КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Місто зазеленіє і розквітне

zelene misto-11Більшість зелених насаджень у Івано-Франківську перебувають у задовільному стані, однак забруднення довкілля і повітря негативно впливає на ріст дерев і декоративність флори.
Про це повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак. За його словами, у місті уже провели тендер на озеленення і розпочали роботи з догляду за зеленими насадженнями, впорядкування газонів і висаджування на квітниках квітів, які мають розцвісти до Великодня. Зокрема, «Зелене господарство» сформувало крони кущів на вулицях Незалежності, Вагилевича, Грушевського, Шпитальній, Низовій, Грюнвальдській, Привокзальній та у скверах Руської Трійці, Міцкевича, на Вічевому майдані та на Валах.

Також заплановано підрізати гілля та сформувати крони ще 500 дерев і зрізати 250 дерев, визнаних аварійними та такими, що несуть потенційну загрозу. Директор комунального департаменту зазначив, що зрізанню дерев передує ціла процедура. Зокрема, двічі на рік проводиться обстеження зелених насаджень, при виявлені аварійних дерев складають відповідні акти на їхнє видалення, які затверджує спеціальна міжвідомча комісія.
За підрахунками комунальників, вздовж вулиць і доріг у Івано-Франківську ростуть приблизно 38 тисяч дерев, які щороку вимагають певного догляду і формування крон. Однак через брак коштів у повному обсязі виконати ці роботи не можливо. Скажімо, торік крони сформували лише у 250 дерев і 286 аварійних дерев зрізали. Попри це, комунальники запевняють, що кількість зелених насаджень у місті не зменшується, оскільки здійснюється так зване компенсаційне озеленення.
За словами М.Смушака, компенсаційне озеленення є двох видів: натуральне – коли на місці видаленого дерева висаджується нове, і грошове – коли за зрізане дерево суб’єкти господарювання перераховують у бюджет його відновну вартість. Лише торік на місці видалених дерев посадили 350 нових, а фонд відновної вартості зелених насаджень за два роки склав 44,5 тис. грн., з яких торік на придбання нових саджанців дерев використали 27,8 тис. грн.
«Департаментом комунального господарства, транспорту і зв’язку щорічно підтримується екологічна рівновага. При видаленні зелених насаджень компенсаційне озеленення здійснюється переважно на тому ж самому місці, де вони були знесені. При цьому як кількість рослин, так і площа відновлення насаджень не зменшується», – каже М.Смушак.
Водночас він зауважив, що суб’єкти підприємницької діяльності мали б краще дбати про зелені насадження на своїх чи прилеглих до них територіях, та поінформував, що департамент комунального господарства оголосив конкурс на право влаштування вазонів з квітами на вуличних електроопорах та їх догляду протягом всього сезону цвітіння. Натомість комунальники на заквітчаних електроопорах встановлюватимуть таблички з інформацією про тих, хто це зробив, і таким чином долучився до прикрашання міста квітами.
«Я давно мрію прикрасити опори на центральних вулицях та майданах нашого міста вазонами з квітами. На жаль, в бюджеті 2015 року коштів на це не передбачено. Тому звертаюсь до усіх небайдужих мешканців міста, соціально відповідальних суб’єктів господарювання, установ та організацій з проханням підтримати хорошу ініціативу та заквітчати вулиці рідного міста», – закликає М. Смушак.
Заявки на участь у конкурсі департамент комунального господарства, транспорту та зв’язку прийматиме до 20-го квітня, а  вазони з квітами мають з’явитися до 7 травня – Дня міста.
Левко КУТИНСЬКИЙ        

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники