КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

На грані знищення

shvudkaЧи працюватиме станція швидкої допомоги в Івано-Франківську?

Працівники Івано-Франківської міської станції швидкої допомоги не згідні із політикою, котру проводить керівництво новоствореного Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Із відповідним зверненням профспілка комунального закладу звернулася до голови обласної ради Василя Скрипничука і вимагає розгляду цього питання на наступній сесії.

Медичний майдан…
Це тягнеться ще із минулого року, відколи вступив у силу закон про створення Центрів екстреної допомоги. Тричі працівники виходили із протестами під будівлю ОДА, вимагаючи не ліквідовувати станцію швидкої допомоги в місті, котра 28 жовтня цього року відзначила 70-ліття з часу створення.

Свого часу міська рада не дозволила ліквідовувати це комунальне підприємство, а обласна рада надала юридичний статус, залишивши станцію як окрему структуру, підпорядковану обласному комунальному закладу. Втім, керівник профспілки переконує, що це, швидше за все, не надовго. За словами Богдана Венника, керівник департаменту охорони здоров’я та директор Центру екстреної допомоги дали зрозуміти, що таку структуру все одно, згідно із планом реформ, доведеться ліквідовувати.
Працівники обурені тим, що їх переманюють на роботу в обласний комунальний заклад. Одним із таких кроків називають збори диспетчерів на початку жовтня, що і стало останньою краплею терпіння членів профспілки. «Пан Похмурський тоді пропонував нашим диспетчерам перейти на роботу в їхню диспетчерську службу, котра ще тільки будується. Але представників профспілки не впустили на збори», – каже Богдан Венник.
Зокрема, у зверненні, адресованому на ім’я голови обласної ради, йдеться: «Оцінюючи кроки щодо реформування екстреної медицини, ми бачимо тільки руйнування існуючих закладів надання швидкої медичної допомоги, що скривається під терміном «реорганізація» без створення будь-якої цілісної та дієвої структури. До цього часу немає центрального диспетчерського Центру медицини катастроф. Тільки завдяки збереженню КЗ «ІФ СШМД» в місті Івано-Франківську забезпечується відповідний рівень надання швидкої медичної допомоги».
Одне із найбільших і найболючіших застережень працівників станції швидкої полягає в тому, що медики, за рекомендацією і вказівками Центру екстреної допомоги, виїжджатимуть тільки на екстрені виклики, натомість майже 70 відсотків викликів сьогодні становить невідкладна допомога. А це, за словами медпрацівників, виклики від хронічних хворих, зокрема гіпертоніків, астматиків тощо. На свою адресу працівники станції швидкої допомоги чують тільки звинувачення про перерозхід пального, непрофільні виклики.

…за і проти
Головний лікар Центру Володимир Похмурський не заперечує, що роботи над реорганізацією швидкої все ще тривають. «Централізована оперативна диспетчерська служба – серце системи екстреної медичної допомоги. Незважаючи на відсутність адресних коштів, ми знайшли можливість ресурсами Центру профінансувати роботу з виготовлення проектно-кошторисної документації, а це понад 150 тисяч гривень, – каже пан Похмурський. – Зараз завершується експертиза проекту, що дасть можливість найближчим часом приступати до його реалізації. Підготовлено приміщення на вул. Софіївка, 39. Важливість реалізації цього проекту як питання державної ваги підтвердив недавній візит у Центр віце-прем’єра України Олександра Сича».
Керівник Центру медицини катастроф не відповів прямо на запитання: що чекає міську станцію, але дав зрозуміти, що вона входить у структуру Центру.
«Більшість із проблем – за межею повноважень керівництва Центру екстреної медичної допомоги. Наприклад, за реалізацію Закону «Про екстрену медичну допомогу» на території області відповідальність несе безпосередньо губернатор, – наголошує пан Похмурський. – На жаль, часта зміна керівництва сповільнює реалізацію закону. Не під силу адміністрації Центру вирішити юридичні та майнові питання, які входять у сферу діяльності рад – це й передача й форма користування майном громад області, це й юридична форма існування структури Центру, це і питання фінансування структурних підрозділів. Керівництво центру екстреної медичної допомоги за погодженням департаменту охорони здоров’я може висловити й висловлює свою фахову думку з цього питання, проте рішення приймає влада, зокрема й що стосується івано-франківської станції».
Рано чи пізно постане питання створення невідкладної допомоги. Це буде альтернатива для потреб населення у тих масштабах, в яких діє сьогодні міська станція швидкої допомоги, переконують представники профспілки і додають: «Ми не проти медицини катастроф, а існуючої структури можна було не руйнувати».
Кроки із передачею майна, поступовою передачею автомобілів, а згодом і самих працівників представники профкому станції швидкої називають рейдерством. Вони заручаються підтримкою громадських організацій, а тому кажуть, що у разі потреби готові вийти із протестом знову та влаштувати Майдан.
«Протести працівників міської станції ініціює група людей, на жаль, не без підтримки деяких депутатів, повторюючи сценарій минулого року. Не маючи істотних аргументів, вони вдаються до збирання підписів шляхом залякування й погроз працівникам, розповсюдженням усіляких небилиць, – каже головний лікар Центру медицини катастроф Володимир Похмурський. – При формуванні обласного бюджету наступного року треба якось пояснити, чому видатки на утримання станції м. Івано-Франківська зросли майже вдвічі. Поточний рік ще не закінчився, а коштів там уже бракує. Чому собівартість однієї бригади більш ніж удвічі перевищує таку ж у Коломиї, Калуші, Надвірні? Краща якість послуг? Сумнівно… Якщо минулого року було дофінансування з міської казни, то цьогоріч – виключно гроші обласної громади. Ось тут, як варіант, і закладено гроші на централізовану диспетчерську службу системи екстреної медичної допомоги як цього вимагає закон».

Мар’ян ПАСТУЩИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники