КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Не залишаючи нащадкам

liskombinatМіська рада вирішила продати землю підприємства, на якому працював мер
Майже 4,5 га землі Івано-Франківського лісокомбінату на вулиці Шота Руставелі, 1, що практично у центрі міста, поблизу шляхопроводу на вул. Незалежності, продадуть ТОВ «ЄТГ-Карпати» всього за 3 млн. 366 тис. 74 грн. (без ПДВ).
Проект рішення, в якому зазначено, що цю земельну ділянку продають «для обслуговування адміністративно-виробничих будівель», на розгляд сесії міськради винесли вдруге. Кілька місяців тому окремі депутати виступили категорично проти її продажу за такою ціною і наполягали залишити цю землю у комунальній власності міста для майбутніх поколінь, які зможуть її використати з більшою користю для громади чи принаймні продати за ринковою ціною. «Ми тоді говорили, що не піддаємо сумніву експертну оцінку землі, але вважаємо, що цю землю треба залишити нащадкам, – нагадав колегам депутат фракції «Громадянська позиція – Громадський форум» Володимир Чорноус. – Колись методика оцінки земель зміниться і її можна буде продати за ринковою ціною. Але чиновники міськвиконкому вдали, що нас не зрозуміли, провели додаткове рецензування експертної оцінки і повторно виносять це питання».

Натомість депутат фракції «За зміни у Івано-Франківську» Сергій Борзов зазначив, що тепер цю земельну ділянку пропонується продати уже без розстрочення платежу, і ці гроші поповнять міський бюджет уже зараз. «Фірма має право власності на виробничі приміщення на цій землі і хоче її викупити. Гроші сьогодні, це не ті гроші, що завтра. У бюджеті не вистачає коштів для фінансування видатків уже зараз», – додав він. «Коли ми обговорювали виконання бюджету, то вимагали підвищити показники від продажу землі. Казали, що викуп землі під нерухомістю буде вітатися, – нагадав голова бюджетної комісії, голова фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв. –  І ось нарешті виконавчі органи почали працювати в цьому напрямку. Є конкретний результат».
«Я працював там і добре знаю цю територію, – звернувся до депутатів міський голова Віктор Анушкевичус. –  Там адміністративний корпус, інструментальний, паркетний, декоративний і експериментальний цехи, автогосподарство, цех нестандартного обладнання і так далі. Це виробництво. Якби не було права власності на приміщення, тоді ще можна про щось говорити, а так…». «Чотири гектари за п’ятсот доларів! То виробництво довго не проіснує. Все це може бути знесено і забудовано», –  висловив думку депутатів фракції ВО «Батьківщина» Ярослав Бачкур.
«ТОВ «ЄТГ-Карпати» не є виробничим підприємством. Згідно з даними єдиного держреєстру, його діяльність –  це надання в оренду нерухомого майна і посередництво у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. 95% статутного капіталу фірми належить офшорній компанії. Ми не знаємо, кому насправді продаємо землю громади. Вкотре закликаю вас подбати не лише про власні інтереси, а й про інтереси громади міста, – знову звернувся до колег В.Чорноус. –  Що ми залишимо наступним поколінням івано-франківців, якщо зараз наповнимо бюджет проїдання мізерними коштами від продажу гектарів міської землі?».
Але це запитання залишилось без відповіді, а більшість колег до думки В.Чорноуса не прислухалась. 35 депутатів проголосували «за» продаж земельної ділянки і лише двоє з фракції ВО «Батьківщина» – «проти». Ще один депутат при голосуванні утримався.  

Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники