КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

На грані знищення

shvudkaЧи працюватиме станція швидкої допомоги в Івано-Франківську?

Працівники Івано-Франківської міської станції швидкої допомоги не згідні із політикою, котру проводить керівництво новоствореного Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Із відповідним зверненням профспілка комунального закладу звернулася до голови обласної ради Василя Скрипничука і вимагає розгляду цього питання на наступній сесії.

Медичний майдан…
Це тягнеться ще із минулого року, відколи вступив у силу закон про створення Центрів екстреної допомоги. Тричі працівники виходили із протестами під будівлю ОДА, вимагаючи не ліквідовувати станцію швидкої допомоги в місті, котра 28 жовтня цього року відзначила 70-ліття з часу створення.

Свого часу міська рада не дозволила ліквідовувати це комунальне підприємство, а обласна рада надала юридичний статус, залишивши станцію як окрему структуру, підпорядковану обласному комунальному закладу. Втім, керівник профспілки переконує, що це, швидше за все, не надовго. За словами Богдана Венника, керівник департаменту охорони здоров’я та директор Центру екстреної допомоги дали зрозуміти, що таку структуру все одно, згідно із планом реформ, доведеться ліквідовувати.
Працівники обурені тим, що їх переманюють на роботу в обласний комунальний заклад. Одним із таких кроків називають збори диспетчерів на початку жовтня, що і стало останньою краплею терпіння членів профспілки. «Пан Похмурський тоді пропонував нашим диспетчерам перейти на роботу в їхню диспетчерську службу, котра ще тільки будується. Але представників профспілки не впустили на збори», – каже Богдан Венник.
Зокрема, у зверненні, адресованому на ім’я голови обласної ради, йдеться: «Оцінюючи кроки щодо реформування екстреної медицини, ми бачимо тільки руйнування існуючих закладів надання швидкої медичної допомоги, що скривається під терміном «реорганізація» без створення будь-якої цілісної та дієвої структури. До цього часу немає центрального диспетчерського Центру медицини катастроф. Тільки завдяки збереженню КЗ «ІФ СШМД» в місті Івано-Франківську забезпечується відповідний рівень надання швидкої медичної допомоги».
Одне із найбільших і найболючіших застережень працівників станції швидкої полягає в тому, що медики, за рекомендацією і вказівками Центру екстреної допомоги, виїжджатимуть тільки на екстрені виклики, натомість майже 70 відсотків викликів сьогодні становить невідкладна допомога. А це, за словами медпрацівників, виклики від хронічних хворих, зокрема гіпертоніків, астматиків тощо. На свою адресу працівники станції швидкої допомоги чують тільки звинувачення про перерозхід пального, непрофільні виклики.

…за і проти
Головний лікар Центру Володимир Похмурський не заперечує, що роботи над реорганізацією швидкої все ще тривають. «Централізована оперативна диспетчерська служба – серце системи екстреної медичної допомоги. Незважаючи на відсутність адресних коштів, ми знайшли можливість ресурсами Центру профінансувати роботу з виготовлення проектно-кошторисної документації, а це понад 150 тисяч гривень, – каже пан Похмурський. – Зараз завершується експертиза проекту, що дасть можливість найближчим часом приступати до його реалізації. Підготовлено приміщення на вул. Софіївка, 39. Важливість реалізації цього проекту як питання державної ваги підтвердив недавній візит у Центр віце-прем’єра України Олександра Сича».
Керівник Центру медицини катастроф не відповів прямо на запитання: що чекає міську станцію, але дав зрозуміти, що вона входить у структуру Центру.
«Більшість із проблем – за межею повноважень керівництва Центру екстреної медичної допомоги. Наприклад, за реалізацію Закону «Про екстрену медичну допомогу» на території області відповідальність несе безпосередньо губернатор, – наголошує пан Похмурський. – На жаль, часта зміна керівництва сповільнює реалізацію закону. Не під силу адміністрації Центру вирішити юридичні та майнові питання, які входять у сферу діяльності рад – це й передача й форма користування майном громад області, це й юридична форма існування структури Центру, це і питання фінансування структурних підрозділів. Керівництво центру екстреної медичної допомоги за погодженням департаменту охорони здоров’я може висловити й висловлює свою фахову думку з цього питання, проте рішення приймає влада, зокрема й що стосується івано-франківської станції».
Рано чи пізно постане питання створення невідкладної допомоги. Це буде альтернатива для потреб населення у тих масштабах, в яких діє сьогодні міська станція швидкої допомоги, переконують представники профспілки і додають: «Ми не проти медицини катастроф, а існуючої структури можна було не руйнувати».
Кроки із передачею майна, поступовою передачею автомобілів, а згодом і самих працівників представники профкому станції швидкої називають рейдерством. Вони заручаються підтримкою громадських організацій, а тому кажуть, що у разі потреби готові вийти із протестом знову та влаштувати Майдан.
«Протести працівників міської станції ініціює група людей, на жаль, не без підтримки деяких депутатів, повторюючи сценарій минулого року. Не маючи істотних аргументів, вони вдаються до збирання підписів шляхом залякування й погроз працівникам, розповсюдженням усіляких небилиць, – каже головний лікар Центру медицини катастроф Володимир Похмурський. – При формуванні обласного бюджету наступного року треба якось пояснити, чому видатки на утримання станції м. Івано-Франківська зросли майже вдвічі. Поточний рік ще не закінчився, а коштів там уже бракує. Чому собівартість однієї бригади більш ніж удвічі перевищує таку ж у Коломиї, Калуші, Надвірні? Краща якість послуг? Сумнівно… Якщо минулого року було дофінансування з міської казни, то цьогоріч – виключно гроші обласної громади. Ось тут, як варіант, і закладено гроші на централізовану диспетчерську службу системи екстреної медичної допомоги як цього вимагає закон».

Мар’ян ПАСТУЩИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники