КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Музей патронові міста

FrankoФранкові знайшлося місце у центрі Івано-Франківська
Відшукати Краєзнавчий музей Івана Франка в нашому місті неважко. Якщо ви знаєте, де знаходиться Музей Олекси Довбуша, тоді потрапите саме в те місце, котре шукаєте. Скромний доробок експонатів вдалося розмістити у невеликому приміщенні краєзнавчого відділу Центральної бібліотеки на початку вулиці Мазепи.
Дві працівниці цього закладу наввипередки готові розповісти про все, що пов’язує наше місто із перебуванням Івана Франка на Прикарпатті. Кажуть, що готові це робити щодня, але за два тижні ще не було достатньо часу для реклами закладу. Великого напливу відвідувачів тут чекають із поверненням школярів із канікул.

Вже із самого входу увагу привертає портрет Каменяра і його фраза про наше місто. Є тут і бюст Франка, і скульптура  у повний зріст. Але найбільшим скарбом, як переконують працівниці музею, є духовне багатство писаного слова.

У приміщенні музею все вдало скомпоновано. На стендах інформація про перебування Івана Яковича у різних куточках Прикарпаття, а у спеціальних вітринах – колекція унікальних видань, пов’язаних із життям і творчістю Каменяра. Усе це – добірка матеріалів, котрі зібрав історик та краєзнавець, ініціатор цього музею Богдан Гаврилів. Експозиція музею – це понад 300 ілюстративних, текстових, книжкових матеріалів. Чільне місце в експозиції займає і карта із позначенням місць перебування письменника у нашому місті.
Ініціатор створення музею задоволений тим, що бодай такий мінімум шани Каменяреві вдалося здійснити наприкінці ювілейного року. Питання про відкриття в Івано-Франківську музею Івана Франка поставало протягом багатьох років. У розмові із паном Гаври-лівим дізнаємося, що таке компромісне рішення із приміщенням давалося не так просто. Свого часу із зверненням-проханням до влади історикові допомагали творчі спілки області.
«П’ять адрес із пропозиціями не отримали схвалення від  влади. Історико-меморіальному музею не судилося бути у тих закладах, куди свого часу заходив Франко», – каже Богдан Гаврилів. Найдоцільнішим, на його думку, було б розмістити музей у тому будинку, де зараз піцерія на вул.Січових стрільців.
Родзинкою цього закладу пан Богдан вважає одну маленьку деталь. За його словами, коли Іван Якович тільки народився, то цьому будинку на початку вулиці Мазепи вже було 60 років. Але і сам краєзнавець, і працівниці музею сподіваються, що згодом цей заклад набуде більшої популярності і матиме більше експонатів, а тому зможе перебратися у просторіше приміщення.
Зі слів головного історика міста, зараз достеменно відомо лише про 20 адрес, куди навідувався Каменяр у нашому місті. А от кількість його відвідин тодішнього Станіслава музейним працівникам ще треба досліджувати. «Відомо, що Франко близько 90 разів був на Прикарпатті. Він фактично проїздив через наш вокзал. І лише одного разу у 1884 році під час організованої студентської мандрівки Іван Франко прийшов до Станіслава пішки», – розповідає Богдан Гаврилів.
У своєму арсеналі пан Гаврилів вже назбирав майже сорок листів обіцянок від влади про можливість створення такого закладу. Тепер каже, що, напевно, передасть їх у архів, аби нащадки могли бачити, як складно було створити музей патрона міста. А це європейська традиція, коли у центральній частині міста, переважно у ратуші, є такий заклад.
У музеї сподіваються на поповнення матеріалів, бо переконані, що ще чимало не вивченого і не дослідженого. «Цьому закладу бракує речових експонатів, – зізнається історик. – Із цим, «на щастя», нам не повезло». Свого часу пан Богдан вів перемовини із внуком Франка Рональдом, але минулого року в Києві відкрився музей родини Франка, тому більшість речей передали туди для оформлення.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники