КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Музика їх об’єднала

MuzykaОптимістичні марші від дитячого духового оркестру захоплюють з першого разу. Звичайні сільські школярі здатні розчулити навіть найчерствіші серця.  А те, що музика здатна об’єднувати і надихати, юні таланти доводять на власному досвіді. Мова йде про дитячий духовий оркестр із села Пуків Рогатинського району.

Популярним у Пукові духовий оркестр був і на зорі незалежності. Щоправда тоді на музичних інструментах грали дорослі. Відродити славу музичного села та виплекати покоління обдарованих і талановитих музикантів взявся вчитель музики, а за сумісництвом і сільський дяк Любомир Левків.
Він організував дитячий духовий оркестр у 2002 році. З того часу учасниками колективу стало чимало хлопців. Дехто із колишніх оркестрантів, тодішніх випускників середньої школи, уже мають власні сім`ї, а тому керівник сподівається, що потяг до духового оркестру вони передадуть і своїм дітям. Зараз же у зв’язку з тим, що у місцевій школі щороку зменшується кількість учнів, набір до оркестру стає проблемою.

Привити любов до музики, а основне – виявити талант до гри на духових музичних інструментах не так просто. Для того, аби стати одним із музикантів оркестру, не достатньо лише бажання. Постійна зміна учасників також дається взнаки. Доводиться вчити все нових і нових духовиків. Після закінчення школи на зміну найстаршим учасникам колективу приходить молоде покоління і продовжує славу своїх попередників. Навіть влітку Любомир Ярославович не дає хлопцям довгих передишок – по декілька разів на тиждень вони збираються у сільському клубі або у школі. Без репетицій – нікуди.
До речі, ідея зі створенням у селі музичного інструментального колективу у Любомира Левківа витала дуже давно. Коли він отримав диплом і тільки починав свою вчительську кар`єру, то пробував створити ансамбль сопілкарів. І тоді, з початком незалежності, дітей, готових грати на сопілках, не бракувало, і бажання було, але щось не склалося.
Декілька років тому у Пукові почали активно відроджувати давні і призабуті народні звичаї та весільні обряди. Духовий оркестр також стає окрасою народження молодих сімей. Цей колектив замовляють для супроводу молодят до шлюбу. Весільні марші певним чином стимулюють хлопців до гри, бо за це їм, звичайно, платять.
А ще у Пукові жодне свято не обходиться без музичного супроводу оркестру. Навіть під час голосування у день виборів у місцевому клубі грає жива музика. Тоді мешканці села не поспішають додому, а надовго залишаються, аби насолодитися звуками оркестру. Пуківчани радіють, що їхні діти не вештаються вулицями без діла, а мають можливість розвивати свої таланти.
Дехто із хлопців вже після того, як спробував свої сили в оркестрі, вступив у Рогатинську дитячу школу мистецтв імені Бориса Кудрика. Музика настільки увійшла у побут юних пуківчан, що тепер вони проявляють бажання пов`язувати своє майбутнє із музикою.
Родичі учасників колективу не приховують гордості за своїх синів та внуків. Кажуть, що участь в оркестрі допомагає дітям бути більш організованими, зібраними. Вдома вони самостійно проходять партії, аби не зганьбитися як на виступі, так і перед колегами. А ще – хлопці ретельно виконують завдання свого керівника. Така дисципліна і дбайливе ставлення до музичних інструментів і є запорукою успіху, переконують батьки хлопців.
Сільський дитячий оркестр є підрозділом Рогатинської школи естетичного виховання. «У майбутньому хлопцям гра на духових інструментах стане в пригоді, – переконаний керівник гуртка Любомир Левків. –  Одні діти виходять, інші прибувають. Я думаю, їм це пригодиться, особливо у війську чи коли підуть у вищі навчальні заклади, в яких є попит на духові оркестри».
Славу музичного села юні музиканти підтверджують і далеко за межами рідного села чи навіть району. На рахунку у колективу – призові місця на обласних конкурсах учнівської та вчительської самодіяльності та оглядах художньої самодіяльності. У серпні 2009 року Міністерство освіти і науки присвоїло оркестру звання «зразковий художній колектив».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники