КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Не по дорозі?

Очікуваного об’єднання православних Церков поки що не буде  
Усі надії на об’єднання українського православ’я стали марними. 9 липня Архієрейський собор Української автокефальної православної церкви вирішив не іти на об’єднання із Українською православною церквою Київського патріархату. Втім, попри таке доленосне рішення, ієрархи УАПЦ продовжують говорити про переговори щодо об’єднання (і аж ніяк не приєднання до УПЦ КП), при цьому заговорили про формат  трьох – разом із УПЦ МП.

«ЗК» намагався відшукати точки дотику, котрі стали роз’єднувальною ланкою між двома гілками православ’я. Голова комісії із ведення діалогу між обома Церквами керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ митрополит Галицький Андрій, зсилаючись на зайнятість, не зміг зустрітися з нами і особисто прокоментувати те, що сталося.

Неофіційно джерело в УАПЦ повідомляє, що комісія і надалі продовжує свої засідання. Тепер готують спільне звернення з приводу об’єднавчого процесу, котре буде оприлюднене, очевидно, наступного тижня. Із цього ж джерела нам стало відомо, що єдиною причиною, на котрій зупинився процес об’єднання православ’я, стало обрання майбутнього предстоятеля. УАПЦ пропонувала проводити цю процедуру шляхом жеребкування. Такий варіант підтримував і Вселенський патріархат, натомість УПЦ КП пропонувала проводити вибір предстоятеля таємним голосуванням.
Тим часом в Інтернеті доступні ті умови, з котрими не погодився Архієрейський собор УАПЦ, вони висвітлені в опублікованому протоколі собору. Наше джерело вже на самому початку розмови повідомило, мовляв, навіщо вам коментарів владики, якщо все вже є в Інтернеті. Отож, стає зрозумілим, що не зійшлись не тільки на виборі глави спільної церкви. Але і як мінімум на назві. Учасники собору висунули та ухвалили низку вимог та пропозицій щодо об’єднання. Зокрема, вони вимагають, щоби  Об’єднавчий собор проходив під головуванням представника Вселенського патріархату. Об’єднавча назва об'єднаної Церкви повинна бути «УАПЦ КП». Якщо представники УПЦ КП не погоджуються, то проведення Об’єднавчого собору не має сенсу. Згідно з цією ухвалою, кожен архієрей мав би мати право брати участь у виборі предстоятеля, і вже як запасний варіант – жеребкування. Ці умови аж ніяк не влаштовують УПЦ КП.
На об’єднання церков покладалися великі надії і сподівання. Чимало українців були переконані, що в державі можливе порозуміння тільки після такого важливого кроку духовенства. «Про яке тепер об’єднання українців можна говорити, якщо навіть у церкві не можуть впоратися із амбіціями, поступитися і домовитися?!» – розчаровано кажуть пересічні українці.
Як виявилося, 9 липня паралельно відбувалося і засідання комісій обидвох Церков щодо об’єднання. Під час чотиригодинних переговорів Київський патріархат вносив компромісні пропозиції. Як варіант, звучала пропозиція назви Помісна Українська Православна Церква, зі збереженням використання назв УПЦ КП і УАПЦ як офіційних для уникнення потреби негайно змінювати всі юридичні документи шести тисяч релігійних організацій, а також пропонували обрання предстоятеля об’єднаної Церкви з двох нині діючих предстоятелів шляхом голосування на соборі. У такому випадку ієрарх, який набрав би меншість голосів, отримав би місце постійного члена Священного Синоду. Але одноголосне негативне рішення УАПЦ поставило свою крапку в цій історії. На що й офіційно відреагували в УПЦ КП.
«Своєю відмовою від конструктивного діалогу та реального об’єднання архієреї УАПЦ продемонстрували безвідповідальність перед обличчям як зовнішньої загрози для України, так і внутрішньої потреби і віруючих, і цілого суспільства в утворенні єдиної Помісної УПЦ. Не виключено, що вплив на їхню позицію мали також російські кола, як це бувало не раз у минулому. Київський патріархат розчарований і засмучений таким закінченням чергової – п’ятої за 20 років – спроби вести діалог з УАПЦ», – йдеться в офіційній заяві прес-центру Київського патріархату.

Дмитро  ГУСАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники