КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Не по дорозі?

Очікуваного об’єднання православних Церков поки що не буде  
Усі надії на об’єднання українського православ’я стали марними. 9 липня Архієрейський собор Української автокефальної православної церкви вирішив не іти на об’єднання із Українською православною церквою Київського патріархату. Втім, попри таке доленосне рішення, ієрархи УАПЦ продовжують говорити про переговори щодо об’єднання (і аж ніяк не приєднання до УПЦ КП), при цьому заговорили про формат  трьох – разом із УПЦ МП.

«ЗК» намагався відшукати точки дотику, котрі стали роз’єднувальною ланкою між двома гілками православ’я. Голова комісії із ведення діалогу між обома Церквами керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ митрополит Галицький Андрій, зсилаючись на зайнятість, не зміг зустрітися з нами і особисто прокоментувати те, що сталося.

Неофіційно джерело в УАПЦ повідомляє, що комісія і надалі продовжує свої засідання. Тепер готують спільне звернення з приводу об’єднавчого процесу, котре буде оприлюднене, очевидно, наступного тижня. Із цього ж джерела нам стало відомо, що єдиною причиною, на котрій зупинився процес об’єднання православ’я, стало обрання майбутнього предстоятеля. УАПЦ пропонувала проводити цю процедуру шляхом жеребкування. Такий варіант підтримував і Вселенський патріархат, натомість УПЦ КП пропонувала проводити вибір предстоятеля таємним голосуванням.
Тим часом в Інтернеті доступні ті умови, з котрими не погодився Архієрейський собор УАПЦ, вони висвітлені в опублікованому протоколі собору. Наше джерело вже на самому початку розмови повідомило, мовляв, навіщо вам коментарів владики, якщо все вже є в Інтернеті. Отож, стає зрозумілим, що не зійшлись не тільки на виборі глави спільної церкви. Але і як мінімум на назві. Учасники собору висунули та ухвалили низку вимог та пропозицій щодо об’єднання. Зокрема, вони вимагають, щоби  Об’єднавчий собор проходив під головуванням представника Вселенського патріархату. Об’єднавча назва об'єднаної Церкви повинна бути «УАПЦ КП». Якщо представники УПЦ КП не погоджуються, то проведення Об’єднавчого собору не має сенсу. Згідно з цією ухвалою, кожен архієрей мав би мати право брати участь у виборі предстоятеля, і вже як запасний варіант – жеребкування. Ці умови аж ніяк не влаштовують УПЦ КП.
На об’єднання церков покладалися великі надії і сподівання. Чимало українців були переконані, що в державі можливе порозуміння тільки після такого важливого кроку духовенства. «Про яке тепер об’єднання українців можна говорити, якщо навіть у церкві не можуть впоратися із амбіціями, поступитися і домовитися?!» – розчаровано кажуть пересічні українці.
Як виявилося, 9 липня паралельно відбувалося і засідання комісій обидвох Церков щодо об’єднання. Під час чотиригодинних переговорів Київський патріархат вносив компромісні пропозиції. Як варіант, звучала пропозиція назви Помісна Українська Православна Церква, зі збереженням використання назв УПЦ КП і УАПЦ як офіційних для уникнення потреби негайно змінювати всі юридичні документи шести тисяч релігійних організацій, а також пропонували обрання предстоятеля об’єднаної Церкви з двох нині діючих предстоятелів шляхом голосування на соборі. У такому випадку ієрарх, який набрав би меншість голосів, отримав би місце постійного члена Священного Синоду. Але одноголосне негативне рішення УАПЦ поставило свою крапку в цій історії. На що й офіційно відреагували в УПЦ КП.
«Своєю відмовою від конструктивного діалогу та реального об’єднання архієреї УАПЦ продемонстрували безвідповідальність перед обличчям як зовнішньої загрози для України, так і внутрішньої потреби і віруючих, і цілого суспільства в утворенні єдиної Помісної УПЦ. Не виключено, що вплив на їхню позицію мали також російські кола, як це бувало не раз у минулому. Київський патріархат розчарований і засмучений таким закінченням чергової – п’ятої за 20 років – спроби вести діалог з УАПЦ», – йдеться в офіційній заяві прес-центру Київського патріархату.

Дмитро  ГУСАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники