КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Найбільша ялинка – наша

ylinka-48У Києві встановлять живу новорічну красуню із Прикарпаття
Голова громадської організації «Столичні ініціативи» та засновник мистецького проекту «Folk Ukraine» Ігор Добруцький в Івано-Франківську представив проект святкування Нового року в українському стилі, котрий відтепер відбуватиметься щороку в столиці України. Організатори рекомендують відмовитися від звичного Діда Мороза та поринути у святкову атмосферу Нового року та Різдва винятково в українському дусі, починаючи від Дня святого Миколая.
Івано-Франківськ вибрали не випадково, адже саме із Прикарпаття на початку грудня мають доставити ялинку, котра й стане головною окрасою Києва під час зимових свят.

«Опитування показують, що українці хочуть, аби новорічна ялинка стояла у святому місці, тому ми вирішили, що це буде Софійська площа. Дійство, якого вже давно чекали мешканці Києва, відбудеться на площі майже 4 гектари. Ініціатива міського голови Івано-Франківська подарувати громаді Києва справжню ялинку стала новиною номер один в Україні, – зауважив Ігор Добруцький. – Це вперше у столиці буде жива ялинка. Ми навіть не маємо досвіду її встановлення. Саме свято Миколая, коли відбудеться засвічення головної ялинки, подарує нам той добробут, якого ми чекаємо».
Біля новорічної ялинки у столиці відбудеться презентація Всеукраїнської резиденції святого Миколая, куди й запрошують представників із нашого міста. Увесь цикл новорічно-різдвяних свят із ярмарком триватиме впродовж 38 днів. Заплановані також уроки добра, в яких візьмуть участь Марина Порошенко та Наталя Кличко.
Якщо на столичні святкування буде потрачено понад 5 мільйонів гривень, то для Івано-Франківська такі дійства обійдуться в рази дешевше. Тим більше, міський голова Віктор Анушкевичус запевнив, що надмірних витрат не передбачено. Він пригадав минулорічні дискусії щодо доцільності встановлення ялинки на Вічевому майдані.
«Є речі, на котрі не потрібно шкодувати грошей. Мова йде про просування всього українського. На жаль, за 23 роки ми дуже багато втратили. Святий Миколай – український символ віри. Тому ідеї Ігоря Добруцького є правильні. Минулого року ми зробили нашу ялинку українською. Тепер нічого міняти не будемо. Зараз я працюю над тим, щоби максимально залучити бізнес до святкування Нового року у місті. Усі заходи робитимуться силами міських управлінь освіти та культури. Цьогорічні витрати будуть знижені так само, як і торік. Буде ілюмінація і минулорічні синьо-жовті банти», – наголосив міський голова.
Висота франківської ялинки сягатиме приблизно 20 метрів. Цілком імовірно, що запалення новорічної ялинки в Івано-Франківську також буде мати інший характер – дійство можуть змістити із 18 на 19 грудня. Саме у день святого Миколая біля Софії Київської буде запалено новорічну ялинку. Ігор Добруцький під час зустрічі із міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом запропонував таке дійство робити паралельно із увімкненням телемосту.
Ігор Добруцький також вручив нагороди за перемогу у різних номінаціях під час цьогорічного Параду вишиванок. Місто отримало перехідний кубок із писанкою, котрий буде перебувати в Івано-Франківську до наступного дійства. Також Ігор Добруцький висловив сподівання, що Івано-Франківщина знову не пастиме задніх, адже тепер митцям пропонують попрацювати над виготовленням триметрових ляльок-мотанок.

Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники