КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Музика їх об’єднала

MuzykaОптимістичні марші від дитячого духового оркестру захоплюють з першого разу. Звичайні сільські школярі здатні розчулити навіть найчерствіші серця.  А те, що музика здатна об’єднувати і надихати, юні таланти доводять на власному досвіді. Мова йде про дитячий духовий оркестр із села Пуків Рогатинського району.

Популярним у Пукові духовий оркестр був і на зорі незалежності. Щоправда тоді на музичних інструментах грали дорослі. Відродити славу музичного села та виплекати покоління обдарованих і талановитих музикантів взявся вчитель музики, а за сумісництвом і сільський дяк Любомир Левків.
Він організував дитячий духовий оркестр у 2002 році. З того часу учасниками колективу стало чимало хлопців. Дехто із колишніх оркестрантів, тодішніх випускників середньої школи, уже мають власні сім`ї, а тому керівник сподівається, що потяг до духового оркестру вони передадуть і своїм дітям. Зараз же у зв’язку з тим, що у місцевій школі щороку зменшується кількість учнів, набір до оркестру стає проблемою.

Привити любов до музики, а основне – виявити талант до гри на духових музичних інструментах не так просто. Для того, аби стати одним із музикантів оркестру, не достатньо лише бажання. Постійна зміна учасників також дається взнаки. Доводиться вчити все нових і нових духовиків. Після закінчення школи на зміну найстаршим учасникам колективу приходить молоде покоління і продовжує славу своїх попередників. Навіть влітку Любомир Ярославович не дає хлопцям довгих передишок – по декілька разів на тиждень вони збираються у сільському клубі або у школі. Без репетицій – нікуди.
До речі, ідея зі створенням у селі музичного інструментального колективу у Любомира Левківа витала дуже давно. Коли він отримав диплом і тільки починав свою вчительську кар`єру, то пробував створити ансамбль сопілкарів. І тоді, з початком незалежності, дітей, готових грати на сопілках, не бракувало, і бажання було, але щось не склалося.
Декілька років тому у Пукові почали активно відроджувати давні і призабуті народні звичаї та весільні обряди. Духовий оркестр також стає окрасою народження молодих сімей. Цей колектив замовляють для супроводу молодят до шлюбу. Весільні марші певним чином стимулюють хлопців до гри, бо за це їм, звичайно, платять.
А ще у Пукові жодне свято не обходиться без музичного супроводу оркестру. Навіть під час голосування у день виборів у місцевому клубі грає жива музика. Тоді мешканці села не поспішають додому, а надовго залишаються, аби насолодитися звуками оркестру. Пуківчани радіють, що їхні діти не вештаються вулицями без діла, а мають можливість розвивати свої таланти.
Дехто із хлопців вже після того, як спробував свої сили в оркестрі, вступив у Рогатинську дитячу школу мистецтв імені Бориса Кудрика. Музика настільки увійшла у побут юних пуківчан, що тепер вони проявляють бажання пов`язувати своє майбутнє із музикою.
Родичі учасників колективу не приховують гордості за своїх синів та внуків. Кажуть, що участь в оркестрі допомагає дітям бути більш організованими, зібраними. Вдома вони самостійно проходять партії, аби не зганьбитися як на виступі, так і перед колегами. А ще – хлопці ретельно виконують завдання свого керівника. Така дисципліна і дбайливе ставлення до музичних інструментів і є запорукою успіху, переконують батьки хлопців.
Сільський дитячий оркестр є підрозділом Рогатинської школи естетичного виховання. «У майбутньому хлопцям гра на духових інструментах стане в пригоді, – переконаний керівник гуртка Любомир Левків. –  Одні діти виходять, інші прибувають. Я думаю, їм це пригодиться, особливо у війську чи коли підуть у вищі навчальні заклади, в яких є попит на духові оркестри».
Славу музичного села юні музиканти підтверджують і далеко за межами рідного села чи навіть району. На рахунку у колективу – призові місця на обласних конкурсах учнівської та вчительської самодіяльності та оглядах художньої самодіяльності. У серпні 2009 року Міністерство освіти і науки присвоїло оркестру звання «зразковий художній колектив».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники