КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Наварили солодкого трунку

med-1Протягом трьох днів медовари з усієї України пригощали мешканців та гостей Івано-Франківська солодкими напоями власного виробництва. Тут відбувся перший фестиваль «Питні меди-2015». Це свято стало родзинкою у циклі дійств Новорічно-різдвяного фестивалю.
На вибір гостей свята було запропоновано широкий асортимент продукції медоваріння. Тут були і натуральні медові трунки, і настоянки на травах та ягодах. І все це – результат праці десятків медоварів з всієї України, адже географія учасників фестивалю охопила не тільки Прикарпаття, а й Волинь, Черкаси, Чернігів.
Про цілющі властивості питного меду переконували не тільки медовари, але й медики. Спеціальним гостем на святі був колишній головний дієтолог Міністерства охорони здоров’я України Петро Карпенко.

Найбільша делегація медоварів прибула із Волині. Розмаїття трунків та наливок із меду їхнього виробництва також не знало ліку. Кожен майстер представив свої унікальні напитки. У когось вони солодші, у когось терпкіші, зате всі натуральні.
Велика воскова свічка стала символом єднання України під час триденного фестивалю. Її доручили запалити знаменитому на всю Україну пасічнику Василю Соломці. Його у цій компанії поважають як найстаршого майстра  виготовлення питних медів і люб’язно називають Дід Василь.
Для того, аби питний мед вдався саме таким, як треба, зауважують медовари, його слід правильно приготувати. Кажуть, що у цій справі важливу роль відіграє якісний мед. «Із хорошого меду можна приготувати і поганий питний мед, а з поганого хороший не вийде», – наголошує Дід Василь.
Медовари зізнаються, що їм доволі часто дають некоректні запитання про користь меду, мовляв, котрий мед краще вживати – густий чи питний. На це у пасічників одна відповідь: мед має свої цілющі властивості у всіх видах. Наприклад, Василь Соломка каже, що він постійно вживає питний мед, від чого й почувається таким здоровим та енергійним.
«Треба мати бажання зробити такий мед і прочитати хоча б одну системну книжку із технологічними інструкціями. Я починав з рецептів, але вони в мене не завжди вдавалися, треба знати технологію приготування. Тут присутні багато медоварів, вони люди відкриті і готові поділитися. І усі вони дотримуються залізного правила: хто виграє конкурс, той ділиться секретами приготування», – зізнається Василь Олексійович.
Схожі свята в Україні проводяться у багатьох регіонах, зокрема в Луцьку, Миколаєві, Одесі, Харкові, Чернігові.
«Ми прагнемо, щоби популяризація цих медових напитків поширилася по всій Україні, – каже голова Гільдії медоварів Карпатського краю Костянтин Лецин. – Адже це наші традиції – від минулого до майбутнього. І дуже хочеться, щоб Україна асоціювалася у світі як крана меду».
Голова Волинської гільдії медоварів Володимир Дмитрук і секретами медоваріння поділився, і детально розповів про усі види власноруч виготовленого трунку. Каже, що у цей процес наука була залучена з самого початку.
«Мої напої випробувані у Держстандартметрології і свого часу увійшли у сотню кращих товарів України. Питними медами я займаюся десять років, – розповідає пан Дмитрук. – У Луцьку конкурси серед медоварів ми проводимо вже упродовж шести років. Дуже часто нам доводиться боротися із виробниками неякісного продукту. Так, на ринку багато фальсифікату. Ми не даємо гарантії на той товар, котрий можна зустріти у пластикових пляшках і без етикеток. Щоб отримати хороший напій, треба як мінімум рік часу. Саме бродіння при низьких температурах триває два місяці. А що стосується рецепту питного меду, то тут усе дуже просто: хороша вода, якісний мед, любов пасічника і рік часу».
Володимир БОДАК
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники