КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Михайло Яцків: «Великі зміни йдуть маленькими кроками»

Munitsipalna-politsiya-2054Не так давно в місті Івано-Франківську розпочала  свою роботу Муніципальна інспекція з благоустрою.  Для сформованої команди у складі  двох  десятків інспекторів провели навчання із загального, галузевого права, правил благоустрою, ознайомили їх з особливостями патрулювання та розподілили по транспортних засобах.  Муніципальна інспекція приступила до виконання  обов’язків 1 квітня 2016 року на засадах  і за принципом європейської  екологічної поліції.  

Чи не з перших днів змінився і підхід до організації праці. Якщо попередня інспекція перевіряла роботу лише комунальних підприємств, то нинішня зосереджуватиме увагу і на приватних суб’єктах господарювання, і на фізичних особах.

Мова йде про забезпечення виконання правил з благоустрою міста. Інспекція контролює санітарний стан міста, ситуацію з МАФами, вивісками, розкопками на вулицях та стихійною торгівлею. Загалом Івано-Франківськ сегментовано на п’ять секторів. При цьому зони перевірок для інспектора постійно змінюються.
Інспекція намагається дотримуватися принципів прозорості. Всі акти, рішення, протоколи оприлюднюються на офіційному сайті, а конфліктні ситуації висвітлюють у соціальній мережі. Зрозуміло, що налагоджена тісна співпраця із правоохоронцями та «Муніципальною вартою», адже коло інтересів, як правило, перетинається.
Про виклики, які сьогодні стоять перед Муніципальною інспекцією з благоустрою, а також про здобутки та надбання за 20 місяців роботи «Західному кур’єру» розповів очільник комунальної структури Михайло ЯЦКІВ.
– Пане Михайле, насамперед розкажіть, що вдалося зробити за два десятки місяців муніципальним інспекторам?
– На момент створення КП «Муніципальна інспекція з благоустрою» проблем в місті Івано-Франківську було безліч. Зараз вони, так би мовити, опрацьовані. Ми проводимо роботу щодо зменшення кількості самих порушень. Багато людей просто не вірили у те, що настане той час, коли будуть забирати примусово реклами, вивіски, тимчасові споруди. Більшість думали, що всі ці порушення, як колись, обмежаться приписами. Тобто прийдуть-полякають, потім складуть протокол. Людина, як свідчить практика, цей протокол не заплатить, відтак ніхто нічого не забере. Зараз громадяни вже розуміють, що в разі невиконання умов припису однозначно буде протокол. Відповідно необхідно буде заплатити штраф. А штрафи є досить немалими: для фізичних осіб – 340 грн./1360 грн., для юридичних осіб – 850 грн./1700 грн. Це за один вид порушення. А порушень може бути декілька. 152 стаття має чіткі межі. Відтак далі справа йде на розгляд адмінкомісії. Якщо особа ще не притягалася до адміністративної відповідальності, комісія може піти назустріч. Але це вирішують саме вони, ми не беремо в цьому голосуванні ніякої участі. Ми просто подаємо документи. Звичайно ж, нерідко трапляються й неодноразові порушники, але щодо них рішення приймає юридичний відділ та виконавча служба. Відповідно стягують більші  штрафи, пені. Але насправді хотілося б, щоб людей більше стримували самі штрафи.
– Однозначно, відбуваються позитивні зміни, які не можливо не помітити. Чути багато схвальних відгуків про роботу «зеленої поліції»…
– Хвалити себе ми не можемо, бо це наша робота. Люди бачать, як змінюється наше місто, змінюється в кращу сторону. Дуже подобається те, що свідомість підприємців, які, окрім того, що замінюють реклами і вивіски, ще й відновлюють фасади, дбають про благоустрій. Тобто безперечно відбуваються позитивні зміни. Кожен тиждень наші здобутки ростуть. Збільшується кількість приписів, відповідно збільшується і кількість протоколів,  демонтажів і актів виконання. Скажімо, в середньому щотижня наші інспектори складають 160-200 приписів та 20-30 протоколів. Але ми не ведемо статистику, наша робота націлена на результат.
– В чому сьогодні полягає робота муніципального інспектора?
– Насамперед – виявлення порушення, далі – знайти винну особу, відповідно скласти припис, а, можливо, й одразу протокол. Мова йде про статтю 152 КУпАП («Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів»). Це насамперед засмічення  території, реклами, вивіски, сміття, прибирання прилеглих та прибудинкових територій, засмічення вулично-дорожньої мережі. Також торгівля без дозвільних документів, із якою ми дуже активно боремося. Зокрема, відбуваються масові відпрацювання щодо стихійної торгівлі на вулицях Хоткевича та Мазепи. Не менш проблемними є вулиці Коновальця, Січових стрільців, Старозамкова. Заходи проводяться щоденно. Загалом великі зміни в місті йдуть маленькими кроками.
– Чи не найбільша проблема, як ви вже згадали, стосується стихійної торгівлі. Зокрема, на вулиці Мазепи, де були обладнані павільйони, але люди вперто стихійно продають товари.
– На вулиці Мазепи ми проводили рейди впродовж трьох місяців, щоденно працювали там. Тільки-но наші інспектори йдуть, люди продовжують розкладатися, торгувати. А навпроти «Сільпо» створено альтернативу – місця для продажу, павільйони. Люди самі просили про це, мотивувавши це тим, що саме наявність павільйонів вирішить всі проблеми. Ми на кожній нараді в міського голови показуємо фото і відео. Але люди залишаються при своїй думці, вони не звикли до того, що для них роблять щось добре і хороше. Я називаю це боротьбою із повітряними млинами.
– Враховуючи об’єм роботи, який виконують інспектори, чи достатньо їх  сьогодні?
– Звичайно ж, чим більша кількість людей, тим більше охопимо місто, а, відповідно, і зростатиме наш потенціал. Зараз місто Івано-Франківськ ми поділяємо на п’ять секторів, на кожному секторі працює по дві людини. Є люди, які займаються окремо демонтажами та розкопками.
– Які основні виклики стоять перед муніципальною інспекцією в осінній період?
– Як завжди, приходить осінь – і починається листя, прибирання. Щодо спалювання листя, то це дійсно  проблема, це біда. Ми навіть постійно беремо участь  в рейдах разом із ДСНС. Але, як правило, спалюють листя та траву переважно ввечері, після 19 години, коли знають, що менше служб працює.
– Ще одне досить важливе питання – розкопки. Яка динаміка із відкриттям та закриттям ордерів?
– Щодо динаміки, то не можна сказати, що вона більша чи менша. Вона зараз є стабільною, однаковою. І та кількість, яка є на даний момент, не закривається не через те, що копачі не хочуть цього робити, а тому, що в кожної розкопки є гарантійний термін – 5 років. Є випадки, коли ми заставляємо по декілька разів переробляти розкопки. Бували й рекордсмени, якщо не помиляюся, п’ять разів (посміхається – ред.). Тобто неналежно закрили розкопку або ж вона просідає. Тому відкривають ордерів насправді більше, аніж закривають, бо ми приймаємо розкопки тільки ті, які зроблені якісно.
– Багато скарг поступає і через засмічення зупинок громадського транспорту. На вашу думку, як із цим боротися?
– Насправді, ми, як прості мешканці, звертаємо увагу тільки на зовнішню картинку. Скажімо, в мікрорайоні Опришивці було нереальне, як для зупинок, засмічення. Там діє контейнерна схема вивезення сміття щочетверга. Але люди своє домашнє сміття викидають на зупинки. Це стосується більшості зупинок нашого міста. Більше того, свідомість цих громадян дозволяє не просто викинути пакет, а ще й втрамбувати його, бо він не поміщається. Тому ми маємо неодноразові  випадки, коли інспектори складали приписи на підрядні організації, які прибирають зупинки.
– Нерідко в місті доводиться спостерігати й за численними демонтажами. На жаль, ця процедура є досить тривалою…
– Коли ми тільки почали виконувати свої обов’язки, то зіштовхнулися із такою проблемою, як нелегальні гаражні кооперативи. Мова йде про 20-40 гаражів, які існували роками. Люди такі демонтажі сприймають як позитивно, так і негативно. Хоча вже під час прибирання мешканці бачать, що під такими гаражами нерідко можна знайти шприци або ночують безхатченки. Зараз знайти такі гаражі, які не описані, майже неможливо. Втім, сама процедура демонтажу є насправді доволі тривалою. Але неможливо одночасно забрати і гаражі, і реклами, і вивіски, і тимчасові споруди.
– Не за горами зимовий період. Як показує минулий досвід, снігу може випасти дуже багато, та ще й за короткий період…
– Так, всі ми чудово пам’ятаємо ситуацію, коли раптово випала велика кількість снігових опадів. Великі сили були кинуті на ліквідацію наслідків, ми в цьому брали активну участь. Багато в той період було резонансів, негативу в Інтернеті. Але багато хто з підприєців не розуміє того, що він не повинен чекати на комунальні служби, що хтось прийде і поприбирає, це його відповідальність, обов’язок почистити, посипати піщано-соляною сумішшю і належно утримувати власну територію. Повторюся, що великі зміни здійснюються малими кроками. Приміром, більшість підприємців дійсно є свідомими, вони живуть цим. Є такі, які по декілька разів прийдуть узгодити вивіску, чи можна фасад переробити в певний колір, перепитують, чи все гаразд. Дуже приємно, що такі люди є. Насправді це свідчить про те, що ми свою роботу протягом цього нетривалого часу виконуємо добре, і це оцінюють люди.
Розмовляв Тарас ЛЮТИЙ

Коментар

Михайло СМУШАК, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою:
– Існуюча Муніципальна інспекція з благоустрою – це наше дітище, яке ми створили з чистого аркуша. У ній не працює жодної людини з попередньої інспекції. Відповідно ми заклали для них нові принципи організації роботи — неупередженість, прозорість, ініціативність, компетентність, соціальна відповідальність, професійна етика та інші. І це, безперечно, є великим плюсом у їх роботі. Щодо здобутків, звичайно, потрібно відмітити, що ми почали приділяти велику увагу і відповідно змінювати місто в тих напрямках, якими раніше практично не займалися. Це, зокрема,  приведення вивісок до європейських стандартів. Те саме стосується реклами, проведення земляних робіт, контроль утримання власниками свого майна, демонтаж незаконних малих архітектурних форм тощо. Але, звісно, є багато проблем іще. Адже повноваження інспекції обмежені чинним законодавством. Та ж стихійна торгівля.
На жаль, інспекція з благоустрою не має права вилучати товари. Це може робити тільки поліція, а вони цього практично не роблять. Те саме, наприклад, стосується можливості миттєвого демонтажу незаконних споруд. Інспекція не може миттєво їх забрати при виявленні – потрібно чітко пройти юридичну процедуру, яка інколи займає до кількох місяців. Інакше дії інспекторів можуть класифікувати як зловживання службовим становищем, а це вже кримінальна відповідальність. Є також проблема і малих адміністративних штрафів, які можуть бути накладені. Дехто свідомо порушує правила благоустрою, адже для нього адмінштраф – це копійки. Наприклад, забудівники деякі роблять підключення мереж без відповідного ордеру. Що для забудівника 1700 грн.  штрафу?! Проблемою є і низька свідомість деяких мешканців і суб'єктів господарювання. Наприклад, ми постійно демонтовуємо незаконні вивіски, а деякі підприємці знову їх встановлюють. І питання – чому інспекція не може остаточно це припинити. Але це як із п'яними водіями за кермом – поліція їх ловить, штрафує, а кількість п'яних водіїв не зменшується. Мабуть, має пройти час.
Загалом же, якщо говорити про мою публічну оцінку роботи Муніципальної інспекції з благоустрою, то це добре. Але я завжди на нарадах вимагаю від них більшого – більше ініціативності, більше ефективних рішень, більше креативності. Якщо віз не їде, потрібно придумати мотор, а не тупо продовжувати заганяти коней. Щодо пріоритетів у роботі інспекції, то вони залишаються незмінними: чіткий контроль дотримання всіма суб'єктами правил благоустрою міста Івано-Франківська. Ми прийняли нові правила. І на сьогодні вони є найбільш досконалими в Україні. Якщо всі будуть їх чітко дотримуватись, місто Івано-Франківськ буде змінюватись кожного дня.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники