КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Н А Д І Я

Savchenko-1

Як повернення Надії Савченко вплине на український політикум?

Звісткою про своє повернення Надія Савченко підірвала інформаційний простір України минулого тижня. Розмови про її камбек точилися протягом останнього місяця. Але те, що визволення льотчиці уже напевно — реальність, а не мусовані плітки, стало відомо лиш увечері напередодні, 24 травня. Символічно, дата співпала з другою річницею обрання Петра Порошенка на пост глави держави.
Вітчизняні політологи вправляються в прогнозах, яким чином повернення Надії Савченко в Україну перекроїть політичний ландшафт. З тим, що зміни очікуються кардинальні, погоджуються усі. Невідомо лише на чию користь. У політичному сенсі Надія Савченко – міна сповільненої дії, яка, вибухнувши, може болюче зрикошетити і по Президенту, і по інших політсилах. В тому числі і по «Батьківщині» (від якої Савченко стала нардепом), якщо вирішить податися у «вільне плавання».

Минулої п’ятниці Надія Савченко дала прес-конференцію, де заявила, що якщо народ захоче, то вона готова стати президентом. Відповідаючи на запитання журналістів про сценарії повернення Криму, заявила, що у неї є відчуття світової війни.
«Я відчувала, що буде Третя світова війна. Якщо вона буде, то Крим повернеться. Якщо не буде, то Крим все одно якось повернеться. Достукавшись до людей, що це була помилка. Я буду над цим працювати», – заявила Савченко.

Серед іншого, льотчицю запитали, чи звинувачує вона когось у затягуванні свого звільнення. На що Савченко дала оригінальну відповідь у вигляді анекдоту:
«Є один анекдот. Не знаю, розказувати вам його чи ні. Він досить життєвий. Летів горобець зимою. Летів, змерз і впав у теплу коров’ячу «лєпьошку». От він відігрівся і почав чірікати. Прийшла лисиця, витяла його з лайна і з’їла. Так-от, не всякий той ворог, що на тебе наср…, не всякий той друг, що тебе з г... витягнув. Мораль басні така: потрапив у г... – сиди і не чірікай».
Що про повернення Надії Савченко думають місцеві  політки, «ЗК» поцікавився у них, сформулювавши два запитання:
– Як повернення Надії Савченко вплине на політичну ситуацію в Україні?
– Чи буде Савченко продовжувати свій шлях як політик із партією «Батьківщина», від якої вона стала нардепом, чи створить власний політичний проект?  

Дмитро Шлемко, очільник Івано-Франківського обласного осередку партії «Батьківщина»:
– Відразу після повернення Надії Савченко серед політиків наступила ера мольфарівських передбачень: який вчинок завтра зробить Надія Савченко? Кого затьмарить серед партійний вождів? Куди закличе чи поведе громадськість? Зрозуміло, цього не знає ніхто. Бо Надія не лише яскрава особистість, стійка і мужня жінка, але і політик, який має свою власну оцінку ситуації, бачення можливих подальших дій. Юлія Тимошенко, зустрічаючи в аеропорту Надію Савченко, заявила: в Україні з’явився новий сильний лідер. І чим більше в нас буде таких сильних особистостей в політиці, тим гостріша серед них буде конкуренція. А значить, швидше і краще розвиватиметься Україна. І це головне.
Щодо зміни політичної сили, то на прес-конференції Надія Савченко чітко сказала, по-перше, що щиро вдячна політичній силі, яка її включила у виборчий список. І доцільно, щоб так чинили всі політичні сили по відношенню до військовополонених. Це дасть можливість пришвидшити їх повернення.
Савченко чітко сказала, що не збирається переходити з однієї політсили в другу, як перебіжчик. І ці слова є відповіддю на всі сумніви тих, хто казав, що Савченко після приїзду одразу займеться власними політичними проектами.

Юрій Дерев’янко, народний депутат України від партії «ВОЛЯ»:
– Повернення Наді Савченко на політикум вплине дуже позитивно. Збільшиться кількість людей в парламенті, які будуть боротися за зміну системи. Принаймні я на це дуже сподіваюся. Савченко зможе підсилити тих депутатів, які сьогодні, не імітують  різноманітну боротьбу, а реально її здійснюють. Я далекий від думки, що хтось зможе нею маніпулювати. А це означає, що кількість наших однодумців у Верховній Раді збільшиться. Мало того, вона точно не буде прислуговувати тим, хто думає, що зможе її використати. Впевнений, для багатьох це буде дуже великою несподіванкою…
Щодо партійної приналежності. Звичайно, вона буде в «Батьківщині». Але це не важливо. Важливо, якою буде її політична позиція щодо тих питань, які будуть розглядатися.
Що стосується власного політичного проекту. Давайте не будемо загадувати так далеко вперед. Хотілось би, щоб вона, для початку, була такою, як всі ми очікуємо. Далі – будуть всі можливі перспективи, і власна партія також. Так, Савченко сьогодні має найбільший серед політиків рейтинг громадської довіри, відтак моральне право на багато речей. Але і ті хлопці, які були на війні, потрапивши в парламент, подекуди ведуть себе дуже слухняно, обслуговуючи інтереси олігархів. Не думаю, що Савченко буде такою. Але і знати напевно не можемо.

Юрій Соловей, народний депутат України від Блоку Петра Порошенка  «Солідарність»:   
– Після повернення Надія Савченко стане одним із депутатів Верховної Ради України, додатково поповнить лави українського парламенту. Але в тому, що це стане якоюсь особливою політичною подією, що вплине на всі решта процеси в державі – дуже сумніваюся. Савченко мужня українська льотчиця, і дуже добре, що влада і президент особисто зробили все, щоб вона повернулася в Україну. Але по той бік залишилося ще дуже багато інших військових, політичних полонених. І завдання влади – щоб вони всі повернулися додому.
Чи йтиме Савченко з «Батьківщиною»? В цьому питанні я не прогнозист. Але враховуючи те, що вона пройшла до парламенту як перший номер від цієї політсили, то логічним буде і продовження політичної кар’єри саме в цій партії.  Чутки про якийсь новий політичний проект «під Савченко», я вважаю, не мають під собою ніякого підґрунтя.
Анекдот від Надії Савченко:   – Летів горобець зимою. Летів, змерз і впав у теплу коров’ячу «лєпьошку». От він відігрівся і почав чірікати. Прийшла лисиця, витяла його з лайна і з’їла. Так от, не всякий той ворог, що на тебе наср…, не всякий той друг, що тебе з г... витягнув. Мораль басні така: потрапив у г... – сиди і не чірікай.

До теми
Українська «солдат Джейн»
Надія Савченко ще до війни була однією з найвідоміших українських жінок-військових. 2011 року про неї навіть зняли документальний фільм, в якому її вперше назвали українською «солдатом Джейн». Після закінчення школи Надія Савченко отримала у Києві спеціальність модельєра-дизайнера й розпочала навчання на журналіста.
Коли 2004 року в Житомирі почали готувати контингент військових до Іраку, Надія Савченко зуміла потрапити туди стрільцем. «Мені відмовляли в поїздці в Ірак, але комбат перед від’їздом сказав, що йому такі солдати там треба. Поїхала на чоловічій посаді стрільця», – розповіла Савченко в інтерв’ю у 2011 році. В Іраку вона прослужила півроку.
До початку конфлікту на Донбасі вона служила у полку авіації у Бродах на Львівщині. Під час подій на Євромайдані брала участь у протестах, а з початком бойових дій попросилась до зони АТО. Жінці не дозволили. Вона взяла відпустку й пішла добровольцем до батальйону «Айдар». Там вона потрапила у полон до бойовиків на Луганщині, звідти – на лаву підсудних у Росії, де її засудили до 22 років ув'язнення за нібито причетність до вбивства російських журналістів. Російська сторона запевняла, що Савченко сама перейшла кордон.
Після двох років, проведених у російській в’язниці, Надію Савченко обміняли на засуджених за участь у війні на Донбасі росіян. Минулої середи, 25 травня, президентський літак доставив її з Ростова-на-Дону в Київ.
За час ув'язнення Савченко кілька разів оголошувала сухе голодування й, за словами її адвокатів, перебувала на межі смерті. Вже у російській в’язниці її обрали до Верховної Ради України від партії «Батьківщина», вона стала членом української делегації ПАРЄ, а про її звільнення клопотали Рада Європи, Європарламент, США й інші країни.
Ще один цікавий факт: у 2011 році, коли про ув’язнення Савченко зовсім не йшлося, вона називала своїм улюбленим фільмом культову американську стрічку про втечу з в’язниці – «Втеча із Шоушенка». А у 2012-му, як боєць, що брала участь у війні в Іраку, Надія Савченко взяла участь в шоу «Битва екстрасенсів» на телеканалі «СТБ».

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники