КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

На прийом – до голови

MerОдним із пріоритетних завдань виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради є забезпечення неухильного виконання вимог закону України «Про звернення громадян», реалізація конституційних прав мешканців міста стосовно організації  та проведення особистого прийому громадян, обов’язкове отримання обґрунтованої відповіді на поставлені ними запитання.

У понеділок, 1 жовтня, відбувся черговий прийом громадян у міського голови Івано-Франківська. Охочих особисто проконсультуватися з Русланом Марцінківим зголосилося багато. Зустріч відбувалася традиційно у Центрі надання адміністративних послуг. Потрапити до мера можна було як за попереднім записом, так і в порядку «живої черги».

Кваліфікована допомога
Окрім міського голови, на прийомі традиційно присутні уповноважені чиновники з департаменту правової політики, департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, департаменту соціальної політики, департаменту містобудування та архітектури, управління земельних відносин, члени виконавчого комітету міської ради. Загалом, комісія була сформована таким чином, щоб максимально швидко надати консультацію стосовно актуальних для громади питань. Проблеми у людей – різні, але найпоширенішими виявились ті, що пов’язані з будівництвом, приватизацією прибудинкових територій, наданням житла чи ділянки під забудову, ремонтом приватного та комунального майна, кадровими питаннями, грошовими допомогами тощо.
Небезпечні з’їзди
Так, на прийом завітала місцева жителька з інвалідністю. Вона розповіла, що минулого року їй надали електричний візок, на якому не можливо їздити франківськими дорогами. За її словами, акумулятор знаходиться під візком і на бордюрах візок часто перевертається. Розповідаючи про свої падіння, жінка зазначила, що зручні дороги для людей з особливими потребами пристосовані лише у центрі міста та частково на Набережній. «Ці візочки не розраховані на такі дороги. Мені на ньому страшно їздити. Як кінь скаче по всіх дорогах. На базар поїхати не можу. Я змушена півміста об’їжджати, мені не вистачає акумулятора», – каже жінка, продемонструвавши меру фото, де вона випала з візка і лежить на землі. Руслан Марцінків продемонстрував світлини Михайлу Смушаку, поцікавившись, чи бачить він, що зроблено в місті в плані доступності. «30 років ніхто нічого не робив з тими з’їздами. Ми тільки почали цю роботу», – відповів головний комунальник міста.
Стихійний перехід
На прийом до голови завітали мешканці мікрорайону Пасічна із проханням навести порядок на проблемному переході зі сторони вулиці Галицької в напрямку АС-2 та Української гімназії №1. «Там світлофора немає, діти перебігають дорогу, люди йдуть до церкви. Це просто жах. Хоча б просто намалювати перехід, світлофор поставити», – кажуть люди. «Можемо ми там зробити перехід простий, з чотирьох боків? Не так, як ви намалювали, на 100 мільйонів. Треба простий проект, – запитав мер у головного комунальника про проблемну ділянку. – Добре, зробимо. Я сам особисто виїду на місце, подивлюся, що можна зробити, – додав міський голова.
Чемпіон без квартири  
Досить часто на прийомах порушують квартирні питання. Так, Ольга Біленко, матір двох спортсменів, завітала до мера із проханням надання житлової площі. Вони проживають в малосімейці, і відколи син одружився – місця немає. «Я вже написала всюди, бо це крик душі. Мій син всюди їздить, виборює медалі, а з того нічого немає. Поки було тепло, я спала на балконі. Тепер холодно, де я буду спати? Нехай в нього буде маленька кімната, але своя», – просить жінка, наголошуючи, що  кімната в гуртожитку зі спільною кухнею та туалетом їх не влаштовує. «До мене навіть не прийдуть депутати і не поцікавляться, як спортсмени живуть»,  – обурюється пані Ольга. «Ми пошукаємо, обов’язково», – відповів мер, додавши, що триматиме це питання на контролі.
Травматичний  скейт-парк
Заходить за порадою та добрим словом до очільника Івано-Франківська й молодь. Так на прийом  завітав скейтер Станіслав. Хлопець просить звернути увагу на єдиний в місті скейт-парк, розташований поруч із міським озером. Він розповів меру про жахливий стан фігур для катання. Більше того, наголосив екстремал, молодь часто отримує травми на небезпечній арені. У той же час Станіслав показав, як виглядають парки за кордоном, та навіть підказав, де в Україні можна замовити якісне обладнання для катання з гарантією. «Треба закладати кошти і робити наступного року. Мені вже про це неодноразово говорили», – відповів Руслан Марцінків, жартома обмовившись, що готовий спорудити новий скейт-парк навіть поруч із «Білим будинком», де, як відомо, щодня збираються молоді відчайдухи.
Сусідські «війни»
Бурхливе обговорення під час прийому викликало питання, порушене жителями вулиць Галицької та Пулюя щодо забудови на Пулюя, 9-А. За цією адресою мають спорудити багатоквартирний будинок для учасників АТО, а сусіди виступають проти забудови, бо бояться залишитися без двору і дитячого майданчика. Своєю чергою Руслан Марцінків наголосив на тому, що потрібно шукати компроміс. Міський голова пообіцяв громаді, що влада не сприятиме будівництву, поки атовці не домовляться із жителями. «Був варіант купити цю ділянку у власність міста, але просять за неї шість мільйонів. Ми купити за таку суму не можемо. Якщо ціну зменшать – купимо. Треба буде провести з цього питання ще одну нараду, і на сесію також винести», – пояснив мер, попросивши людей активніше відстоювати свої права. Відтак запросив на найближчу сесію Івано-Франківської міської ради, яка відбудеться 26 жовтня.
Загалом за час прийому було розглянуто понад півсотні питань.  Сам Руслан Марцінків наголошує: такі особисті прийоми увійшли в регулярну практику. Міський голова переконаний, що мешканці міста мають право напряму поспілкуватись з чиновниками задля отримання кваліфікованої допомоги.
Тарас ЛЮТИЙ

Коментар

Руслан МАРЦІНКІВ,
міський голова Івано-Франківська:
— Першого понеділка місяця традиційно приймаю громадян з особистих питань. Тем для спілкування знайдеться чимало: хтось шукає вирішення проблем, дехто приходить з критикою, інші – з вдячністю. Але так чи інакше, тільки безпосереднє спілкування і “живий” контакт з мешканцями дозволяє рухатися в правильному руслі та знаходити спільні шляхи вирішення важливих питань. Мій прийом часто починається ще з вулиці і вестибюлю ЦНАПу. Люди воліють обговорити все у місті: комунальні проблеми, питання культури і політичну ситуацію. Я завжди радію таким щирим теревеням. Але, попри все, головна ідея такого прийому — допомогти франківцям у тих ситуаціях, де вони вже готові скласти руки. Разом намагаємось вирішити всі непорозуміння.

Як франківцям потрапити на прийом до мера  та його заступників

Pryjom do meraВ мерії Івано-Франківська діє затверджений графік прийому керівництвом виконавчого комітету.

Кожного першого понеділка, з 14.00 до 17.00 за адресою: вул. Незалежності, 9 (Центр надання адміністративних послуг) –  особистий прийом громадян міським головою.
Щоп’ятниці з 14.00 до 16.00 – прийом у міського голови для юридичних осіб. Зустріч проходить за адресою: вул. Грушевського, 21, каб. 309-310 (приймальня міського голови). Попередній запис – за тією ж адресою або за тел. 55-65-15.
Задля спрощення запису мешканців міста на особистий прийом до керівництва міської ради рекомендують подавати звернення електронною поштою. Ознайомитися з порядком та формою такого запису можна на офіційному веб-сайті міста в розділі «Мешканцям міста» / «Запис на прийом» за посиланням http://www.mvk.if.ua/zappr/.
Секретар міської ради Оксана Савчук та перший заступник мера Микола Вітенко приймають у другий понеділок місяця. Заступник міського голови Олексій Кайда – в третій понеділок місяця, а заступники мера Олександр Левицький та Богдан Білик – кожного четвертого понеділка місяця. Керуючий справими виконавчого комітету міської ради Ігор Шевчук – щопонеділка з 14.00, каб. 420.
Кожного другого вівторка місяця з 17 до 18 години проводиться «гаряча лінія» з керівництвом виконкому. Міському голові можна телефонувати за номером 55-65-15. Також можна залишати повідомлення за номером 15-80.

Наталія Шологон: «Міський голова відкритий до спілкування»

Начальник відділу звернення громадян Івано-Франківської міської ради Наталія ШОЛОГОН розповіла про відкритість міського голови, тематику питань та особливості подання заявок.

– Зважаючи на те,  що міський голова Руслан Марцінків відкритий до спілкування, в нас немає обмежень щодо запису на прийом. Наразі ми записуємо громадян впродовж трьох днів, з понеділка по середу (напередодні першого понеділка місяця, – ред). Попередньо, ми проводили тільки дві години запису. Але зараз ввели ще нову форму запису: вперше в Україні, через наш офіційний сайт міста Івано-Франківська. Там можна записатися на прийом  у будь-який зручний для цього час. Як правило, цією послугою користуються громадяни молодого віку. Зробивши попередній запис, ми складаємо інформацію, тож керівники відділів готують відповіді. Адже інформація може бути різною, особливо коли вона йде на стику питань щодо будівництва або виділення земельної ділянки, така інформація має бути підготовлена.  Найбільше в нас питань стосуються житлово-комунальної сфери. Особливо це стосується ремонту прибудинкових територій, а також посезонно йдуть питання теплопостачання, водопостачання тощо. Другими за популярністю в нас йдуть питання соціального захисту. Життя дорожчає, тому люди звертаються до міського голови за матеріальною допомогою. Натомість зменшилася кількість питань житлового господарства, тому що пройшла приватизація житла. Таких громадян звертається менше, але це питання не спадає. Особливо якщо воно стосується учасників АТО та переміщених осіб. Зменшилася також кількість питань щодо землі. До нас люди звертаються переважно з питань узгодження земельних меж або через сусідські спори. Натомість люди також проявляють свою незгоду, якщо забудівник порушив їхні межі.  На кожен прийом ми записуємо до 50-ти чоловік. Це  дуже багато. Але буває, що міський голова продовжує прийом, тож він може тривати й до 17:30. Загалом Руслан Марцінків слухає усіх людей. Ми стараємося, щоб громадяни відвідували прийом тоді, коли їх питання вже вивчалося у відповідному відділі, управлінні чи департаменті.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники