КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Найближчий друг чи ворог?

polsha-50Івано-Франківська обласна рада  не змогла прийняти звернення щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві
Минулого тижня депутати обласної ради намагалися дати свою оцінку провокаціям щодо української символіки та історичної пам’яті українського народу зі сторони нашого найближчого західного сусіда – Польщі. З цього приводу було зачитане відповідне звернення. Але воно так і не знайшло  підтримки у фракціях ради.
«Лише у період із 2014 по 2016 роки на території Республіки Польща було скоєно щонайменше 14 актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань.

Останній ж такий випадок, що мав місце 9 жовтня 2016 року в селі Верхрата Підкарпатського воєводства, коли двоє активістів польської ультраправої організації OWS, що відома своєю співпрацею із терористичними угрупуваннями ДНР і ЛНР, перфоратором знесли хрест над могилою вояків УПА, побили пам'ятні таблиці, знявши цей дикунський акт на відео, взагалі переходить межі здорового глузду та усталених моральних засад», – мовиться у тексті звернення.
Не оминули і найпромовистішого факту наруги над нашим прапором польських молодиків. У зверненні, зокрема, сказано: «Брутальним за своїм характером стало й спалення Державного прапора України польськими активістами під час офіційних заходів з нагоди Дня Незалежності Республіки Польща. Характерно, що цей акт вандалізму був вчинений незадовго після спільного прийняття Верховною Радою України та Сеймом Республіки Польща Декларації пам’яті та солідарності. Відсутність дієвої реакції та належної оцінки відповідним діянням зі сторони офіційної польської влади, зволікання в розслідуванні та притягненні до відповідальності винних в плюндруванні українських пам’ятників та місць поховань, мовчазна згода на одностороннє трактування історії ще більше сприятимуть посиленню антиукраїнських настроїв у майбутньому».
Уже під час обговорення цього питання виникло чимало дискусій. З пропозиціями не приймати звернення, яке може вбити ще більший клин між українським та польським народами і зіграти на руку Москви, виступили депутати «УКРОПу» та БПП. Авторів звернення, депутатів фракції ВО «Свобода», переконували, мовляв, не все так погано, а подібні акції вандалізму з польського боку, за деякою інформацією, проводять наймані люди, котрі працюють «під прикриттям окремих зацікавлених сил».
Відповідаючи на закид «укропівця» Миколи Палійчука, «свободівець» Василь Попович назвав звернення толерантним. «Неприйняттям такого рішення ми покажемо нашу недолугість і не покажемо української гідності», – зауважив депутат. Натомість Сергій Адамович наголосив, що це звернення не носить ворожого характеру і не має на меті остаточно розсварити два сусідні народи, а навпаки – покликане до співпраці.
«Польща – єдиний наш союзник в ЄС. Це наш адвокат. Чи треба нам це робити? Але ми ллємо воду на ті терористичні групи, які проплачуються. Нам треба прокоригувати звернення. Звернення прозвучало, всі, хто хоче почути, почули. А я пропоную зупинитися на цьому і не голосувати», – зауважив Остап Дзеса.
Розгляд цього звернення був на межі ворожнечі у сесійній залі, оскільки декотрі депутати, прихильники прийняття документа, вже готові були скандувати «ганьба» своїм опонентам.
Аби не розсварити остаточно місцевий парламент, голова обласної ради Олександр Сич поставив на голосування два варіанти – прийняття звернення і можливий його розгляд із доопрацюванням на наступній сесії. Проте ані перший, ані другий варіанти не отримали депутатського схвалення.
До теми
А тим часом, фактично вже на другий день після франківської сесії, в польському Перемишлі 10 грудня пройшов «Марш орлят перемишльських і львівських», учасники якого кричали «смерть українцям», а столицю Західної України місто Львів називали польським. Прикро, що одним з патронів маршу був мер Перемишля Роберт Хома.
Об'єднання українців у Польщі закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України. У зверненні йдеться про те, що до ескалації такого типу дій призводить «згода на публічне пропагування ненависті на національному грунті і заклики до насильства з боку організаторів, а також поблажливе ставлення до такого роду дій з боку державної та місцевої влади». «Мовчання державної влади після цих ганебних подій шкодить польсько-українським відносинам і погіршує імідж Польщі як країни, яка поважає права національних меншин», – йдеться у заклику ОУП.
Своєю чергою, посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що Україна засуджує дії та заклики, які ведуть до ворожнечі на національному грунті. Київ звернеться до офіційної польської влади з проханням розслідувати інцидент зі скандуванням антиукраїнських гасел. Дещиця наголосив, що українська сторона очікує реакції з цього приводу не тільки польських офіційних органів, а й громадських організацій, які повинні створювати сприятливий грунт для добросусідських відносин.

Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

04:24:35, 4 Квітень 2018

Петро ПОРОШЕНКО, Президент України (В будь-якому разі) – Росія не обійдеться без української [...]

Трибуна депутата

Робимо все, щоб село Хриплин отримало нову школу

Робимо все, щоб село Хриплин отримало нову школу

04:18:54, 4 Квітень 2018

Галина КУНИЦЬКА, депутат Івано-Франківської міської ради, позафракційна Минуло два роки роботи[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ