КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Найближчий друг чи ворог?

polsha-50Івано-Франківська обласна рада  не змогла прийняти звернення щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві
Минулого тижня депутати обласної ради намагалися дати свою оцінку провокаціям щодо української символіки та історичної пам’яті українського народу зі сторони нашого найближчого західного сусіда – Польщі. З цього приводу було зачитане відповідне звернення. Але воно так і не знайшло  підтримки у фракціях ради.
«Лише у період із 2014 по 2016 роки на території Республіки Польща було скоєно щонайменше 14 актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань.

Останній ж такий випадок, що мав місце 9 жовтня 2016 року в селі Верхрата Підкарпатського воєводства, коли двоє активістів польської ультраправої організації OWS, що відома своєю співпрацею із терористичними угрупуваннями ДНР і ЛНР, перфоратором знесли хрест над могилою вояків УПА, побили пам'ятні таблиці, знявши цей дикунський акт на відео, взагалі переходить межі здорового глузду та усталених моральних засад», – мовиться у тексті звернення.
Не оминули і найпромовистішого факту наруги над нашим прапором польських молодиків. У зверненні, зокрема, сказано: «Брутальним за своїм характером стало й спалення Державного прапора України польськими активістами під час офіційних заходів з нагоди Дня Незалежності Республіки Польща. Характерно, що цей акт вандалізму був вчинений незадовго після спільного прийняття Верховною Радою України та Сеймом Республіки Польща Декларації пам’яті та солідарності. Відсутність дієвої реакції та належної оцінки відповідним діянням зі сторони офіційної польської влади, зволікання в розслідуванні та притягненні до відповідальності винних в плюндруванні українських пам’ятників та місць поховань, мовчазна згода на одностороннє трактування історії ще більше сприятимуть посиленню антиукраїнських настроїв у майбутньому».
Уже під час обговорення цього питання виникло чимало дискусій. З пропозиціями не приймати звернення, яке може вбити ще більший клин між українським та польським народами і зіграти на руку Москви, виступили депутати «УКРОПу» та БПП. Авторів звернення, депутатів фракції ВО «Свобода», переконували, мовляв, не все так погано, а подібні акції вандалізму з польського боку, за деякою інформацією, проводять наймані люди, котрі працюють «під прикриттям окремих зацікавлених сил».
Відповідаючи на закид «укропівця» Миколи Палійчука, «свободівець» Василь Попович назвав звернення толерантним. «Неприйняттям такого рішення ми покажемо нашу недолугість і не покажемо української гідності», – зауважив депутат. Натомість Сергій Адамович наголосив, що це звернення не носить ворожого характеру і не має на меті остаточно розсварити два сусідні народи, а навпаки – покликане до співпраці.
«Польща – єдиний наш союзник в ЄС. Це наш адвокат. Чи треба нам це робити? Але ми ллємо воду на ті терористичні групи, які проплачуються. Нам треба прокоригувати звернення. Звернення прозвучало, всі, хто хоче почути, почули. А я пропоную зупинитися на цьому і не голосувати», – зауважив Остап Дзеса.
Розгляд цього звернення був на межі ворожнечі у сесійній залі, оскільки декотрі депутати, прихильники прийняття документа, вже готові були скандувати «ганьба» своїм опонентам.
Аби не розсварити остаточно місцевий парламент, голова обласної ради Олександр Сич поставив на голосування два варіанти – прийняття звернення і можливий його розгляд із доопрацюванням на наступній сесії. Проте ані перший, ані другий варіанти не отримали депутатського схвалення.
До теми
А тим часом, фактично вже на другий день після франківської сесії, в польському Перемишлі 10 грудня пройшов «Марш орлят перемишльських і львівських», учасники якого кричали «смерть українцям», а столицю Західної України місто Львів називали польським. Прикро, що одним з патронів маршу був мер Перемишля Роберт Хома.
Об'єднання українців у Польщі закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України. У зверненні йдеться про те, що до ескалації такого типу дій призводить «згода на публічне пропагування ненависті на національному грунті і заклики до насильства з боку організаторів, а також поблажливе ставлення до такого роду дій з боку державної та місцевої влади». «Мовчання державної влади після цих ганебних подій шкодить польсько-українським відносинам і погіршує імідж Польщі як країни, яка поважає права національних меншин», – йдеться у заклику ОУП.
Своєю чергою, посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що Україна засуджує дії та заклики, які ведуть до ворожнечі на національному грунті. Київ звернеться до офіційної польської влади з проханням розслідувати інцидент зі скандуванням антиукраїнських гасел. Дещиця наголосив, що українська сторона очікує реакції з цього приводу не тільки польських офіційних органів, а й громадських організацій, які повинні створювати сприятливий грунт для добросусідських відносин.

Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

07:27:51, 7 Липень 2018

Олександр ТУРЧИНОВ, секретар РНБО (Людина-епоха) – Пішов із життя Левко Лук'яненко – справ[...]

Трибуна депутата

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

07:15:40, 7 Липень 2018

Володимир Фецич, депутат міської ради, фракція ОП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Мину[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ