КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

На Йордан вода зігріває

lus-1Лише сильна воля і психологічна готовність здатні сприяти ефективному купанню в ополонці на Йордан. Якщо закрадаються якісь сумніви, то краще не вдаватися до радикальних дій. Такими простими рецептами моржування діляться ті, хто щороку 19 січня за будь-яких погодних умов занурюється у воду в ополонці. Як правильно загартовуватися і при цьому не хворіти, нам розповів заступник керуючого справами – начальник управління організаційно-інформаційної роботи та контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Андрій Лис. Останні вісім років він постійно купається у Бистриці.
Чимало людей вважають, що пірнання в ополонку на Йордан – це можливість змити із себе всі гріхи і зцілитися від недуг. Але не всім вистачає сміливості зробити такий крок. Як переконує на власному прикладі Андрій Лис, для того, аби відважитися на моржування, слід зрозуміти, чи насправді це є потребою організму.

Захоплення моржуванням в Андрія Лиса появилося доволі давно і починалося із звичайного заняття спортом. «Ще з дитинства я звик займатися спортом біля води і на воді, особливо захоплювався веслуванням на байдарках. З часом усі вихідні намагався відпочивати біля річки». Основним спортивним «раціоном» для Андрія Лиса завжди були пробіжка, вправи на туніку, брусах. Після таких силових навантажень чоловік ставить собі за мету обов’язково скупатися. Бо ж не годиться бути біля річки і не зануритися у воду.
Сімейні заняття спортом на відкритому повітрі поступово переросли у купання в річці. Спочатку після інтенсивних тренувань Лиси купалися від весни до осені, а вже згодом перейшли на моржування, котре стало не лише способом зняття навантаження, а звичною нормою.
Більшої впевненості і азарту додали панові Андрієві члени товариства моржів, з котрими він познайомився на березі Бистриці. «До товариства входять самодостатні люди. Вони обладнали спортивний майданчик, мають свої традиції. Дивлячись на тих хлопців, я і сам почав моржувати. Серед них було чимало знайомих. Чомусь тоді захотілося взяти з них приклад. Перший раз я осунувся в ополонку в лютий мороз на іменини – на Андрія. Але Андрій Богданович переконує, що це не було із примусу. Каже, робив це із власного бажання – був готовий внутрішньо.
«Купання на свято Водохреща – це особливий день. Тоді всередині починає розігріватися внутрішнє тепло. Можливо, це адреналін. Це напевно єдиний день, коли перед зануренням у воду я не розігріваюся. Вода тоді не охолоджує, а навпаки зігріває». Для того, аби відчути на собі вплив йорданської води, пан Андрій каже, що не потрібно довго перебувати в ополонці. Є такі відчайдухи, котрі стрибають у воду із розгону. Андрій Богданович заходить у воду поступово, занурюється із головою як мінімум тричі і виходить. Каже, цього цілком достатньо.
«Я завжди слухаю свій організм. Якщо я хочу купатися, то вважаю, що в мене все нормально. Тому не звертався за порадами до лікарів і таким чином не вдавався до сумнівів стосовно власного здоров’я».
Впродовж останніх п’яти років Андрій Лис намагається ще й колег із роботи долучити до такого способу. Якщо Йордан випадає серед тижня, як цього року, то купаються під час обідньої перерви. Каже, не завжди погода сприятлива, бо буває або надто сиро, або взагалі дощить, як це було минулого року. Тим не менше, Йорданське купання – це свято. Пан Андрій переконує, що це потрібно робити без особливих рецептів чи настанов, а тільки керуючись власними відчуттями. «Ніколи не лізу у воду, коли відчуваю, що мені може бути некомфортно», – каже чоловік.
«Звичайно, на Йордан в ополонку занурююся із вірою і молитвою – такий звичай. Про це багато написано і багато говорять. За усі роки жодного разу не доводилося чути нарікання, що після купання в ополонці на Йордан хтось захворів, – розповідає пан Андрій. – Сира погода – найгірша для купання в річці, але за роки моржування бувало по-різному – і дощ, і мороз. Люди відповідно налаштовують себе і вірять, що все буде добре».
Серед моржів є чоловіки, котрі займаються понад десять років. Дехто вже приводить своїх дітей, але ніколи не доводилося бачити, щоби їх заставляли заходити у воду.  Навпаки, ті самотужки проявляють бажання бути схожими на батьків.
Навіть моржі зі стажем не просиджують у воді надто довго. Але є люди, які потребують тривалішого перебування у воді. Дружина Наталя нормально сприймає довше перебування у воді і дозволяє собі навіть трохи поплавати.
Цього року прикладом батьків надихнулися і сини Лисів. На Різдво всією сім’єю випробовували воду у Бистриці. Андрій Богданович переконує, що 9-річний син перший проявив ініціативу скупатися. «Дітей ми не заставляємо, просто привчаємо до активного способу життя. А вони вже самотужки вирішують, що для них важливо», – зізнається Андрій Лис.
Володимир БОДАК

Кому в ополонку зась
– людям, що хворіють на атеросклероз
– гіпертонікам
– недужим на ревматизм
– хворим на активну форму туберкульозу легенів
– особам після інфаркту, а також тим, хто хворіє на стенокардію, ішемічну хворобу серця
– не варто лізти у воду під час гострих інфекцій, із підвищеною температурою
– жінкам, що мають будь-які гінекологічні недуги
– людям із захворюваннями нирок
– дітям і підліткам

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники