КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

У побуті Тарас Прохасько не казав би того різним людям, що він може сказати в літературі

Наша розмова із письменником Тарасом Прохаськом відбувалась           в одному з затишних дворів Івано-Франківська. Із неї ви дізнаєтеся більше про Прохаська як про письменника і звичайну людину.
– Вирішивши у 12 років стати письменником, у 17 років ви вступаєте на біологічний факультет. Чим ви тоді керувались?
– Я керувався двома речами. Перше – я вважав, що для того, аби бути письменником, потрібно опанувати якесь ремесло. Бо є ще дотепер таке поняття на Галичині, що бути артистом – то добре, але треба мати ще якесь ремесло. Бо то ж не знати, як все закінчиться, тому треба вміти ще щось робити руками. А я розумів, щоб бути письменником, треба мати базу знань з якоїсь теоретичної науки. Тобто треба вивчити закони якогось конкретного предмета. Для того, щоб бути літератором, мало знати історію літератури. Її можна й не дуже знати-то. Але потрібно мати те, що називається теорією пізнання. А вона найкраще розкривається через якусь системну науку. Лінгвістику, наприклад, чи теологію. Я ось вивчав біологію. Але то йдеться не тільки про фактаж, а й про спосіб системного підходу до пізнання, до вивчення. І знати цю систему дуже важливо, бо вона є однаковою для всього. А ще я однозначно знав, що публікуватись у Радянському Союзі не буду. Насправді, він досить скоро минув у моєму випадку. Бо коли мені було двадцять років, то вже вийшов андеграундний підпільний часопис «Четвер». Там вже можна було писати про що хочеш. Але я не поспішав ставати якимось професійним літератором. І це дуже добре відобразилось на моєму письменницькому шляху. Адже питання публікації у мене ніколи не було провідним. Як собі в молодості вирішив, що не можу бути публікованим у тих умовах, так і зараз я не маю жаги до публікації. Я знаю, що я не розраховую на літературу як на основний спосіб заробітку. Це не те, за рахунок чого я маю вижити і когось вигодувати. І я дотримуюсь думки, що кількість тиражу і накладу не є чимось суттєвим. Це не моя мотивація.
(більше…)

Руслан Марцінків: «Амбітний план спорудження сміттєпереробного заводу має стати реальністю»

Цього вівторка на найбільшому в області полігоні твердих побутових відходів у с. Рибному поблизу Івано-Франківська відбулася офіційна презентація нової сміттєсортувальної лінії для відходів чорних і кольорових металів, склотари, пластмаси, дерева і паперу, яка також подрібнюватиме великогабаритні відходи і пакуватиме вторинну сировину. А кілька днів перед тим на позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради ухвалено рішення про підписання меморандуму про співпрацю з Міністерством оборони України та Івано-Франківською облдержадміністрацією щодо відведення земельної ділянки під будівництво сучасного сміттєпереробного заводу. Цими та іншими рішеннями, про які мова піде нижче, Івано-Франківськ береться за кардинальне розв’язання проблеми побутових відходів.
(більше…)

Багатії старого міста

Заможні люди завжди перебувають у центрі уваги. Хтось їм заздрить, хтось ними захоплюється, однак лише одиниці намагаються вивчати їхній досвід. Незважаючи на те, що Станиславів був невеликим провінційним містом, тут працювало досить багато успішних підприємців. Інколи вони ставили інтереси свого бізнесу понад інтереси громади, але все ж розвивали промисловість краю і сприяли його процвітанню. Пригадаймо хоча б деяких з них.

«Шкіряний магнат» Якуб Маргошес
Одним з найбагатших людей міста був промисловець Якуб Маргошес (1875—1939), власник фабрики з обробки шкіри. Вона була заснована в 1888 р. і складалася з 10 корпусів, які розкинулися на величезній території на сучасній вул. Ленкавського. Підприємство починало свою роботу з 20 працівників, а в 1939 р. тут уже працювало 300 осіб. До 1939 р. ця фабрика була найбільшим підприємством легкої промисловості у Галичині. В 1927 р. тут відбулася модернізація – збудували новий триповерховий корпус за проектом німецьких інженерів, з’явилася також власна електростанція. Якуб Маргошес був дбайливим господарем і метким підприємцем, але не надто хорошим роботодавцем. Як згадували сучасники, умови праці на фабриці були жахливими – робітникам навіть не видавали рукавички, і їхні руки вкривалися ранами від хімікатів, які використовувалися при обробці шкіри.
(більше…)

Дитячий відпочинок наповнять змістом

Міська влада Івано-Франківська подбає про змістовний відпочинок дітей під час шкільних канікул. Низку щоденних різноманітних цікавих та пізнавальних заходів для них організують працівники департаментів культури, освіти та науки, молодіжної політики і спорту, соціальної політики та служби у справах дітей. А за підсумками їх проведення міська влада відзначить кращого педагога-організатора, який найбільше сподобається дітям.

Департамент культури, за словами його  очільниці Надії Загурської, впродовж літніх канікул загалом планує провести для дітей 68 заходів. Серед них 25 родинних свят у різних мікрорайонах та ще 39 тематичних заходів підготують працівники 14 міських бібліотек. Зокрема, у неділю, 17 червня, о 17.00 на Вічевому майдані відбудеться феєричне дитяче дійство з різноманітними конкурсами, вікторинами та флешмобами. А 24 червня на цьому ж місці пройде святковий концерт до Дня молоді.
(більше…)

Руслан МАРЦІНКІВ: «Ми почали вирішувати ті проблеми, які не вирішувалися роками»

1 червня Руслан Марцінків перетнув екватор каденції на посаді міського голови Івано-Франківська. Це час для підбиття проміжних підсумків роботи очолюваної ним міської влади і визначення пріоритетів на наступний період каденції. Про основні здобутки за два з половиною роки   і подальші плани, виклики, які стоять перед органами місцевого самоврядування у часі проведення реформ, та співпрацю з депутатами Верховної Ради, обраними від міста, Руслан Романович розповів у редакції «Західного кур’єра». Тут він також поспілкувався з представниками місцевих засобів масової інформації та відповів на запитання від читачів нашої газети, які надійшли до рубрики «З перших уст».
(більше…)

Нарощені потужності

На ПрАТ «Івано-Франківськцемент» офіційно запустили третю технологічну лінію з виробництва цементу

Одним із основних акцентів робочого візиту Президента України Петра Порошенка на Прикарпаття минулого тижня стало відкриття додаткової виробничої лінії одного із найпотужніших промислових гігантів Прикарпаття. Це ознаменувало для підприємства ще одну віху у розвитку. З новими потужностями і більшою кількістю працівників завод готовий і надалі створювати конкуренцію аналогічним лідерам європейського ринку.
«Під час війни ми відкриваємо потужні виробництва, школи, перинатальні центри. Кожна перерізана стрічка викликає приступ гніву у наших політичних опонентів. Їм важливо фарбувати все чорною фарбою, не помічати змін, які відбуваються у державі. Але попри все ми розбудовуємо Україну, – сказав Петро Порошенко. Він зауважив, що запуск третьої технологічної лінії виробництва цементу означає від 500 млн. грн. додаткових податків, сотні робочих місць. – Мені дуже подобається ваше гасло «Будуємо Україну щодня!» Кожен на своєму місці  має робити те, що роблять франківці тут, на Прикарпатті. Ви на 100 відсотків здатні забезпечити потреби України в дорожньому цементі, якого уже сьогодні вимагають сучасні технології прокладання автошляхів».
(більше…)

Соціум і… приватний оскал

Бурштинський синдром

Останніми роками дуже непросто складаються стосунки трудових колективів області з власниками великих підприємств, які мають  державне значення.                         Разом з  цим, зрозуміло, загострюються соціально-економічні питання, зав’язані на від(без)повідальності  великого бізнесу перед своїми працівниками, громадами, на територіях яких одні — жирують, інші –бідують, й, власне, обікраденими бюджетами. Прикладів таких перетягувань канату (Україна чи кишеня?) більше, ніж достатньо. Ми ж візьмемо за приклад лише дві красномовні історії з таких розігрітих олігархами  інтересів, які тягнуться вже по два роки і нема їм кінця краю…
(більше…)

Сторінка 1 з 370123456...50100150...Остання »

Цитата тижня

Олег ГОНЧАРУК, голова ІФОДА

Олег ГОНЧАРУК, голова ІФОДА

11:19:09, 6 Червень 2018

(Відповідаючи учасникам акції перекриття дороги в Делятині) – Перш за все хочу вам сказати, що обла[...]

Трибуна депутата

Виховання підростаючого покоління – це один із пріоритетів моєї громадської діяльності

Виховання підростаючого покоління – це один із пріоритетів моєї громадської діяльності

08:20:27, 6 Червень 2018

Ігор КОРСУН, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція «Об`єднання «Самопоміч» Минуло два ро[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ