КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Нешекспірівські пристрасті

teatr-50Івано-Франківський драмтеатр вкотре взявся за провокацію. Цього разу на сцені театру постала сатирична комедія «Гамлет у гострому соусі». Це було непросте рішення режисера та директора театру, бо йому передувало чимало дискусій. Зрештою, керівництво вирішило, що академічний «Гамлет» ще матиме свій час для виходу на сцену. Прем’єра вистави, котра відбулася минулої неділі, підтверджує, що постановка має право на життя і, очевидно, користуватиметься попитом.
Щодо попиту на театр, то за два місяці обидва зали театру переповнені, про що свідчить театральна каса. На багато вистав важко потрапити, не придбавши квитки заздалегідь. Вистава із Ірмою Вітовською у головній ролі не дає спокійно жити ані нашим краянам, ані шанувальникам театру в інших містах, куди відправляється на гастролі арт-проект «Оскар і Рожева пані».

«Місто переживає черговий театральний бум. Це свідчить про рівень режисури, акторської майстерності і загалом роботи усього творчого складу театру, – каже директор драмтеатру Ростислав Держипільський. – Для того, аби впливати на суспільні процеси, не обов’язково бути у столиці. Це можна робити у себе, створюючи якісний продукт і привертаючи увагу суспільства».
«Оскар і Рожева пані» настільки став популярним, що квитків на виставу придбати нереально. В театрі вдалися навіть до непопулярного кроку – зробили додаткову виставу на 14 грудня. Тож, як мінімум, три театральні вечори поспіль матимуть гарантований аншлаг.
Популярності театру додає і те, що актори активно знімаються в українських кінострічках. Через їхню зайнятість доводиться змінювати репертуар, підлаштовуватися під акторів. Такі приємні клопоти, на думку керівника театру, приведуть до чергового сплеску уваги зі сторони глядача.
Новим віянням театру стала сатирична комедія «Гамлет у гострому соусі». Це не відомий класичний сюжет, який ставить питання про добро і зло, піднімає високі морально-етичні питання і намагається їх вирішити. «Італійський комедіограф пожартував із нами. Він використав шекспірівський сюжет доволі службово. Крім того, він виводить на перший план актуальну для нас тему стосунків народу і влади. Основний конфлікт полягає не в естетичних пошуках Гамлета і його роздумах про життя, а у складних, суперечливих, доволі загострених стосунках влади і народу, – ділиться авторським баченням режисер постановки Орест Пастух. – Сюжет не настільки серйозний. У виставі можна під кривим дзеркалом побачити вади персонажів, котрі їх і гублять».
П’єса італійського драматурга Альдо Ніколаї «Гамлет у гострому соусі» є гумористичним переспівом найвідомішого твору Шекспіра. Тут сюжет і герої обігруються зовсім несподівано. У цьому творі показано, як усі інтриги зав’язуються на королівській кухні з легкої руки ображеного кухаря.
Драматург не церемонився із персонажами королівської знаті. У них виникають пікантні взаємини, які часто стають причиною їхніх конфліктів.
«Напевно, немає театру, який би не прагнув поставити «Гамлета» Шекспіра. Я ж думаю, що тепер ті, хто не читав, а тільки дивився нашу комедію, захоче порівняти із класикою і обов’язково читатиме шекспірівського «Гамлета», – зізнається директор театру.
Мар’ян ПАСТУЩИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники