КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

На грані знищення

shvudkaЧи працюватиме станція швидкої допомоги в Івано-Франківську?

Працівники Івано-Франківської міської станції швидкої допомоги не згідні із політикою, котру проводить керівництво новоствореного Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Із відповідним зверненням профспілка комунального закладу звернулася до голови обласної ради Василя Скрипничука і вимагає розгляду цього питання на наступній сесії.

Медичний майдан…
Це тягнеться ще із минулого року, відколи вступив у силу закон про створення Центрів екстреної допомоги. Тричі працівники виходили із протестами під будівлю ОДА, вимагаючи не ліквідовувати станцію швидкої допомоги в місті, котра 28 жовтня цього року відзначила 70-ліття з часу створення.

Свого часу міська рада не дозволила ліквідовувати це комунальне підприємство, а обласна рада надала юридичний статус, залишивши станцію як окрему структуру, підпорядковану обласному комунальному закладу. Втім, керівник профспілки переконує, що це, швидше за все, не надовго. За словами Богдана Венника, керівник департаменту охорони здоров’я та директор Центру екстреної допомоги дали зрозуміти, що таку структуру все одно, згідно із планом реформ, доведеться ліквідовувати.
Працівники обурені тим, що їх переманюють на роботу в обласний комунальний заклад. Одним із таких кроків називають збори диспетчерів на початку жовтня, що і стало останньою краплею терпіння членів профспілки. «Пан Похмурський тоді пропонував нашим диспетчерам перейти на роботу в їхню диспетчерську службу, котра ще тільки будується. Але представників профспілки не впустили на збори», – каже Богдан Венник.
Зокрема, у зверненні, адресованому на ім’я голови обласної ради, йдеться: «Оцінюючи кроки щодо реформування екстреної медицини, ми бачимо тільки руйнування існуючих закладів надання швидкої медичної допомоги, що скривається під терміном «реорганізація» без створення будь-якої цілісної та дієвої структури. До цього часу немає центрального диспетчерського Центру медицини катастроф. Тільки завдяки збереженню КЗ «ІФ СШМД» в місті Івано-Франківську забезпечується відповідний рівень надання швидкої медичної допомоги».
Одне із найбільших і найболючіших застережень працівників станції швидкої полягає в тому, що медики, за рекомендацією і вказівками Центру екстреної допомоги, виїжджатимуть тільки на екстрені виклики, натомість майже 70 відсотків викликів сьогодні становить невідкладна допомога. А це, за словами медпрацівників, виклики від хронічних хворих, зокрема гіпертоніків, астматиків тощо. На свою адресу працівники станції швидкої допомоги чують тільки звинувачення про перерозхід пального, непрофільні виклики.

…за і проти
Головний лікар Центру Володимир Похмурський не заперечує, що роботи над реорганізацією швидкої все ще тривають. «Централізована оперативна диспетчерська служба – серце системи екстреної медичної допомоги. Незважаючи на відсутність адресних коштів, ми знайшли можливість ресурсами Центру профінансувати роботу з виготовлення проектно-кошторисної документації, а це понад 150 тисяч гривень, – каже пан Похмурський. – Зараз завершується експертиза проекту, що дасть можливість найближчим часом приступати до його реалізації. Підготовлено приміщення на вул. Софіївка, 39. Важливість реалізації цього проекту як питання державної ваги підтвердив недавній візит у Центр віце-прем’єра України Олександра Сича».
Керівник Центру медицини катастроф не відповів прямо на запитання: що чекає міську станцію, але дав зрозуміти, що вона входить у структуру Центру.
«Більшість із проблем – за межею повноважень керівництва Центру екстреної медичної допомоги. Наприклад, за реалізацію Закону «Про екстрену медичну допомогу» на території області відповідальність несе безпосередньо губернатор, – наголошує пан Похмурський. – На жаль, часта зміна керівництва сповільнює реалізацію закону. Не під силу адміністрації Центру вирішити юридичні та майнові питання, які входять у сферу діяльності рад – це й передача й форма користування майном громад області, це й юридична форма існування структури Центру, це і питання фінансування структурних підрозділів. Керівництво центру екстреної медичної допомоги за погодженням департаменту охорони здоров’я може висловити й висловлює свою фахову думку з цього питання, проте рішення приймає влада, зокрема й що стосується івано-франківської станції».
Рано чи пізно постане питання створення невідкладної допомоги. Це буде альтернатива для потреб населення у тих масштабах, в яких діє сьогодні міська станція швидкої допомоги, переконують представники профспілки і додають: «Ми не проти медицини катастроф, а існуючої структури можна було не руйнувати».
Кроки із передачею майна, поступовою передачею автомобілів, а згодом і самих працівників представники профкому станції швидкої називають рейдерством. Вони заручаються підтримкою громадських організацій, а тому кажуть, що у разі потреби готові вийти із протестом знову та влаштувати Майдан.
«Протести працівників міської станції ініціює група людей, на жаль, не без підтримки деяких депутатів, повторюючи сценарій минулого року. Не маючи істотних аргументів, вони вдаються до збирання підписів шляхом залякування й погроз працівникам, розповсюдженням усіляких небилиць, – каже головний лікар Центру медицини катастроф Володимир Похмурський. – При формуванні обласного бюджету наступного року треба якось пояснити, чому видатки на утримання станції м. Івано-Франківська зросли майже вдвічі. Поточний рік ще не закінчився, а коштів там уже бракує. Чому собівартість однієї бригади більш ніж удвічі перевищує таку ж у Коломиї, Калуші, Надвірні? Краща якість послуг? Сумнівно… Якщо минулого року було дофінансування з міської казни, то цьогоріч – виключно гроші обласної громади. Ось тут, як варіант, і закладено гроші на централізовану диспетчерську службу системи екстреної медичної допомоги як цього вимагає закон».

Мар’ян ПАСТУЩИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники