КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Мобілізація-2015: коли і кого?

mobilizacij-3З наступного тижня в Україні розпочинається чергова хвиля мобілізації
Впродовж останнього тижня ситуація в зоні АТО серйозно ускладнилася. За інформацією народного депутата, голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергія  Пашинського, «угруповання збройних сил Росії і терористів перевищують чисельність української армії».
Інший нардеп, Дмитро Тимчук, переконаний, що «російсько-терористичні війська використовують «перемир'я» для проведення організаційних заходів із метою підвищення боєздатності своїх формувань, проводяться заходи щодо відновлення техніки, яка раніше брала участь у боях, і озброєнь, а також щодо доукомплектування підрозділів особовим складом». За його словами, «нарощування інтенсивності обстрілів позицій українських військ і проведення перегрупування сил і засобів супротивник прикриває активною інформаційною кампанією зі звинувачення української сторони в «зриві перемир'я».

Коли і кого
Нагадаємо, раніше Міністр оборони України Степан Полторак повідомляв, що було ухвалене рішення щодо мобілізації в 2015 році близько 50 тисяч осіб. Однак, згідно з новою інформацією, яку цими днями, перебуваючи у Чернівцях, озвучив заступник генпрокурора – Військовий прокурор України Анатолій Матіос,  протягом четвертої, п'ятої та шостої хвиль мобілізації, які відбудуться в 2015 році, до лав Збройних сил України планується призвати 200 тисяч українців. «Вже можу вам сказати, що передбачена протягом четвертої хвилі мобілізація в кількості 100 тис. осіб, наступна – 50 тисяч і шоста хвиля – також 50 тисяч. Там є своя технологія підрахунку, чому така велика кількість. Але скажу, що це дуже багато. 210 днів у поточному році буде відбуватися мобілізація на військову службу», – сказав Матіос.
Відзначимо, що Президент України Петро Порошенко раніше заявляв, що мобілізацію потрібно провести поетапно, у визначені терміни та з урахуванням усіх помилок, які були допущені під час попередніх мобілізацій.
В поточному році буде три хвилі мобілізації – у січні, квітні та червні. Протягом цих трьох хвиль мобілізації планують забезпечити Збройні сили, Нацгвардію та прикордонну службу необхідною кількістю особового складу.
Перша хвиля мобілізації планується з 20 січня і триватиме 90 днів. Наступна хвиля – орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів. З червня планується третя хвиля, яка також триватиме 60 днів.
Основною аудиторією військовозобов'язаних під час мобілізації будуть хлопці віком від 20 до 27 років. 18-19-річні призиватися не будуть.
Відновиться також і строкова служба, яка триватиме не 9 місяців, а півтора року. Винятком будуть ті, хто має вищу освіту (ОКР бакалавра, спеціаліста і магістра).  Для них термін військової служби складатиме один рік. Принаймні такі слова звучали із уст секретаря РНБО України Олександра Турчинова.
Однак, крім слів секретаря РНБО України, ми повинні також керуватися чинним законодавством.
Отож, відповідно до ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни,  які  перебувають  у  запасі  і  не призвані на  військову  службу  або  не  залучені  до виконання обов'язків щодо мобілізації  за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під  час  мобілізації  можуть  бути  залучені до виконання  робіт,  які  мають  оборонний  характер (а також завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань). Громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з  укладеними  договорами (контрактами).
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи.
Представник Генерального штабу Збройних сил України, генерал-майор Олександр Размазнін також повідомив, що під наступні хвилі мобілізації потраплять передусім «танкісти, артилеристи, оператори усіх систем, які у нас існують в усіх напрямках, ті, хто володіє ПЗРК, протитанковими комплексами». Однак мобілізуватимуть не тільки вже готових спеціалістів, а й навчатимуть відповідним спеціальностям тих, хто їх не має. Тому, мабуть, братимуть офіцерів запасу всіх підряд, а там «навчать». Загалом, повістку можуть очікувати рядові до 40 років, офіцери — до 45, а вищий офіцерський склад — до 60 років.

Хто не підлягає
Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначені також певні категорії військовозобов’язаних, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Так, статтею 23 Закону встановлено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
– заброньовані на період  мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
– визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести  місяців (з наступним  проходженням військово-лікарської комісії);
– чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
– жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
– жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
– усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
– зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
– народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
– інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.
Василь СТЕФАНЧУК

ДО ТЕМИ
Варто пам'ятати, що за неявку до військкомату за повісткою передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн. За порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн. За ухилення від призову до мобілізації передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п'яти років (стаття 336 Кримінального кодексу України). В минулому році були випадки, коли суд виносив рішення про ув'язнення призовників, які ухилялися від мобілізації.

Поділитись:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • В закладки Google
 • Одноклассники
 • Дід Василь

  Мої дорогі сини

  та онуки Українці!

  Мені 82 роки,

  тому я не воюю, а навпаки рятую Синів України.

  Для чоловіка,

  котрий не хоче вмирати, або вбивати людей на війні

  Я зможу

  допомогти. Зверніться до мене за електронною адресою:

  vsevidiashee.oko@ukr.net або за адресою:

  Слов’яно-Ведичний

  Храм Спадщини Предків.

  vedavat.hram@gmail.com

  www.vedavat.com.ua/education.html

 • Все буде добре

  Чоловіка з Івано-Франківська, який поїхав на роботу до Києва сьогодні зранку мало не мобілізували в лави ЗСУ.

  Як розповів “Галці” чоловік, до Києва поїхав робити ремонти в житлових комплексах. В столиці живе в гуртожитку, який надав роботодавець.

  “Сьогодні зранку, десь о 6 годині в гуртожиток зайшов чоловік в міліцейській формі і жінки. Чоловік не назвавшись, наказав всім показати свої документи. І тут же почали виписувати повістки. Нам сказали, що є якийсь закон, за яким, якщо більше 3 днів ти перебуваєш не вдома, то мусиш повідомляти військомат”, – розповідає Анатолій.

  На час візиту працівників військомату в гуртожитку перебувало 30-25 чоловіків і всі вони отримали повістки. Після цього всіх помістили в автобус і відвезли на медичну комісію.

  “Я відмовився проходити комісію не за місцем проживання. Мені відразу почали говорити про кримінальну відповідальність і що викличуть СБУ і прокуратуру”, – каже чоловік.

  Анатолій написав заяву про відмову проходити комісію в київському військоматі. Чоловіка помістили в кімнату, де він шість годин прочекав на працівників СБУ та прокуратури:

  “Вони мені розказали, що за відмову від мобілізації мені “світить” від 5 до 7 років. Я попитав на якій підставі мене тримають і чи я можу вийти, а потім викликав наряд міліцію і написав заяву про незаконне утримання і мене відпустили”.

  За словами Анатолія, 15 осіб з гуртожитку, яким вручили повістки відправили сьогодні під Полтаву в навчальний центр.

  Galka.if.ua — новини Івано-Франківська

  www.galka.if.ua/frankivsk...avi-v-militsiyu/