КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Міському центру дитячої та юнацької творчості – 75 років!

ansambl17Івано-Франківський Центр дитячої та юнацької творчості святкує свій 75- річний ювілей. Для кількох поколінь іванофранківців роки навчання чи роботи у цьому закладі стали визначальними у їх житті. З ним пов`язані найтепліші та найяскравіші миті дитинства, кращі роки творчого пошуку й становлення кожного вихованця.
Історія міського Центру дитячої та юнацької творчості є яскравим прикладом поєднання досвіду та новаторства, плідної співпраці дітей та дорослих, пошуку цікавих ідей, створення неповторної атмосфери.
Перша згадка про заклад під назвою  Будинок школяра  датується груднем 1939 року. Тоді тут діяло всього 8 гуртків естетичного та технічного спрямування, які охоплювали навчанням понад 160 гуртківців. У роки війни діяльність закладу була призупинена і лише в серпні 1944-го – знову відновлена під назвою Палац піонерів.  В перші післявоєнні  роки  тут діяло 8 гуртків естетичного і технічного спрямування, які охоплювали навчально-виховним процесом понад 160 вихованців.

У 1964 році у зв’язку з перейменуванням міста Станіслава на Івано-Франківськ, заклад отримує назву Івано-Франківський будинок піонерів та школярів. В 1990 році заклад був названий Центром дитячої творчості, а згодом  його перейменовано на міський Центр дитячої та юнацької творчості.
На сьогодні МЦДЮТ – складний і потужний механізм. Тут займаються понад 2 тис. дітей у 52 колективах, працює 65 викладачів. Діяльність МЦДЮТ давно вийшла за межі історичного приміщення на вул. Січових стрільців, чимало гуртків працює на базі 14 шкіл міста (зокрема «Школа мистецтв» у ЗШ №23), 6 клубів за проживанням, підліткових клубів,  Центру патріотичного виховання ім. С.Бандери, Краєзнавчого музею. Центр надає комплексну додаткову освіту у сфері художньо-естетичної творчості. Активно діють хореографічні, музичні, образотворчі, літературні та драматичні гуртки. Старшокласників, котрі цікавляться громадською діяльністю, об’єднує «Євроклуб». Звичайно, така плідна робота неможлива без співпраці з школами міста, управлінням культури, громадськими організаціями.
Якщо перегорнути сторінки історії закладу, то біля витоків естетичного виховання стояли знані люди нашого міста: Нінель  Пашко,  Дана  Пономаренко, Надія Грецька, Микола Якібчук, Дарія Остапович, Богдан Катамай, Світлана Ямцун.
Славна історія цього закладу – це насамперед самовіддана праця та любов його працівників. Поєднали часточку свого життя з нашим закладом відомі митці та заслужені діячі нашого краю: Петро Терпелюк,  скрипаль, композитор, диригент, народний артист України, професор кафедри інструментального мистецтва Інституту мистецтв ПНУ ім.В.Стефаника;  Роман Юзва, відомий поет Прикарпаття;  Роман Фабрика,  заслужений журналіст України;  Володимир Родь, народний артист України;  Наталія Соколовська, заслужена артистка України, хореограф та багато інших.
Любов до дітей, мистецтва об’єднує керівників творчих колективів, які працюють в Центрі дитячої та юнацької творчості сьогодні. Серед них є педагоги-ветерани, які більшу частину свого життя віддали позашкільній освіті. Це прекрасні педагоги, майстри своєї справи, мудрі наставники для молодих, які і сьогодні у складних економічних умовах знаходять можливість запалити у душах своїх вихованців зірку творчості, любові, краси і доброти, яка так необхідна завжди і в усі часи.
Пишається заклад і своїми «зірковими» випускниками, котрі стали відомими акторами, хореографами, музикантами чи науковцями: Юрій Горбунов, актор, шоумен, ведучий телеканалу 1+1, Євгеній Ніщук, «голос Майдану», актор театру і кіно, народний артист України, екс-міністр культури, Алла Пас, кореспондент ТСН студії 1+1, Заслужений журналіст України, Іван Нікітін та Олена Гаращук, журналісти ОТБ «Галичина», Ольга Бігус, кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри сучасної хореографії КНУКіМ,  Василь Шеремета, викладач ПНУ, директор школи Влада Ями, М. Дульський, президент клубу спортивного танцю «Грація», Ірина Лончина, заслужена артистка України,  Ірина Шабан, заслужена артистка естрадного мистецтва, Роман Дзундза, художній керівник та диригент симфонічного оркестру Івано-Франківського музичного училища ім. Д.Січинського, Наталя Дзеньків та Сергій Клепач, учасники гурту Lama, Андрій Мельник, бас-гітарист гурту «Брати блюзу», Роман Бончук, художник, організатор музею Небесної сотні у м. Івано-Франківську.
Радість святкування свого 75-річчя міський Центр дитячої та юнацької творчості прагне розділити з усіма тими, кому не байдужа його історія: батьками, вихованцями, випускниками, педагогами, містянами, запрошуючи на концерти, виставки, урочистості з нагоди річниці.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники