опитування фахівці «Соціологічного центру Прикарпаття»  провели на замовлення громадських організацій м. Івано-Франківська. Яких саме, не уточнюють. Хоча, з огляду на доволі несподівані результати соціології, певні підозри з цього приводу закрадаються.
Мимоволі пригадується виборча стратегія Петра Порошенка на минулих президентських виборах, коли не останнім чином за рахунок озвучених соціологічних досліджень з його переможним рейтингом на початку виборчої кампанії він переміг в першому турі.

Вибори між своїми
«Самопоміч» та «УДАР» днями, майже одночасно, стали ініціаторами ще одного почину – проведення в Івано-Франківську прозорих праймеріз. Так званих «попередніх виборів» для визначення найбільш рейтингових кандидатів всередині партії, що братимуть участь в офіційній електоральній гонці.
Організатором «ударівського» праймеріз  виступила ГО «Громадський форум Івано-Франківська» Юрія Солов’я. А партія «УДАР» стала політичною силою, від якої переможці праймеріз будуть балотуватись на майбутніх місцевих виборах.
Проект стартував 20 травня 2015 року. До 4 липня, за участі громадських організацій, які погодилися брати участь в проекті, відбудеться «фільтрація» потенційних кандидатів. З 4 липня по 20 серпня – етап безпосередньої агітації кандидатів на тих округах, де вони будуть мати намір балотуватися. Також передбачено проведення публічних дебатів. За результатами проведених процедур переможець буде делегований для участі у виборах.
Помірятися силами у рамках праймеріз зможе кожен бажаючий. Для цього треба  прийти в офіс партії і зареєструватися. Після цього потенційний кандидат має пройти відбір, після чого буде допущений до процесу агітації. На заключному етапі буде проводено голосування, яке буде здійснюватися по всій області в наметах «УДАРу».  Потім буде проведений підрахунок голосів і оголошено результати праймеріз.
Праймеріз, ініційований «Самопоміччю», «закритий». Франківцям пропонується шляхом голосування на веб-сайті та у публічному call-центрі віддати свій голос за одного із чотирьох кандидатів на крісло мера міста: очільника міської ГО  «Самопоміч» Тараса Виноградника, громадського активіста Миколу Гавриляка, екс-голову правління «Приватбанку» Грузії Богдана Лесюка та екс-депутата Івано-Франківської міськради Віктора Корбецького.  Праймеріз проводитиметься протягом одного місяця (з 15 червня до 15 липня). Переможця «Самопоміч» висуне на посаду міського голови Івано-Франківська на місцевих виборах у жовтні.

Хто на старті
З приводу чергових місцевих виборів прозвучали також перші політичні заяви. Нардеп від БПП Олександр Шевченко свій можливий похід у мерську кампанію прокоментував так: «Якщо будуть такі «топові» кандидати, як Марцінків, Сич, Анушкевичус чи Шкутяк, то я буду балотуватися і переможу їх всіх разом взятих», – впевнений Олександр Шевченко. Разом з тим, за словами політика, якщо балотуватиметься, приміром, Богдан Лесюк, «нормальний кандидат, який буде мати довіру жителів міста», то Олександр Леонідович готовий підтримати достойника. Загалом гіпервпевненість Олександра Шевченка подекуди нагадує позиціонування топового кандидата на посаду міського голови 2002 року Остапа Дармограя. Тоді Остап Романович, який також був представником на той час великого бізнесу, мав прекрасні шанси перемогти, але через свою занадто агресивну кампанію в результаті програв тоді чинному міському голові Зіновію Шкутяку.
Що ж до означених Олександром Шевченком «топових» кандидатів, то вони офіційно поки мовчать. Петро Шкутяк, який нещодавно очолив міський осередок Блоку Петра Порошенка,  не приховує, що своє нове призначення  отримав із прицілом саме на місцеві вибори. Однак чи кандидуватиме безпосередньо Шкутяк на міського голову, політик досі не озвучив.
Інший претендент у мери екс-нардеп від ВО «Свобода», нині очільник міської парторганізації Руслан Марцінків свій намір стати міським головою Івано-Франківська теж офіційно не підтвердив у жодній із заяв. Обмежився посиланням на думку партії: «Якщо партія ухвалить таке рішення, то буду пробувати», –  ще на початку весни пообіцяв Марцінків. Тоді ж політик спрогнозував, що боротьба за крісло мера у жовтні точитиметься між представником «Свободи» і «будь-яким представником від Коломойського».
Цікаве спостереження у цьому зв’язку: політичні штаби Марцінківа і «представника Коломойського» Шевченка ведуть схожі політичні кампанії, як би палко самі кандидати цього не заперечували. Обидва практикують рознесення газет-агіток «в кожен дім», обидва обзавелися «дружніми» новинними  інтернет-сайтами. Обидва очолили спеціально для цього створені громадські організації, пов’язані із розвитком міста. Штаби обох політиків не згортали роботи від минулих парламентських виборів, очевидно, працюючи з прицілом не лише на жовтневі місцеві вибори. Вочевидь, паралельно вони лаштуються на позачергові парламентські, чутки про які періодично підігріваються заявами різних політичних сил.
Місцеві  вибори розпалили азарт і у молодих політиків, раніше не дотичних до влади. Вони у своїй більшості обирають стратегію агітації проти «того хлопця», тобто чинної влади. У цьому напрямку активно працює партія «Воля», громадсько-журналістський рух нардепа від БПП Дмитра Добродомова «Народний контроль», який на Прикарпатті днями теж зареєструвався як політична партія.
Наразі більшість потенційних учасників гонки зайняли вичікувальну позицію. Гальмує процес цілковита невизначеність у тому, за якою системою, законодавчою основою, зі скількома турами відбуватимуться місцеві вибори. І чи не переінакшать нинішні політичні розклади можливі позачергові вибори Верховної Ради.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники