КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

(Не)щасливий день

13П’ятниця 13-го: не так страшно, як малюють
Українці здавна вірили у всілякі забобони. Як правило, ці народні перестороги стосувалися чи не усіх сфер побуту. На жаль, чи, може, для когось і на щастя, вони не втрачають своєї актуальності й дотепер. Є такі люди, котрі переконують, що саме завдяки народним віруванням, застереженням формуються особливості національного світогляду.
Якщо дотримуватися цієї логіки, то, очевидно, для того, аби бути «чистим українцем», ми повинні ледь не на кожному кроці спльовувати, бути у постійному страху і очікувати, а раптом щось піде не так, бо нам це навіщували знаки.

Не вірити у забобони повсякчас закликають священнослужителі. Але ми, українці, у церкві віримо в Бога, а вже у повсякденному житті у нас вдається, як у приказці – «якось воно буде».
Напевно, не знайдеться жодної людини, котра бодай раз не забувала якусь річ вдома, але повертатися ой як неохота – бо це недобрий знак. А якщо вже дуже припекло, то повертаємося, дивимося в дзеркало, показуємо язика. Про чорну кішку та порожнє відро годі й говорити. Це вже явна ознака для забобонної людини, що щось буде не так. Налаштування на негатив не створює для нас комфорту. Тому так і живемо у постійних пересторогах, переконують психологи. Вони радять якомога рідше звертати увагу на такі речі, оскільки думки про погане мають усі шанси стати матеріальними. Прикладом такої неадекватної поведінки через можливі перестороги є тотальна забобонність мешканців Заходу.
Почнемо з числа 13. Навіть діти знають, що це «чортова дюжина». Для когось це забобони, а для когось все серйозно. В американських хмарочосах після 12-го поверху слідує 14-й, немає тринадцятих номерів у готелях, відсутні морські та авіарейси з такими номерами. У літаках авіакомпаній Німеччини, Австрії й країн Скандинавії немає ні ряду, ні крісла з номером 13. В Англії їх немає навіть у кінотеатрах. На тринадцяте число намагаються не планувати важливих справ і далеких поїздок.
На пересторозі віри у забобони стоїть і Церква. Втім, як це не дивно, але саме релігійне підґрунтя лягло в основу найбільшого забобону – п’ятниці 13-го. Чому несприятливою вважається п’ятниця? Зазвичай пояснюють, що це день, коли розіп’яли Ісуса Христа. Його смерть стала короткочасним торжеством вселенського зла, що наклало на цей день негативну печатку.
Але найгірше, коли на п’ятницю припадає 13-те число. Існує поширене уявлення, начебто цього дня упирі, відьми й інша погань збирається на демонічний шабаш із всіх кінців світу. Тому мільйони людей переконані, що в цей час треба бути вкрай обережним.
В деяких інших культурах комбінація числа і дня тижня для невдалих днів інша — у Греції, Румунії та іспаномовних країнах це не п'ятниця, а вівторок 13-го. У Італії, навпаки, нещасливий день у п'ятницю 17-го. Хоча «п'ятниця 13-го» в Україні не має культурного підґрунтя, поширення цього забобону через літературу та кіно інших країн також призводить до насторожливого ставлення до нього і серед українців.
Втім, до числа 13 не всі ставляться із недовірою. Наприклад, відомий письменник Степан Процюк зізнався, що вважає 13-те число щасливим. Це й не випадково, адже він народився саме 13 серпня.
Минулого року у календарі п’ятниця 13-го випадала тільки один раз, а от у 2015-му їх буде аж три – у лютому, березні та листопаді. То що, влаштовувати собі додаткові вихідні? Від долі не втечеш. А раптом саме цього дня на вас чекатиме небачений успіх.
Відомо чимало забобонів, котрі заволоділи людською свідомістю. Вам часто доводилося чути, що не можна розсипати сіль чи переходити дорогу з порожнім відром? А як часто ви зупиняєтесь, якщо вам дорогу перейде кішка, особливо чорна? Усе це пусте. Намагайтеся жити, не звертаючи уваги на дрібниці, і тоді все буде, як ви цього бажаєте.
Мар’ян ПАСТУЩИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники