КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Не дістанеться нікому?

«Квартирне питання» пересварило побратимів
На сесії міської ради виник конфлікт між двома об’єднаннями учасників АТО, які претендували на одну земельну ділянку для будівництва багатоповерхівки. Мова йде про ділянку на вул. Коновальця, 136-д, де зараз розташовується електропідстанція «Прикарпаттяобленерго».

Ще під час формування порядку денного сесії до депутатів міськради звернувся голова ГО «Воїни України» Всеволод Андрусів. Він розповів, що ця громадська організація створена рік тому з учасників бойових дій і зараз налічує 120 осіб. В основному вони займаються волонтерством і реабілітацією учасників АТО. Нещодавно організація подала заяву на виділення їй землі для будівництва багатоквартирного будинку для учасників бойових дій. Однак міськвиконком її не розглянув і вирішив надати землю Асоціації учасників АТО. Асоціація від неї відмовилися, тому В.Андрусів просив депутатів міськради все-таки надати її ГО «Воїни України». «Просимо надати нам цю земельну ділянку. Ми готові підтримувати всіх учасників бойових дій, але вважаємо, що наша організація теж має право на існування і монополії на виділення земельних ділянок для будівництва будинків для учасників АТО тільки через Асоціацію учасників АТО  не повинно бути», – сказав В. Андрусів. Його виступ завершився під вигуки «ганьба» від членів Асоціації, які теж прийшли на сесію.

Уже під час безпосереднього розгляду цього питання депутати надали слово голові Асоціації учасників АТО Василеві Андріїву. Він наголосив, що до Асоціації входять дев’ять організацій і у ній налічується 1180 учасників бойових дій з 1300, які є в Івано-Франківську, та закликав не втягувати хлопців, які захищали Україну від російської агресії, у політичні ігри. «У 2015-16 роках створювалися громадські організації з трьох-п’яти людей, 95% з яких зараз не ведуть активної діяльності, а ми реалізовуємо 18 проектів у різних напрямках. Я буду називати речі своїми іменами і вимагаю не втягувати учасників бойових дій у свої політичні ігри. Розділити нас не вдасться. Ми готові відмовитися від цієї ділянки і просимо там влаштувати громадський простір», – сказав В. Андріїв. Він також припустив, що за ініціативою виділення земельної ділянки для будівництва на вул. Коновальця ГО «Воїни України» насправді стоять правохоронні органи, які, за його словами, уже будують будинки на вулицях Дудаєва та Національної гвардії.
«В Івано-Франківську налагоджена показова співпраця між міською радою і учасниками АТО. Будь-яка агресія тут недоречна. Півтора року тому ми домовилися, що співпрацюватимемо з Асоціацією, створили відповідний механізм і прошу не допустити прецеденту, коли інші громадські організації претендують на земельні ділянки, бо це призведе до хаосу. Ми демонструємо повагу та розуміння і просимо цього від вас. Це основа нашої співпраці, – наголосив голова фракції ВО «Свобода» у міськраді Роман Онуфріїв. – Якщо ви відмовляєтеся від цієї ділянки, то у подальшому там не буде жодного житлового будівництва, а якийсь соціальний або інфраструктурний об’єкт».
Йому заперечив депутат від фракції БПП «Солідарність», учасник АТО Андріан Волгін. «Якщо не нам, то нікому. Нехай там буде сквер, – так говорити теж не можна, бо вони знайшли цю земельну ділянку, і я проситиму свою фракцію підтримати цей проект рішення», – сказав А. Волгін і заявив, що він відмовляється від виділеної йому Асоціацією квартири та передасть її своєму побратимові, який теж був у полоні. А депутат від фракції «УКРОП» Віталій Мерінов, який теж брав участить в АТО, запитав у представників міської виконавчої влади, чому вони самі не шукають і не виділяють земельних ділянок для будівництва будинків для учасників АТО. «Ви знаєте, де у місті є вільні земельні ділянки. Чому не запропонуєте їх для будівництва житла для воїнів АТО?».  Але його питання так і залишилося без відповіді.
Вислухавши позиції сторін, міський голова Руслан Марцінків закликав до компромісу та запропонував ГО «Воїни України» співпрацювати з Асоціацією. «Ситуація дуже неприємна. Потрібне об’єднання, треба знаходити компроміси і не виносити це все на люди. Співпрацюйте з Асоціацією, яка надасть квартири вашим хлопцям. Якщо ми надамо земельну ділянку вам, то створимо прецедент, і завтра  інші громадські організації претендуватимуть на виділення їм землі для будівництва будинків для учасників АТО», – сказав Р. Марцінків та запропонував наразі зняти це питання з розгляду.
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники