КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

На заводі створять парк

Завдяки приватній ініціативі на території Арматурного заводу може з’явитися перший у Івано-Франківську індустріальний парк

Na saitЗабудова територій заводів та інших промислових, комунальних і складських зон стала звичним явищем. Нічого іншого, ніж багатоповерхівки чергового житлового комплексу з торговими центрами та комерційними приміщеннями, там вже ніхто й не сподівається побачити. Така доля мала спіткати й Івано-Франківський арматурний завод. Але зараз на його території може з’явитися перший у Івано-Франківську індустріальний парк. Це приватна ініціатива, яка стала прецедентом. Міська влада обіцяє сприяти в її реалізації, наголошуючи, що зберегти такі зони,  де б розвивалося виробництво і підприємництво, надзвичайно важливо. Адже це дасть змогу збільшити кількість робочих місць, обсяги виробництва продукції та надходження до бюджету.

У квітні 2017 року «Публічне акціонерне товариство «Івано-Франківський арматурний завод» на підставі рішення загальних зборів акціонерів переіменували на приватне акціонерне товариство, а влітку того ж року міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що завод «продали за 20 млн грн». Тоді мер додав, що місто мало на меті позмагатися за його викуп, як і Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу, але, мовляв, не встигло. Через рік стало відомо, що будівельна компанія «Мельник» на 20 гектарах території заводу планує збудувати найбільший у Західній Україні торговий центр на 100 тис. м кв., проект якого розробляє одна з британських компаній, та житлові мікрорайони з розвиненою інфраструктурою і це буде «щось нове і грандіозне».
Але плани змінилися. Наприкінці січня цього року у Києві проходила конференція «Бізнес для розумних міст». Серед іншого там презентували концепцію створення в Івано-Франківську першого індустріального парку «Arkan. Precarpathian Industrial Park» площею 19,3 га. Він розташується в колишній промисловій зоні на вулиці Коновальця та орієнтуватиметься на виробництво з високою доданою вартістю – продукції робототехніки, приладобудування, електротехнічну промисловість, випуск побутових приладів тощо. Повідомлялося, що на території парку є 62 тис. квадратних метрів виробничих приміщень, 12,8 тис. квадратних метрів адміністративних та офісних приміщень, 9 тис. квадратних метрів допоміжних площ. Сюди підведені усі комунікації та є вся необхідна інфраструктура. А першим резидентом парку став Івано-Франківський арматурний завод.
Інформацію про те, що зараз йде мова про створення на території Арматурного заводу індустріального парку, підтвердив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який запевнив, що міська влада сприятиме такій ініціативі. «Це приватна ініціатива. Ми будемо сприяти будь-яким таким ініціативам, бо це дуже добре. Створення нових робочих місць і розвиток виробництва – це ті речі, які нам дозволять у майбутньому отримувати постійні доходи до бюджету. Збереження і розвиток промислових підприємств та їхнього виробництва є надзвичайно важливим. Для міста важливо зберегти такі зони, де б розвивалось виробництво і підприємництво», – наголосив Р. Марцінків. Він додав, що зараз у Івано-Франківську є низка цікавих ініціатив такого спрямування. Одна з них – «Промприлад. Реновація» з розвитку креативної економіки, котру здійснює проект «Тепле місто», з яким у міської влади хороша співпраця.
До речі, у мерії зараз міркують над тим, щоб зберегти виробництво заводу Промприлад, перенісши його на територію Локомотиворемонтного заводу, який за попередній рік роботи став прибутковим. Ще одним вдалим прикладом розвитку виробництва міський голова називає роботу державного підприємства «Виробниче об’єднання «Карпати». «Спільними зусиллями нам вдалося зберегти ВО «Карпати». Одного часу держава вже хотіла продати це прибуткове підприємство, і не знати, що з ним потім було б. Але ми задекларували свою позицію: якщо держава буде його продавати, то ми претендуватимемо на це виробництво і будемо брати участь в аукціоні», – каже Р. Марцінків.
Заступник міського голови з питань економіки Богдан Білик зазначає, що з зацікавленими у створенні індустріального парку на території Арматурного заводу міська влада співпрацює. За його словами, уже відбулось кілька попередніх зустрічей. «Були зустрічі з представниками заводу з виробництва ваг, угорської фірми, яка хоче виробляти арматуру не тільки для атомних станцій, але й для газорозподільних мереж, опрацьовується питання з прибалтійською фірмою, яка зацікавлена у виробництві сонячних панелей, – розповідає Б. Білик. – І думаю, що у перспективі та за потреби ми будемо туди направляти усіх тих, хто хоче інвестувати у виробництво та закріпитися там на існуючих площах чи вільній території Арматурного заводу.
Також нагадаємо, що представники міської влади неодноразово заявляли про бажання створити індустріальний парк у Хриплинській промисловій зоні. Для цього там планують викупити 14 га землі, де поруч містові наразі належить всього 4,3 га. Загалом же у згаданій зоні є ще 680 га землі, але понад 200 га з них розпайовані і меліоровані. У лютому начальник міського управління інвестиційної політики Ігор Попадюк інформував, що управління уже опрацювало інформацію про власників 161 земельної ділянки, які планують викупити. Однак для цього, за його словами, на конкурсних засадах відкрито треба обрати компанію-оператора, яка цим займатиметься. Втім, на переконання міського голови Р. Марцінківа, викупом земельних ділянок напряму має займатися місто та управління інвестиційної політики.
До теми

Івано-Франківський арматурний завод почали будувати у 1968 році, а свою першу продукцію він випустив у жовтні 1971 р. Це  один із найбільших в Україні виробників трубопровідної арматури для підприємств енергетичної галузі, нафтогазового комплексу, хімічної промисловості, металургії та водопостачання, а також арматури спеціального призначення для систем забезпечення безпеки ядерних установок АЕС, локалізації аварій та виробництва фланців для трубопроводів різного тиску під замовлення. Його продукція відповідає міжнародним стандартам якості, а сам завод неодноразово ставав переможцем Івано-Франківської міської щорічної церемонії нагородження підприємств-лідерів економічного прогресу «Тріумф» у номінаціях «Підприємство-експортер» та «Успішне промислове підприємство».

Коментар

Юрій КОЗАКЕВИЧ, Засновник ініціативи та керівник індустріального парку «Arkan. Precarpathian Industrial Park»:
Це є повністю моя приватна ініціатива та концепція. До того були різні спроби, територію дійсно планували забудувати. Але це є промисловий об’єкт площею 20 га. Там є вільна земля, три виробничі цехи на 15, 20 та 30 тис. метрів, адмінкорпуси. Основна задача – перетворити цей об’єкт у майданчик для залучення, розміщення і розвитку великого бізнесу, який потребує великих площ та здатний працевлаштувати велику кількість людей. Арматурний завод став першим резидентом індустріального парку і розміщується в одному з цехів на 15 тис. метрів. Йому цього достатньо. А на всі інші території, цехи та адмінприміщення шукаю нових резидентів. Трохи дійсно допомагає влада, яка спрямувала кілька фірм. Ведеться робота з потенційними резидентами. Є попередні домовленості з деякими новими фірмами, яких мені вдалося зацікавити. На вільній землі, якщо все вдасться, збираємося збудувати нові інфраструктурні об’єкти – термінали, виробничі майданчики, бізнес-центри. В офісні приміщення теж мають зайти нові фірми. Поки що ще ніхто не підтвердив, що буде резидентом індустріального парку, але є досить хороші попередні напрацювання за різними напрямками. Всі, кому пропонуємо участь,  зацікавлені. Моя задача – залучати інвестиції під розвиток, бо прихід кожного резидента – це окремий проект. Я виступаю бізнес-менеджером. А кінцева мета – це має бути такий «Клуб великого бізнесу», куди великий бізнес заходить, працює, зосереджується на своїй ключовій роботі. А завдання індустріального парку полягає у створенні умов  для великого бізнесу.

Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники