КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Місто зазеленіє і розквітне

zelene misto-11Більшість зелених насаджень у Івано-Франківську перебувають у задовільному стані, однак забруднення довкілля і повітря негативно впливає на ріст дерев і декоративність флори.
Про це повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. За його словами, у місті уже провели тендер на озеленення і розпочали роботи з догляду за зеленими насадженнями, впорядкування газонів і висаджування на квітниках квітів, які мають розцвісти до Великодня. Зокрема, «Зелене господарство» сформувало крони кущів на вулицях Незалежності, Вагилевича, Грушевського, Шпитальній, Низовій, Грюнвальдській, Привокзальній та у скверах Руської Трійці, Міцкевича, на Вічевому майдані та на Валах.

Також заплановано підрізати гілля та сформувати крони ще 500 дерев і зрізати 250 дерев, визнаних аварійними та такими, що несуть потенційну загрозу. Директор комунального департаменту зазначив, що зрізанню дерев передує ціла процедура. Зокрема, двічі на рік проводиться обстеження зелених насаджень, при виявлені аварійних дерев складають відповідні акти на їхнє видалення, які затверджує спеціальна міжвідомча комісія.
За підрахунками комунальників, вздовж вулиць і доріг у Івано-Франківську ростуть приблизно 38 тисяч дерев, які щороку вимагають певного догляду і формування крон. Однак через брак коштів у повному обсязі виконати ці роботи не можливо. Скажімо, торік крони сформували лише у 250 дерев і 286 аварійних дерев зрізали. Попри це, комунальники запевняють, що кількість зелених насаджень у місті не зменшується, оскільки здійснюється так зване компенсаційне озеленення.
За словами М.Смушака, компенсаційне озеленення є двох видів: натуральне – коли на місці видаленого дерева висаджується нове, і грошове – коли за зрізане дерево суб’єкти господарювання перераховують у бюджет його відновну вартість. Лише торік на місці видалених дерев посадили 350 нових, а фонд відновної вартості зелених насаджень за два роки склав 44,5 тис. грн., з яких торік на придбання нових саджанців дерев використали 27,8 тис. грн.
«Департаментом комунального господарства, транспорту і зв’язку щорічно підтримується екологічна рівновага. При видаленні зелених насаджень компенсаційне озеленення здійснюється переважно на тому ж самому місці, де вони були знесені. При цьому як кількість рослин, так і площа відновлення насаджень не зменшується», – каже М.Смушак.
Водночас він зауважив, що суб’єкти підприємницької діяльності мали б краще дбати про зелені насадження на своїх чи прилеглих до них територіях, та поінформував, що департамент комунального господарства оголосив конкурс на право влаштування вазонів з квітами на вуличних електроопорах та їх догляду протягом всього сезону цвітіння. Натомість комунальники на заквітчаних електроопорах встановлюватимуть таблички з інформацією про тих, хто це зробив, і таким чином долучився до прикрашання міста квітами.
«Я давно мрію прикрасити опори на центральних вулицях та майданах нашого міста вазонами з квітами. На жаль, в бюджеті 2015 року коштів на це не передбачено. Тому звертаюсь до усіх небайдужих мешканців міста, соціально відповідальних суб’єктів господарювання, установ та організацій з проханням підтримати хорошу ініціативу та заквітчати вулиці рідного міста», – закликає М. Смушак.
Заявки на участь у конкурсі департамент комунального господарства, транспорту та зв’язку прийматиме до 20-го квітня, а  вазони з квітами мають з’явитися до 7 травня – Дня міста.
Левко КУТИНСЬКИЙ        

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники