КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Імунітет на весь рік

Імунітет на весь рік

09:43:12, 6 Червень 2018

З настанням літа усі ми прагнемо поласувати корисними ягодами і фруктами, котрі містять багато вітам[...]

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

Не залишаючи нащадкам

liskombinatМіська рада вирішила продати землю підприємства, на якому працював мер
Майже 4,5 га землі Івано-Франківського лісокомбінату на вулиці Шота Руставелі, 1, що практично у центрі міста, поблизу шляхопроводу на вул. Незалежності, продадуть ТОВ «ЄТГ-Карпати» всього за 3 млн. 366 тис. 74 грн. (без ПДВ).
Проект рішення, в якому зазначено, що цю земельну ділянку продають «для обслуговування адміністративно-виробничих будівель», на розгляд сесії міськради винесли вдруге. Кілька місяців тому окремі депутати виступили категорично проти її продажу за такою ціною і наполягали залишити цю землю у комунальній власності міста для майбутніх поколінь, які зможуть її використати з більшою користю для громади чи принаймні продати за ринковою ціною. «Ми тоді говорили, що не піддаємо сумніву експертну оцінку землі, але вважаємо, що цю землю треба залишити нащадкам, – нагадав колегам депутат фракції «Громадянська позиція – Громадський форум» Володимир Чорноус. – Колись методика оцінки земель зміниться і її можна буде продати за ринковою ціною. Але чиновники міськвиконкому вдали, що нас не зрозуміли, провели додаткове рецензування експертної оцінки і повторно виносять це питання».

Натомість депутат фракції «За зміни у Івано-Франківську» Сергій Борзов зазначив, що тепер цю земельну ділянку пропонується продати уже без розстрочення платежу, і ці гроші поповнять міський бюджет уже зараз. «Фірма має право власності на виробничі приміщення на цій землі і хоче її викупити. Гроші сьогодні, це не ті гроші, що завтра. У бюджеті не вистачає коштів для фінансування видатків уже зараз», – додав він. «Коли ми обговорювали виконання бюджету, то вимагали підвищити показники від продажу землі. Казали, що викуп землі під нерухомістю буде вітатися, – нагадав голова бюджетної комісії, голова фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв. –  І ось нарешті виконавчі органи почали працювати в цьому напрямку. Є конкретний результат».
«Я працював там і добре знаю цю територію, – звернувся до депутатів міський голова Віктор Анушкевичус. –  Там адміністративний корпус, інструментальний, паркетний, декоративний і експериментальний цехи, автогосподарство, цех нестандартного обладнання і так далі. Це виробництво. Якби не було права власності на приміщення, тоді ще можна про щось говорити, а так…». «Чотири гектари за п’ятсот доларів! То виробництво довго не проіснує. Все це може бути знесено і забудовано», –  висловив думку депутатів фракції ВО «Батьківщина» Ярослав Бачкур.
«ТОВ «ЄТГ-Карпати» не є виробничим підприємством. Згідно з даними єдиного держреєстру, його діяльність –  це надання в оренду нерухомого майна і посередництво у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. 95% статутного капіталу фірми належить офшорній компанії. Ми не знаємо, кому насправді продаємо землю громади. Вкотре закликаю вас подбати не лише про власні інтереси, а й про інтереси громади міста, – знову звернувся до колег В.Чорноус. –  Що ми залишимо наступним поколінням івано-франківців, якщо зараз наповнимо бюджет проїдання мізерними коштами від продажу гектарів міської землі?».
Але це запитання залишилось без відповіді, а більшість колег до думки В.Чорноуса не прислухалась. 35 депутатів проголосували «за» продаж земельної ділянки і лише двоє з фракції ВО «Батьківщина» – «проти». Ще один депутат при голосуванні утримався.  

Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники