КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Небезпека, що іде від сект – 2

 Подолання зомбування

SektyСтаття «Небезпека, що іде від сект», яка була надрукована в «Західному кур’єрі» у №36 від 07.09.2017 року, можна стверджувати, привернула увагу. Проте написання наступного матеріалу викликало певні затримки та сторонні впливи, що навіть спричинило потребу заміни автора…
До написання цієї статті був залучений, назвемо його, пан Павло. Він свого часу на собі відчув дії та наслідки псевдо-релігійної організації і нині надає психологічну підтримку тим, хто хоче вийти з-під впливу, а також допомагає батькам узалежнених.

Вам довіряють найсокровенніше?
У попередній статті були подані основні ознаки впливу сект на свідомість і поведінку молодої людини. Проте, перш за все, зв'язок близької особи із сектою свідчить передовсім про те, що були занедбані родинні зв’язки, бракувало щирої любові, піклування, безпечного клімату у самій родині. За офіційною статистикою час спілкування батьків зі своїми дітьми не перевищує 3-5 хвилин на день. Ми заклопотані життям. Вже не говоримо про неповні сім’ї, де батьки перебувають у розлученні чи на заробітках за кордоном. А якщо говорити відверто, більшість батьків не знає, як спілкуватися зі своєю дитиною-підлітком, а тим більше дорослою дитиною. Чи знаєте ви, чим живе ваша дитина, що переживає, чим дратується, які проблеми позбавляють її щасливого життя? Чи маєте ви кредит довіри у вашої дитини? Вам довіряють найсокровенніше?

Життя не терпить порожнечі. У кожному з нас присутня релігійна потреба, потреба зв’язку із Богом, потреба віднаходження сенсу життя, а також потреба приналежності до релігійної громади. Якщо не забезпечені ці потреби у зрілий спосіб із допомогою близьких людей, то можна легко стати жертвою тих, хто під прикриттям релігійності намагаються за рахунок інших здобути собі слави чи легкого зиску. Варто наголосити: ніхто не вступає до секти. Зацікавлюються перш за все доброю, відкритою, люблячою організацією, яка до того ж ніби несе слово Боже. Проте наслідки про себе заговорять незабаром.
Коли ж став помітний вплив псевдорелігійної організації, який перш за все позначився у наростаючих непорозуміннях у стосунках,  у відчуженні, відстороненні вашої дитини, слід починати діяти.
Хибним буде шлях категоричних заборон
Найперше слід обережно почати цікавитися життям дитини, але стисло, аби не налякати надмірним зацікавленням. Варто щиро запитувати, як минув день, що він приніс доброго, чим стурбована дитина і чи може батько/мати надати пораду чи допомогу. Ненав’язливо розкажіть також  про своє життя, здобутки, проблеми. Шукайте і віднаходьте загублені стежки дружніх стосунків.
Хибним буде шлях категоричних заборон, слідкування, прагнення з боку батьків перегляду кореспонденції. Це може призвести до загострення ситуації. Якщо не було доброго контакту з дитиною, то категоричні вимоги, які тепер виставляєте їй, чи відверта боротьба із сектою може принести цілковито зворотні, ніж очікуєте, результати. Відбувається так тому, що кожна секта вміло впливає на думки своїх нових членів, адже вони знають із досвіду, що рано чи пізно на них очікує саме така боротьба з боку родини. Інакше кажучи, секта підготовлює свої жертви до несприйняття, закритості на допомогу з боку найближчих людей.
Якщо батьки намагаються допомогти своїм дітям лише тим, що критикують секту і вимагають розірвати усілякі існуючі контакти, то в цій ситуації син чи донька ще більш вперто захищатиме секту та її принципи. Це може призвести навіть до втечі дитини з дому, і тоді молода людина залишиться цілковито у пазурах псевдорелігійної організації. Маємо усвідомити аксіому: ваша дитина мудра і треба просто допомогти їй вийти на шлях віри в себе, у міцну і надійну родину, віднайти шлях до істинної віри у всемогутнього Бога. Саме тут і може виявитися поверховість знань батьками основ християнської віри, Святого Письма. Дуже часто батькам важко протидіяти аргументам релігійних сект, адже вони не знають власної віри достатньо добре, і вся попередня духовна наука переважно закінчується на спогадах опанування катехизму з часів приготування до Першого Причастя. Тому часто батьки  є безпорадними, коли стикаються із особами, що поглиблено розуміють релігію.
Процес виходу з узалежнення тривалий і вимагає послідовних, терплячих дій з боку батьків крок за кроком. Батькам слід відмовитися від пафосу, що вони є старші, авторитетні, досвідчені у житті. Слід перш за все визнати: вони вже втратили свій авторитет, бо їхня доросла дитина слухає і вважає правильним все те, що проповідує «гуру» і проповідники псевдорелігійної «спільноти». Отже, тепер  авторитет  потрібно відновити, заслужити. Пам’ятайте: ваша щирість переможе будь-який вплив!
Із узалежненими слід бути дуже обережними і не вимагати від них інформації, бо вони мають гіркий досвід зрадженої віри. Адже на так званих «групках» навчають, що саме тут є безпечне середовище, тут треба розповідати про особисте вкрай відверто. Проте за короткий час новачок переконується, що все виходить на загал, адже люди є люди і сказане в товаристві не може зберігатися у суворій таємниці. Особиста інформація про людину стає предметом обговорення всієї «спільноти», об’єктом пліток. Тому людина опиняється у безвиході: її  навчили, що цілий світ – то небезпечне, вороже середовище, якому довіряти не можна, а набуте, як переконували, єдино «безпечне» – фактично не гарантує конфіденційності особистої інформації. Отже, в людини напрошується висновок – довіряти не можна нікому! Секта досягла своєї мети: людина стала закритою.
Натомість батьки мають нагадати і донести своїй дитині істину: конфіденційну інформацію можна довірити лише близькій, рідній людині, яка має перевірений кредит довіри. Так поволі батьки мають відновити, заслужити втрачену довіру до себе і свій авторитет.
Поділяй і владарюй
Секта прагне розвинути в адептах егоїзм. Тому не слід сподіватися на співчуття, а замість проявляти слабкість, радше запастися спокійною витримкою.  Не зривайтеся на агресію – секта саме прагне посіяти конфлікт. Пам’ятаєте вислів: поділяй і владарюй? Це мета секти.
Якщо переконала секта дитину переїхати жити на окрему квартиру, не зловживайте жертовністю. Краще визнати: «Гаразд, живи як знаєш. Захочеш – повертайся, але як людина!» Надмірні поступки не оцінюються. Навпаки, такі дії наштовхнуться на зверхність та зневагу. А на «групках» потім говоритиме: «Видресирував батьків. Маю душевний спокій».
Очільник секти, коли звертаються до нього батьки через нетипову поведінку дитини вдома, пояснює це психічними вадами дитини. У той же час духівники так званих «спільнот» характеризують цих батьків, як божевільних.
Отже, замість слухати очільників сумнівних структур, які радять батькам не чіпати дітей, аби не стало ще гірше, варто навпаки виходити на загал із цією проблемою. Звертайтеся до очільників Церкви, бо часом саме з їхньої мовчазної згоди діють сумнівні релігійні «спільноти» в Україні і зокрема на Прикарпатті. Прикро, але сучасні псевдорелігійні організації не соромляться використовувати приміщення навіть традиційних церковних споруд для проведення своїх зібрань та реколекцій. Питання: чому в нинішній час таке стало можливим?!
Звертайтеся до СБУ, бо зомбування молодих людей загрожує також безпеці країни, адже їх можна легко спрямувати на виконання будь-яких протидержавних дій.
Пан Павло розповідає про відповідні конкретні розроблені ним програми, які призначені як батькам узалежнених, так і жертвам – тим, хто має бажання відродитись. У наслідку, люди отримають реальну практичну допомогу. Є можливість створення практичних семінарів для родичів узалежнених та тих, хто прагне знайти вихід із сект і потребує допомоги. Така програма свого часу функціонувала при церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Івано-Франківську. Там у присутності священика молоді люди пізнавали різницю між сектою і християнським товариством на основі Святого Письма. Сьогодні доцільно відновити таку практику.
Антін МНІХ
P.S.
Головна мета написання цього матеріалу – прагнення донести думку батькам поневолених сектою: боротися за повернення з лабет впливу і перемогти – РЕАЛЬНО!  Позитивні приклади є! Тож не опускайте руки, не відступайте, боріться за своїх рідних.  Лише активною позицією можна протидіяти злу, і гроші, що так чи інакше є першопричиною цих псевдорелігійних угруповань, не є всесильними.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники