КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

Надихнутись святістю

kartina-3До кінця березня в Івано-Франківську можна побачити роботу Миколи Стороженка «Передчуття Голгофи»
Картиною всього життя називає свій твір видатний український художник Микола Стороженко. Власне «Передчуття Голгофи» і стало центральною подією в рамках перебування митця та його учнів на Прикарпатті. Масштабне полотно виставлене для огляду у фойє драмтеатру на другому поверсі, а дипломні роботи вихованців майстра прикрашають виставкову залу Спілки художників.
«Це багатофігурна композиція, виготовлена в унікальній техніці. В історії образотворчого мистецтва аналогічної роботи немає. Тема останніх днів Ісуса Христа присутня в образотворчому мистецтві, але не в такий спосіб і не в таких масштабах», — зауважує голова правління Івано-Франківської обласної організації НСХУ Микола Якимечко.

На думку пана Якимечка, це показово, що людина в такому віці цінує християнські цінності, сповідує християнську мораль і прикладом свого життя показує, що таке вчитель, приклад, наставник, людина з великим українським серцем.
«Ця робота виношувалася довго. Вона стала наслідком всього того, що я пережив. Це картина про пітьму, темряву, зло, якого не повинно бути на нашій планеті і в Україні», — наголосив Микола Стороженко під час презентації полотна у драмтеатрі.
kartina-2Говорячи про своє монументальне полотно, Микола Андрійович зупиняється на центральній вертикалі. Саме тут він намагався закласти основну ідею картини – зародження любові і самопожертви.
Духовні отці відзначають символізм у багатьох елементах, присутніх на полотні, зокрема вражаючим називають епізод вмивання Ісусом ніг апостолові Петрові.
«Ця картина показує нам зміни світогляду, взаємини людини з людиною, людини і Бога. Бо саме на тій Тайній вечері Христос змінив історію людства», — наголосив архієпископ Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф. Єпископ-помічник Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Йосафат Мощич зауважив, що у роботі художника відчувається поштовх Святого Духа: «Картина надихає, зачаровує, а кожен відвідувач у цій картині побачить щось те, особливе, що для нього є важливим у житті».
Фойє драмтеатру вже не вперше стає плацдармом для презентації художніх полотен. «Таке грандіозне полотно на духовну тематику, тим більше у часі Великого посту, — надзвичайна подія для нашого театру, — каже його директор Ростислав Держипільський. – Вважаю, що це велика і честь і благословення взагалі для нашого міста та області. Протягом трьох тижнів тисячі глядачів, котрі приходитимуть на вистави, будуть мати можливість набратися святості, задуматися над смислом життя».
kartina-1Заходів безпеки, за словами директора драмтеатру, не посилюють. Є свої охоронці, крім того, під час вистав працівники театру будуть спостерігати, аби не трапилося якихось інцидентів.
Художник виховав не одне покоління першокласних художників, про що свідчить і експозиція робіт учнів митця, котра відкрилася 10 березня у виставковій залі Спілки художників. Це найновіші дипломні роботи випускників 2014 року. Учні митця допомагали монтувати це полотно. Але розкривати секретів творчості митця не беруться, кажуть, що це може зробити хіба сам автор.
«У Спілці художників виставляється моя робота «Оплакування Ісуса Христа». В центрі композиції Богородиця тримає на колінах знятого з хреста Ісуса, по обидва боки від неї сумують апостоли та жінки-мироносиці», — зауважує один із випускників Миколи Стороженка. Молодий послідовник монументаліста із світовим ім’ям стверджує, що під час роботи над полотном використав канонічний поділ на чоловічу і жіночу сторони, а також притаманну школі Стороженка техніку писання.
«Деякі секрети своєї техніки Микола Андрійович відкриває у процесі навчання, і я вважаю це правильно. Мене цікавить монументальний, станковий живопис та розпис храмів, тому й планую продовжувати працювати  у цьому напрямку», — додає учень Миколи Стороженка.

Володимир БОДАК
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники