КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Найновіші фільми сусідів

718868_1.1Упродовж тижня в Івано-Франківську проходить вже 7-й перегляд сучасного польського кіно. Ця імпреза настільки прижилася у культурному просторі нашого міста, що польських фільмів щоразу чекають із великим нетерпінням. Цьогоріч організатори підготувалися солідно, адже якщо перший показ відбувався лише із одним фільмом, то тепер вони привезли аж 20 найновіших стрічок. Особливістю деяких фільмів є те, що їх появи на екранах театру кіно «Люм’єр» і справді чекають. Скажімо, фільм «Листи до М. 3». У програмі показу стрічка збирала шанувальників аж тричі.

«Кожен наш перегляд особливий. Цього року ми старалися підібрати як завжди тільки найновіші фільми. Це стрічки, котрі вийшли у світ у 2017 та 2018 роках. Всі фільми отримали свої нагороди на різних фестивалях, – розповідає автор ідеї та представник Генерального консульства Республіки Польща у Львові Барбара Пацан. – «Тиха ніч» показує тему, котра дуже важлива і стосується не лише польських, але й українських сімей, – економічну еміграцію. Це розповідь про те, що коїться із нашими сім’ями під час такого вимушеного трудового емігрантства».

Подія не замикається лише на перегляді фільмів, адже спеціально для такого дійства організатори мають ще низку супровідних заходів. А це і творчі зустрічі із авторами, виставки, лекції тощо. На мешканців Івано-Франківська чекав сюрприз – документальний фільм про мешканців Станіславова, який у Польщі вже здобув декілька нагород.
«Це фільм «Там був для мене рай», знятий Еуґеніушом Сало, оператором «Кур’єра Галіційського», та докторантом Ярославом Краснодембскім з Університету Міколая Коперніка в Торуні. Фільм здобув кілька нагород у Польщі  як  фільм про долі поляків, які народилися та провели своє дитинство в Станіславові, а зараз проживають у Польщі. У фільмі багато цікавих спогадів, знаків, місць, польських пісень про Станіславів, яких ми навіть ніколи не чули. Фільм дуже проникливий і чуттєвий», – каже директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, співорганізатор перегляду Мар’я Осідач.
Особливістю цьогорічної кіноімпрези в Івано-Франківську організатори називають демонстрацію знакових фільмів у новітній історії польського кінематографу. Серед фільмів називають «Тиха ніч», «Птахи співають у Кігалі» та «Найкращий». Усі вони були удостоєні найвищих нагород на кінофестивалі у Гдині.
На запитання, що ж дивитися, пані Барбара відповіла коротко і лаконічно: «Треба подивитись все». Заодно, як зауважила представник Генерального Консульства у Львові, серед запропонованих фільмів для перегляду в Івано-Франківську немає стрічки «Дивізіон 303». Втім таку ситуацію пані Барбара Пацан пояснила тим, що права на показ фільму викупила одна компанія,  тому організаторам перегляду кіно «Під високим замком» дозволили провести в Україні лише один сеанс цієї стрічки. У цьому плані, звичайно, більше поталанило львів’янам, адже «Дивізіон 303» вони вже бачили. В Україні, за словами пані Пацан, ця стрічка йтиме вже у лютому 2019 року.
Попит на польське кіно в Івано-Франківську щороку зростає. Про це свідчить не лише кількість фільмів, але й зацікавлення відвідувачів. Повні зали та наперед розкуплені квитки є свідченням того, що шанувальників такого кіно в нашому місті стає дедалі більше.
«Пам’ятаю, як сім років тому ми складали план заходів, що робити. Ми тоді переживали, чи нам вдасться провести показ вперше. І якщо ми тоді переживали, чи буде це цікаво глядачам, то вже цього року ми переживаємо, де розмістити глядачів», – каже заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик.
Заступник міського голови також відзначив важливість співпраці нашого міста із багатьма польськими містами, адже чимало молоді з Івано-Франківська навчається у польських університетах, стажуються, здобувають свої спеціальності. Такі проекти, котрі поєднують наші культурні та духовні інтереси, в тому числі сприяють економічному розвитку.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники