КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Надихнутись святістю

kartina-3До кінця березня в Івано-Франківську можна побачити роботу Миколи Стороженка «Передчуття Голгофи»
Картиною всього життя називає свій твір видатний український художник Микола Стороженко. Власне «Передчуття Голгофи» і стало центральною подією в рамках перебування митця та його учнів на Прикарпатті. Масштабне полотно виставлене для огляду у фойє драмтеатру на другому поверсі, а дипломні роботи вихованців майстра прикрашають виставкову залу Спілки художників.
«Це багатофігурна композиція, виготовлена в унікальній техніці. В історії образотворчого мистецтва аналогічної роботи немає. Тема останніх днів Ісуса Христа присутня в образотворчому мистецтві, але не в такий спосіб і не в таких масштабах», — зауважує голова правління Івано-Франківської обласної організації НСХУ Микола Якимечко.

На думку пана Якимечка, це показово, що людина в такому віці цінує християнські цінності, сповідує християнську мораль і прикладом свого життя показує, що таке вчитель, приклад, наставник, людина з великим українським серцем.
«Ця робота виношувалася довго. Вона стала наслідком всього того, що я пережив. Це картина про пітьму, темряву, зло, якого не повинно бути на нашій планеті і в Україні», — наголосив Микола Стороженко під час презентації полотна у драмтеатрі.
kartina-2Говорячи про своє монументальне полотно, Микола Андрійович зупиняється на центральній вертикалі. Саме тут він намагався закласти основну ідею картини – зародження любові і самопожертви.
Духовні отці відзначають символізм у багатьох елементах, присутніх на полотні, зокрема вражаючим називають епізод вмивання Ісусом ніг апостолові Петрові.
«Ця картина показує нам зміни світогляду, взаємини людини з людиною, людини і Бога. Бо саме на тій Тайній вечері Христос змінив історію людства», — наголосив архієпископ Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф. Єпископ-помічник Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Йосафат Мощич зауважив, що у роботі художника відчувається поштовх Святого Духа: «Картина надихає, зачаровує, а кожен відвідувач у цій картині побачить щось те, особливе, що для нього є важливим у житті».
Фойє драмтеатру вже не вперше стає плацдармом для презентації художніх полотен. «Таке грандіозне полотно на духовну тематику, тим більше у часі Великого посту, — надзвичайна подія для нашого театру, — каже його директор Ростислав Держипільський. – Вважаю, що це велика і честь і благословення взагалі для нашого міста та області. Протягом трьох тижнів тисячі глядачів, котрі приходитимуть на вистави, будуть мати можливість набратися святості, задуматися над смислом життя».
kartina-1Заходів безпеки, за словами директора драмтеатру, не посилюють. Є свої охоронці, крім того, під час вистав працівники театру будуть спостерігати, аби не трапилося якихось інцидентів.
Художник виховав не одне покоління першокласних художників, про що свідчить і експозиція робіт учнів митця, котра відкрилася 10 березня у виставковій залі Спілки художників. Це найновіші дипломні роботи випускників 2014 року. Учні митця допомагали монтувати це полотно. Але розкривати секретів творчості митця не беруться, кажуть, що це може зробити хіба сам автор.
«У Спілці художників виставляється моя робота «Оплакування Ісуса Христа». В центрі композиції Богородиця тримає на колінах знятого з хреста Ісуса, по обидва боки від неї сумують апостоли та жінки-мироносиці», — зауважує один із випускників Миколи Стороженка. Молодий послідовник монументаліста із світовим ім’ям стверджує, що під час роботи над полотном використав канонічний поділ на чоловічу і жіночу сторони, а також притаманну школі Стороженка техніку писання.
«Деякі секрети своєї техніки Микола Андрійович відкриває у процесі навчання, і я вважаю це правильно. Мене цікавить монументальний, станковий живопис та розпис храмів, тому й планую продовжувати працювати  у цьому напрямку», — додає учень Миколи Стороженка.

Володимир БОДАК
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники